Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 23.11.2022 11:16

mchrob napisał(a):
Nocujesz u rodziny, że masz taką cenę? Śmieje się bo to w obecnych czasach ewenement.
Zazdroszczę bo ostatnie 2 lata to już 100 Euro za 4 osoby łykam bez mrugania.


mam kwaterę u Pani, która się nigdzie nie ogłasza. Ma mały pensjonat (5pokoi na wynajem), w pokojach bardziej klimat domowy niż nowoczesna ikea, ale w każdym pokoju prysznic. Ja mam cenę po znajomości bo już tam kilka razy byłem, ale to też jest cena poza sezonem. Ale jest to pierwsza chorwacka kwatera gdzie czuję się jakbym jechał do cioci w odwiedziny, dotychczas spotykałem miłych ludzi, ale zawsze czułem się jedynie jako turysta, a tu mam domową atmosferę na każdym kroku.
Generalnie opłaca się być stałym gościem wszędzie (w Promajnie też mam namiar na tani nocleg 180m od morza).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.11.2022 11:31

Czyli to jest pokój+ łazienka? Bez aneksu kuchennego? Czy studio?

mchrob napisał(a):Zazdroszczę bo ostatnie 2 lata to już 100 Euro za 4 osoby łykam bez mrugania.
Nad samym morzem to już ceny dawno takie były.... W Orebiciu na pewno w 2014 r. za 3 os. chcieli po 90 eur.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.11.2022 12:50

rocker napisał(a):
ja przyszły rok po raz kolejny do Loviste. Termin wrzesień, w cenie 30Euro, z praktycznie prywatną plażą. :)


I to jest cena za ile osób, w której połowie września i przy ilu nocach ?

Zgadzam się z Twoim zdaniem w późniejszym poście, że opłaca się być stałym klientem. My, jak świat się nie skończy, zawitamy na przełomie lipca i sierpnia 3 raz na Korculę na 18 nocy, gdzie za apartament 75 m (2 osobne sypialnie na w sumie 5 osób+ łóżeczko dla ewentualnego niemowlaka, salon, osobna kuchnia, łazienka z prysznicem, wielki taras z widokiem za milion $ na kanał Peljeski i Peljesac na wysokości Kuciste i Viganj, pralka i wielki grill do dyspozycji, prywatna plaża po przejściu przez ulicę (w gratisie przyjaźń z fantastycznymi właścicielami) - płacimy 60 EUR. To jest cena, którą za równie fajne mieszkanie płaciliśmy w 2018 i 2019 w Jelsie na Hvarze i wtedy wydawało nam się, że to jest dobra cena. Aha, jesteśmy 2+2.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.11.2022 14:48

piekara114 napisał(a):Czyli to jest pokój+ łazienka? Bez aneksu kuchennego? Czy studio?

mchrob napisał(a):Zazdroszczę bo ostatnie 2 lata to już 100 Euro za 4 osoby łykam bez mrugania.
Nad samym morzem to już ceny dawno takie były.... W Orebiciu na pewno w 2014 r. za 3 os. chcieli po 90 eur.


Bez pośrednika apartament z dwoma sypialniami kuchnią i łazienką na przełomie lipca i sierpnia 2023r. wychodzi 85,00 euro
matizmat
Cromaniak
Posty: 509
Dołączył(a): 28.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizmat » 23.11.2022 19:44

piekara114 napisał(a):Czyli to jest pokój+ łazienka? Bez aneksu kuchennego? Czy studio?

mchrob napisał(a):Zazdroszczę bo ostatnie 2 lata to już 100 Euro za 4 osoby łykam bez mrugania.
Nad samym morzem to już ceny dawno takie były.... W Orebiciu na pewno w 2014 r. za 3 os. chcieli po 90 eur.


Rezerwowałem niedawno noclegi w Orebiciu dla 5 osób- 3 dorosłych i 2 dzieci. Apartament na parterze, kuchnia, salon, 2 sypialnie, łazienka, 80 metrów od morza. Do dyspozycji taras, grill. Cena- 96 euro za nocleg. Termin- koniec lipca.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.11.2022 22:15

matizmat napisał(a):
piekara114 napisał(a):Nad samym morzem to już ceny dawno takie były.... W Orebiciu na pewno w 2014 r. za 3 os. chcieli po 90 eur.


Rezerwowałem niedawno noclegi w Orebiciu dla 5 osób- 3 dorosłych i 2 dzieci. Apartament na parterze, kuchnia, salon, 2 sypialnie, łazienka, 80 metrów od morza. Do dyspozycji taras, grill. Cena- 96 euro za nocleg. Termin- koniec lipca.


W ubiegłym roku w lipcu w Orebiciu apartament 3-osobowy (mieszkaliśmy we dwoje) w pełni wyposażony, odnowiony (w tym nowe meble) z balkonem z widokiem na morze, 200 metrów od morza i od centrum - 48 euro za noc bez pośredników i bez negocjacji, bez żadnych znajomości (pierwszy raz). Plus na powitanie woda i wino od gospodyni, na pożegnanie owoce.
W podobnych cenach w Orebiciu miałem jeszcze inne 3 oferty, w tym jedna praktycznie na plaży (przez ulicę).
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.11.2022 23:53

Nie ma co porównywać tak na żywca bo kwatera kwaterze nie równa, duże znaczenie ma standard i wyposażenie. Jestem już po poszukiwaniach na 2023 i rozrzut jest straszny wręcz od 60 euro do 160 euro i ta oferta za 160 wcale dupy nie urywa (podobno to jakieś prestiżowe miejsce ale po mapie w googlach i odległościach - dziura jak każda inna). Trzeba wypośrodkować budżet, oczekiwania i dobrze wybrać. Niestety zauważyłem, że na wysłanych z 40 zapytań (zawsze tylko bezpośrednio). Wróciło mi z 10 odpowiedzi a z tego z 50% już miało komplet na przyszły rok w sezonie, tak więc nikogo nie namawiam ale pewnie czym bliżej wakacji tym będzie trzeba bardziej iść na kompromis niż przebierać w rozmiarze tarasu, uroku plaży itp.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.12.2022 14:35

kaeres napisał(a):Z 6 kontaktów 6 odpowiedziało mi, że jeszcze mi nawet ceny nie podadzą.
Booking.com nie podaje wolnych miejsc, a tym bardziej cen na sezon 2023.
Jedynie z Trstenika dostałem ofertę bo gospodarz utrzymuje ceny z 2022.

Otrzymałem oferty z wyżej wspomnianych o które pytałem we wrześniu 100-185€
Chyba musimy się szykować na wysokie ceny.

Pomału się przymierzam do cen 70-80€ - już prawie rezerwację składam.
Na 3-4 os. z kuchnią, tarasem, wifi, AC ceny w okolicach 50-60€ można zapomnieć.

Edit:
A jednak. Udało się w Orebiču (a tak się zarzekałem). Apartament 45m2 na 4os + pies, wyposażona kuchnia, wifi, 2 sypialnie, każda z nich balkon/taras z widokiem na morze, 2xAC (w każdej sypialni), grill, łazienka, pralka...
Wszystko w środku sezonu za 62€/doba.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 03.01.2023 11:32

corrina napisał(a):
rocker napisał(a):
ja przyszły rok po raz kolejny do Loviste. Termin wrzesień, w cenie 30Euro, z praktycznie prywatną plażą. :)


I to jest cena za ile osób, w której połowie września i przy ilu nocach ?

Zgadzam się z Twoim zdaniem w późniejszym poście, że opłaca się być stałym klientem. My, jak świat się nie skończy, zawitamy na przełomie lipca i sierpnia 3 raz na Korculę na 18 nocy, gdzie za apartament 75 m (2 osobne sypialnie na w sumie 5 osób+ łóżeczko dla ewentualnego niemowlaka, salon, osobna kuchnia, łazienka z prysznicem, wielki taras z widokiem za milion $ na kanał Peljeski i Peljesac na wysokości Kuciste i Viganj, pralka i wielki grill do dyspozycji, prywatna plaża po przejściu przez ulicę (w gratisie przyjaźń z fantastycznymi właścicielami) - płacimy 60 EUR. To jest cena, którą za równie fajne mieszkanie płaciliśmy w 2018 i 2019 w Jelsie na Hvarze i wtedy wydawało nam się, że to jest dobra cena. Aha, jesteśmy 2+2.


Też bardzo dobra cena. Ja jadę na 12dni i w pierwszej połowie września. Ilość osób jest nie ważna, tzn mieścimy się w jednym apartamencie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.01.2023 13:44

Kaeres, w którym regionie Orebicia?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.01.2023 14:39

https://goo.gl/maps/No5xD5WnkLjo7d2FA

Opera Zrzut ekranu_2023-01-04_133649_www.google.jpeg


PS. która z relacji zamieszczonych na 1 stronie omawia stricte rajd po plażach albo po interiorze (z winnicami) ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.01.2023 15:09

Fajna lokalizacja, niby w centrum, ale powinno być cicho. Na półwysep z chęcią kiedyś powrócę. Miłego urlopu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.01.2023 16:47

Też mi się tak wydaje. Niby w centrum (wszędzie 5 minut spacerkiem), a jednak z dala od głównej ulicy i można wieczorem posiedzieć przy winie (które my z żoną akurat uwielbiamy - z jego powodu już dawno myślimy o Peljescu.
Twoją relację z 2014r właśnie ukończyłem. Zacna dawka informacji, ładnych zdjęć i ... mieszanej pogody :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.01.2023 18:23

Dzięki. Ta mieszana pogoda, jak to nazwałeś :mrgreen: , to było takie pierwsze zniechęcenie, krok odwrotu od Chorwacji, w kolejnych wyjazdach (a było ich jeszcze kilka później) pojawiało się ich coraz więcej i całkiem innych...
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 04.01.2023 22:24

kaeres napisał(a):Też mi się tak wydaje. Niby w centrum (wszędzie 5 minut spacerkiem), a jednak z dala od głównej ulicy i można wieczorem posiedzieć przy winie (które my z żoną akurat uwielbiamy - z jego powodu już dawno myślimy o Peljescu.
Twoją relację z 2014r właśnie ukończyłem. Zacna dawka informacji, ładnych zdjęć i ... mieszanej pogody :)


W lipcu 2022 mieszkaliśmy przy tej samej ulicy, jakieś 100-150 metrów wyżej.
Miejscówka świetna z pięknym widokiem i na morze, i na góry które zdeptałem tam doszczętnie :wink:
Z tego co pamiętam to także u Twoich gospodarzy kupisz wino własnej produkcji.
I ta ich bugenwilla jest jedną z najładniejszych w Orebiciu :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 480
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone