Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.02.2021 13:06

Habanero napisał(a):Mam pytanie do znawców Duby P.
Czy z Duby P. jest jakaś ścieżka blisko morza, którą da się dojść do plaży Slapa i Jezero ?
Czy zostaje tylko szutrówka nad plażami ?


Konradzie da się z Duby, najpierw przez gaj oliwny, a potem nad nad wodą.Opisałam to dojście w jakiejś relacji,zaraz podrzucę.

Edit: na-obcasach-przez-vis-peljesac-i-brac-t53308-945.html?hilit=pla%C5%BCa%20Jezero
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.02.2021 19:13

Katerina napisał(a):
Habanero napisał(a):Mam pytanie do znawców Duby P.
Czy z Duby P. jest jakaś ścieżka blisko morza, którą da się dojść do plaży Slapa i Jezero ?
Czy zostaje tylko szutrówka nad plażami ?


Konradzie da się z Duby, najpierw przez gaj oliwny, a potem nad nad wodą.Opisałam to dojście w jakiejś relacji,zaraz podrzucę.

Edit: na-obcasach-przez-vis-peljesac-i-brac-t53308-945.html?hilit=pla%C5%BCa%20Jezero


Dzięki Kasiu za przypomnienie wspaniałej relacji :D
Już wiem, dzięki niej, że z p. Slapa jest ścieżka na p. Jezero.
A orientujesz się, czy takie dojście do Slapy jest możliwe ?
Bez tytułu.png
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.02.2021 19:30

Przed wizytą na Jezero starałam się doczytać, czy to możliwe, ale wszystkie informacje wskazywały na tą alternatywę, którą pokazałam w relacji. Dlatego nie próbowałam znaleźć tej ścieżki, o ile taka istnieje :roll:
Gdybym stacjonowała w Dubie, lub jej okolicach, to zapewne bym to zrobiła, ale wiesz...czas jest cenny we wrześniu, ze względu na długość dnia...
Wiem, że to zadanie dla Ciebie :wink: :P 8)

P.S. Ale droga z Duby przez oliwki to naprawdę nie duży nakład czasu - 10-15 minut.
Niemniej, ciekawa jestem tej "nadbrzegowej " możliwości.

Eh, chyba pora wrócić na Peljeszczak :oczko_usmiech:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.02.2021 19:43

Katerina napisał(a):Przed wizytą na Jezero starałam się doczytać, czy to możliwe, ale wszystkie informacje wskazywały na tą alternatywę, którą pokazałam w relacji. Dlatego nie próbowałam znaleźć tej ścieżki, o ile taka istnieje :roll:
Gdybym stacjonowała w Dubie, lub jej okolicach, to zapewne bym to zrobiła, ale wiesz...czas jest cenny we wrześniu, ze względu na długość dnia...
Wiem, że to zadanie dla Ciebie :wink: :P 8)

P.S. Ale droga z Duby przez oliwki to naprawdę nie duży nakład czasu - 10-15 minut.
Niemniej, ciekawa jestem tej "nadbrzegowej " możliwości.


Chętnie, przed Hvarem, bym się tam zatrzymał :D
Ale jak będzie, kto to wie :roll:
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 28.02.2021 22:17

Habanero napisał(a):A orientujesz się, czy takie dojście do Slapy jest możliwe ?

Katerina napisał(a):Przed wizytą na Jezero starałam się doczytać, czy to możliwe, ale wszystkie informacje wskazywały na tą alternatywę, którą pokazałam w relacji. Dlatego nie próbowałam znaleźć tej ścieżki, o ile taka istnieje :roll:
Gdybym stacjonowała w Dubie, lub jej okolicach, to zapewne bym to zrobiła, ale wiesz...czas jest cenny we wrześniu, ze względu na długość dnia...
Niemniej, ciekawa jestem tej "nadbrzegowej " możliwości.

W sierpniu 2018 stacjonowałem w Dubie, w apartamentach Dubas, które są ostatnimi zabudowaniami, zatem rozpoznałem okolicę i parokrotnie odwiedzałem obie wymieniane plaże.
Do opisu ścieżki z Salpy na Jezero nie mam co dodawać, mogę jedynie potwierdzić, że wąskie kamieniste przejście kłopotliwe może być jedynie w sytuacji zabrania ze sobą całego majdanu plażowego z leżakiem, materacem, parasolem i koszem piknikowym, ale z plecakiem idzie się komfortowo, czasami ręka się przydaje do przytrzymania się skały jeżeli idzie się w klapkach ;)
Jeżeli zaś chodzi o "nadbrzegową" możliwość dojścia z Duby do Salpy, to jest to bardziej "brzegowa" możliwość. Może kot albo ktoś mały i zwinny dałby radę dojść brzegiem, ja jednak jestem duży... za duży na łażenie pod, nad i po gałęziach, o skałach nie wspominając, dlatego wybierałem drogę wodną wzdłuż brzegu, czyli wykręcając nogi na kamieniach w wodzie :roll:
Poza tym upierając się na tę drogę brzegową trzeba wejść na teren prywatny należący do apartamentów Dubas. Właściciele każą mieszkańcom zasuwać za sobą bramę wjazdową, aby ograniczyć ruch spacerowiczów z Duby.
W sumie, to wracając z plaży wybierałem spacer drogą wskazaną przez Katerinę. Zresztą przeważnie było tak, że kobiety szły naokoło, a ja z kolegą drogą wodną. Trochę idąc, trochę płynąc, dla urozmaicenia. Wracaliśmy spacerowo już wszyscy razem omijając wodę 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.03.2021 01:46

wojtekant
Jeżeli zaś chodzi o "nadbrzegową" możliwość dojścia z Duby do Salpy, to jest to bardziej "brzegowa" możliwość. Może kot albo ktoś mały i zwinny dałby radę dojść brzegiem, ja jednak jestem duży... za duży na łażenie pod, nad i po gałęziach, o skałach nie wspominając, dlatego wybierałem drogę wodną wzdłuż brzegu, czyli wykręcając nogi na kamieniach w wodzie

:lol:
W sumie, to wracając z plaży wybierałem spacer drogą wskazaną przez Katerinę. Zresztą przeważnie było tak, że kobiety szły naokoło, a ja z kolegą drogą wodną. Trochę idąc, trochę płynąc, dla urozmaicenia. Wracaliśmy spacerowo już wszyscy razem omijając wodę

Dzięki, teraz wszystko jasne, jeśli wrócę na P. w kolejnych latach, to nie będę porywać się na taką partyzantkę, dosyć się szlaków naprzecierałam :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.03.2021 09:25

Tego się obawiałem :?
Dziękuję wojtekant za rozwianie wątpliwości :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.03.2021 16:36

Nowy filmik z budowy mostu. Chińczycy podają termin - czerwiec 2022.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3444
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 08.03.2021 16:57

O, to już niedługo. A drogi dojazdowe kiedy??
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.03.2021 18:43

Nie będę zgadywał. :|
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3444
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 08.03.2021 19:52

Musimy uzbroić się w cierpliwość. A kto będzie na miejscu, ten się przekona, jaki jest stan faktyczny.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.03.2021 20:37

Bravik napisał(a):Nie będę zgadywał. :|
I tylko dlatego, że nie będziesz zgadywał, doprowadzasz do
damianisko5 napisał(a):Musimy uzbroić się w cierpliwość
wyścigu zbrojeń :?
:mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.03.2021 20:58

Jaki ten świat byłby odjechany, gdyby cierpliwość była jedyną bronią. :oczko_usmiech:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.03.2021 23:00

Bravik napisał(a):Nowy filmik z budowy mostu. Chińczycy podają termin - czerwiec 2022.



Tylko, że tam jest napisane "is expected to be completed", a u Chińczyków słowo "expected" może mieć różną wiarygodność :wink: :wink:

Miejmy nadzieję, że się wyrobią, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby zaliczyli kilka miesięcy obsuwy....

A z tymi drogami dojazdowymi to faktycznie trochę dziwna rzecz, bo pomimo zaawansowanej budowy mostu Chorwaci nawet nie zaplanowali dalszego przebiegu A1, która tak naprawdę kończy się teraz na węźle koło Mali Prolog, bo ten odcinek do Ploce to już nie autostrada. Do tej pory było to tłumaczone brakiem ustalonego przebiegu (most, estakada eksterytorialna czy tunel), no ale teraz kiedy już wiadomo, że będzie most, nic ich nie wstrzymuje, więc na co czekają? Przynajmniej plany i decyzje środowiskowe powinny być realizowane...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.03.2021 23:13

wojstar napisał(a):W planach mam jazdę pociągiem z Capliny lub Mostaru do Sarajewa. Ponoć jedna z ładniejszych tras kolejowych w Europie https://www.youtube.com/watch?v=hNw8Htu6pMI
Pozdrav :)


Dwa lata temu zaliczyłem ta trasę. Jechaliśmy z Čapljiny do Sarajewa porannym pociągiem Talgo. Trasa bajka. Naprawdę warto. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 418
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone