Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3187
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.06.2021 21:50

Zmylił mnie duży basen :wink:
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 20.06.2021 18:01

Chcę odwiedzić Peljesac na 1 dniowej objazdówce. Co polecacie dla nowicjusza żeby zobaczyć na początek i gdzie dobrze zjeść? :)
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 20.06.2021 18:05

Rudiok napisał(a):Chcę odwiedzić Peljesac na 1 dniowej objazdówce. Co polecacie dla nowicjusza żeby zobaczyć na początek i gdzie dobrze zjeść? :)

Jeden dzień? cieniutko. Zacznij od Stonu.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.06.2021 18:40

Rudiok napisał(a):Chcę odwiedzić Peljesac na 1 dniowej objazdówce. Co polecacie dla nowicjusza żeby zobaczyć na początek i gdzie dobrze zjeść? :)

zależy ile czasu chcesz poświęcić, co zobaczyć i skąd ruszasz.
Ston/Mali Ston - ostrygi, Solana, mur,
Drace - również ostrygi (do porównania lub zamiennie ;)),
Potomje - konoba Portun, (polecam kalmary faszerowane serem i prsutem z grilla), można też przejechać tunelem na punkt widokowy na otwarte morze, a przy głównej drodze wina od Zuzula,
Orebic - spacer wzdłuż nabrzeża, lody z Oazy lub rogalik z kremem pistacjowym, wille kapitańskie, może też pkt. widokowy pod klasztorem franciszkanów,
Loviste - sam koniec płw., cisza i spokój (relatywnie ;))
Kuna Peljeska (np. na powrocie) - wina od Spaletów i można się przejść tymi paroma uliczkami :)
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 20.06.2021 18:57

vin napisał(a):
Rudiok napisał(a):Chcę odwiedzić Peljesac na 1 dniowej objazdówce. Co polecacie dla nowicjusza żeby zobaczyć na początek i gdzie dobrze zjeść? :)

zależy ile czasu chcesz poświęcić, co zobaczyć i skąd ruszasz.
Ston/Mali Ston - ostrygi, Solana, mur,
Drace - również ostrygi (do porównania lub zamiennie ;)),
Potomje - konoba Portun, (polecam kalmary faszerowane serem i prsutem z grilla), można też przejechać tunelem na punkt widokowy na otwarte morze, a przy głównej drodze wina od Zuzula,
Orebic - spacer wzdłuż nabrzeża, lody z Oazy lub rogalik z kremem pistacjowym, wille kapitańskie, może też pkt. widokowy pod klasztorem franciszkanów,
Loviste - sam koniec płw., cisza i spokój (relatywnie ;))
Kuna Peljeska (np. na powrocie) - wina od Spaletów i można się przejść tymi paroma uliczkami :)

Dokładnie ale w jeden dzień? To nie realne.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.06.2021 19:10

Mak1, wymieniłem to, co ja bym uznał na najciekawsze/najważniejsze/najbardziej wartościowe, kolega może sobie odpowiednio dobrać, co mu odpowiada. Zależy też, skąd będzie ruszał, jak dojeżdżał, ile czasu chce poświęcić, itp., bo jeśli np. wyjedzie z Dubrovnika o 6 rano, a wróci o 21, to zaryzykowałbym, że byłby w stanie te punkty zaliczyć. Ale jak chce ruszać ze Splitu i płynąć promem z Ploce, to już byłoby trudniej ;)
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 20.06.2021 20:12

Jedziemy z Tucepi i wyjazd wcześnie rano także myślę że damy radę :) Dziękuję bardzo za sugestie.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.06.2021 21:02

Rudiok napisał(a):Jedziemy z Tucepi i wyjazd wcześnie rano także myślę że damy radę :) Dziękuję bardzo za sugestie.

to w takim wariancie proponuję rano trasę lądem przez BiH, na śniadanie ostrygi w Stonie ;) na powrocie, jeśli się wpasujecie akurat w rozkład, prom do Ploce, czasowo wyjdzie podobnie, zawsze to chwila wytchnienia, no i już nie ma takiej spiny czasowej, jest atrakcja dodatkowa, a i Trpanj sobie można też zobaczyć.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.06.2021 21:15

Gonzales napisał(a):
wojstar napisał(a):
Gonzales napisał(a):Mnie kompletnie zauroczyło Loviste. "Zadupie" na końcu świata. Tylko dla chcących zwiedzać półwysep to nie najlepsza opcja.

Pozdrowienia.;)

W pełni się zgadzam - Loviste spokojna mieścina, na 100% będę tam dojeżdżał z Orebic.


Dojeżdżając nie sposób na dłuższą chwilę nie zatrzymać się w punkcie widokowym przed Nakovanj. Widoki na Peljesac i Korculę nieziemskie :!: :!:

Pozdrowienia.;)

Proponuję jeszcze zobaczyć ruiny Nakovana :)
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 20.06.2021 23:55

rufus295 napisał(a):Masz fajne dwie plaże z prysznicami
Ja nie korzystałem z tych półek skalnych, do morza miałem 80 metrów, ale widok najlepszy chyba w Boraku .


Dzięki, faktycznie widać te plaże na Google. Czy w promieniu powiedzmy 15 min jazdy autem , można dojechać do innych plaz? Wpatruje się w zdjęcia satelitarne i innych poza tymi dwiema nie widzę w pobliżu :?
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 21.06.2021 07:15

rekordarek napisał(a):Czy w promieniu powiedzmy 15 min jazdy autem , można dojechać do innych plaz? Wpatruje się w zdjęcia satelitarne i innych poza tymi dwiema nie widzę w pobliżu


15 minut będzie ciężko , raczej pół godzinki np do plaży Vućine
Również około 30 min masz do Duby Peljaskiej lub do paży Divna
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 21.06.2021 13:25

Mak1 napisał(a):
vin napisał(a):
Rudiok napisał(a):Chcę odwiedzić Peljesac na 1 dniowej objazdówce. Co polecacie dla nowicjusza żeby zobaczyć na początek i gdzie dobrze zjeść? :)

zależy ile czasu chcesz poświęcić, co zobaczyć i skąd ruszasz.
Ston/Mali Ston - ostrygi, Solana, mur,
Drace - również ostrygi (do porównania lub zamiennie ;)),
Potomje - konoba Portun, (polecam kalmary faszerowane serem i prsutem z grilla), można też przejechać tunelem na punkt widokowy na otwarte morze, a przy głównej drodze wina od Zuzula,
Orebic - spacer wzdłuż nabrzeża, lody z Oazy lub rogalik z kremem pistacjowym, wille kapitańskie, może też pkt. widokowy pod klasztorem franciszkanów,
Loviste - sam koniec płw., cisza i spokój (relatywnie ;))
Kuna Peljeska (np. na powrocie) - wina od Spaletów i można się przejść tymi paroma uliczkami :)

Dokładnie ale w jeden dzień? To nie realne.


z drugiej strony być na Pelješac i nie zahaczyć o Korčulę... już nawet nie mówię co całej wyspie tylko o miasteczku, przecież to mały dubrovnik :D
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 21.06.2021 14:01

zablo napisał(a):
Mak1 napisał(a):
vin napisał(a):
Rudiok napisał(a):Chcę odwiedzić Peljesac na 1 dniowej objazdówce. Co polecacie dla nowicjusza żeby zobaczyć na początek i gdzie dobrze zjeść? :)

zależy ile czasu chcesz poświęcić, co zobaczyć i skąd ruszasz.
Ston/Mali Ston - ostrygi, Solana, mur,
Drace - również ostrygi (do porównania lub zamiennie ;)),
Potomje - konoba Portun, (polecam kalmary faszerowane serem i prsutem z grilla), można też przejechać tunelem na punkt widokowy na otwarte morze, a przy głównej drodze wina od Zuzula,
Orebic - spacer wzdłuż nabrzeża, lody z Oazy lub rogalik z kremem pistacjowym, wille kapitańskie, może też pkt. widokowy pod klasztorem franciszkanów,
Loviste - sam koniec płw., cisza i spokój (relatywnie ;))
Kuna Peljeska (np. na powrocie) - wina od Spaletów i można się przejść tymi paroma uliczkami :)

Dokładnie ale w jeden dzień? To nie realne.


z drugiej strony być na Pelješac i nie zahaczyć o Korčulę... już nawet nie mówię co całej wyspie tylko o miasteczku, przecież to mały dubrovnik :D

kolega wskazywał Peljesac w swoim pytaniu, to już mu nie dorzucałem ;) a tak serio, to uznałem, że na Korculę to już naprawdę ciężko by mu było wykroić jeszcze czas w ciągu jednodniówki...
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 21.06.2021 14:39

zablo napisał(a):z drugiej strony być na Pelješac i nie zahaczyć o Korčulę... już nawet nie mówię co całej wyspie tylko o miasteczku, przecież to mały Dubrovnik


W 2012 roku mieszkaliśmy w Gradacu i zrobiliśmy taki wypad na plażowanie na Divnej i potem do Orebica i taxi na Korčule.
Plan nie był napięty więc spokojnie bez pośpiechu ogarnęliśmy.
W jedną stronę jechaliśmy przez BiH , a powrót z Trpanij promem.
Miło wspominam ten wypad :hut:
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 21.06.2021 18:48

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o lakalizacji w Trpanj ul.Zasaca https://www.google.com/maps/search/Zasa ... z?hl=pl-PL
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 436
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone