Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.04.2021 19:55

Tutaj jest dużo wpisów ale fakt trzeba się mocno kopać przez masę informacji. Pamiętaj że to Ty wiesz najlepiej co najbardziej lubisz, jakie Masz preferencje i tutaj bez własnej pracy nie będzie tak łatwo. Na pewno warto abyś napisała co dane miejsce musi mieć, czyli jaka baza gastronomiczna, czy deptak długi do spacerowania itp. Czy większa miejscowość aby było gdzie połazić, czy mała wiocha. Jakie plaże, czy np. miejska z prysznicami... jak daleko od wody chcesz mieszkać, ile osób, jaki standard. Nikt Tobie w myślach nie przeczyta :).
Ze swej strony mogę powiedzieć o tym gdzie byłem i tak Perna i Viganj to miejsca że cały czas wieje wiatr... my byliśmy akurat w Perna i w pierwszym tygodniu to było nawet ok potem mieliśmy dość :). Zwłaszcza w nocy jak waliły okiennice, rzadko było cicho i spokojnie. Miejsce mega małe praktycznie nic nie było. Bardzo nam sie podobał Borek, śliczne urokliwe kameralne miejsce ale skaliste jak na Korcula. Apartamenty nad wodą ale na skałkach więc od razu głęboko. Orebic to największa miejscowość, jest gdzie połazić nad wodą, dużo ludzi, dużo knajpek... duża miejska plaża z dmuchańcami. Na samym końcu półwyspu jest Loviste, ciekawe miejsce cisza spokój, dużo wszelkich pływadeł, jachtów itp. z daleka od reszty półwyspu ale też nie jest tam tanio jeżeli chodzi o app. Jeszcze jest Trpanj gdzie trochę połaziłem ale nie mam o nim zdania. Sam w tym roku jadę do Orebic-a trochę wbrew naszym zasadom bo wolimy wiochy ale traktujemy to miejsce jako dobra baza wypadowa.
Dalej czyli do Trstenik czy Zuljana nie dotarłem więc się nie wypowiem :), w tym roku to nadrobimy.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.04.2021 20:20

Dla mnie Žuljana ma wszystko, czego mi potrzeba na wakacjach. Plaże do wyboru: większe, żwirkowe ale dzielone z innymi turystami lub "prywatne" zatoczki. Pekara na miejscu - codziennie świeże pieczywo, mały targ że świeżymi warzywami, dwie restauracje, jeden bar przy falochronie w którym również można smacznie zjeść, jedno OPG gdzie można umówić się na kolację i to taką, że kapcie spadają :o
Jest spokojnie i cicho ( byłam dwa razy w czerwcu i wtedy tak było), widoki są nieziemskie a tam, gdzie mieszkałam słychać było w nocy szum fal.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.04.2021 20:36

Na półwyspie najbardziej nam się podobał Orebic: plaże porażka, to fakt, ale 3 min samo hodem i przed Perna są piękne małe zatoczki. Łatwy dojazd do najważniejszych miejsc na półwyspie. A wieczorem nie ma nudy: długa promenada nad samym morzem, piękne kapitańskie wille, część odnowiona część nadgryziona zębem czasu, liczne knajpki, normalne lodziarnie, a nie lody z lodówki, no i widok na Korcule.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 19.04.2021 23:17

marzycielka0326 napisał(a):Witam!
Biegnę do Was z prośbą ....
Parę lat temu byliśmy z rodzinką na Korčuli i byliśmy zachwyceni wyspą, zatoczkami.Przejeżdzalismy przez cały półwysep Plejesac i mimo ogromnego zmęczenia wielogodzinną podróżą bardzo urzekały nas krajobrazy ...
Bardzo chcielibyśmy w tym roku pojechać do Chorwacji ,od paru lat nigdzie nie byliśmy(budowa domu)... Ale powiedziałam sobie że choćby się waliło i paliło w tym roku jedziemy ...bo naprawdę tęsknię już za Chorwacją...i tak pomyślałam o Plejesac....może polecieli byście jakieś miejsce .jakąś urokliwa miejscowość.... Cudownie byłyby jakieś namiary na jakis apartament....

Apartmany Leo -Drače przy samiutkim morzu,lub 2 km od w Janjinie.jezdzimy od lat.spokoj 8 cisza.piękne, różne plaże w zasięgu kilku km
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.04.2021 17:16

Poczytaj moje posty, trochę informacji w nich zamieściłem :)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 21.04.2021 08:16

piekara114 napisał(a): [b]samo hodem[/b]


Kolejny wyraz do słownika piekary.
Ostatnio edytowano 21.04.2021 16:03 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 21.04.2021 16:00

damianisko5 napisał(a):
piekara114 napisał(a): samo hodem


Kolejny wyraz do słownika piekary.

Czepiasz się, a być może to tylko chorwackie wtrącenie :wink:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 21.04.2021 21:34

grab56 napisał(a):
damianisko5 napisał(a):
piekara114 napisał(a): samo hodem


Kolejny wyraz do słownika piekary.

Czepiasz się, a być może to tylko chorwackie wtrącenie :wink:

Oj tam oj tam, czepiacie się. Popatrzcie na układ klawiatury: litera "c" jest w pobliżu "spacji". Według mnie po prostu nastąpiła pomyłka, zamiast "c" kliknięto "spację" i tak powstał "błąd" :)
Ostatnio edytowano 23.04.2021 10:23 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 21.04.2021 21:42

Magda O. napisał(a):Dla mnie Žuljana ma wszystko, czego mi potrzeba na wakacjach. Plaże do wyboru: większe, żwirkowe ale dzielone z innymi turystami lub "prywatne" zatoczki. Pekara na miejscu - codziennie świeże pieczywo, mały targ że świeżymi warzywami, dwie restauracje, jeden bar przy falochronie w którym również można smacznie zjeść, jedno OPG gdzie można umówić się na kolację i to taką, że kapcie spadają :o
Jest spokojnie i cicho ( byłam dwa razy w czerwcu i wtedy tak było), widoki są nieziemskie a tam, gdzie mieszkałam słychać było w nocy szum fal.

Ja też tak uważam, w tym roku tam jedziemy w lipcu. Byliśmy w Zuljanie już 4 razy w różnych odstępach czasu (pierwszy raz w 2004) ale zawsze tam mnie ciągnie. Jedyne co na minus, to z roku na rok było coraz więcej turystów. Po otwarciu za rok mostu Peljesac skróci się dojazd ale ilość chętnych niestety wzrośnie.
Co do "spokojnie i cicho" to chyba poza sezonem, bo w lipcu i sierpniu noce w piątki i soboty można było sobie darować, spać i tak się nie dało, całą noc na skuterach młodzież pomykała. :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.04.2021 22:04

Beata :) zdjęcia z Estravaganzy, tak dla zorientowania się ...

Nie jest bardzo trudno , ale nie jest tak łatwo, jak morzem... :mrgreen:

01.JPG


03.JPG


04.JPG


05.JPG


Warto połknąć trochę kurzu i pucować później furkę przez godzinę... :lol:

06.JPG


07.JPG


2.JPG


08.JPG


1.JPG


3.JPG


10.JPG


09.JPG


13.JPG
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.04.2021 22:39

Od siebie dodam że na nisko profilowych kołach i niezawieszonym autem nie ma szans tam dojechać. Jeżeli ma ktoś lęk wysokości to też nie polecam, ja sobie dałem siana jak zobaczyłem co mnie czeka :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.04.2021 23:48

yzedef napisał(a):Od siebie dodam że na nisko profilowych kołach i niezawieszonym autem nie ma szans tam dojechać. Jeżeli ma ktoś lęk wysokości to też nie polecam, ja sobie dałem siana jak zobaczyłem co mnie czeka :)

Zjeżdżałam i wjeżdżałam kilka razy Skodą Octavią kombi, o baardzo niskim podwoziu.
Był czad :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.04.2021 10:18

CROberto napisał(a):Beata :) zdjęcia z Estravaganzy, tak dla zorientowania się ...

Nie jest bardzo trudno , ale nie jest tak łatwo, jak morzem... :mrgreen:


Fajne zdjęcia, wielkie dzięki za pamieć :D

Droga jak droga, po morzu będzie zawsze krzywa :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.04.2021 10:26

Katerina napisał(a):
yzedef napisał(a):Od siebie dodam że na nisko profilowych kołach i niezawieszonym autem nie ma szans tam dojechać. Jeżeli ma ktoś lęk wysokości to też nie polecam, ja sobie dałem siana jak zobaczyłem co mnie czeka :)

Zjeżdżałam i wjeżdżałam kilka razy Skodą Octavią kombi, o baardzo niskim podwoziu.
Był czad :oczko_usmiech:
Nas na plaże zawiózł Focus combi w 2014 r. Bez jakiś większych problemów...
post1613248.html#p1613248
Ostatnio edytowano 23.04.2021 10:27 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.04.2021 10:27

Katerina napisał(a):
yzedef napisał(a):Od siebie dodam że na nisko profilowych kołach i niezawieszonym autem nie ma szans tam dojechać. Jeżeli ma ktoś lęk wysokości to też nie polecam, ja sobie dałem siana jak zobaczyłem co mnie czeka :)

Zjeżdżałam i wjeżdżałam kilka razy Skodą Octavią kombi, o baardzo niskim podwoziu.
Był czad :oczko_usmiech:

Fajna może być przygoda żeby tam zjechać i wjechać.
Może uda się wypożyczyć jakąś motorówkę lub rib i morzem ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 423
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone