Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.05.2021 20:59

Aldonka napisał(a):
Kris napisał(a):
Już jesteśmy od wczoraj - przytargaliśmy dwa nasze e-bike i pomykamy. Dzisiaj byliśmy na zwiadzie w Trsteniku.

Fantastycznie. Bawcie się cudnie. Ja jeszcze 44 dni. 3 lipca melduję się....w Borje oczywiście :D :D


A my dzień później w Zuljanie :mrgreen: 8)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.05.2021 21:05

wojstar napisał(a):- Konoba Portun (Potomje),
- Kapetanova kuca (Mali Ston),
- Villa Vrgorac (Kuciste),
- Restaurant Bistro Porat (Loviste),
- Estravaganca,
- Apartaments Dubrovnik (Trpanj),
- Skver (Korcula),
- Konoba Panorama (płatne tylko gotówką - tak było w zeszłym roku) - za Franjevackim samostanem,
- Konoba Ponar - za Franjevackim samostanem,
- Konoba Dalmatinac (Orebic),
- Konoba Dalmatino (Orebic),
- Pizzeria La Casa (Orebic),
- Konoba Babilon.
Chyba wszystkie :)


Przeglądałam posty w temacie Estravagancy, ale znalazłam raczej mało aktualne. Knajpa uchodzi za drogą. Ciekawi mnie, z jakim kosztem należy się liczyć w przypadku powiedzmy lunchu dla 4 osób? Był ktoś może w zeszłym roku i może rzucić z rękawa kilkoma przykładowymi cenami :?:

Natomiast wygląda na to, że wg Wujka Gugla Ponar zamknięty na stałe, czy ktoś może to potwierdzić ?
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 23.05.2021 00:14

Epepa napisał(a):
lukasz22i napisał(a):
Epepa napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Obrazek

Zdjęcie, które zamieściłeś i dokonałeś na nim modyfikacji zostało skopiowane z mojego bloga bez mojej wiedzy i pozwolenia. Miło by było, gdybyś przed zamieszczeniem go tu skontaktował się ze mną i poprosił o zgodę. Wystarczyłoby mi jednak, gdybyś umieścił podpis z oznaczeniem autora i linkiem do strony, z której pobrałeś zdjęcie, w tym przypadku: https://epepa.eu/zuljana-croatia-a-hidden-gem-with-beautiful-beaches/ W przeciwnym razie jest to naruszenie praw autorskich, czyli innymi słowy zwykła kradzież.

Zdjęcia "z neta" nie biorą się znikąd, ktoś poświęcił swój czas na ich zrobienie i edycję. W imieniu moim i innych autorów proszę o ich podpisywanie.

PS: Żuljana to piękna miejscowość, na pewno nie będziesz żałował wyboru i spędzisz tam miło wakacje. :wink:


Zdjęcie już usunąłem, wybrałem pierwsze lepsze z grafiki wujka googla, nie sprawdzałem kto i kiedy je zrobił, są ich tysiące, niestety padło na Twoje, zależało mi na wskazaniu lokalizacji a nie samego zdjęcia, skradłem inne z mapy googla. :papa:



A wracając do Żuljany, my zazwyczaj jedliśmy w bistro Tamaris. Dania smaczne i w przystępnych cenach, stoliki przy morzu. Miło tam wieczorem posiedzieć. Słyszałam wiele dobrych opinii o OPG Fjaka, ale niestety nie testowaliśmy, bo trzeba się tam wcześniej umówić. Raz czy dwa byliśmy na pizzy w porcie, też w miarę ok. :D


Dziękuje za wskazówki, nowe miejsce więc dobrze jest się na nowe przygotować.

p.s. świetny blog i piękne zdjęcia :hearts:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.05.2021 07:59

Polecam świetny odcinek Izy i Igora z festiwalu win na półwyspie.

https://youtu.be/ETsBNbOJhRQ
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 23.05.2021 09:47

kaeres napisał(a):Polecam świetny odcinek Izy i Igora z festiwalu win na półwyspie.

https://youtu.be/ETsBNbOJhRQ


Widzialam :) podobała mi się rozmowa z osiołkami :lol:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 24.05.2021 05:44

Ależ kolega Makłowicz dał popis w tym pontonie... (9:40) :lol: ale przynajmniej odzyskał okulary 8)

kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.05.2021 08:58

Zaczyna mnie irytować, że przesiaduje/pokazuje się w knajpach, które są delikatnie mówiąc albo słabe albo w cholerę drogie.
Nie tylko w Chorwacji.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 24.05.2021 11:51

Magda O. napisał(a):
Violette napisał(a):We FJACE jedliśmy ośmiornicę z peki. Była w porządku, ale do tej u Leny i Borisa z Ivan Dolca się nie umywała. Całkiem smaczne kalmary z grila były w bistro przy plaży. Świetne mule prosto z morza i pyszne kalmary jedliśmy też po drugiej stronie półwyspu między Luka Dubrava i Drace.
W Zujlanie byliśmy w ubiegłym roku w czerwcu. Przez pierwsze dni mieliśmy wrażenie, że oprócz 3 rodzin Czechów jesteśmy tam jedynymi turystami z zagranicy (było jeszcze niewielu Chorwatów). Takiej ciszy, spokoju i pustych plaż już nigdy nie doznamy. Na szczęście nie mam porównania z tym, jak to miasteczko wygląda w środku sezonu.


Przy plaży nie jadłam, ale kalmary z grilla w Tamarisie są super, chyba najczęściej zamawiałam właśnie to danie.
Podobne wrażenie w Žuljanie miałam w czerwcu 2017 roku. Rok później już było mam wrażenie trochę więcej ludzi, ale wciąż było kameralnie. Tęsknię za Žuljaną :(

Przez cały nasz pobyt (Przypomnę: czerwiec ubiegłego roku = totalna histeria covidowa :wink: ) Tamaris była nieczynna. Dopiero jak wyjeżdżaliśmy, to zaczęli porządki i pewnie otworzyli się w lipcu. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się skorzystać z ich specjałów.
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 24.05.2021 12:05

My próbujemy się przygotować się logistycznie, więc naniosłem na mapę większość miejsc, które p. Robert polecał w ubiegłym roku.
Być może komuś się przyda: https://goo.gl/maps/iJK5NesaTLwzT46W8
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 24.05.2021 12:46

new1984 napisał(a):My próbujemy się przygotować się logistycznie, więc naniosłem na mapę większość miejsc, które p. Robert polecał w ubiegłym roku.
Być może komuś się przyda: https://goo.gl/maps/iJK5NesaTLwzT46W8


Świetna robota :D na pewno się przyda, chociaż nie w tym roku.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 24.05.2021 13:47

Ja osobiście odwiedziłem kilka z tych knajp i nie mogę się zgodzić z twoja opinia :wink: ale nikt cię nie zmusza żebyś je odwiedzał :D
Myślę , ze to jest jak z Mcdonald-jedni nienawidzą a inni uważają ze nie istnieje nic lepszego do jedzenia 8)
pozdrawiam


kaeres napisał(a):Zaczyna mnie irytować, że przesiaduje/pokazuje się w knajpach, które są delikatnie mówiąc albo słabe albo w cholerę drogie.
Nie tylko w Chorwacji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.05.2021 13:58

kaeres napisał(a):Zaczyna mnie irytować, że przesiaduje/pokazuje się w knajpach, które są delikatnie mówiąc albo słabe albo w cholerę drogie.
Nie tylko w Chorwacji.
:lol:
W ostatnim odcinku to już poszedł po bandzie z reklamą jahtu.... Aż ciężko mi się oglądało.....
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.05.2021 14:52

piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):Zaczyna mnie irytować, że przesiaduje/pokazuje się w knajpach, które są delikatnie mówiąc albo słabe albo w cholerę drogie.
Nie tylko w Chorwacji.
:lol:
W ostatnim odcinku to już poszedł po bandzie z reklamą jahtu.... Aż ciężko mi się oglądało.....


Odcinki youtubowe to juz niestety już zupełnie nie to samo, co z czasów telewizyjnych... Ale czemu się dziwić, takie obrał źródło zarobków, o sponsorach jasno informuje zawsze na początku odcinka, dla mnie to uczciwe. Co nie oznacza, że też mnie coraz bardziej denerwuje :roll:

Knajpy, które się pojawiają w odcinkach, zwykle należą do znajomych, też moim zdaniem nie ma się co dziwić, że akurat te pokazuje. Większość z nich, choćby konoba rodziny Spaleta, czy w Loviste, pojawiała się już lata temu w Podróżach Kulinarnych.
Czy to są drogie knajpy - zależy dla kogo. Na szczęście cenniki zwykle można sprawdzić w sieci wcześniej i samemu oszacować, czy nas stać.
Jadaliśmy w kilku miejscach polecanych przez RM w Cro (Vrisnik - Hvar, Jablanica, Sarajewo, Mostar). Jadaliśmy też i w Polsce, np w naszej ukochanej Tatarskej Jurcie. Wszystkie miejsca nie dość że bardzo smaczne, to nie zrujnowały nam portfeli.
Generalnie Makłowicz nie pokazuje chyba knajp z *** Michelina :wink:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3444
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 24.05.2021 16:28

piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):Zaczyna mnie irytować, że przesiaduje/pokazuje się w knajpach, które są delikatnie mówiąc albo słabe albo w cholerę drogie.
Nie tylko w Chorwacji.
:lol:
W ostatnim odcinku to już poszedł po bandzie z reklamą jahtu.... Aż ciężko mi się oglądało.....


Podaj, proszę link do tego odcinka albo nazwę stacji i datę emisji. Jestem ciekawy o co biegało z tym JACHTEM.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 24.05.2021 17:09

damianisko5, osiem postów wyżej... :arrow:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 429
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone