Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 22.03.2021 17:16

Jeżeli mogę to dołożę jeszcze konobę "Dubrownik"w Ploce. Pyszne jedzonko i dużo w dobrych cenach.
W minione wakacje podążałem szlakiem Roberta Makłowicza. Muszę przyznać, że w konobach, które odwiedził jedzonko było pyszne i naprawdę w dobrych cenach. Kalmary i wątróbka z grilla po prostu rewelacja (Vrgorac) - ponownie odwiedzę to miejsce w tym roku :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 23.03.2021 20:43

Przemieszczajac się z jednej strony półwyspu na drugą warto zahaczyć o Pijavćino w interiorze. Lepszych cen chyba nie ma,jedzonko pychota,cały rok zajadają tam miejscowi. :)
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 29.03.2021 20:09

yzedef napisał(a):Dzięki wszystkim za bezcenne rady :). Miejsca i Wasze opisy zanotowane, czekają do lipca 8).

Polecam wypad do agroturystyki u Antunovica w Kunie. Deska serów, wędlin, marynowanej cebuli. Wszystko własnej produkcji plus swojski chleb no i oczywiście wino. Polecam
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.03.2021 20:15

Niby taka dziura, a jak byłem 2 lata temu, to akurat na 20 osobową wycieczkę z Australii tam natrafiłem. Bardzo sympatycznie się z nimi biesiadowało. Bardzo polecam konobę.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 29.03.2021 20:34

Restaurant Estravaganca - niezapomniane wrażenia :)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 29.03.2021 21:08

Dżejan napisał(a):Restaurant Estravaganca - niezapomniane wrażenia :)

Lądem czy wodą?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.03.2021 21:25

Jasne że lądem . Pięknie tam.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 05.04.2021 21:17

Ma ktoś do polecenia fajny apartman w Orebićiu i okolicach ? Szukam czegoś na drugą połowę lipca. 4 lub 6 dorosłych
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.04.2021 21:27

Szukaj w Banku Kwater.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 06.04.2021 09:33

Janusz Bajcer napisał(a):Szukaj w Banku Kwater.

Własnie sprawdziłem i w sekcji południowa Dalmacja o Orebiciu był cały jeden post :) Zobaczymy może ktoś zarekomenduje coś fajnego w stolicy Peljeśac.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 06.04.2021 14:10

lukasq@o2.pl napisał(a):Ma ktoś do polecenia fajny apartman w Orebićiu i okolicach ? Szukam czegoś na drugą połowę lipca. 4 lub 6 dorosłych

POLECAM Apartamenty Marina Orebić, spokój, w pełni wyposażone apartamenty https://www.marina-orebic.com/pl , 60 metrów od app do Studenac, plaża 250 metrów (można sprawdzić na google maps).
Ja polecam :)
Ostatnio edytowano 07.04.2021 16:57 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 07.04.2021 16:11

LUKASQ napisał(a):Ma ktoś do polecenia fajny apartman w Orebićiu i okolicach ? Szukam czegoś na drugą połowę lipca. 4 lub 6 dorosłych

Nie wiem czego dokładnie szukasz i jakie Masz oczekiwania odnośnie rezerwacji. Proponuję jednak użyj do tego booking.
Wpisz termin, zobaczysz co jest dostępne i próbuj szukać po nazwie lub adresie bezpośrednich namiarów poprzez google. Robiłem tak nie raz.
Proponuję też użyj tej strony, bardzo fajna baza. Gospodarze odpisują dość szybko, nie raz tej strony używałem.
https://www.korcula-larus.com/pl/accommodation-listing/
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.04.2021 20:35

yzedef napisał(a):Pięknie się wszyscy chwalicie i celebrujecie ilości bycia na półwyspie :D. Może jednak teraz coś dla odmiany merytorycznego na moje pytanie wczesniej i teraz?.
Też byłem ale dawno temu jak pisałem na poprzedniej stronie... jak w Orebić wygląda kwestia fajnych miejsc do zjedzenia kolacji, obiadu ?. Dużo jest konob ?, gdzie zjem dobrą pizzę bo moja młodzież dalej preferuje to danie. Pamiętam, że fajna konoba była w Viganji ale ten wiatr nie zachęca do dłuższego spędzania tam czasu. Jeszcze raz co ciekawego zobaczyć polecacie na cały półwyspie.

My osobiście bardzo często bywamy w Orebicu w Amforze. Nasza córka zawsze pizzą zachwycona, mąż owocami morza, a ja rybą. Nigdy nie narzekałam. Do tego fajne miejsce cieszące oczy.
Panorama na wzgórzu oczywiście mega, ale tam trzeba wcześniej podjechać zrobić rezerwację.
I kolejna nasza ulubiona knajpka jest w Borku, na dole, na końcu drogi.

Dla mnie Oaza nigdy nie była niesmaczna i chemiczna. Zawsze mi tam lody smakowały i nie dlatego, że z braciskami znamy się od lat. Lubimy te lody i w zasadzie jemy je tylko tam w Orebicu.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 12.04.2021 18:33

Aldonka napisał(a):Dla mnie Oaza nigdy nie była niesmaczna i chemiczna. Zawsze mi tam lody smakowały i nie dlatego, że z braciskami znamy się od lat. Lubimy te lody i w zasadzie jemy je tylko tam w Orebicu.

Popieram :D
marzycielka0326
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzycielka0326 » 18.04.2021 19:16

Witam!
Biegnę do Was z prośbą ....
Parę lat temu byliśmy z rodzinką na Korčuli i byliśmy zachwyceni wyspą, zatoczkami.Przejeżdzalismy przez cały półwysep Plejesac i mimo ogromnego zmęczenia wielogodzinną podróżą bardzo urzekały nas krajobrazy ...
Bardzo chcielibyśmy w tym roku pojechać do Chorwacji ,od paru lat nigdzie nie byliśmy(budowa domu)... Ale powiedziałam sobie że choćby się waliło i paliło w tym roku jedziemy ...bo naprawdę tęsknię już za Chorwacją...i tak pomyślałam o Plejesac....może polecieli byście jakieś miejsce .jakąś urokliwa miejscowość.... Cudownie byłyby jakieś namiary na jakis apartament....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 422
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone