Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 03.04.2023 07:20

Dziękujemy, czekamy zatem na relację.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 24.04.2023 20:20

No to wygląda na to, że obwodnica Stonu została otwarta

https://www.youtube.com/shorts/C46PhNE63Dg
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 24.04.2023 21:09

markid napisał(a):No to wygląda na to, że obwodnica Stonu została otwarta

https://www.youtube.com/shorts/C46PhNE63Dg

Taka mała nieścisłość wkradła się. Duży most został otwarty w lipcu, a nie w czerwcu. Osobiście jechałem nim dzień po oficjalnym otwarciu.
matis
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) matis » 28.04.2023 14:18

kiepuczi napisał(a):
kaeres napisał(a):Stronkę temu zadałem pytanko "PS. która z relacji zamieszczonych na 1 stronie omawia stricte rajd po plażach albo po interiorze (z winnicami) ?"
...ale może umknęło...
Przelatuję te relacje ale ciężko się doszukać akurat tych rzeczy na których mi zależy w pytaniu.
Może pomożecie ?

o winach półwyspu i Korculi zamieszczałem opinie, rekomendacje oraz oceny win rok rocznie na przełomie Lipca / Sierpnia. Proszę przefiltrować po postach autora. W tym roku tez nie omieszkam w Lipcu skrobnąć kilka słów mam już nawet kilka nowych winnic upatrzonych które będę chciał odwiedzić.


@kiepuczi dzięki za fajne opisy i rekomendacje winiarni z poprzednich postów!

Dingac 2019 od Kiridziji w zeszłym roku (9/2022) był jeszcze ciut za młodym winem, ale bardzo potężnym, tanicznym i z ogromnym potencjałem do leżakowania. A co tam planujesz odwiedzić w tym roku?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 28.04.2023 18:14

Co do win to polecam Dingać Skaramuca - niebo w gębie :)
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 30.04.2023 16:16

matis napisał(a):
kiepuczi napisał(a):
kaeres napisał(a):Stronkę temu zadałem pytanko "PS. która z relacji zamieszczonych na 1 stronie omawia stricte rajd po plażach albo po interiorze (z winnicami) ?"
...ale może umknęło...
Przelatuję te relacje ale ciężko się doszukać akurat tych rzeczy na których mi zależy w pytaniu.
Może pomożecie ?

o winach półwyspu i Korculi zamieszczałem opinie, rekomendacje oraz oceny win rok rocznie na przełomie Lipca / Sierpnia. Proszę przefiltrować po postach autora. W tym roku tez nie omieszkam w Lipcu skrobnąć kilka słów mam już nawet kilka nowych winnic upatrzonych które będę chciał odwiedzić.


@kiepuczi dzięki za fajne opisy i rekomendacje winiarni z poprzednich postów!

Dingac 2019 od Kiridziji w zeszłym roku (9/2022) był jeszcze ciut za młodym winem, ale bardzo potężnym, tanicznym i z ogromnym potencjałem do leżakowania. A co tam planujesz odwiedzić w tym roku?


Większość winiarni znam więc będę poruszał się prawdo podobnie starymi szlakami winnymi w Potomje, Kuna etc. Most będzie sprzyjał na pewno wypadom poza półwysep więc na liście mam winiarnię Rizman ( rejon Komarna ). Chcę bardziej spenetrować Korculę bo do tej pory zawsze praktycznie skupiłem się na Lumbarda i Grk oraz wypad do Zavalitica po słynny Pošip Intrada od Luka Krajančić. Natomiast jest całe nie do końca odkryte przeze mnie królestwo Pošipu w Cara, Smokvica.

Co do Kiridžija i roczników 2019 to nie wiem nie otwierałem w domu jeszcze żadnej butelki poza tym co degustowałem na miejscu. Dopiero zabieram się za roczniki 2016. Prawdziwy crème de la crème półwyspu dla mnie to Dingać Bura-Benmosche oraz Stagnum (Plavac ) od Ivan Miloš z Ponikve. Tu jestem na etapie roczników 2013 :) Wszystkie te wina są z dużym potencjałem do leżakowania 10-12 lat
-AnKa-
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) -AnKa- » 03.05.2023 17:26

Witam wszystkich w związku z tym że to mój pierwszy post :D
Mam pytanie. Może ktoś podpowiedzieć jak dojechać na przełomie maj/czerwiec z lotniska Dubrownik na półwysep Pelješac w okolice Potomje ? Jest jakaś rozsądna alternatywa ? Czy lepiej wypożyczyć auto ?
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 03.05.2023 19:33

-AnKa- napisał(a):Witam wszystkich w związku z tym że to mój pierwszy post :D
Mam pytanie. Może ktoś podpowiedzieć jak dojechać na przełomie maj/czerwiec z lotniska Dubrownik na półwysep Pelješac w okolice Potomje ? Jest jakaś rozsądna alternatywa ? Czy lepiej wypożyczyć auto ?


Z Dubrownika do Orebić jezdzą 2 albo 3 linie autobusowe, wszystkie autobusy wyjezdzają po południu, najwcześniejszy jest ok 15 . Wyjazd z Bus Terminal w Dubrownik. Autobus przejezdza przez Potomje ale trzeba by upewnić się ze zatrzyma się w Potomje. Choć tak na prawdę pobyt w Potomje bez samochodu to trochę słabo, najbliższy większy sklep to Orebić.
-AnKa-
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) -AnKa- » 04.05.2023 19:57

kiepuczi napisał(a):
Z Dubrownika do Orebić jezdzą 2 albo 3 linie autobusowe, wszystkie autobusy wyjezdzają po południu, najwcześniejszy jest ok 15 . Wyjazd z Bus Terminal w Dubrownik. Autobus przejezdza przez Potomje ale trzeba by upewnić się ze zatrzyma się w Potomje. Choć tak na prawdę pobyt w Potomje bez samochodu to trochę słabo, najbliższy większy sklep to Orebić.


Dziękuję za szybką odpowiedź :D
Na miejscu na szczęście mamy auto do dyspozycji :D , bez samochodu faktycznie byłoby ciężko. Tym bardziej że chcemy odwiedzić kilka plaż, a jeść też coś trzeba.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.05.2023 21:11

Drogi na półwyspie otwarte, w drodze z/do Dubrovnika już przez Stone się nie jedzie. Dziwnie jakoś ale szybciej i wygodniej.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.05.2023 06:44

Gdzie na płw. jest Stone?
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 16.05.2023 06:53

damianisko5 napisał(a):Gdzie na płw. jest Stone?


Przecież wiadomo, że chodzi o Ston. Obstawiam zwykłą autokorektę. Te Twoje prawie 3 000 postów to większość takich przyczepek? :roll: :lol:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.05.2023 06:55

Poszukaj, to się dowiesz.
Jeśli wiadomo, że chodzi o Ston to w czym problem napisać poprawnie.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 16.05.2023 07:13

Już ci tłumaczę - można nie zauważyć autokorekty, tyle :wink:
Poszukałem. Tak jak myślałem, najwięcej postów w HydeParku :lol:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 16.05.2023 13:36

Stone - Ston , literówka może się każdemu zdarzyć, Cromaniak wie o co chodzi :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 483
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone