Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.05.2021 13:06

new1984 napisał(a):
corrina napisał(a):Przy okazji, żeby nie zaśmiecać, dołożę jeszcze pytanie o możliwość zakupu ryb w Žuljanie - jest taka ? Czy trzeba się gdzieś dalej przejechać bladym świtem ?


Ja chętnie podepnę się pod pytanie. Będziemy w drugiej połowie lipca w Borak - to nasz 8-my raz w CRO, ale pierwszy na półwyspie, stąd moje pytanie.


Byłam w Žuljanie dwa razy, ale nie udało mi się trafić na świeże ryby. Podobno na mini targu się zdarzają, ale nie jest to regułą. Ja bywałam na tym targu w okolicach 7 rano, może już było za późno... W Boraku również byłam, tam nigdzie ryb nie sprzedawali. Tam w ogóle nic nie sprzedają, nie ma sklepów, straganów, piekarni... taki mały raj, ale kiedy przychodzi ochota na świeże slanace to trzeba niestety odpalić auto i ruszyć do najbliższej pekary :wink:
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 18.05.2021 14:32

Stało się ! W tym roku po praz pierwszy pojadę na Peljesac :) Wybór padł na sam koniec Lovište. Ktoś był może coś podpowiedzieć do jakich knajp się udać jakie plaże zobaczyć itd ?
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.05.2021 19:39

Zuljana - pytanie do znających i bywających. Czy taka lokalizacja jest ok czy...każda w Zuljanie jest ok? :lol: To że jest blisko do plaży to widzę ale zależy mi na spokojnym wieczornym lenistwie na tarasie. Niestety dwa lata temu popełniłem zbrodnie i wylądowałem w Baśka Voda w pierwszej linii, pod oknami plaża, restauracja i puby, o ciszy mogłem pomarzyć...a okna na noc pozamykane :o
Taką lokalizację mam na oku:
[EDIT]
Załączniki:
jjj.jpg
Ostatnio edytowano 19.05.2021 10:53 przez lukasz22i, łącznie edytowano 1 raz
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.05.2021 19:56

Powinno być ok :D
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.05.2021 21:42

Magda O. napisał(a):Powinno być ok :D


:lol: super, też tak uważam :oczko_usmiech:
p.s. czy możesz polecić jakieś konkretne miejsce do stołowania w Żuljanie? chętnie też w okolicy 8)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 19.05.2021 08:36

Pozdrawiam bardzo. :) R. :papa:

1. Świeże ryby o poranku były w godzinach 6 - 7 - w 2017 / sierpień / - w pobliżu piekarni.



2. Rano nad morzem w Žuljanie po zakupie chleba i ryb ... https://www.youtube.com/watch?v=1Rm7wJuXLYk&t=50s

3. Plaża wcześnie rano - w niewielkiej odległości za molem w Zuljanie...

https://www.youtube.com/watch?v=0_bF4-hn0AA


4. Niestety przy plaży nie ma już palm - cieszę się, że pamiętam je przynajmniej na filmie ...


https://www.youtube.com/watch?v=YHhkXb3TcEI


5. W Žuljanie panował spokój - tylko jeden wieczór w sobotę - był wieczór muzyczny ...

https://www.youtube.com/watch?v=x9zaF-LjCZg
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.05.2021 08:45

lukasz22i napisał(a):
Magda O. napisał(a):Powinno być ok :D


:lol: super, też tak uważam :oczko_usmiech:
p.s. czy możesz polecić jakieś konkretne miejsce do stołowania w Żuljanie? chętnie też w okolicy 8)


Polecam OPG Fjaka ( poniżej lokalizacja). Trzeba się wcześniej umówić, ale jedzenie bajka... my jedliśmy świeże grillowane ryby plus oczywiście blitva i pyszne puree z cukinii. W Tamarisie też można zjeść coś grillowanego i jest całkiem smacznie. Oprócz tego Ston - świeże owoce morza, Borak - Konoba Braenović, Kuna Pelješka - Konoba Antunović, Makłowicz poleca też Konobę Portun tuż przed tunelem Dingač - nigdy nie zdążyliśmy tam zjeść, ale myślę, że można zaufać opinii fachowca :wink:

Bez tytułu.jpg
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.05.2021 10:02

Trudno mi się wypowiadać o Żuljanie, bo byłem tam tylko dwa razy przejazdem w ubiegłym roku, ale wydaje mi się, że jest tam dość tłoczno. Fajne miejsce, ale mnie nie chwyciło za serce. Co innego Trstenik :P Dla mnie bajka, tak mi się spodobał, że planowałem w tym roku się tam wybrać, ale życie i czas pokaże...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.05.2021 10:06

Koenig napisał(a):Trudno mi się wypowiadać o Żuljanie, bo byłem tam tylko dwa razy przejazdem w ubiegłym roku, ale wydaje mi się, że jest tam dość tłoczno. Fajne miejsce, ale mnie nie chwyciło za serce. Co innego Trstenik :P Dla mnie bajka, tak mi się spodobał, że planowałem w tym roku się tam wybrać, ale życie i czas pokaże...


Być może w sezonie rzeczywiście jest tłoczno, ja byłam zawsze w drugiej połowie czerwca i było idealnie. Trstenik też super :D
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.05.2021 10:14

lukasz22i napisał(a):Obrazek

Zdjęcie, które zamieściłeś i dokonałeś na nim modyfikacji zostało skopiowane z mojego bloga bez mojej wiedzy i pozwolenia. Miło by było, gdybyś przed zamieszczeniem go tu skontaktował się ze mną i poprosił o zgodę. Wystarczyłoby mi jednak, gdybyś umieścił podpis z oznaczeniem autora i linkiem do strony, z której pobrałeś zdjęcie, w tym przypadku: https://epepa.eu/zuljana-croatia-a-hidden-gem-with-beautiful-beaches/ W przeciwnym razie jest to naruszenie praw autorskich, czyli innymi słowy zwykła kradzież.

Zdjęcia "z neta" nie biorą się znikąd, ktoś poświęcił swój czas na ich zrobienie i edycję. W imieniu moim i innych autorów proszę o ich podpisywanie.

PS: Żuljana to piękna miejscowość, na pewno nie będziesz żałował wyboru i spędzisz tam miło wakacje. :wink:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 19.05.2021 10:56

Epepa napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Obrazek

Zdjęcie, które zamieściłeś i dokonałeś na nim modyfikacji zostało skopiowane z mojego bloga bez mojej wiedzy i pozwolenia. Miło by było, gdybyś przed zamieszczeniem go tu skontaktował się ze mną i poprosił o zgodę. Wystarczyłoby mi jednak, gdybyś umieścił podpis z oznaczeniem autora i linkiem do strony, z której pobrałeś zdjęcie, w tym przypadku: https://epepa.eu/zuljana-croatia-a-hidden-gem-with-beautiful-beaches/ W przeciwnym razie jest to naruszenie praw autorskich, czyli innymi słowy zwykła kradzież.

Zdjęcia "z neta" nie biorą się znikąd, ktoś poświęcił swój czas na ich zrobienie i edycję. W imieniu moim i innych autorów proszę o ich podpisywanie.

PS: Żuljana to piękna miejscowość, na pewno nie będziesz żałował wyboru i spędzisz tam miło wakacje. :wink:


Zdjęcie już usunąłem, wybrałem pierwsze lepsze z grafiki wujka googla, nie sprawdzałem kto i kiedy je zrobił, są ich tysiące, niestety padło na Twoje, zależało mi na wskazaniu lokalizacji a nie samego zdjęcia, skradłem inne z mapy googla. :papa:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 19.05.2021 11:19

Magda O. napisał(a):
lukasz22i napisał(a):
Magda O. napisał(a):Powinno być ok :D


:lol: super, też tak uważam :oczko_usmiech:
p.s. czy możesz polecić jakieś konkretne miejsce do stołowania w Żuljanie? chętnie też w okolicy 8)


Polecam OPG Fjaka ( poniżej lokalizacja). Trzeba się wcześniej umówić, ale jedzenie bajka... my jedliśmy świeże grillowane ryby plus oczywiście blitva i pyszne puree z cukinii. W Tamarisie też można zjeść coś grillowanego i jest całkiem smacznie. Oprócz tego Ston - świeże owoce morza, Borak - Konoba Braenović, Kuna Pelješka - Konoba Antunović, Makłowicz poleca też Konobę Portun tuż przed tunelem Dingač - nigdy nie zdążyliśmy tam zjeść, ale myślę, że można zaufać opinii fachowca :wink:



Dziękuje, na pewno skorzystam :hearts:

Rero napisał(a):Pozdrawiam bardzo. :) R. :papa:

4. Niestety przy plaży nie ma już palm[/b] - cieszę się, że pamiętam je przynajmniej na filmie ...


https://www.youtube.com/watch?v=YHhkXb3TcEI


Szkoda, wyglądały genialnie. :?
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.05.2021 11:29

lukasz22i napisał(a):
Epepa napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Obrazek

Zdjęcie, które zamieściłeś i dokonałeś na nim modyfikacji zostało skopiowane z mojego bloga bez mojej wiedzy i pozwolenia. Miło by było, gdybyś przed zamieszczeniem go tu skontaktował się ze mną i poprosił o zgodę. Wystarczyłoby mi jednak, gdybyś umieścił podpis z oznaczeniem autora i linkiem do strony, z której pobrałeś zdjęcie, w tym przypadku: https://epepa.eu/zuljana-croatia-a-hidden-gem-with-beautiful-beaches/ W przeciwnym razie jest to naruszenie praw autorskich, czyli innymi słowy zwykła kradzież.

Zdjęcia "z neta" nie biorą się znikąd, ktoś poświęcił swój czas na ich zrobienie i edycję. W imieniu moim i innych autorów proszę o ich podpisywanie.

PS: Żuljana to piękna miejscowość, na pewno nie będziesz żałował wyboru i spędzisz tam miło wakacje. :wink:


Zdjęcie już usunąłem, wybrałem pierwsze lepsze z grafiki wujka googla, nie sprawdzałem kto i kiedy je zrobił, są ich tysiące, niestety padło na Twoje, zależało mi na wskazaniu lokalizacji a nie samego zdjęcia, skradłem inne z mapy googla. :papa:


O ile jest podpisane i z linkiem to mi to nie przeszkadza. :wink: Zdjęcia, które wyświetla wyszukiwarka grafiki w większości objęte są prawami autorskimi. Można sobie wejść w narzędzia i ustawić np. licencje creative commons. Taki zdjęcia można legalnie wykorzystywać, często również modyfikować pod warunkiem, że oznaczy się autora + np. w przypadku zdjęć z Wikipedii umieści się link do licencji.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:View_from_the_sea_to_%C5%BDuljana.jpg - tu wystarczy kliknąć "Use this file on the web" i skopiować kod :wink:

A wracając do Żuljany, my zazwyczaj jedliśmy w bistro Tamaris. Dania smaczne i w przystępnych cenach, stoliki przy morzu. Miło tam wieczorem posiedzieć. Słyszałam wiele dobrych opinii o OPG Fjaka, ale niestety nie testowaliśmy, bo trzeba się tam wcześniej umówić. Raz czy dwa byliśmy na pizzy w porcie, też w miarę ok. :D
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 19.05.2021 16:19

Magda O. napisał(a):
lukasz22i napisał(a):
Magda O. napisał(a):Powinno być ok :D

Makłowicz poleca też Konobę Portun tuż przed tunelem Dingač - nigdy nie zdążyliśmy tam zjeść, ale myślę, że można zaufać opinii fachowca :wink:

Bez tytułu.jpg

Robert Makłowicz ma rację - Konoba Portun rewelacyjna jest.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 19.05.2021 16:20

Robert Makłowicz ma rację - Konoba Portun rewelacyjna jest. W zeszłym roku odwiedzałem konoby opisywane przez Roberta Makłowicza w swoich filmach z Dalmacji :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 427
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone