Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4911
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.03.2021 16:22

Zniszczone krajobrazy/winnice/sowy/szakale - źle
Długi/daleki/niewygodny dojazd - źle
...
Co jest gorsze?
Załóżmy, że to pierwsze. Tylko tak, dla "eksperymentu myślowego".
Eksperyment ów polega na zapytaniu samego siebie:
"Jeśli te "łobuzy" faktycznie wybudują autostradę przez te tereny, to czy w ramach solidarności z pięknem natury całkowicie zbojkotuję tę nową drogę i będę jeździł starą nadkładając kilometrów i godzin? Bo przecież inaczej wyjdę na hipokrytę, czyż nie? :roll: "
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 09.03.2021 17:42

Myślę, że nie będzie źle. Zadowoleni będą przede wszystkim mieszkańcy, turyści, no i natura nie będzie zdegradowana, wyniszczona.
Mam nadzieję zobaczyć w tym roku postępy prac, chociaż już w lipcu bylo wiele widać robót.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 09.03.2021 20:29

boboo napisał(a):Zniszczone krajobrazy/winnice/sowy/szakale - źle
Długi/daleki/niewygodny dojazd - źle
...
Co jest gorsze?
Załóżmy, że to pierwsze. Tylko tak, dla "eksperymentu myślowego".
Eksperyment ów polega na zapytaniu samego siebie:
"Jeśli te "łobuzy" faktycznie wybudują autostradę przez te tereny, to czy w ramach solidarności z pięknem natury całkowicie zbojkotuję tę nową drogę i będę jeździł starą nadkładając kilometrów i godzin? Bo przecież inaczej wyjdę na hipokrytę, czyż nie? :roll: "

Zaczynimy od podstaw czyli, że powinniśmy tam dojechać rowerem aby być "eco" :D. Te straszne drogi zniszczą wszystko, coś na wzór wybuchu bomby atomowej. Ogólnie zamknijmy tę cała okolicę, zróbmy z tego wielki park, oznakujmy mieszkańców będziemy mieli śliczny rezerwat na nasze 2 tyg. wyjazdy a oni niech na nas czekają resztę roku :D.
Śmieszą mnie ci wszyscy zieloni, większość z nich na co dzień mieszka w wielkich miastach z obwodnicami z dostępem do czego chcą (baseny, hale, centra handlowe, pełna miejska infrastruktura). Natomiast innym chcą blokować rozwój bo przecież szakala trzeba raz w roku z namiotu posłuchać :D. Proponuję aby w tym temacie (budować czy nie) wypowiadali się mieszkańcy, którzy tam żyją i mają mega problem z komunikacją z resztą kraju. Autostrada to nie jakiś twór przeogromnych rozmiarów który demoluje i morduje wszelkie życie, to inwestycja która zapewnia rozwój regionu. Projektuje je rzesza inżynierów i ludzi tym się zajmujący na co dzień wybierając najbardziej optymalne opcje, nie internetowi teoretycy tak więc proszę więcej optymizmu i spojrzenia dalej niż zakres własnych potrzeb.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.03.2021 20:36

yzedef napisał(a):
boboo napisał(a):Zniszczone krajobrazy/winnice/sowy/szakale - źle
Długi/daleki/niewygodny dojazd - źle
...
Co jest gorsze?
Załóżmy, że to pierwsze. Tylko tak, dla "eksperymentu myślowego".
Eksperyment ów polega na zapytaniu samego siebie:
"Jeśli te "łobuzy" faktycznie wybudują autostradę przez te tereny, to czy w ramach solidarności z pięknem natury całkowicie zbojkotuję tę nową drogę i będę jeździł starą nadkładając kilometrów i godzin? Bo przecież inaczej wyjdę na hipokrytę, czyż nie? :roll: "

Zaczynimy od podstaw czyli, że powinniśmy tam dojechać rowerem aby być "eco" :D. Te straszne drogi zniszczą wszystko, coś na wzór wybuchu bomby atomowej. Ogólnie zamknijmy tę cała okolicę, zróbmy z tego wielki park, oznakujmy mieszkańców będziemy mieli śliczny rezerwat na nasze 2 tyg. wyjazdy a oni niech na nas czekają resztę roku :D.
Śmieszą mnie ci wszyscy zieloni, większość z nich na co dzień mieszka w wielkich miastach z obwodnicami z dostępem do czego chcą (baseny, hale, centra handlowe, pełna miejska infrastruktura). Natomiast innym chcą blokować rozwój bo przecież szakala trzeba raz w roku z namiotu posłuchać :D. Proponuję aby w tym temacie (budować czy nie) wypowiadali się mieszkańcy, którzy tam żyją i mają mega problem z komunikacją z resztą kraju. Autostrada to nie jakiś twór przeogromnych rozmiarów który demoluje i morduje wszelkie życie, to inwestycja która zapewnia rozwój regionu. Projektuje je rzesza inżynierów i ludzi tym się zajmujący na co dzień wybierając najbardziej optymalne opcje, nie internetowi teoretycy tak więc proszę więcej optymizmu i spojrzenia dalej niż zakres własnych potrzeb.


Chłopie, wyluzuj :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.03.2021 21:29

damianisko5 napisał(a): Nie tylko krajobrazowe ale również dzikiej fauny. Już nie spotkam na drodze do Orebica i nie usłyszę wycia szakali i pohukiwania dzikich sów.
I opowiadań o tym jak szakal zaglądał do namiotu znajomych już nigdy.

Nie dramatyzowałabym aż tak, trasa będzie przebiegać przez półwysep w zaledwie 1/3 jego długości i to w początkowym odcinku. Nie sądzę aby wpłynęło to znacząco na szakale w okolicach Orebica, Trpanj czy Lovište a one właśnie tam się gromadzą.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 09.03.2021 23:28

Bravik napisał(a):
yzedef napisał(a):
boboo napisał(a):Zniszczone krajobrazy/winnice/sowy/szakale - źle
Długi/daleki/niewygodny dojazd - źle
...
Co jest gorsze?
Załóżmy, że to pierwsze. Tylko tak, dla "eksperymentu myślowego".
Eksperyment ów polega na zapytaniu samego siebie:
"Jeśli te "łobuzy" faktycznie wybudują autostradę przez te tereny, to czy w ramach solidarności z pięknem natury całkowicie zbojkotuję tę nową drogę i będę jeździł starą nadkładając kilometrów i godzin? Bo przecież inaczej wyjdę na hipokrytę, czyż nie? :roll: "

Zaczynimy od podstaw czyli, że powinniśmy tam dojechać rowerem aby być "eco" :D. Te straszne drogi zniszczą wszystko, coś na wzór wybuchu bomby atomowej. Ogólnie zamknijmy tę cała okolicę, zróbmy z tego wielki park, oznakujmy mieszkańców będziemy mieli śliczny rezerwat na nasze 2 tyg. wyjazdy a oni niech na nas czekają resztę roku :D.
Śmieszą mnie ci wszyscy zieloni, większość z nich na co dzień mieszka w wielkich miastach z obwodnicami z dostępem do czego chcą (baseny, hale, centra handlowe, pełna miejska infrastruktura). Natomiast innym chcą blokować rozwój bo przecież szakala trzeba raz w roku z namiotu posłuchać :D. Proponuję aby w tym temacie (budować czy nie) wypowiadali się mieszkańcy, którzy tam żyją i mają mega problem z komunikacją z resztą kraju. Autostrada to nie jakiś twór przeogromnych rozmiarów który demoluje i morduje wszelkie życie, to inwestycja która zapewnia rozwój regionu. Projektuje je rzesza inżynierów i ludzi tym się zajmujący na co dzień wybierając najbardziej optymalne opcje, nie internetowi teoretycy tak więc proszę więcej optymizmu i spojrzenia dalej niż zakres własnych potrzeb.


Chłopie, wyluzuj :lol:


Ale jakie wyluzuj?
Przecież to samo życie...
Tak mi się przypomniało przy okazji
https://spidersweb.pl/autoblog/dzien-be ... arkowanie/
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.03.2021 23:49

Flayszakal napisał(a):Ale jakie wyluzuj?
Przecież to samo życie...
Tak mi się przypomniało przy okazji
https://spidersweb.pl/autoblog/dzien-be ... arkowanie/


Tak po prostu, najzwyczajniej. :mrgreen:
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 10.03.2021 00:08

Z drugiej zaś strony słyszałem od właścicieli apartamentów w byłych zatoczkach rybackich (od Brijesta w kierunku Drace) wyrazy troski o spokój ale jednocześnie przyszłość biznesu (wynajem apartamentów). Nikt nie neguje konieczności połączenia półwyspu z resztą kraju (uciążliwość granicy z BiH) i oczywiście finalnie cieszą się z mostu, bo tak jak wspomniano wyżej - głupi zakup lodówki w Metkovic generuje problem (fochy pograniczników BiH) a zatem uciążliwy.
Jednakże część z tamtejszych mieszkańców myślała że most oraz trasa, zostanie poprowadzona cyplem od strony Kleku. A teraz mocno się zastanawiają co będzie, gdy most wraz z drogą zostanie w końcu uruchomiona.
Ja na pewno sobie tam na początku lipca podjadę, obejrzeć jak to wygląda.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.03.2021 21:05

Przypomnijcie mi co warto zobaczyć na półwyspie ?, byłem tam w 2015 roku i teraz będzie taki powrót po latach :). Na pewno bardzo miło wspominam fishpicnic z Kuciste, właściciel restauracji w tej miejscowości organizował raz w tygodniu kameralną wycieczkę nie dużą łódeczką... było cudownie bo ludzi może ze 20 osób ?. Korcula, potem wycieczką na Badja z karmieniem jelonków, potem Lumbarda (nic ciekawego), potem wycieczka do latarni i skakanie z dachu statku. Cały dzień w miłej atmosferze i z dobra obsługą i cateringiem. Ktoś słyszał czy to jeszcze jest ?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.03.2021 13:50

Dzień dobry Państwu :)

Zaglądam tu po dłuższym czasie i......niezmiernie się cieszę, że Klub żyje. I wstyd mi, że jako założyciel klubu tak mnie tu mało.

W tym roku Peljesac po raz 16 albo 17 albo 18....serio, nie pamiętam, przestałam liczyć. Tym razem od początku lipca, tak jakoś wyszło, ale nie ważne kiedy, ważne że :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.03.2021 13:52

I jeszcze dla Was - zdjęcie z wczoraj :) Peljesac oczywiście, Borje :D
Załączniki:
migdaly.jpg
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.03.2021 14:50

Aldonka napisał(a):Dzień dobry Państwu :)

Zaglądam tu po dłuższym czasie i......niezmiernie się cieszę, że Klub żyje. I wstyd mi, że jako założyciel klubu tak mnie tu mało.

W tym roku Peljesac po raz 16 albo 17 albo 18....serio, nie pamiętam, przestałam liczyć. Tym razem od początku lipca, tak jakoś wyszło, ale nie ważne kiedy, ważne że :)


:) . Może jak opuścisz pare razy pobyt dogonię Ciebie w ilości pobytów na Peljesac (w tym roku po raz 13) :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.03.2021 15:59

wojstar napisał(a):
Aldonka napisał(a):Dzień dobry Państwu :)

Zaglądam tu po dłuższym czasie i......niezmiernie się cieszę, że Klub żyje. I wstyd mi, że jako założyciel klubu tak mnie tu mało.

W tym roku Peljesac po raz 16 albo 17 albo 18....serio, nie pamiętam, przestałam liczyć. Tym razem od początku lipca, tak jakoś wyszło, ale nie ważne kiedy, ważne że :)


:) . Może jak opuścisz pare razy pobyt dogonię Ciebie w ilości pobytów na Peljesac (w tym roku po raz 13) :D


Ha, ha. Na razie się nie zanosi, ale kto wie :)
Sprawdziłam, pierwszy raz postawiłam stopę w Borje w 2004 roku :)
https://podrozepozaczasem.blogspot.com/ ... emu-z.html
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.03.2021 16:34

Aldonka napisał(a):
wojstar napisał(a):
Aldonka napisał(a):Dzień dobry Państwu :)

Zaglądam tu po dłuższym czasie i......niezmiernie się cieszę, że Klub żyje. I wstyd mi, że jako założyciel klubu tak mnie tu mało.

W tym roku Peljesac po raz 16 albo 17 albo 18....serio, nie pamiętam, przestałam liczyć. Tym razem od początku lipca, tak jakoś wyszło, ale nie ważne kiedy, ważne że :)


:) . Może jak opuścisz pare razy pobyt dogonię Ciebie w ilości pobytów na Peljesac (w tym roku po raz 13) :D


Ha, ha. Na razie się nie zanosi, ale kto wie :)
Sprawdziłam, pierwszy raz postawiłam stopę w Borje w 2004 roku :)
https://podrozepozaczasem.blogspot.com/ ... emu-z.html

od 2008 jestem co roku z wyjątkiem 2012 na Peljesac, wcześniej w 2007 byłem koło Razanj.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 20.03.2021 22:51

No to chyba Cię przelicytuję - Borak 14 razy.

2001 Borak
2002 Borak
2003 Borak+ Sevid
2004 Borak
2005 Borak
2006 Borak
2009 Borak
2012 Borak
2013 Borak
2014 Borak
2015 Borak
2016 Hvar+ Borak
2019 Borak
2020 Borak :D :D :D
Aldonka jest poza WSZELAKĄ konkurencją.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 420
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone