Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 17.06.2021 11:55

Koenig napisał(a):Czy w Podobuce jest jakiś sklep lub restauracja? Czy jedynie Orebić zostaje?
Jak wygląda dojazd do Podobuce?

Raczej nie ma ale niech się wypowiedzą aktualni wczasowicze. Dojazd asfaltową, gładką drogą, od Postupu przez Borje do parkingu w Podobuce. Zjazd na " centralny" parking drogą o karkołomnym nachyleniu - pod większością apartamentów nie ma możliwości zaparkowania.
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 18.06.2021 23:25

Drodzy cromaniacy :)
Proszę o podpowiedź co do miejsca wypoczynku na nadchodzące wakacje. Tym razem czas na Peljesac.
Moje doświadczenie w cro:
Vrbnik
Pisak
Zavala
Zavalatica
Pag (miasto Pag, pogranicze Bosany)

Vrbnik najmniej nam odpowiadał z tego zestawu. Reszta to wioski, i tego właśnie szukam również na ten sezon. Odpadają centra rozrywek, życie nocne itp. Miejscowość może być bazą wypadową - na wycieczki, jak i na dalsze plaże.
Wyjazd z dzieckiem 7 lat, każdy rodzaj plaż poza 100% skałami, betonem, i „miejskimi”. Mimo młodego wieku dziecka - dajemy radę w terenie : rok temu Beritnica na Pagu na piechotę :lol:
Przeczytałem kilka relacji, zorientowałem się w ogólnym układzie wyspy, ale chciałbym poznać Wasze sugestie.
Proszę o jakieś propozycje.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 19.06.2021 07:57

Co do półwyspu to nam bardzo spodobała się Žuljana.
Dla mnie to miejsce do którego chętnie wrócę.
Myślę , że pasuje do Waszych kryteriów .
...ale sam wiesz , że ilu miłośników półwyspu tyle opinii.

Pozdrawiam
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 19.06.2021 08:16

Byłem w Boraku dwa razy, polecam super. W czwartek jadę drugi raz do Zavali. Porównywalne miejscowość. Ewentualnie Podobuce sobie zobacz.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.06.2021 08:57

rufus295 napisał(a):Byłem w Boraku dwa razy, polecam super. W czwartek jadę drugi raz do Zavali. Porównywalne miejscowość. Ewentualnie Podobuce sobie zobacz.


Zgadzam się z tym iż będąc w Zavala zwiedzanie wyspy w sezonie jest b.uciążliwe a to ze względu na dojazd... trzeba się trochę namęczyć aby z takiego zadupia wydostać się :). W Borak jest już o niebo lepiej bo i tunel krótszy i dojazd za tunelem jest krótki.
Jedynie apartamenty mają specyficzne wejście do morza, półki i od razu głęboko.

My byliśmy w Pernie obok Orebic, mała miejscowość tuż obok Orebic z łatwym dojazdem i pustymi plażami przy drodze.
Jedyną jej wadą jest to że jest dużo wiatru, zaleta że w upał jesteś schłodzony ale po tygodniu wiatrów ma się ich dosyć.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 19.06.2021 09:00

Mnie kompletnie zauroczyło Loviste. "Zadupie" na końcu świata. Tylko dla chcących zwiedzać półwysep to nie najlepsza opcja.

Pozdrowienia.;)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 19.06.2021 09:07

Jak bym miał dojeżdżać na zwiedzanie gierkówką, byłby może problem. Ale czy z Zavali czy Boraka, sam dojazd jest przygodą. A w każde miejsce praktycznie w pół godziny się dojedzie
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 19.06.2021 09:20

Otoczenie Žuljany 8)
3.gif

1.gif

2.gif

4.gif
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 19.06.2021 10:57

Dzięki za podpowiedzi :)
Dojazdy nie są dużym problemem, jak napisal rufus295.
Na marginesie - podczas naszego pobytu w Zavali trafiła się w nocy bardzo gwałtowna burza, wysiadł prąd w tej części wyspy. Wtedy to dopiero przejazd tunelem byłby przygodą 8O :lol:

yzedef napisał(a):Jedynie apartamenty mają specyficzne wejście do morza, półki i od razu głęboko.

My byliśmy w Pernie obok Orebic, mała miejscowość tuż obok Orebic z łatwym dojazdem i pustymi plażami przy drodze.
Jedyną jej wadą jest to że jest dużo wiatru, zaleta że w upał jesteś schłodzony ale po tygodniu wiatrów ma się ich dosyć.


To tutaj dwa pytania:
Borak - oprocz tych zejść do morza z półki na głębinę - są też w pobliżu plaże?
Perna - czy ta uwaga o wietrze dotyczy całego południowego wybrzeża półwyspu ? W zeszłym roku na Pagu wiatr nas nieźle wychłostał… kilka dni odpadło z wręcz z plażowania - załamania pogody, wichury, zimne prądy, działo się :evil:
Na codzien mieszkam nad morzem, zwykle jest tu wietrznie, ale na Pagu poznałem co to WIATR :twisted:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 19.06.2021 11:03

Masz fajne dwie plaże z prysznicami
Ja nie korzystałem z tych półek skalnych, do morza miałem 80 metrów, ale widok najlepszy chyba w Boraku .
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 19.06.2021 11:51

Gonzales napisał(a):Mnie kompletnie zauroczyło Loviste. "Zadupie" na końcu świata. Tylko dla chcących zwiedzać półwysep to nie najlepsza opcja.

Pozdrowienia.;)

W pełni się zgadzam - Loviste spokojna mieścina, na 100% będę tam dojeżdżał z Orebic.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 19.06.2021 12:35

wojstar napisał(a):
Gonzales napisał(a):Mnie kompletnie zauroczyło Loviste. "Zadupie" na końcu świata. Tylko dla chcących zwiedzać półwysep to nie najlepsza opcja.

Pozdrowienia.;)

W pełni się zgadzam - Loviste spokojna mieścina, na 100% będę tam dojeżdżał z Orebic.


Dojeżdżając nie sposób na dłuższą chwilę nie zatrzymać się w punkcie widokowym przed Nakovanj. Widoki na Peljesac i Korculę nieziemskie :!: :!:

Pozdrowienia.;)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.06.2021 12:38

rekordarek napisał(a):To tutaj dwa pytania:
Borak - oprocz tych zejść do morza z półki na głębinę - są też w pobliżu plaże?
Perna - czy ta uwaga o wietrze dotyczy całego południowego wybrzeża półwyspu ? W zeszłym roku na Pagu wiatr nas nieźle wychłostał… kilka dni odpadło z wręcz z plażowania - załamania pogody, wichury, zimne prądy, działo się :evil:
Na codzien mieszkam nad morzem, zwykle jest tu wietrznie, ale na Pagu poznałem co to WIATR :twisted:


W Borku są bodajże dwie (akurat tam wpadliśmy dwa razy na plażowanie), ta główna z otoczakami prześliczna. Jednak z racji że śliczna sam na niej nie będziesz, my trafiliśmy na jakąś "mafię" Czeską która dużą jej część "rezerwowała" jak nad Bałtykiem co było słabe.
Druga na końcu, śliczny widok na nią ale kamieni śliskich trochę jest jak to w Cro.
Popatrz sobie na googlach jest naprawdę dużo zdjęć i filmów.
Odnośnie wiatru to wieje w Pernie i Viganj które to jest mekką zapaleńców na deskę i kite. Byliśmy 2 tygodnie to naprawdę rzadko nie wiało a nieraz w nocy budził nas wiatr który mało nie wyrywał okien. Dla miejscowych to nie był wiatr, zaletą był spokój, brak ludzi i piękny widok z balkonu na stare miasto w Korcula.

Co do Loviste to rzeczywiście fajne zadupie, jedzie się i jedzie tam, w tym miejscu mamy ciszę, spokój i duża przestrzeń do plażowania... jest też dużo wszelkich pływadeł.

Wszystko ma swoje wady i zalety a i każdy z nas ma inne preferencje i potrzeby.
My w tym roku Orebic, odzwyczailiśmy się od takich tłumnych miejsc więc zobaczymy czy przeżyjemy ten wyjazd... na szczęście ratuje nas dość duży basen :)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.06.2021 20:31

Grand Azur czy Bellevue?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.06.2021 21:32

stachan napisał(a):Grand Azur czy Bellevue?


Nie żadne hotele prywatna kwaterka :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 435
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone