Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.05.2021 13:51

Kris napisał(a):Jeżeli już jesteśmy przy smakowitych chorwackich specjałach to ....... właśnie popełniliśmy konfiturę z lokalnych kunkwatów i pomarańczy (wszystko niepryskane chemią) :D Efekty na zdjęciach.
IMG_20210526_184523024-01.jpeg

Masz jakiś przepis na tą konfiturę? U mienia kunkwat w salonie rośnie. Na coś się przyda. :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.05.2021 13:56

piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):Zaczyna mnie irytować, że przesiaduje/pokazuje się w knajpach, które są delikatnie mówiąc albo słabe albo w cholerę drogie.
Nie tylko w Chorwacji.
:lol:
W ostatnim odcinku to już poszedł po bandzie z reklamą jahtu.... Aż ciężko mi się oglądało.....

Reklamę jachtu można było zdzierżyć. Reklamy hulajnogi to już niekoniecznie.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 29.05.2021 17:14

sviva napisał(a):
piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):Zaczyna mnie irytować, że przesiaduje/pokazuje się w knajpach, które są delikatnie mówiąc albo słabe albo w cholerę drogie.
Nie tylko w Chorwacji.
:lol:
W ostatnim odcinku to już poszedł po bandzie z reklamą jahtu.... Aż ciężko mi się oglądało.....

Reklamę jachtu można było zdzierżyć. Reklamy hulajnogi to już niekoniecznie.

Oj tam oj tam :) Kuchenka nowa jest i to jest ważne, a nie tam jakaś hulajnoga :lol:
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 29.05.2021 18:36

sviva napisał(a):
Kris napisał(a):Jeżeli już jesteśmy przy smakowitych chorwackich specjałach to ....... właśnie popełniliśmy konfiturę z lokalnych kunkwatów i pomarańczy (wszystko niepryskane chemią) :D Efekty na zdjęciach.
IMG_20210526_184523024-01.jpeg

Masz jakiś przepis na tą konfiturę? U mienia kunkwat w salonie rośnie. Na coś się przyda. :D

Robiliśmy trochę na czuja bo tu nie mamy wagi ale na 0,5 kg kumkwatów pokrojonych na podłużne ćwiartki (trzeba wyjąć z niektórych pestki) daliśmy 20 deko cukru, sok z dwóch bardzo słodkich pomarańczy i troszkę wody. Gotowaliśmy raz, z pół godziny, aż zmiękły. Następnego dnia jeszcze raz zagotowaliśmy aż się troszkę zaszkliły ale nie za długo by nie zrobiła się pulpa lecz zostały kawałki. Można dosłodzić według preferencji. Pychota!
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2021 20:49

Jeśli ktoś tęskni do dawnych odcinków Makłowicza (zapewne były tu już linkowane), to polecam sentymentalną podróż do przeszłości 8)
Przed reklamami niestety nie da się już uciec, zdecydowanie wolę te ostatnie Makłowicza na jego kanale, niż pocięty niemiłosiernie odcinek tak jak ten, no ale...

https://vod.tvp.pl/video/podroze-kulina ... smak,44558

I ciut nowszy, ale jednak stary :oczko_usmiech:

https://vod.tvp.pl/video/maklowicz-w-po ... e,21257638
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 29.05.2021 21:14

corrina napisał(a):Jeśli ktoś tęskni do dawnych odcinków Makłowicza (zapewne były tu już linkowane), to polecam sentymentalną podróż do przeszłości 8)
Przed reklamami niestety nie da się już uciec, zdecydowanie wolę te ostatnie Makłowicza na jego kanale, niż pocięty niemiłosiernie odcinek tak jak ten, no ale...

https://vod.tvp.pl/video/podroze-kulina ... smak,44558

I ciut nowszy, ale jednak stary :oczko_usmiech:

https://vod.tvp.pl/video/maklowicz-w-po ... e,21257638

To są reklamy, nie dałem rady wytrzymać, może jutro
Jak komus teraz przeszkadzają niech to spróbuje obejrzeć
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.05.2021 13:07

Kliknąłem na drugi link, obejrzałem cały odcinek bez żadnych reklam... Może to zasługa oprogramowania blokującego reklamy?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.05.2021 18:29

tranquilo napisał(a):Pytanie do miłośników i stałych bywalców, czy na półwyspie można dostać białe wino Bogdanusę? Czy takie rzeczy to tylko na Hvarze?

Wydaje mi się, że jeżeli w ogóle to tylko w markecie typu Konzum, Studenac. Prawdę mówiąc nie wiem, na wina inne niż u mojego dostawcy z Postupu nie zwracam uwagi :lol: :lol:
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 30.05.2021 18:48

stachan napisał(a):Kliknąłem na drugi link, obejrzałem cały odcinek bez żadnych reklam... Może to zasługa oprogramowania blokującego reklamy?

Z tymi reklamami to chyba było ironiczne mrugnięcie okiem - w tym materiale nie ma ŻADNYCH reklam. Miło się ogląda a to wyemitowała TVP w 2015 roku.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 30.05.2021 18:54

Dalmatinska Kuča w Borku oficjalnie rozpoczęła dziś działalność. Joško mówi że telefony z zapytaniami o otwarcie urywają się od rana. Wpadli dziś na godzinkę synowie Pana Roberta - Mikołaj i Ferdynand z połówkami. Miło się rozmawiało. Jutro ciąg dalszy kulinarnej uczty . Ale wczoraj będąc na rowerach w Loviste też trafiliśmy na super knajpkę Gradina na nabrzeżu. Owoce morza wyciągane z klatki magazynowej prosto z Jadranu na naszych oczach i grilowane też na naszym widoku - niezapomniane. A potem kąpiel w zjawiskowej zatoce Rasoha gdzie dojechaliśmy rowerami :D
Załączniki:
IMG_20210529_115623675_HDR-01.jpeg
IMG_20210529_120317862-01.jpeg
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 30.05.2021 18:58

stachan napisał(a):Kliknąłem na drugi link, obejrzałem cały odcinek bez żadnych reklam... Może to zasługa oprogramowania blokującego reklamy?

Drugi faktycznie bez reklam, a pierwszy? Na komórce nie mam tego programu, na laptopie sprawdzę
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 30.05.2021 19:53

Kris napisał(a):
stachan napisał(a):Kliknąłem na drugi link, obejrzałem cały odcinek bez żadnych reklam... Może to zasługa oprogramowania blokującego reklamy?

Z tymi reklamami to chyba było ironiczne mrugnięcie okiem - w tym materiale nie ma ŻADNYCH reklam. Miło się ogląda a to wyemitowała TVP w 2015 roku.


To zobacz ten starszy z 1 linka, najpierw 5 reklam, zanim filmik się w ogóle zacznie, potem bodajże 3-krotnie reklamy w trakcie. Nie o reklamy się tu jednak rozchodzi, chciałam po prostu przypomnieć stare odcinki 8)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 31.05.2021 04:10

Aldonka napisał(a):
tranquilo napisał(a):Pytanie do miłośników i stałych bywalców, czy na półwyspie można dostać białe wino Bogdanusę? Czy takie rzeczy to tylko na Hvarze?

Wydaje mi się, że jeżeli w ogóle to tylko w markecie typu Konzum, Studenac. Prawdę mówiąc nie wiem, na wina inne niż u mojego dostawcy z Postupu nie zwracam uwagi :lol: :lol:


Dobra, generalnie sprawa rozwiązana bo znajomi będą tydzień na Hvarze i mi przywiozą bogdanusę od "mojego" dostawcy :oczko_usmiech:

A mogłabyś coś o tym swoim powiedzieć? Co od niego bierzesz? Wina? Rakiję? Wszystko?

Jakiś namiar?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 31.05.2021 17:30

Mam takie pytanie(być może głupie;): Jako iż pierwszy raz będę w cro w drugiej połowie czerwca, zastanawiam się czy na Pelješacu można zobaczyć pola kwitnącej lawendy? Czy takie rzeczy to na Hvarze tylko?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 31.05.2021 17:38

Piszecie "Borku". Czy chodzi o Borak?
I proszę - przestańcie już z tymi reklamami :lol: - Alt+F4 i jest spokój.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 432
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone