Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 21.03.2021 10:45

jakbym nie liczył wychodzi 12 razy Orebic i 1 raz Ljoljinica :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.03.2021 14:16

Pięknie się wszyscy chwalicie i celebrujecie ilości bycia na półwyspie :D. Może jednak teraz coś dla odmiany merytorycznego na moje pytanie wczesniej i teraz?.
Też byłem ale dawno temu jak pisałem na poprzedniej stronie... jak w Orebić wygląda kwestia fajnych miejsc do zjedzenia kolacji, obiadu ?. Dużo jest konob ?, gdzie zjem dobrą pizzę bo moja młodzież dalej preferuje to danie. Pamiętam, że fajna konoba była w Viganji ale ten wiatr nie zachęca do dłuższego spędzania tam czasu. Jeszcze raz co ciekawego zobaczyć polecacie na cały półwyspie.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 21.03.2021 21:36

yzedef napisał(a):Pięknie się wszyscy chwalicie i celebrujecie ilości bycia na półwyspie :D. Może jednak teraz coś dla odmiany merytorycznego na moje pytanie wczesniej i teraz?.
Też byłem ale dawno temu jak pisałem na poprzedniej stronie... jak w Orebić wygląda kwestia fajnych miejsc do zjedzenia kolacji, obiadu ?. Dużo jest konob ?, gdzie zjem dobrą pizzę bo moja młodzież dalej preferuje to danie. Pamiętam, że fajna konoba była w Viganji ale ten wiatr nie zachęca do dłuższego spędzania tam czasu. Jeszcze raz co ciekawego zobaczyć polecacie na cały półwyspie.


W Orebicu byłem dawno. Zapamiętałem tylko lodziarnię Oaza. Nazw Konob niestety ale nie pamiętam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.03.2021 22:15

Oaza dla mnie koszmarna lodziarnia. Byłam w 2014.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.03.2021 22:29

piekara114 napisał(a):Oaza dla mnie koszmarna lodziarnia. Byłam w 2014.

Byłem w 2015 roku i czy koszmarna to nie pamiętam smaków, na pewno bracia byli mega mili i czarowali dzieciaki i tutaj duży za to plus bo marketing i znaczenie jest ważne (inna sprawa że z wiekiem smaki się zmieniają, doświadczenie i wymagania również).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2021 08:11

No właśnie smaki. Te lody były sztuczne, barwniki mega synetyczne. Obok lody były zdecydowanie bardziej naturalne.
Co do zabawiania gości sztuczkami z lodami - osobiście dla mnie nic nowego, wtedy to już w wielu miejscach wcześniej widziałam tego typu popisy...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.03.2021 09:41

piekara114 napisał(a):Oaza dla mnie koszmarna lodziarnia. Byłam w 2014.

Też byłam w 2014 i nie przypominam sobie by były koszmarne te lody czy chemiczne 8O
yzedef napisał(a): ... jak w Orebić wygląda kwestia fajnych miejsc do zjedzenia kolacji, obiadu ?...
Mogę polecić Dalmatiniac, od portu w górę przy głównej ulicy. Dania może nie są zbyt wyszukane, zupy, pizza, kalmary, mięso, makarony, ale porcje bardzo duże, ceny konkurencyjne. Bardzo dobre calzone z krewetkami, spodziewałam się, że będzie ich 5 na krzyż a okazało się, że nie żałują, w każdym kęsie była krewetka. Pyszne kalmary, mięciutkie z sosem czosnkowym, dobra pizza, gnocchi w sosie serowym nie do pokonania dla 1 osoby.
Drink aperol spritz w cenie połowę niższej niż na Korculi :mrgreen:
Tak było w 2019.
Minus, że umiejscowienie bez widoczków :(
raczej na szybki obiad niż celebrację ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.03.2021 10:12

yzedef
jak w Orebić wygląda kwestia fajnych miejsc do zjedzenia kolacji, obiadu ?. Dużo jest konob ?,

Konob jest zatrzęsienie, a godnych polecenia miejsc - kilka.

Fajnym miejscem z dużą werandą i niezłą pizzą jest La Casa przy przystani promowej - dobra na lunch i kolacyjkę w miłej atmosferze, przy dobrej muzyczce i z widokiem na porcik.
Konoby Karako i Andiamo - 10 minut w kierunku plaży Trstenica - wieczorem zawsze tłumy, więc należy raczej zarezerwować, albo czekać na stolik popijając coś pod pinią na zewnątrz.
No i mój niekwestionowany nr 1 - "Panorama" koło klasztoru - ale tam już zdecydowanie trzeba zrobić rezerwację zwłaszcza na pekę. Widok najlepszy w Cro.
Polecam też fastfood przy Maritime Museum - można zjeść na miejscu, i wziąć na wynos - klasyka - krążki kalmarów, smażone girice i wiele innych za nieduże pieniądze.

Lodziarnia Oaza nie zrobiła na mnie wrażenia - tzn. ich lody.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.03.2021 10:23

Dzięki wszystkim za bezcenne rady :). Miejsca i Wasze opisy zanotowane, czekają do lipca 8).
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 22.03.2021 12:07

Konoby: Panorama, Ponar, Babilon. Dalmatinac, La Cassa, Vrgorac (ale w Kuciste)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.03.2021 13:52

Przypomniały mi się :
Beach bar Ciringito - w Viganju - pyszne bruschetty i kotleciki jagnięce.
Beach bar na kampie Mokalo - sałatka z ośmiornicy, kalmary, crni rizot.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 22.03.2021 14:14

A ja polecam "Piazzettę" w Orebicu koło muzeum.
Miła obsługa ,pyszne kalmary, kanapki, małe owalne pizze, rybki smażone . Czynne od rana , to można chodzić też na śniadania :papa:
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 22.03.2021 15:18

Jeżeli nie musi być w samym Orebiczu, to polecam Restaurację Lavanda znajdującą się na kampie Lavanda
Sprawdzone kalmary, rizotto i sałata z ośmiornicy. Naprawdę polecam.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.03.2021 15:41

Czasu zabraknie na testy no i ciekawe co na to portfel :)
Tutaj jadałem Katerina i z tego co pamiętam było ok, mieszkaliśmy w Kuciste :D

Vrgorac (ale w Kuciste)
Beach bar Ciringito - w Viganju

W Kuciste jest jeszcze restauracja u Kazmira (przez ścianę z Vrgorac), dużo w niej spędziliśmy czasu... właściciel specyficzny w pozytywnym znaczeniu, bardzo lubi Polaków i fajne imprezy robił. Udało nam się nawet załapać z miejscowymi na Jagnię z rożna które przegrał i stawiał wszystkim. Miło wspominamy ten czas tylko ten cholerny wiatr... :D

Dlatego Kuciste i Viganji tylko dla wielbicieli wiatru lub atrakcji wodnych z tym związanych.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.03.2021 16:03

travel napisał(a):A ja polecam "Piazzettę" w Orebicu koło muzeum.
Miła obsługa ,pyszne kalmary, kanapki, małe owalne pizze, rybki smażone . Czynne od rana , to można chodzić też na śniadania :papa:

To to samo miejsce o którym wspomniałam - mają też dania na wynos , przypomniałaś mi nazwę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 421
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone