Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 15.06.2022 13:27

MonikaK napisał(a):
gosciuwa napisał(a):Jakieś smaczne i tanie konoby w Orebić? Byłem w Babilonie. Coś jeszcze?


Ktoś coś jeszcze poleci?

Zobacz moje wcześniejsze posty, są w nich wymienione konoby w których byłem i które polecam :D
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 15.06.2022 19:59

Właśnie usłyszałem w "Radio Dalmacija" - od 26 srpanj 2022 Most Peljeski będzie otwarty :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.06.2022 20:41

MonikaK napisał(a):
rocker napisał(a):Przyznam widokiem półwyspu piękne, zawsze też się zatrzymywałem w Stonie po małże.

Gdzieś konkretnie?

Ja, zawsze jak przejeżdżam, zatrzymuję się tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Oyster ... 17.7052067
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 15.06.2022 20:44

ja z kolei tutaj zawijam po ostrygi - zarówno na miejscu, jak i na wynos:
https://maps.app.goo.gl/VD3XoKUGGo7GK2tH8
świeżo wyjmowane z wody, do wyboru rozmiar zamawianych.
GegeCro
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) GegeCro » 17.06.2022 11:48

Witam serdecznie,

Spędziłem 2 tygodnie w zeszłym roku! Piękne i urokliwe miejsce.

Świeże ryby Orebić :

Ul. Bana Josipa Jelačića 78, 20250, Orebić, Chorwacja

obok marketu Konzum i "warzywniaka". Są 2 małe sklepiki z rybami, jeden prowadzi starszy Pan, drugi małżeństwo. Osobiście polecam od starszego Pana. Cenowo tak samo ale lepiej przygotuje ryby. Można oczywiście samemu, ale na początku dobrze wziąć przygotowaną ,żeby wiedzieć jak powinno to wyglądać.

Konoby:

Dubravica 34, 20250, Orebić, Chorwacja - Lawanda - podjeżdza się pod Camp, na Campie wózkiem obsługa zawozi na sam dół do restauracji, widok 10/10, jedzenie przepyszne. Polecam czarne risotto (czerni rizot).

Viganj 128, 20267, Kučište, Chorwacja - Maszklin - otwarta przez słynnego Antunovica, w zeszłym roku. Co do menu, codziennie może być inne ponieważ serwują to co złowią sami lub kupią od swoich dostawców. Trochę od Orebica ale warto - dla samego widoku i obsługi. Jedzenie tak samo na najwyższym poziomie.

Generalnie to takie podejście indywidualne do klienta jest w Polsce niespotykane. Każdemu kto jest w Orebicu polecam oba miejsca.

W razie pytań to chętnie odpowiem, mam troche aktualne informacje i cały wypoczynek przygotowywałem sam, żeby cały urok Peljesca przeżyć w 100%

Pozdrawiam
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 18.06.2022 14:46

marekkowalak napisał(a):Mam pytanie do osób, które jechały już na półwysep - jak wygląda przejazd w okolicach Prapratno? Czy w związku z budową nowej drogi sa tam jakieś utrudnienia, wahadła, korki?

Jechaliśmy tą drogą przedwczoraj i nie było żadnych utrudnień poza tym, że cały czas trwa budowa i może się trafić jakaś ciężarówka lub maszyna z budowy.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.06.2022 16:07

Violette napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Mam pytanie do osób, które jechały już na półwysep - jak wygląda przejazd w okolicach Prapratno? Czy w związku z budową nowej drogi sa tam jakieś utrudnienia, wahadła, korki?

Jechaliśmy tą drogą przedwczoraj i nie było żadnych utrudnień poza tym, że cały czas trwa budowa i może się trafić jakaś ciężarówka lub maszyna z budowy.



No i super - dzięki za informację
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 18.06.2022 21:16

A ja chciałam ostrzec przed rybą RANJ, która teraz zaczyna tarło i może podpływać blisko brzegu. Dziś mąż miał z nią spotkanie. 7 raz jesteśmy w Chorwacji, 3 na Peljescu, a nigdy nie słyszeliśmy o tej niebezpiecznej rybie. Dopóki jej mąż nie złapał. Ma kolce z jadem. Inna nazwa to pauk. Była kilka metrów od brzegu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.06.2022 00:46

nikaaa_87 napisał(a):A ja chciałam ostrzec przed rybą RANJ, która teraz zaczyna tarło i może podpływać blisko brzegu. Dziś mąż miał z nią spotkanie. 7 raz jesteśmy w Chorwacji, 3 na Peljescu, a nigdy nie słyszeliśmy o tej niebezpiecznej rybie. Dopóki jej mąż nie złapał. Ma kolce z jadem. Inna nazwa to pauk. Była kilka metrów od brzegu.


A najbardziej znana pod nazwą ostrosz drakon.

Było tu już na forum niejednokrotne ostrzeżenie przed tą rybą, jest nawet cały temat:

https://www.cro.pl/ostrosz-drakon-smiertelne-zagrozenie-t14257.html?hilit=ostrosz
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 19.06.2022 04:54

marekkowalak napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):A ja chciałam ostrzec przed rybą RANJ, która teraz zaczyna tarło i może podpływać blisko brzegu. Dziś mąż miał z nią spotkanie. 7 raz jesteśmy w Chorwacji, 3 na Peljescu, a nigdy nie słyszeliśmy o tej niebezpiecznej rybie. Dopóki jej mąż nie złapał. Ma kolce z jadem. Inna nazwa to pauk. Była kilka metrów od brzegu.


A najbardziej znana pod nazwą ostrosz drakon.

Było tu już na forum niejednokrotne ostrzeżenie przed tą rybą, jest nawet cały temat:

https://www.cro.pl/ostrosz-drakon-smiertelne-zagrozenie-t14257.html?hilit=ostrosz

Dziękuję, przeczytałam cały wątek. Szczerze powiedziawszy ta ryba nie była zbyt płochliwa. W każdym razie w Zuljanie w zatoce Vucine była i lepiej pływać w butach chociaż dno w dużej części jest piaszczyste, a jeżowce są tylko przy skałach tam, gdzie nikt się nie kąpie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.06.2022 10:58

nikaaa_87 napisał(a):Dziękuję, przeczytałam cały wątek. Szczerze powiedziawszy ta ryba nie była zbyt płochliwa. W każdym razie w Zuljanie w zatoce Vucine była i lepiej pływać w butach chociaż dno w dużej części jest piaszczyste, a jeżowce są tylko przy skałach tam, gdzie nikt się nie kąpie.


Dzięki za ostrzeżenie - dobrze wiedzieć :papa:
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 20.06.2022 13:19

marekkowalak napisał(a):
LUKASQ napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):Bardzo smaczne wino mają też w Kunie Peljeskiej w Agroturizm Antunovic :) W tamtym roku sprzedawali w bańkach 3 l po 20 kun za litr :) Co roku jeździmy tam na kolację na pekę i domowe specjały :) Może znacie podobne miejsce?


O ile się dobrze orientuję to w Kunie mieszka Pan R.M. :mrgreen:


Prawie - właściwie to jest miejscowość Donja Banda

...a tak dokładnie to Županje Selo :mrgreen:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.06.2022 16:56

lichy napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
LUKASQ napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):Bardzo smaczne wino mają też w Kunie Peljeskiej w Agroturizm Antunovic :) W tamtym roku sprzedawali w bańkach 3 l po 20 kun za litr :) Co roku jeździmy tam na kolację na pekę i domowe specjały :) Może znacie podobne miejsce?


O ile się dobrze orientuję to w Kunie mieszka Pan R.M. :mrgreen:


Prawie - właściwie to jest miejscowość Donja Banda

...a tak dokładnie to Županje Selo :mrgreen:

Tuż przy Vinarija Bartulović :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2022 19:11

wojstar napisał(a):Tuż przy Vinarija Bartulović :D



A nie 2 kilometry wcześniej (jadąc od Orebicia)? W wiosce Županje Selo?
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 21.06.2022 10:21

wojstar napisał(a):
lichy napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
LUKASQ napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):Bardzo smaczne wino mają też w Kunie Peljeskiej w Agroturizm Antunovic :) W tamtym roku sprzedawali w bańkach 3 l po 20 kun za litr :) Co roku jeździmy tam na kolację na pekę i domowe specjały :) Może znacie podobne miejsce?


O ile się dobrze orientuję to w Kunie mieszka Pan R.M. :mrgreen:


Prawie - właściwie to jest miejscowość Donja Banda

...a tak dokładnie to Županje Selo :mrgreen:

Tuż przy Vinarija Bartulović :D

Bartulović jest ze 2 km na wschód w Prizdrinie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 467
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone