Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 30.06.2022 17:46

Wczoraj z kumplem byliśmy na Ilji. Ruszyłem z centrum Orebicia a kumpel z Perny o 4.45 O 5 spotkaliśmy się na podejściu pod Klasztor. Punkt 8 byliśmy na szczycie. Tam popas godzinowy i zioranie na Biokovo. Zejście do centrum Orebicia (czyli pentelka)o godzinie 11.30.Wody poszło po 2 litry+ jakiś%lekki.Szlak bardzo widokowy i łatwy. (Z kumplem łazimy sporo w różnych górach w tym długodystansowo więc pewnie komuś może to więcej zająć tudzież trochę dać w tyłek )
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.06.2022 18:01

wikp napisał(a):pytanie do osób które już były na półwyspie ;)
z racji bliskości z granicą BIH czy jest szansa że będąc na półwyspie moja sieć Play skorzysta z usług operatorów z BiH ??? poprzez co naliczy mi większe opłaty? czy raczej jest to niemożliwe i łapie Chorwacką sieć?? Zawsze korzystam z limitów GB wynikających z umowy i zawsze mi styka te 5 BG na obsługę meila ;)

Teoretycznie nie powinno, ale byliśmy teraz w maju. Lecieliśmy do Dubrownika i potem busem na Półwysep. Przyjaciółka zdziwiła się jak po powrocie dostała rachunek i 300 zł, połączyło się z siecią w Bośni. 8O Nigdy mi się to nie zdarzyło. Odwołała się, załączyła bilet lotniczy, uwzględnili. Właśnie sieć Play. Mój Orange takich numerów nie zrobił. Zresztą na 20 jadących wówczas osób tylko ją spotkała taka niespodzianka.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.06.2022 18:04

robines napisał(a):Wczoraj z kumplem byliśmy na Ilji. Ruszyłem z centrum Orebicia a kumpel z Perny o 4.45 O 5 spotkaliśmy się na podejściu pod Klasztor. Punkt 8 byliśmy na szczycie. Tam popas godzinowy i zioranie na Biokovo. Zejście do centrum Orebicia (czyli pentelka)o godzinie 11.30.Wody poszło po 2 litry+ jakiś%lekki.Szlak bardzo widokowy i łatwy. (Z kumplem łazimy sporo w różnych górach w tym długodystansowo więc pewnie komuś może to więcej zająć tudzież trochę dać w tyłek )

Wchodziłam dwa razy, zawsze od klasztoru. Wejście zajęło mi 3 godziny i zejście tyle samo. Ale ja mało górzysta, nie chadzam poo górach i kolana niestety operacyjne więc też idzie mi gorzej i dłużej.
W tym roku też pewnie wejdę, bo córka uparła się, że na swój 15 raz w Cro chce wejść na Iliję. Łudzę się, że nie będzie jej się chciało wstać o 5 rano :lol: :lol:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.07.2022 21:44

Dzięki wszystkim za opnie i informacje. :D

W takim razie postanowione: wchodzimy i schodzimy trasą od klasztoru.
Luki_79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki_79 » 04.07.2022 10:28

Cześć
Czyli rozumiem, że biegowo najlepiej wybrać trasę z Perny?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 04.07.2022 15:26

Luki_79 napisał(a):Cześć
Czyli rozumiem, że biegowo najlepiej wybrać trasę z Perny?

Z Nakovanj - dłuższa, ale nie tak stroma jak pozostałe.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.07.2022 22:22

marekkowalak napisał(a):Dzięki wszystkim za opnie i informacje. :D

W takim razie postanowione: wchodzimy i schodzimy trasą od klasztoru.

My w tym roku też na górę :) Nie bardzo mi się to uśmiecha, ale obiecałam córce. Uparła się, że na swój 15 raz w Cro wejdzie na Iliję...no to idziemy :hut:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.07.2022 10:48

wiolek_lp napisał(a):
kaeres napisał(a):Jest gdzieś jakaś relacja albo przewodnik po plażach Pelješca ?
Ale taki wiecie...hardrcore typu relacje Habanero o plażach Hvaru i Pagu.

Edit:
Czy Trpanj będzie dobrą bazą wypadową na cały półwysep ?
Nie chodzi mi o odległości, a bardziej o łatwość komunikacji (korki w sezonie, wąskie wyjazdy z miasta czy serpentyny górskie) ?


Ja powiem przekornie, jako miłośnik Hvaru, nie pchaj się na Pelje 8)
W zeszłym roku chciałam poznać nowe, i po 10 dniach na Hvarze, spędziłam 4 noce w Żuljanie... To był koszmar, jak i cały Peljesac, który co prawda widokowo super piękny, ale był zatłoczony równie jak Riwiera Makarska, a czasem myślę, że bardziej...
I to w ostatnich dniach czerwca, nie chce myśleć co tam się działo w szczycie :hut:
Dobrze, że po tych kilku dniach popłyneliśmy na tygodniowy odpoczynek do Povlji na Brac, bo chyba bym się zapłakała takim zakończeniem wakacji.

Mnie Pelje mega mega rozczarował, i wrócę na niego tylko przejazdem na Korculę :roll:


Jako już wytrawny turysta po Chorwacji wiem, że na tłumy nie ma rady. W sensie ani pora wakacji, ani pora dnia nie dają żadnych gwarancji.
Rok po roku może być totalnie inaczej. Ba, nawet będąc w pandemii w 2020r na Hvarze 2 czy 3 tygodnie po Konradzie (Habanero) mieliśmy totalnie różne odczucia co do ilości ludzi na wyspie.
Ale jak wspomniałem na początku, wytrawny turysta, za którego się uznaję radził sobie z tym bezbłędnie. Po prostu nie siedzę tam gdzie mi się nie podoba tylko szukam tam gdzie się czuję dobrze.
I tak, np. z polecanej przez Konrada plaży Velika Stiniva uciekaliśmy czym prędzej na Mala Stiniva bo był taki tłum, że nie dało się szpilki włożyć. A na Mala Stiniva luzik i przepięknie. Zresztą ta plaża to był hit naszych wakacji 2020.

Decyzja na Pelješač 2023 już zapadła. Od tego nie ma odwrotu.
A z tłumami radzić sobie zacznę od wyboru noclegowni. I na pewno nie będzie to Orebič.
Cały czas myślę o Trpanj bo mam nagraną piękną miejscówkę juz od zeszłego roku bo miał być Pelje 2022, a był Rodos 2022.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 14.07.2022 22:52

kaeres napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):
kaeres napisał(a):Jest gdzieś jakaś relacja albo przewodnik po plażach Pelješca ?
Ale taki wiecie...hardrcore typu relacje Habanero o plażach Hvaru i Pagu.

Edit:
Czy Trpanj będzie dobrą bazą wypadową na cały półwysep ?
Nie chodzi mi o odległości, a bardziej o łatwość komunikacji (korki w sezonie, wąskie wyjazdy z miasta czy serpentyny górskie) ?


Ja powiem przekornie, jako miłośnik Hvaru, nie pchaj się na Pelje 8)
W zeszłym roku chciałam poznać nowe, i po 10 dniach na Hvarze, spędziłam 4 noce w Żuljanie... To był koszmar, jak i cały Peljesac, który co prawda widokowo super piękny, ale był zatłoczony równie jak Riwiera Makarska, a czasem myślę, że bardziej...
I to w ostatnich dniach czerwca, nie chce myśleć co tam się działo w szczycie :hut:
Dobrze, że po tych kilku dniach popłyneliśmy na tygodniowy odpoczynek do Povlji na Brac, bo chyba bym się zapłakała takim zakończeniem wakacji.

Mnie Pelje mega mega rozczarował, i wrócę na niego tylko przejazdem na Korculę :roll:


Jako już wytrawny turysta po Chorwacji wiem, że na tłumy nie ma rady. W sensie ani pora wakacji, ani pora dnia nie dają żadnych gwarancji.
Rok po roku może być totalnie inaczej. Ba, nawet będąc w pandemii w 2020r na Hvarze 2 czy 3 tygodnie po Konradzie (Habanero) mieliśmy totalnie różne odczucia co do ilości ludzi na wyspie.
Ale jak wspomniałem na początku, wytrawny turysta, za którego się uznaję radził sobie z tym bezbłędnie. Po prostu nie siedzę tam gdzie mi się nie podoba tylko szukam tam gdzie się czuję dobrze.
I tak, np. z polecanej przez Konrada plaży Velika Stiniva uciekaliśmy czym prędzej na Mala Stiniva bo był taki tłum, że nie dało się szpilki włożyć. A na Mala Stiniva luzik i przepięknie. Zresztą ta plaża to był hit naszych wakacji 2020.

Decyzja na Pelješač 2023 już zapadła. Od tego nie ma odwrotu.
A z tłumami radzić sobie zacznę od wyboru noclegowni. I na pewno nie będzie to Orebič.
Cały czas myślę o Trpanj bo mam nagraną piękną miejscówkę juz od zeszłego roku bo miał być Pelje 2022, a był Rodos 2022.

a co to za miejscówka? :) bo ja za rok zapewne znów Trpanj :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.07.2022 10:05

No to do zobaczenia/usłyszenia na Peljesacu. Zaraz ruszamy :D
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 16.07.2022 12:17

kaeres napisał(a):Decyzja na Pelješač 2023 już zapadła. Od tego nie ma odwrotu.


Podjęliśmy takie samo postanowienie :D W przyszłym roku Peljesac na 100%.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 16.07.2022 19:15

wikp napisał(a):pytanie do osób które już były na półwyspie ;)
z racji bliskości z granicą BIH czy jest szansa że będąc na półwyspie moja sieć Play skorzysta z usług operatorów z BiH ??? poprzez co naliczy mi większe opłaty? czy raczej jest to niemożliwe i łapie Chorwacką sieć?? Zawsze korzystam z limitów GB wynikających z umowy i zawsze mi styka te 5 BG na obsługę meila ;)

Jeżeli zalogujesz się do sieci BiH to z pewnością będzie słono. 3 lub 4 lata temu podczas przejazdu przez BiH w kierunku Czarnogóry kolega tutaj z forum zapomniał wyłączyć transfer i miał odpalone GM. Niestety kilka stówek do limitu który miał, zajęło kilkadziesiąt minut. Najlepiej na sztywno przypisać operatora (wyłączyć opcję automatycznego wyszukiwania sieci) wtedy nie ma możliwości połączenia się z siecią spoza UE, w tym przypadku BiH. Także dochodzą mnie informacje od turystów, którzy są obecnie w Klek, że również zapomnieli o tym, nie czytali komunikatów SMS od swoich operatorów i dobili do limitu.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 16.07.2022 19:31

Witam
Szukam info na temat miejscowości Borak, widzę że są tam dwie restauracje. Ale czy we wrześniu są one czynne?
I jak ktoś może tam polecić jakieś kwaterki dla 2 osób.
Pozdrawiam
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 17.07.2022 08:39

Mak1 napisał(a):Witam
Szukam info na temat miejscowości Borak, widzę że są tam dwie restauracje. Ale czy we wrześniu są one czynne?
I jak ktoś może tam polecić jakieś kwaterki dla 2 osób.
Pozdrawiam

Są czynne.
Sylwano
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwano » 17.07.2022 12:46

Polecam apartamenty Nikolica w Dingać Borak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 470
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone