Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 21.06.2022 15:43

GegeCro napisał(a):Witam serdecznie,

Spędziłem 2 tygodnie w zeszłym roku! Piękne i urokliwe miejsce.

Świeże ryby Orebić :

Ul. Bana Josipa Jelačića 78, 20250, Orebić, Chorwacja

obok marketu Konzum i "warzywniaka". Są 2 małe sklepiki z rybami, jeden prowadzi starszy Pan, drugi małżeństwo. Osobiście polecam od starszego Pana. Cenowo tak samo ale lepiej przygotuje ryby. Można oczywiście samemu, ale na początku dobrze wziąć przygotowaną ,żeby wiedzieć jak powinno to wyglądać.

Konoby:

Dubravica 34, 20250, Orebić, Chorwacja - Lawanda - podjeżdza się pod Camp, na Campie wózkiem obsługa zawozi na sam dół do restauracji, widok 10/10, jedzenie przepyszne. Polecam czarne risotto (czerni rizot).

Viganj 128, 20267, Kučište, Chorwacja - Maszklin - otwarta przez słynnego Antunovica, w zeszłym roku. Co do menu, codziennie może być inne ponieważ serwują to co złowią sami lub kupią od swoich dostawców. Trochę od Orebica ale warto - dla samego widoku i obsługi. Jedzenie tak samo na najwyższym poziomie.

Generalnie to takie podejście indywidualne do klienta jest w Polsce niespotykane. Każdemu kto jest w Orebicu polecam oba miejsca.

W razie pytań to chętnie odpowiem, mam troche aktualne informacje i cały wypoczynek przygotowywałem sam, żeby cały urok Peljesca przeżyć w 100%

Pozdrawiam


A gdzie najlepiej winko czy rakiję kupić?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 21.06.2022 17:59

marekkowalak napisał(a):
wojstar napisał(a):Tuż przy Vinarija Bartulović :D



A nie 2 kilometry wcześniej (jadąc od Orebicia)? W wiosce Županje Selo?

Przeglądałem googlemaps i jedyny basen przy domu jest właśnie parę domków od winiarni. Prizdrina.
kubajusta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubajusta » 21.06.2022 21:19

GegeCro napisał(a):Witam serdecznie,

Spędziłem 2 tygodnie w zeszłym roku! Piękne i urokliwe miejsce.

Świeże ryby Orebić :

Ul. Bana Josipa Jelačića 78, 20250, Orebić, Chorwacja

obok marketu Konzum i "warzywniaka". Są 2 małe sklepiki z rybami, jeden prowadzi starszy Pan, drugi małżeństwo. Osobiście polecam od starszego Pana. Cenowo tak samo ale lepiej przygotuje ryby. Można oczywiście samemu, ale na początku dobrze wziąć przygotowaną ,żeby wiedzieć jak powinno to wyglądać.

Konoby:

Dubravica 34, 20250, Orebić, Chorwacja - Lawanda - podjeżdza się pod Camp, na Campie wózkiem obsługa zawozi na sam dół do restauracji, widok 10/10, jedzenie przepyszne. Polecam czarne risotto (czerni rizot).

Viganj 128, 20267, Kučište, Chorwacja - Maszklin - otwarta przez słynnego Antunovica, w zeszłym roku. Co do menu, codziennie może być inne ponieważ serwują to co złowią sami lub kupią od swoich dostawców. Trochę od Orebica ale warto - dla samego widoku i obsługi. Jedzenie tak samo na najwyższym poziomie.

Generalnie to takie podejście indywidualne do klienta jest w Polsce niespotykane. Każdemu kto jest w Orebicu polecam oba miejsca.

W razie pytań to chętnie odpowiem, mam troche aktualne informacje i cały wypoczynek przygotowywałem sam, żeby cały urok Peljesca przeżyć w 100%

Pozdrawiam


Te dwa miejsca rekomendował RM w jednym ze swoich programów. Co do tych miejsc to odwiedziłem je w zeszłym roku. Maszklin zdaniem moim trochę przereklamowany. Za namową RM zamówiłem kalmary, które były (chyba) z Adriatyku (większy zwierz). Prawdę mówiąc były gumiaste - ale to może wina kucharza. Pozostali stołownicy którzy byli ze mną też nie byli zachwyceni. Co do widoku to chyba z Panoramy lub Hyrdu jest bardziej urokliwie. Ale trzeba spróbować - proponuje odwiedzającym, którzy nie mają mocnych samochodów pozostawić samochód na dole bo podjazd jest dość stromy. Camp Lavanda oki przyjemnie szczególnie jak się dostanie stolik nad morzem. Jednak karta jest skierowana na turystów z zachodu i nie ma nic wspólnego z tradycyjną kuchnią chorwacką.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.06.2022 22:56

kubajusta napisał(a):
...miejsca rekomendował RM w jednym ze swoich programów. Co do tych miejsc to odwiedziłem je w zeszłym roku. Maszklin zdaniem moim trochę przereklamowany. Za namową RM zamówiłem kalmary, które były (chyba) z Adriatyku (większy zwierz). Prawdę mówiąc były gumiaste - ale to może wina kucharza. Pozostali stołownicy którzy byli ze mną też nie byli zachwyceni.
... karta jest skierowana na turystów z zachodu i nie ma nic wspólnego z tradycyjną kuchnią chorwacką.


...jednym słowem drogo i niesmacznie?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 22.06.2022 07:04

majeczka napisał(a):
kubajusta napisał(a):
...miejsca rekomendował RM w jednym ze swoich programów. Co do tych miejsc to odwiedziłem je w zeszłym roku. Maszklin zdaniem moim trochę przereklamowany. Za namową RM zamówiłem kalmary, które były (chyba) z Adriatyku (większy zwierz). Prawdę mówiąc były gumiaste - ale to może wina kucharza. Pozostali stołownicy którzy byli ze mną też nie byli zachwyceni.
... karta jest skierowana na turystów z zachodu i nie ma nic wspólnego z tradycyjną kuchnią chorwacką.


...jednym słowem drogo i niesmacznie?

Nie powiedziałbym, jadłem w konobach pokazywanych przez RB i było smacznie i normalnie cenowo. Ale to są moje odczucia :)
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 23.06.2022 01:39

wojstar napisał(a):
majeczka napisał(a):
kubajusta napisał(a):
...miejsca rekomendował RM w jednym ze swoich programów. Co do tych miejsc to odwiedziłem je w zeszłym roku. Maszklin zdaniem moim trochę przereklamowany. Za namową RM zamówiłem kalmary, które były (chyba) z Adriatyku (większy zwierz). Prawdę mówiąc były gumiaste - ale to może wina kucharza. Pozostali stołownicy którzy byli ze mną też nie byli zachwyceni.
... karta jest skierowana na turystów z zachodu i nie ma nic wspólnego z tradycyjną kuchnią chorwacką.


...jednym słowem drogo i niesmacznie?

Nie powiedziałbym, jadłem w konobach pokazywanych przez RB i było smacznie i normalnie cenowo. Ale to są moje odczucia :)


Może to było przed czasem kiedy bywał w tych knobach RM i polecał:)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.06.2022 11:13

kiepuczi napisał(a):
wojstar napisał(a):
majeczka napisał(a):
kubajusta napisał(a):
...miejsca rekomendował RM w jednym ze swoich programów. Co do tych miejsc to odwiedziłem je w zeszłym roku. Maszklin zdaniem moim trochę przereklamowany. Za namową RM zamówiłem kalmary, które były (chyba) z Adriatyku (większy zwierz). Prawdę mówiąc były gumiaste - ale to może wina kucharza. Pozostali stołownicy którzy byli ze mną też nie byli zachwyceni.
... karta jest skierowana na turystów z zachodu i nie ma nic wspólnego z tradycyjną kuchnią chorwacką.


...jednym słowem drogo i niesmacznie?

Nie powiedziałbym, jadłem w konobach pokazywanych przez RB i było smacznie i normalnie cenowo. Ale to są moje odczucia :)


Może to było przed czasem kiedy bywał w tych knobach RM i polecał:)

W prawie wszystkich konobach byłem po emisjach na YT.
W niektórych bywałem wcześniej i zawsze mi smakowało.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 23.06.2022 18:55

wojstar napisał(a):
kiepuczi napisał(a):
wojstar napisał(a):
majeczka napisał(a):
kubajusta napisał(a):
...miejsca rekomendował RM w jednym ze swoich programów. Co do tych miejsc to odwiedziłem je w zeszłym roku. Maszklin zdaniem moim trochę przereklamowany. Za namową RM zamówiłem kalmary, które były (chyba) z Adriatyku (większy zwierz). Prawdę mówiąc były gumiaste - ale to może wina kucharza. Pozostali stołownicy którzy byli ze mną też nie byli zachwyceni.
... karta jest skierowana na turystów z zachodu i nie ma nic wspólnego z tradycyjną kuchnią chorwacką.


...jednym słowem drogo i niesmacznie?


Może to było przed czasem kiedy bywał w tych knobach RM i polecał:)

W prawie wszystkich konobach byłem po emisjach na YT.
W niektórych bywałem wcześniej i zawsze mi smakowało.


Może głodny byłeś ?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.06.2022 21:18

Nie nie, od kilkunastu lat bywam w Orebic, to i czasu było sporo na "zwiedzanie" konob :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.06.2022 19:00

wojstar napisał(a):Przeglądałem googlemaps i jedyny basen przy domu jest właśnie parę domków od winiarni. Prizdrina.


Bo w tej chwili na GM jego basen jest zasłonięty drzewami.

Na pewno jest to Donja Banda, dokładnie Zupanje Selo:

https://www.cro.pl/klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937-5895.html

I tutaj jeszcze w komentarzach jest zdjęcie z widocznym basenem zanim drzewa urosły:

https://www.wykop.pl/link/5562703/robert-maklowicz-dalmacja-moje-miejsce/strona/4/
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 25.06.2022 22:05

marekkowalak napisał(a):
wojstar napisał(a):Przeglądałem googlemaps i jedyny basen przy domu jest właśnie parę domków od winiarni. Prizdrina.


Bo w tej chwili na GM jego basen jest zasłonięty drzewami.

Na pewno jest to Donja Banda, dokładnie Zupanje Selo:

https://www.cro.pl/klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937-5895.html

I tutaj jeszcze w komentarzach jest zdjęcie z widocznym basenem zanim drzewa urosły:

https://www.wykop.pl/link/5562703/robert-maklowicz-dalmacja-moje-miejsce/strona/4/

Ok, to sprawdzimy w tym roku :) - oczywiście na narzucając się.
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 26.06.2022 11:57

A ja mam nietypowe pytanie - czy jest tu ktoś ze Śląska, kto będzie wracał i miałby miejsce, żeby przewieźć drzewko oliwne z Opuzen? :) wysokość chyba ok 70 cm. Niestety, my jesteśmy obładowani po sam dach :( Przy drodze na straganie pan miał po 80 kun. Nie mogę przeżyć, że się nie zmieściło. Zawsze marzyłam, żeby przywieźć sobie takie do domu
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.06.2022 17:54

wojstar napisał(a):Właśnie usłyszałem w "Radio Dalmacija" - od 26 srpanj 2022 Most Peljeski będzie otwarty :)

Niby tak, ale wieści od naszych sąsiadów z Borje nie są takie oczywiste i potwierdzające tą datę. Most ok, ale infrastruktura drogowa na półwyspie jeszcze w powijakach. Robi się, tego nie zaprzeczę, widziałam na własne oczy w maju, ale chodzą słychy, że nie otworzą dopóki droga w kierunku Dubrownika od mostu nie będzie w 100% ukończona.

W każdym bądź razie, za 20 dni ruszam...rzecz jasna - do Borje :)
DeJaVu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 26.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DeJaVu » 26.06.2022 18:49

griby napisał(a):
Mam zamiar zaatakować z tej strony biegowo któregoś ranka.


Ja wchodziłem tą trasą. Jest łatwiejsza niż trasa od klasztoru franciszkanów. Mniej stroma ale też bez pięknych widoków na morze i Korculę, które towarzyszą tej drugiej. No ale jak biegowo, to rozumiem bardziej o wyczyn chodzi niż o widoki.
Wchodziłem na Ilję trzy razy i niezależnie którą trasą, wędrówkę zaczynałem około 5 rano, tak żeby wrócić mniej więcej do południa.
Szczerze mówiąc wyczyn 68 latka wydaje mi się mało prawdopodobny, a jeśli już to wręcz szalony. Ja mam 20 lat mniej, dość dobrą kondycję, ale za żadne skarby nie spędziłbym na tej trasie tyle godzin i w tym przedziale czasowym. No chyba, że wyczyn miał miejsce zimową porą.
Relacje Januszów wspinaczki z Youtuba trzeba weryfikować, bo na przykład według jednego z nich 0,25 godziny równa się 25 minut (tak opisał drogowskaz stojący po drodze na Ilję, tuż przed szczytem).


Mało prawdopodobny a jednak. :)
Nie doceniasz 68 latków. Szczerze ja też nie doceniałem póki nie zobaczyłem relacji z wędrówki.
Ja do tej pory się nie zdecydowałem chociaż też mam "parę" lat mniej. :(
Aha. Wyczyn miał miejsce w połowie września "pandemicznego".
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 26.06.2022 19:16

DeJaVu napisał(a):
griby napisał(a):
Mam zamiar zaatakować z tej strony biegowo któregoś ranka.


Ja wchodziłem tą trasą. Jest łatwiejsza niż trasa od klasztoru franciszkanów. Mniej stroma ale też bez pięknych widoków na morze i Korculę, które towarzyszą tej drugiej. No ale jak biegowo, to rozumiem bardziej o wyczyn chodzi niż o widoki.
Wchodziłem na Ilję trzy razy i niezależnie którą trasą, wędrówkę zaczynałem około 5 rano, tak żeby wrócić mniej więcej do południa.
Szczerze mówiąc wyczyn 68 latka wydaje mi się mało prawdopodobny, a jeśli już to wręcz szalony. Ja mam 20 lat mniej, dość dobrą kondycję, ale za żadne skarby nie spędziłbym na tej trasie tyle godzin i w tym przedziale czasowym. No chyba, że wyczyn miał miejsce zimową porą.
Relacje Januszów wspinaczki z Youtuba trzeba weryfikować, bo na przykład według jednego z nich 0,25 godziny równa się 25 minut (tak opisał drogowskaz stojący po drodze na Ilję, tuż przed szczytem).


Mało prawdopodobny a jednak. :)
Nie doceniasz 68 latków. Szczerze ja też nie doceniałem póki nie zobaczyłem relacji z wędrówki.
Ja do tej pory się nie zdecydowałem chociaż też mam "parę" lat mniej. :(
Aha. Wyczyn miał miejsce w połowie września "pandemicznego".


Byliśmy z dzieciakami. Nie wbiegłem, może następnym razem (aczkolwiek była dwóch biegaczy). Trasa dla seniora myślę że osiągalna. Wszedłem z synami (14, 10). Trzeba wyjść z rana (5:00) i wziąć po 1,5l wody na głowę. 10:00 z powrotem w Loviste. Pozdr!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 468
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone