Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 04.01.2023 23:42

A tu Orebic nocą który można zobaczyć z lotu ptaka.
Tak wyszlo mi amatorskie nagranie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.01.2023 12:16

piekara114 napisał(a):Dzięki. Ta mieszana pogoda, jak to nazwałeś :mrgreen: , to było takie pierwsze zniechęcenie, krok odwrotu od Chorwacji, w kolejnych wyjazdach (a było ich jeszcze kilka później) pojawiało się ich coraz więcej i całkiem innych...

To ja dziękuję za relację. Pozostałe też czytałem ale pamięć już nie ta :)

robines napisał(a):W lipcu 2022 mieszkaliśmy przy tej samej ulicy, jakieś 100-150 metrów wyżej.
Miejscówka świetna z pięknym widokiem i na morze, i na góry które zdeptałem tam doszczętnie :wink:
Z tego co pamiętam to także u Twoich gospodarzy kupisz wino własnej produkcji.
I ta ich bugenwilla jest jedną z najładniejszych w Orebiciu :papa:

O to miło wiedzieć, że miejscówka zacna.
Żona dla tej Bugenwilli straciła rozum. Ja musiałem tylko zadbać o technikalia czy się zgadzają i mam to zamawiać :)
Co do win to tak, posiadają swoją produkcję i po prostu będę w raju bo spijam 1-2l dziennie na wakacjach :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.01.2023 12:56

Tomas12 napisał(a):A tu Orebic nocą który można zobaczyć z lotu ptaka.
Tak wyszlo mi amatorskie nagranie.

Super !
A masz jeszcze za dnia ?
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 05.01.2023 21:41

Niestety nie mam za dnia ale mam jeszcze kilka filmów z okolic Orebic: plaza Duba, Korcula ,plaża Mokala i zatopiony wrak statku przy tej plaży.



piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2023 22:07

Zostawcie sobie coś do odkrywania na miejscu.
niemanudyjestzabawa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) niemanudyjestzabawa » 10.01.2023 13:26

Dzień dobry

Rozważam w tym roku wyjazd na Półwyspep ale nie mam koncepcji na miejscówkę. Czy Orebic jest kurortem-miastem porównywalnym do Makarskiej? Czy może jakąś mniejszą miejscowość wielkościowo typu Brela czy Tucepi byście polecili? Zależy mi aby było trochę spokojniej, ale zarazem aby było gdzie wyjść wieczorem na spacer, do knajpki itp.
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 10.01.2023 18:23

kaeres napisał(a):
Tomas12 napisał(a):Niestety nie mam za dnia ale mam jeszcze kilka filmów z okolic Orebic: plaza Duba, Korcula ,plaża Mokala i zatopiony wrak statku przy tej plaży.


Wow, poezja.
Dzięki, na pewno posnurkuję w tej okolicy.


Polecam naprawde warto ciekawe miejsce z tym że malutka plaza także szybko sie zapełnia ludźmi. A i druga sprawa trochę kiepsko z parkowaniem.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 18.01.2023 10:49

niemanudyjestzabawa napisał(a):Dzień dobry

Rozważam w tym roku wyjazd na Półwyspep ale nie mam koncepcji na miejscówkę. Czy Orebic jest kurortem-miastem porównywalnym do Makarskiej? Czy może jakąś mniejszą miejscowość wielkościowo typu Brela czy Tucepi byście polecili? Zależy mi aby było trochę spokojniej, ale zarazem aby było gdzie wyjść wieczorem na spacer, do knajpki itp.


Makarska jest z 3 razy większa od Orebicia. Nie wiem czego szukasz, bo dla mnie osobiście Tucepi ze swoją promedą pełną chińskiego badziewia było za głośne :) Sam Orebic nie idzie spać o 22, ale nie ma tam jakiś tłumów dzikich. Natomiast knajpki mniejsze lub większe będziesz miała w każdej miejscowości. Osobicie polecam cały odcinek wybrzeża od Orenicia, przez Kuciste do Viganji aż do Loviste - wszystko to senne małe miejscowości, ale można iść do knajpki wieczorem i troszkę tam czasu spędzić.
pajak_1972
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajak_1972 » 19.01.2023 15:09

rocker napisał(a):
vin napisał(a):
ja przyszły rok po raz kolejny do Loviste. Termin wrzesień, w cenie 30Euro, z praktycznie prywatną plażą. :)


Witam wszystkich miłośników Półwyspu Pelješac otwartego morza i pięknych zachód słońca ,pysznych win kolejny raz tym razem w czerwcu wybieram się na półwysep dwa razy byłem w Boraku pięknie ale ciągnie mnie do Loviste "rocker" mogę dostać jakąś podpowiedź na Twoją miejscówkę z góry dziękuję!
piszczyk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) piszczyk » 22.01.2023 22:37

witam
wstępny plan to 2 tygodnie z własną łódką w sierpniu w miejscowości Dubrava na półwyspie.
podpowie ktoś czy warto w tą konkretną miejscówkę? na zdjęciach z satelity widać tylko kamienie i kilka farm owoców morza :D
nie szukam zgiełku, dyskotek itp. ale ciekawych restauracji już tak: jadę z żoną i córką, dziewczyny lubią na talerzu ryby i inne dziwolągi, ja mięso.
no i chętnie coś z wody obejrzeć albo trochę posnurkować.

jak na razie w Cro byliśmy na Pagu i na Korculi, Pag trochę zbyt księżycowy, w wodzie też ubogo, Korcula bardzo mi się podobała choć jeszcze byliśmy bez łodzi.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.01.2023 16:23

Stronkę temu zadałem pytanko "PS. która z relacji zamieszczonych na 1 stronie omawia stricte rajd po plażach albo po interiorze (z winnicami) ?"
...ale może umknęło...
Przelatuję te relacje ale ciężko się doszukać akurat tych rzeczy na których mi zależy w pytaniu.
Może pomożecie ?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.01.2023 16:32

kaeres napisał(a):Przelatuję te relacje ale ciężko się doszukać akurat tych rzeczy na których mi zależy w pytaniu.
Może pomożecie ?

Cześć. Na pierwszej stronie nie ma nowszych relacji (aktualizacja w 2018 roku).

W takim razie zareklamuje trochę moją pisaninę ;) W zeszłorocznej relacji zacznij najlepiej od tego fragmentu (plaże Duby):
post2230735.html#p2230735

Jest też trochę (i plaż, i interioru) w starszej relacji, z 2010 roku:
rwpg-relacja-wioslem-pisana-gdzieniegdzie-d-t29221-225.html

Najlepiej włącz filtr na autora :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.01.2023 16:15

maslinka napisał(a):
kaeres napisał(a):Przelatuję te relacje ale ciężko się doszukać akurat tych rzeczy na których mi zależy w pytaniu.
Może pomożecie ?

Cześć. Na pierwszej stronie nie ma nowszych relacji (aktualizacja w 2018 roku).
Z przykrością zauważyłem :/

maslinka napisał(a):W takim razie zareklamuje trochę moją pisaninę ;) W zeszłorocznej relacji zacznij najlepiej od tego fragmentu (plaże Duby):
post2230735.html#p2230735

Już dawno łyknięta. Wspaniała relacja z super zdjęciami jak zresztą chwaliłem w już w wątku z tej relacji.

Właśnie zleciałem relację Kateriny z przygód na Vis i Pelješca NA OBCASACH. Też potężna liczba wspaniałych zdjęć oraz informacji.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 31.01.2023 19:20

napisał(a) piszczyk » 22.01.2023 21:37

witam
wstępny plan to 2 tygodnie z własną łódką w sierpniu w miejscowości Dubrava na półwyspie.
podpowie ktoś czy warto w tą konkretną miejscówkę? na zdjęciach z satelity widać tylko kamienie i kilka farm owoców morza :D
nie szukam zgiełku, dyskotek itp. ale ciekawych restauracji już tak: jadę z żoną i córką, dziewczyny lubią na talerzu ryby i inne dziwolągi, ja mięso.
no i chętnie coś z wody obejrzeć albo trochę posnurkować.

jak na razie w Cro byliśmy na Pagu i na Korculi, Pag trochę zbyt księżycowy, w wodzie też ubogo, Korcula bardzo mi się podobała choć jeszcze byliśmy bez łodzi.


To raczej nie spasuje Ci ta Dubrava bo to dziura - najbliższa restauracja ( z mięsem ) to w Żuljanie lub w Boraku ale lódką tam nie dopłyniesz bo trzeba dookoła półwyspu.. Sklep w Janjinie i może w Drace. W okolicy masz owoce morza a spacery to ścieżka z Drace do Sreseru. Nijak to się ma do Korczuli. Sorry.
paryzanin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) paryzanin » 12.02.2023 23:32

Witam
Ktoś może polecić miejscówkę w Dingac Borak
W tamtym roku byliśmy w villa Jadranka ale tam już brak wolnych miejsc na sierpień a chcielibyśmy wrócić tam tego roku

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 481
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone