Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.09.2022 21:56

wracając jeszcze do lipcowego tematu ostryg, faktycznie, punkt przed Sutvidem (od Drace) jest najdroższy - 20kn za sztukę. Sutvid - 10/szt., i do tego milsza obsługa, a wspomniane Malo More na wybrzeżu co prawda już nie 6,50, ale niewiele więcej, bo 7kn za sztukę, także dzięki za polecenia :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.09.2022 09:35

wojstar napisał(a):Już mam klepniętą rezerwację na apartament na 2023 roczek :) - po bardzo starej znajomości 35 euro za dobę :D

Mega tanio, chyba że w piwnicy dla 1 osoby :)
Nie, serio....co to za lokum, jaki termin, warunki, na ile osób ?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.09.2022 12:40

kaeres napisał(a):
wojstar napisał(a):Już mam klepniętą rezerwację na apartament na 2023 roczek :) - po bardzo starej znajomości 35 euro za dobę :D

Mega tanio, chyba że w piwnicy dla 1 osoby :)
Nie, serio....co to za lokum, jaki termin, warunki, na ile osób ?

Zapewniam, że nie piwnica :D
Apartament dla dwóch osób w Orebic, przełom lipca i sierpnia 8)
Tak jak pisałem wcześniej po bardzo starej znajomości - od 2009 roku co rok.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.09.2022 14:20

wojstar napisał(a):
kaeres napisał(a):
wojstar napisał(a):Już mam klepniętą rezerwację na apartament na 2023 roczek :) - po bardzo starej znajomości 35 euro za dobę :D

Mega tanio, chyba że w piwnicy dla 1 osoby :)
Nie, serio....co to za lokum, jaki termin, warunki, na ile osób ?

Zapewniam, że nie piwnica :D
Apartament dla dwóch osób w Orebic, przełom lipca i sierpnia 8)
Tak jak pisałem wcześniej po bardzo starej znajomości - od 2009 roku co rok.


To nie ma co się dziwić :wink:
Ja 2 tygodnie temu klepnęłam Korculę - 3 raz w tym samym miejscu, z widokiem za milion $ na Pelje i bezpośrednim zejściem do morza (również coś na kształt własnej plaży - betonowego pomostu, który akurat u nas mega sie sprawdzał), z pralką, wielkim grillem i najcudowniejszymi gospodarzami na świecie. Dla 4 osób apartament 70 m (2 sypialnie) z wielkim tarasem - 61 EUR. Bookowałam 18 nocy. Też przełom lipca i sierpnia.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.09.2022 18:52

corrina napisał(a):
wojstar napisał(a):
kaeres napisał(a):
wojstar napisał(a):Już mam klepniętą rezerwację na apartament na 2023 roczek :) - po bardzo starej znajomości 35 euro za dobę :D

Mega tanio, chyba że w piwnicy dla 1 osoby :)
Nie, serio....co to za lokum, jaki termin, warunki, na ile osób ?

Zapewniam, że nie piwnica :D
Apartament dla dwóch osób w Orebic, przełom lipca i sierpnia 8)
Tak jak pisałem wcześniej po bardzo starej znajomości - od 2009 roku co rok.


To nie ma co się dziwić :wink:
Ja 2 tygodnie temu klepnęłam Korculę - 3 raz w tym samym miejscu, z widokiem za milion $ na Pelje i bezpośrednim zejściem do morza (również coś na kształt własnej plaży - betonowego pomostu, który akurat u nas mega sie sprawdzał), z pralką, wielkim grillem i najcudowniejszymi gospodarzami na świecie. Dla 4 osób apartament 70 m (2 sypialnie) z wielkim tarasem - 61 EUR. Bookowałam 18 nocy. Też przełom lipca i sierpnia.

Czyli można coś dobrego i taniego zaklepać :D
eradicatio
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eradicatio » 30.09.2022 13:45

corrina napisał(a):
wojstar napisał(a):
kaeres napisał(a):
wojstar napisał(a):Już mam klepniętą rezerwację na apartament na 2023 roczek :) - po bardzo starej znajomości 35 euro za dobę :D

Mega tanio, chyba że w piwnicy dla 1 osoby :)
Nie, serio....co to za lokum, jaki termin, warunki, na ile osób ?

Zapewniam, że nie piwnica :D
Apartament dla dwóch osób w Orebic, przełom lipca i sierpnia 8)
Tak jak pisałem wcześniej po bardzo starej znajomości - od 2009 roku co rok.


To nie ma co się dziwić :wink:
Ja 2 tygodnie temu klepnęłam Korculę - 3 raz w tym samym miejscu, z widokiem za milion $ na Pelje i bezpośrednim zejściem do morza (również coś na kształt własnej plaży - betonowego pomostu, który akurat u nas mega sie sprawdzał), z pralką, wielkim grillem i najcudowniejszymi gospodarzami na świecie. Dla 4 osób apartament 70 m (2 sypialnie) z wielkim tarasem - 61 EUR. Bookowałam 18 nocy. Też przełom lipca i sierpnia.


Hej, możesz podesłać namiar na apartament :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.10.2022 13:52

Ja mam podobnie w Jelsie. Apartament nie jest nawet już wystawiany i dostępny tylko dla najbliższych klientów.
Chodzi dla mnie po 60-65€ gdy w tej samej willi tylko piętro niżej z brzydszym widokiem albo z żadnym bo w ogrodzie na parterze apartamenty kosztują 100€.
Tak więc magia stałego klienta robi wiele.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.10.2022 07:29

Liener napisał(a):Rozważam wyjazd na Peljesac od 30 września do 9 października. Podpowie ktoś, czy w tym okresie jest jeszcze ruch turystyczny - konoby są otwarte? Wpadły mi w oko takie miejsca jak Zuljana, czy Trstenik, ale biorąc pod uwagę termin i prognozowaną pogodę mam obawy, czy nie lepiej szukać jakiejś większej miejscowości typu Orebic...

Co prawda już w trakcie ale właśnie wczoraj wróciłam z tygodniowych żagli w Chorwacji. Ruch turystyczny zamiera. Większe miasteczka, miasta ok ale te mniejsze...pozamykane już. Nawet Szybenik, w którym spędziliśmy stacjonarnie po rejsie 3 dnia był cichy, spokojny i niektóre miejsca już pozamykane. Czasem trudno było znaleźć kanobę na kolację. W zeszłym tygodniu pogoda była średnia, obecny tydzień zapowiada się w Chorwacji pięknie, ciepło, słonecznie.
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 17.10.2022 18:23

vin napisał(a):wracając jeszcze do lipcowego tematu ostryg, faktycznie, punkt przed Sutvidem (od Drace) jest najdroższy - 20kn za sztukę. Sutvid - 10/szt., i do tego milsza obsługa, a wspomniane Malo More na wybrzeżu co prawda już nie 6,50, ale niewiele więcej, bo 7kn za sztukę, także dzięki za polecenia :)


Czy orientuje sie ktos moze czy wspominany Sutvid jest jeszcze czynny? Ewentualnie czy bedzie czynny koncem tego miesiaca :hut: ?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 12.11.2022 21:59

Witam wszystkich forumowiczów. Przeglądałem forum i ostatnie wpisy na temat apartamentów, które mam na uwadze na przyszły rok są sprzed kilku lat. Czy ktoś ma jakieś aktualne wspomnienia/uwagi na temat Żuljany i apartamentów Tina? W tym roku planujemy po 10 latach zrobić sobie jakąś małą odmiankę z miejscówką i padło na Żujlanę. Ze względów zdrowotnych zależy mi na dość płaskim dojściu gdziekolwiek - do konoby, sklepu, na plażę itd. Padło na tą miejscówkę również dlatego, że chciałbym w miarę możliwości zwiedzić sporą część półwyspu i może wyskoczyć na jednodniowy wypad Orebić - Korcula. Ktoś podpowie coś aktualnego z ostatnich sezonów? Jakieś knajpy polecane i do omijania? Może ktoś tam spał i ma jakieś dobre lub złe wspomnienia z gospodarzami?
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 13.11.2022 17:55

Tomy Lee napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów. Przeglądałem forum i ostatnie wpisy na temat apartamentów, które mam na uwadze na przyszły rok są sprzed kilku lat. Czy ktoś ma jakieś aktualne wspomnienia/uwagi na temat Żuljany i apartamentów Tina? W tym roku planujemy po 10 latach zrobić sobie jakąś małą odmiankę z miejscówką i padło na Żujlanę. Ze względów zdrowotnych zależy mi na dość płaskim dojściu gdziekolwiek - do konoby, sklepu, na plażę itd. Padło na tą miejscówkę również dlatego, że chciałbym w miarę możliwości zwiedzić sporą część półwyspu i może wyskoczyć na jednodniowy wypad Orebić - Korcula. Ktoś podpowie coś aktualnego z ostatnich sezonów? Jakieś knajpy polecane i do omijania? Może ktoś tam spał i ma jakieś dobre lub złe wspomnienia z gospodarzami?

To już nie ta sama Zuljana co kilka lat temu, palmy zeżarte i knajpki na końcu mola nie ma.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.11.2022 18:15

Tomy Lee napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów. Przeglądałem forum i ostatnie wpisy na temat apartamentów, które mam na uwadze na przyszły rok są sprzed kilku lat. Czy ktoś ma jakieś aktualne wspomnienia/uwagi na temat Żuljany i apartamentów Tina? W tym roku planujemy po 10 latach zrobić sobie jakąś małą odmiankę z miejscówką i padło na Żujlanę. Ze względów zdrowotnych zależy mi na dość płaskim dojściu gdziekolwiek - do konoby, sklepu, na plażę itd. Padło na tą miejscówkę również dlatego, że chciałbym w miarę możliwości zwiedzić sporą część półwyspu i może wyskoczyć na jednodniowy wypad Orebić - Korcula. Ktoś podpowie coś aktualnego z ostatnich sezonów? Jakieś knajpy polecane i do omijania? Może ktoś tam spał i ma jakieś dobre lub złe wspomnienia z gospodarzami?

Nie nocowałem w Żuljanie, byłem tylko raz pospacerować i dla mnie to miejsce było dziwne. Plaża ładna, piękny kolor wody ale jest ona dość mocno oblegana.
Wyrwać się w stronę Orebic wymaga trochę pokluczenia po zakrętach, ciężko było zaparkować gdziekolwiek aby wyjść połazić no i no właśnie dla mnie nie było zbytnio gdzie tam spacerować. Fajną drogę płaską do spacerowania znajdziesz w Viganj tyle że tam cały czas wieje wiatr tak samo jak w Kuciste.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 13.11.2022 18:44

Wybieram się we wrześniu więc liczę na nieco mniejsze oblężenie a ze spacerów to raczej plaża-knajpa-sklep-apartament i powtórka w różnych konfiguracjach :mrgreen: Taki ze mnie spacerowicz :lol:
Ja tam raczej przyzwyczajony jestem do małych wiosek z jedną lub dwiema knajpami i malutkim sklepikiem więc ten klimat nie jest dla mnie obcy. Większe tłumy to moim zdaniem są w Makarskiej, Baśce i całej riwierze, ostatnio obficie dojeżdżają tam bośniacy i chorwaci zamieszkujący dalej od wybrzeża. Na weekendy to już tragedia się tam robi dlatego postanowiłem tym razem pojechać w miejsce, na które patrzę od 10 lat. Widok na Hvar i Pelješac mam utrwalony z Zivogosce Blato.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 22.11.2022 12:08

vin napisał(a):wracając jeszcze do lipcowego tematu ostryg, faktycznie, punkt przed Sutvidem (od Drace) jest najdroższy - 20kn za sztukę. Sutvid - 10/szt., i do tego milsza obsługa, a wspomniane Malo More na wybrzeżu co prawda już nie 6,50, ale niewiele więcej, bo 7kn za sztukę, także dzięki za polecenia :)


wiem, że na google można znaleźć wszystko, ale czy możecie udostępnić lokalizację tych miejsc, żeby nie było niedomówień :)

ja przyszły rok po raz kolejny do Loviste. Termin wrzesień, w cenie 30Euro, z praktycznie prywatną plażą. :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.11.2022 13:35

rocker napisał(a):
vin napisał(a):wracając jeszcze do lipcowego tematu ostryg, faktycznie, punkt przed Sutvidem (od Drace) jest najdroższy - 20kn za sztukę. Sutvid - 10/szt., i do tego milsza obsługa, a wspomniane Malo More na wybrzeżu co prawda już nie 6,50, ale niewiele więcej, bo 7kn za sztukę, także dzięki za polecenia :)


wiem, że na google można znaleźć wszystko, ale czy możecie udostępnić lokalizację tych miejsc, żeby nie było niedomówień :)

ja przyszły rok po raz kolejny do Loviste. Termin wrzesień, w cenie 30Euro, z praktycznie prywatną plażą. :)


Nocujesz u rodziny, że masz taką cenę? Śmieje się bo to w obecnych czasach ewenement.
Zazdroszczę bo ostatnie 2 lata to już 100 Euro za 4 osoby łykam bez mrugania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 479
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone