Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.07.2022 10:02

wikp napisał(a):Pytanie do miłośników półwyspu ;)
wybieram się do Orebic w sobotę most niestety nieczynny :( związku z czym jadę przez BIH muszę mieć zieloną kartę ?? niby od 2 lat nie jest wymagana ale jak jest faktycznie w rzeczywistości ? mogę np trafić na złośliwego urzędnika który nie wpuści bez karty ?? czy takich sytuacji nie ma :D

Interpunkcja się kłania. W j.polskim mordęga ale zmienia znaczenie zdań.
Przysięgam, że zacząłem szukać po necie dlaczego most jest nieczynny w sobotę i czy w ogóle już otwarty.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.07.2022 10:12

marekkowalak napisał(a):
A , i nie wiem, kto to doradzał zabranie czegoś ciepłego do założenia - zupełnie bez sensu!

Nie jest takie oczywiste jak mówisz i pozbawione sensu. Wchodziłam na Iliję dwa razy. W środku lata, w lipcu i w sierpniu. Raz ubierałam się w długi rękaw na górze. Było zimno. Mimo, że pogoda na dole była dobra i rozpoczynając o 5 spacer nic nie wskazywało na to, że długi rękaw będzie potrzebny. Był, choć im schodziliśmy niżej tym bardziej mniej potrzebny był. Nie chce mi się szukać zdjęć, ale zdjęcia ze szczytu jasno pokazują, że dosłownie wszyscy którzy tam byli mieli na sobie coś z długim rękawem. Pogoda potrafi zmienić się tutaj w dosłownie parę minut.
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 22.07.2022 10:29

A czy mógł by ktoś polecić miejsca które trzeba koniecznie zobaczyć , zwiedzić w Orebić i okolice . Dzięki
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.07.2022 22:34

Aldonka napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
A , i nie wiem, kto to doradzał zabranie czegoś ciepłego do założenia - zupełnie bez sensu!

Nie jest takie oczywiste jak mówisz i pozbawione sensu. Wchodziłam na Iliję dwa razy. W środku lata, w lipcu i w sierpniu. Raz ubierałam się w długi rękaw na górze. Było zimno. Mimo, że pogoda na dole była dobra i rozpoczynając o 5 spacer nic nie wskazywało na to, że długi rękaw będzie potrzebny. Był, choć im schodziliśmy niżej tym bardziej mniej potrzebny był. Nie chce mi się szukać zdjęć, ale zdjęcia ze szczytu jasno pokazują, że dosłownie wszyscy którzy tam byli mieli na sobie coś z długim rękawem. Pogoda potrafi zmienić się tutaj w dosłownie parę minut.


No to tydzień temu zmieniła się w ten sposób, że z każdą chwilą było goręcej - bez względu na wysokość.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.07.2022 10:35

vin napisał(a):
corrina napisał(a):Podpowiecie, drodzy miłośnicy Pelješca, gdzie w Stonie zjeść ostrygi i to najchętniej...przed południem :?: :oczko_usmiech:
Będziemy w przyszłym tygodniu koło 9:00 ruszać z Korčuli i myśleliśmy zatrzymać się w Sutvid w Drace, ale tam niestety otwierają o 12:00, a nie bardzo mamy czas czekać.
Zgapiliśmy się strasznie w drodze na Korčulę, bo zapomniałam, że w Sutvid tylko gotówką :evil:

spróbuj tuż przed Sutvidem -
Muszle i ostrygi
+385 91 790 3488
https://maps.app.goo.gl/uUdHg64UnpUeS19Z6
pani zawsze na świeżo wyjmowała z wody, pytając wcześniej, jaki rozmiar, do tego podają chleb i cytrynę.
We wrześniu 2021 cena bodajże 20kn/szt., płatność też tylko gotówką (raz zdarzyło mi się od pani przyjąć w formie reszty polskie złotówki, bo ktoś wcześniej chyba nie miał już kun ;))


Znam to miejsce, tzn kojarzę, bo wiele razy mijaliśmy. Ciekawe tylko, czy będzie otwarte koło 10:00... Niby wg Googla czynne od 7:00 :lol:
20 kn/ostrygę to równo 2 razy drożej, niż w Sutvidzie 8O
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.07.2022 22:43

corrina napisał(a):
Znam to miejsce, tzn kojarzę, bo wiele razy mijaliśmy. Ciekawe tylko, czy będzie otwarte koło 10:00... Niby wg Googla czynne od 7:00 :lol:
O


Będzie otwarte - niedawno przejeżdżałem tamtędy przed 9tą i było otwarte.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 23.07.2022 23:16

corrina napisał(a):Znam to miejsce, tzn kojarzę, bo wiele razy mijaliśmy. Ciekawe tylko, czy będzie otwarte koło 10:00... Niby wg Googla czynne od 7:00 :lol:
20 kn/ostrygę to równo 2 razy drożej, niż w Sutvidzie 8O

może to moja zawodna pamięć, może kwestia rozmiaru, a może faktycznie są po prostu drożsi...mam nadzieję sprawdzić we wrześniu;)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.07.2022 09:36

corrina napisał(a):20 kn/ostrygę to równo 2 razy drożej, niż w Sutvidzie 8O


20kn drogo. Nie mam wielkiego doświadczenia w ostrygach, jadłem tylko raz, ale u Gordana w Loviste (polecana przez R.M.) kosztowały 12kn za sztukę, podane na lodzie z cytryną. A knajpa uchodzi raczej za tę droższą.
Dlatego jak zobaczyłem 20kn za sztukę to się zdziwiłem
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.07.2022 15:57

tranquilo napisał(a):
corrina napisał(a):20 kn/ostrygę to równo 2 razy drożej, niż w Sutvidzie 8O


20kn drogo. Nie mam wielkiego doświadczenia w ostrygach, jadłem tylko raz, ale u Gordana w Loviste (polecana przez R.M.) kosztowały 12kn za sztukę, podane na lodzie z cytryną. A knajpa uchodzi raczej za tę droższą.
Dlatego jak zobaczyłem 20kn za sztukę to się zdziwiłem


Dlatego chętnie poznałabym jeszcze jakieś alternatywy ze Stonu. Konoba Bakus, Konoba Baća , jakieś inne?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.07.2022 16:29

elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 25.07.2022 07:24

corrina napisał(a):
tranquilo napisał(a):
corrina napisał(a):20 kn/ostrygę to równo 2 razy drożej, niż w Sutvidzie 8O


20kn drogo. Nie mam wielkiego doświadczenia w ostrygach, jadłem tylko raz, ale u Gordana w Loviste (polecana przez R.M.) kosztowały 12kn za sztukę, podane na lodzie z cytryną. A knajpa uchodzi raczej za tę droższą.
Dlatego jak zobaczyłem 20kn za sztukę to się zdziwiłem


Dlatego chętnie poznałabym jeszcze jakieś alternatywy ze Stonu. Konoba Bakus, Konoba Baća , jakieś inne?

Parę razy jadłam tu:
https://www.google.com/maps/place/Oyste ... 17.7052067
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 25.07.2022 14:49

Fajne miejscówki. Ale podejrzewam że na odcinku od Mostu Peljesac w stronę Loviste już tańszych opcji niż te 12kn nie będzie.
Chyba że ktoś coś wie?
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 25.07.2022 15:01

Witajcie!
Czy między 1 a 5 sierpnia jest ktoś chętny na wypad na Sw. Ilija?
Moje dziewczyny raczej nie pójdą a tak z towarzystwem byłoby raźniej i bezpieczniej.
Chcę ruszać szlakiem od klasztoru... :papa: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2022 15:25

kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 25.07.2022 17:08

W sumie, z okazji otwarcia Mostu, mógłby Makłowicz coś upichcić - gdzieś na parkingu w okolicy :D

Pozdrav
Ela
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 473
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone