Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub miłośników Mostaru

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 13.06.2016 10:04

Koenig napisał(a):Czy jadąc do Mostaru lub Medjugorje wystarczy dowód czy konieczny jest paszport? Jedzie z nami druga rodzina i dopiero teraz się zorientowali że nie mają ważnych paszportów (jedna ma tylko do sierpnia - wymóg ważności na 3 miesiące nadal obowiązuje?). Ponieważ ja jestem głównym organizatorem wakacji zaplanowałem taki wyjazd na jeden dzień z Baška Voda i nie wiem czy mam ich ze sobą ciągnąć czy lepiej nie?
Zieloną kartę mamy i my i oni.


Dowód wystarczy.

http://ambasadabih.pl/pl/sekcja-konsula ... tania-nzp/
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.06.2016 10:10

Sylwetka... napisał(a):
Koenig napisał(a):Czy jadąc do Mostaru lub Medjugorje wystarczy dowód czy konieczny jest paszport? Jedzie z nami druga rodzina i dopiero teraz się zorientowali że nie mają ważnych paszportów (jedna ma tylko do sierpnia - wymóg ważności na 3 miesiące nadal obowiązuje?). Ponieważ ja jestem głównym organizatorem wakacji zaplanowałem taki wyjazd na jeden dzień z Baška Voda i nie wiem czy mam ich ze sobą ciągnąć czy lepiej nie?
Zieloną kartę mamy i my i oni.


Dowód wystarczy.

http://ambasadabih.pl/pl/sekcja-konsula ... tania-nzp/

Tylko trzeba pamiętać o zielonej karcie.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.06.2016 10:21

Dziękuję Wam za szybką odpowiedź :D
Zielone karty mamy.
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 18.01.2017 22:42

Witam wszystkich miłośników Mostaru :) dziękuję te kiero za zaproszenie :papa: w mojej relacji pisałam o wycieczce do BiH :arrow: Kravice & Mostar & Medjugorie:)
Kravice :arrow: https://www.cro.pl/makarska-bosnia-stluczka-i-8-wspanialych-t51620-15.html
Mostar i Medjugorie :arrow: https://www.cro.pl/makarska-bosnia-stluczka-i-8-wspanialych-t51620-30.html

Wklejam kilka ujęć Mostaru z mojej perspektywy :)

P1060555.JPG


P1060544.JPG


P1060543.JPG


P1060501.JPG


P1060464.JPG


23m.JPG


1m.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.01.2017 08:29

Paulka75 napisał(a):Witam wszystkich miłośników Mostaru :) dziękuję te kiero za zaproszenie :papa:

wątek od pół roku wycichł, mało Kto chyba był w tym roku w Mostarze, więc każde wspominki są na wagę złota :D
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 19.01.2017 16:25

Ja planuję na jeden dzień wyskoczyć ...bo jak to tak, wakacje bez Bośni? nie może być !
My po raz trzeci ,ale znajomym chcemy pokazać Mostar ,Pocitelj i jak będą grzeczni to może też Blagaj ;)
Tym razem muszę odszukać kamień w Mostarze "don't forget " i mały mostek ,bo zapomniało nam się ,no i fajnie by było zrobić fotkę z minaretu meczetu Koski Mehmed-Paszy.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 19.01.2017 17:18

Nam się też udało w końcu tam dotrzeć w zeszłym roku ;)
Załączniki:
Zmiana rozmiaruDSC00660.JPG
Zmiana rozmiaruDSC00641.JPG
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 21.02.2017 12:32

AdamBeata
Fantastyczne zdjęcie z tym kolesiem skaczącym z mostu
piwka tez fajne
ale to pierwsze zdjęcie - rewelacja
Ja właśnie dziś zarezerwowałam nocleg w Mostarze na sierpień 2017 i już odliczam dni do wakacji :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 21.02.2017 15:36

Udało mi się akurat całą serię zdjeć skoczka zrobić, ale cierpliwości trzeba było co nie miara.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.02.2017 15:50

AdamBeata napisał(a):Udało mi się akurat całą serię zdjeć skoczka zrobić, ale cierpliwości trzeba było co nie miara.

W czasie naszej wizyty w Mostarze, stałem na moście podczas skoku, a że było sporo ludzi, nie udało mi się zrobić zdjęcia. Kiedy zeszliśmy nad brzeg, skoków już nie było. :(
Zdjęcie świetne, gratuluję. :wink:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 21.02.2017 16:04

On się tak długo czaił aby skoczyć bo kolega zbierał kasę do kapelusza wiec i ja musiałem zamienić się w oazę cierpliwości :)
Załączniki:
Zmiana rozmiaruDSC09813.JPG
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 27.03.2017 08:49

Którędy najlepiej dojechać do Mostaru ze Stonu? W Klek kierować się do Metković jak proponowano na forum (ale to dodatkowe dwukrotne przekraczanie granicy). Czy lepiej jechać M17.3 na Gradac, Hutavo? (Ta opcja jest wytyczana przez google maps ale jest dłuższa o kilka km i czasowo nie licząc przejść granicznych wychodzi o 17 min dłużej). No i niepokojące jest to iż google maps informuje o "Ta trasa obejmuje drogi prywatne lub o ograniczonym dostępie."
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 27.03.2017 11:14

Za dużego wyboru to w tym przypadku nie ma a wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Przez Neum - Hutovo, droga do nie dosyć, że nieco dłuższa to jeszcze i miejscami bardzo kręta oraz początkowo oddalająca się, dużym łukiem, od celu, jakim jest Mostar. Fakt, że nieco bardziej widowiskowa oraz oferująca dodatkową atrakcję jak: Park Narodowy Hutovo Blato, zapewniający kontakt z czystą, dziką przyrodą oraz zamieszkiwany przez bardzo różne gatunki ptaków.

W tym przypadku granicę trzeba przekraczać, tam i z powrotem, dwukrotnie

W pozostałych przypadkach, nie pozostaje nic innego jak, w pierwszym etapie, jechać do Metković.

Natomiast później są dwie, w miarę równorzędne opcje:
1. Droga E73 - CRO/BiH - Caplijna - Pocitejl - Buna - Mostar (skąd można, nadrabiając kilka kilometrów podjechać do Blagaj - źródła rzeki Buny oraz wykuty w skale klasztor derwiszów).
2. Droga 62 Nova Sela - A1 - CRO/BiH - A1 (która kończy się po południowej stronie wzgórza Zvirowići, u stóp którego, od strony północnej, znajduje się Medziugorie) - droga R424 do Mostaru przez Citluk i Cule.

Co do sześciokrotnego przekraczania granicy, w tymże przypadku, tam i z powrotem oczywiście, to o ile będziesz miał Zieloną Kartę oczywiście, czysta formalność. Jak będziesz miał baaaardzo duuuuużego peeeeecha to zajmie Ci to łącznie, z górą, kilkanaście minut. ;-)

Gdybym ja jechał pierwszy raz w tamten rejon to pewnie wybrałbym, jako dojazd, jedną z w/w opcji, np. przez Bunę a powrócił drugą, przez Medziugorie, lub odwrotnie, gdyż upiekłbym tym samym, przysłowiowe kilka pieczeni na jednym ogniu.

Musicie więc zrobić rodzinną burzę mózgów i podjąć najlepszą decyzję, uwzględniającą Wasze preferencje.

Na pewno zaś, nie będziecie zawiedzeni, obojętnie którą drogę byście nie wybrali. :papa:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.03.2017 20:26

Neuromancer napisał(a):Którędy najlepiej dojechać do Mostaru ze Stonu? W Klek kierować się do Metković jak proponowano na forum (ale to dodatkowe dwukrotne przekraczanie granicy). Czy lepiej jechać M17.3 na Gradac, Hutavo? (Ta opcja jest wytyczana przez google maps ale jest dłuższa o kilka km i czasowo nie licząc przejść granicznych wychodzi o 17 min dłużej). No i niepokojące jest to iż google maps informuje o "Ta trasa obejmuje drogi prywatne lub o ograniczonym dostępie."

zapewniam cię, że droga: Gradac-Hutovo-Bajovci-Dracevo nie będzie dłuższa czasowo tylko o 17 minut...raz tylko tamtędy pojechałem...relatywnie młodym autem i później jeździłem zwiedzać Hercegowinę przez 3 dni na przejście Metkovic...
droga Gradac-Hutovo-Bajovci-Dracevo jak dla mnie miejscami na 2-gi bieg, większość to 3-4 bieg...no i trochę wąsko...przy rozmijaniu trzeba zwalniać...
na Metkovic pojedziesz jak lord...:p
ale jeżeli zauważysz kolejkę do granicy ciągnącą się za stację paliw, głównie będą to autokary lub kolejka nie będzie się ruszać przez kilka minut - jedź od razu na drogę 62 przez Nova Sela na przejście autostradowe...
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 28.03.2017 09:36

lechocz, Sol-Wagon dziękuje za informację, przydadzą się i oszczędzą za pewne nie potrzebnych nerwów :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Klub miłośników Mostaru - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone