Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.04.2021 04:28

yzedef
Właśnie ta wyobraźnia i jakiś instynkt przetrwania to podstawa... niestety ludzie są tak twórczy że ich pomysłów, anormalnych zachowań nie jest w stanie ogarnąć nikt!.

CROartyści :lol:
. Dopłynął gdzieś do połowy i się ocknął zaczęło wiać itp.

:roll: :oczko_usmiech: Jakbym siebie sprzed 8miu lat ujrzała :wink:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.04.2021 11:05

yzedef napisał(a): "Pochwalił" mi się sytuacją jaką odwalił... chciał z Brać właśnie taką łupinką drewnianą jak piszesz Katerina, z tym małym silniczkiem popłynąć do Makarskiej nie mając żadnego pojęcia o pływaniu i przygotowania. Dopłynął gdzieś do połowy i się ocknął zaczęło wiać itp. ledwo wrócił. Według mnie miał strasznego farta. W życiu nawet bym o czymś takim nie pomyślał.

Tego typu wilkom morskim wydaje się że Brač z Makarskiej i na odwrót jest na wyciągnięcie ręki. Ba, po dwóch browarach to na materacu dopłyną. Ale woda zmienia optykę. To jest 14 km w linii prostej. Prom potrzebuje godziny na pokonanie trasy.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 25.04.2021 11:24

Bravik napisał(a):
yzedef napisał(a): "Pochwalił" mi się sytuacją jaką odwalił... chciał z Brać właśnie taką łupinką drewnianą jak piszesz Katerina, z tym małym silniczkiem popłynąć do Makarskiej nie mając żadnego pojęcia o pływaniu i przygotowania. Dopłynął gdzieś do połowy i się ocknął zaczęło wiać itp. ledwo wrócił. Według mnie miał strasznego farta. W życiu nawet bym o czymś takim nie pomyślał.

Tego typu wilkom morskim wydaje się że Brač z Makarskiej i na odwrót jest na wyciągnięcie ręki. Ba, po dwóch browarach to na materacu dopłyną. Ale woda zmienia optykę. To jest 14 km w linii prostej. Prom potrzebuje godziny na pokonanie trasy.

Nawet jak się wynajmuje pływało z "obsługą" też nie wiemy jakie ta "obsługa" ma umiejętności... :roll: Jak widzę te przeładowane "fish pikniki" zawsze się zastanawiam co by było gdyby...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.04.2021 19:29

Mam nieodparte wrażenie, że mocno się w tym roku przepisy dotyczące pływania po wodach chorwackich z silnikiem zmieniły, mocno się zaostrzyły i teraz bez patentu, ubezpieczenia, winiety ani rusz. Nie wiem do końca, sprawdzę to dokładnie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.04.2021 19:35

Strasznie tęsknię za moim Borje. Jeszcze 67 dni :) i 151 dni do rejsu :)
Załączniki:
IMG_2211.JPG
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 26.04.2021 20:16

Też liczę dni - 90 :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2021 20:26

Aldonka napisał(a):Mam nieodparte wrażenie, że mocno się w tym roku przepisy dotyczące pływania po wodach chorwackich z silnikiem zmieniły, mocno się zaostrzyły i teraz bez patentu, ubezpieczenia, winiety ani rusz. Nie wiem do końca, sprawdzę to dokładnie.

Zawsze był potrzebny patent, winieta, czasami osigurenie aby legalnie popływać na Chorwackich wodach.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.04.2021 12:27

abovo napisał(a):
Aldonka napisał(a):Mam nieodparte wrażenie, że mocno się w tym roku przepisy dotyczące pływania po wodach chorwackich z silnikiem zmieniły, mocno się zaostrzyły i teraz bez patentu, ubezpieczenia, winiety ani rusz. Nie wiem do końca, sprawdzę to dokładnie.

Zawsze był potrzebny patent, winieta, czasami osigurenie aby legalnie popływać na Chorwackich wodach.

Serio? Wydaje mi się, że do jakiejś mocy silnika nie był wymagany, a teraz jest do każdej. Mogę się mylić oczywiście. Upierać się nie będę. Oznacza to tylko tyle, że kupę lat na nielegalu pływałam 8O
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 27.04.2021 15:47

Aldonka napisał(a):
abovo napisał(a):
Aldonka napisał(a):Mam nieodparte wrażenie, że mocno się w tym roku przepisy dotyczące pływania po wodach chorwackich z silnikiem zmieniły, mocno się zaostrzyły i teraz bez patentu, ubezpieczenia, winiety ani rusz. Nie wiem do końca, sprawdzę to dokładnie.

Zawsze był potrzebny patent, winieta, czasami osigurenie aby legalnie popływać na Chorwackich wodach.

Serio? Wydaje mi się, że do jakiejś mocy silnika nie był wymagany, a teraz jest do każdej. Mogę się mylić oczywiście. Upierać się nie będę. Oznacza to tylko tyle, że kupę lat na nielegalu pływałam 8O

Patent na motorowodniaka uprawnia do pływania łodziami do określonej mocy silnika i na morzu do dwóch mil od brzegu (chyba, że regulują to prawa krajowe). Nawet na wypożyczane w Orebic skutery powinno się mieć patent. Np. w biurze Dalmatino nie wypożyczą motorówki czy rib jeżeli nie ma się patentu (można w tym biurze wypożyczyć jeszcze skutery, samochody, rowery).
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.04.2021 16:57

Myślę, że te skutery to wypożyczają jak leci...co akurat mnie osobiście przeraża zważywszy na to co wyczyniają czasem na nich łowcy przygód.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.04.2021 23:30

wojstar napisał(a):Patent na motorowodniaka uprawnia do pływania łodziami do określonej mocy silnika i na morzu do dwóch mil od brzegu (chyba, że regulują to prawa krajowe). Nawet na wypożyczane w Orebic skutery powinno się mieć patent. Np. w biurze Dalmatino nie wypożyczą motorówki czy rib jeżeli nie ma się patentu (można w tym biurze wypożyczyć jeszcze skutery, samochody, rowery).


7 lat temu w Vodicach wypożyczali zwykłe małe motorówki bez żadnych patentów czy innych uprawnień - po prostu na dowód. Przez 5 minut gość pokazał mi co i jak (pierwszy raz w życiu siedziałem za sterem łajby) i oddał mi i mojej rodzinie łódkę na pół dnia. Mogliśmy pływać gdzie nam się podobało (zaliczyliśmy Tribunj, wyspy Tijat i Prvić).

Zresztą nadal widzę ich oferty w internecie i nic tam nie ma o patentach:
http://www.rentaboat-vodice.com
http://www.rentaboat.com.hr/cijenik.html
https://sea-rent-a-boat-vodice.com/rent-a-boat-vodice/

Sam już nie pamiętam, gdzie wynajmowałem - ale w porcie jest ich pełno! Skuterów pamiętam, że też mieli sporo.
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 04.05.2021 22:07

Witam.

W zeszłym roku byliśmy w Zigovosce Blato i bardzo nam się podobało. Szukamy czegoś podobnego tym razem na Peljasac. Dziecko 4 lata i bardzo nam się podobało plaża w Blato. Coś podobnego znajdziemy? :)
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 05.05.2021 17:27

Przemasss napisał(a):Witam.

W zeszłym roku byliśmy w Zigovosce Blato i bardzo nam się podobało. Szukamy czegoś podobnego tym razem na Peljasac. Dziecko 4 lata i bardzo nam się podobało plaża w Blato. Coś podobnego znajdziemy? :)

Zuljana, Trstenik, Trpanij (od strony zatoki) :hut:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 05.05.2021 18:42

Przemasss napisał(a):Witam.

W zeszłym roku byliśmy w Zigovosce Blato i bardzo nam się podobało. Szukamy czegoś podobnego tym razem na Peljasac. Dziecko 4 lata i bardzo nam się podobało plaża w Blato. Coś podobnego znajdziemy? :)

Loviste
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.05.2021 18:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 425
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone