Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub miłośników Mostaru

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.09.2015 22:24

Jakoś nie utkwiła mi w pamięci. Trochę pod górę, trochę z góry, kilka zakrętów.

Była to optymalna droga z Mostaru do autostrady A1, dlatego tamtędy jechałem.

Nawet zdjęć pilotka nie robiła, więc nie było chyba nic specjalnego. :)

Edit: jeden moment zwrócił naszą uwagę, kiedy wyjechaliśmy z Mostaru i zaczynaliśmy podjeżdżać
pod górę, z trasy był ładny widok na miasto i jego okolice oraz górujący nad nim szczyt Velež.
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 02.03.2016 21:36

Witam, bardzo proszę o dopisanie do miłośników. Byłam chyba 2 (lub 3) razy. W tym roku wybieram się tam na jednodniową wycieczkę (pokazać znajomym). Lubię Mostar, mam kilka pamiątkowych bransoletek :).
Możecie polecić dobrą restauracyjkę ? My zawsze jedliśmy w Europa, bardzo nam smakowało, ale widzę na tripadvisorze, że ma słabe opinie....
Czy jechał ktoś z Imotski do Mostaru ?

Pozdrawiam ! Odnajdę zdjęcia, o prześlę :)
Magda
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 02.03.2016 22:28

Witaj.Ja podobnie jak Ty w tym roku zamierzam pokazać Mostar znajomym :) Lubimy bardzo to miasto i jak jeść to tylko w Šadrvanie .
Z ciekawości sprawdziłam w Tripadvisor i ma bdb opinie :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.03.2016 09:06

Magdzik napisał(a):Czy jechał ktoś z Imotski do Mostaru ?

tak jechałem,za którymś tam razem szybko i sprawnie, aczkolwiek z wizytą jeszcze w Kravicach, przejście bodajże w Vinjani
Magdzik napisał(a):Pozdrawiam ! Odnajdę zdjęcia, o prześlę :)
Magda

no koniecznie :!:
Gentleman_Jack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gentleman_Jack » 01.06.2016 08:58

Cześć.
W sobotę wyjeżdżam pierwszy raz do Chorwacji. Jadę w okolice Splitu ale jeszcze nie wiem gdzie dokładnie - mam nadzieję że znajdę jakieś urokliwe miejsce.

Chcę pojechać do Mostaru na jeden dzień i mam kilka pytań związanych z taką podróżą - wiem że na takie podstawowe pytania odpowiedzi już są w tym temacie ale dokopałem się do postów z początku 2014 roku więc dobrze było odświeżyć informacje.

Którą drogę polecacie
gdzie zaparkować samochód
ile kosztuje taka wycieczka - obiad, kawa, koszt zwiedzania zabytków itp??
Jak z językiem? Czy angielski wystarczy żeby się swobodnie poruszać?
Jaką walutę zabrać? Miejscową, euro, kuny? A może lepiej kartą?
Co zjeść, czego spróbować?

Za wszystkie informacje z góry dziękuję :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2016 14:44

Z okolic Splitu... to trochę, będziesz miał kilosów do zrobienia jak na jeden dzień. :D :wink:

Pozdrawiam
Krzysiek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.06.2016 17:16

Gentleman_Jack napisał(a):Cześć.
W sobotę wyjeżdżam pierwszy raz do Chorwacji. Jadę w okolice Splitu ale jeszcze nie wiem gdzie dokładnie - mam nadzieję że znajdę jakieś urokliwe miejsce.

Chcę pojechać do Mostaru na jeden dzień i mam kilka pytań związanych z taką podróżą - wiem że na takie podstawowe pytania odpowiedzi już są w tym temacie ale dokopałem się do postów z początku 2014 roku więc dobrze było odświeżyć informacje.

Którą drogę polecacie
gdzie zaparkować samochód
ile kosztuje taka wycieczka - obiad, kawa, koszt zwiedzania zabytków itp??
Jak z językiem? Czy angielski wystarczy żeby się swobodnie poruszać?
Jaką walutę zabrać? Miejscową, euro, kuny? A może lepiej kartą?
Co zjeść, czego spróbować?

Za wszystkie informacje z góry dziękuję :)


wycieczka-do-mostaru-t40775-45.html#p1169967

Do zjedzenia? Jagnięcina w każdej postaci.
Angielski jest wystarczający, z uwagi na ilość turystów to i "na migi" się dogadasz.

Pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2016 18:01

Vjetar napisał(a):
Gentleman_Jack napisał(a):Cześć.
W sobotę wyjeżdżam pierwszy raz do Chorwacji. Jadę w okolice Splitu ale jeszcze nie wiem gdzie dokładnie - mam nadzieję że znajdę jakieś urokliwe miejsce.

Chcę pojechać do Mostaru na jeden dzień i mam kilka pytań związanych z taką podróżą - wiem że na takie podstawowe pytania odpowiedzi już są w tym temacie ale dokopałem się do postów z początku 2014 roku więc dobrze było odświeżyć informacje.

Którą drogę polecacie
gdzie zaparkować samochód
ile kosztuje taka wycieczka - obiad, kawa, koszt zwiedzania zabytków itp??
Jak z językiem? Czy angielski wystarczy żeby się swobodnie poruszać?
Jaką walutę zabrać? Miejscową, euro, kuny? A może lepiej kartą?
Co zjeść, czego spróbować?

Za wszystkie informacje z góry dziękuję :)


wycieczka-do-mostaru-t40775-45.html#p1169967

Do zjedzenia? Jagnięcina w każdej postaci.
Angielski jest wystarczający, z uwagi na ilość turystów to i "na migi" się dogadasz.

Pzdr


Wystarczy że weźmiesz euro, cokolwiek będziesz kupował na straganie lub wewnątrz zapłacisz tą walutą. :wink:
Gentleman_Jack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gentleman_Jack » 02.06.2016 08:57

Dziękuję za odpowiedźi. Są bardzo pomocne :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 07.06.2016 09:03

te kiero napisał(a):
stpman napisał(a):
4. Co ciekawego można zwiedzić po drodze z i do Mostaru? (chyba o Medziugorije muszę zahaczyć, bo dziewczyna chce...)

Kravice
Pocitelj
Izvor Bune
Hutovo Blato



Dzięki Te Kiero. Super porada. Jak Bóg da i Partia pozwoli to będziemy pod koniec sierpnia na Ciovo i chciałbym jeszcze raz skoczyć do Mostaru. Byliśmy w 2011 i bardzo nam się podobało.
Wg Twojej porady byśmy zawitali do punktów, które polecasz oprócz może Hutovo Blato, bo już pewnie czasu nie starczy.
Być może jeszcze Medjugorie... ale zobaczymy...

TRASKA

Jest ok ?

Co ciekawe wpisując Kravica do google maps pierwszy wybór to miejsce bliżej Srebrenicy, wodospady wyglądają w sumie podobnie do tych bliżej Mostaru
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.06.2016 16:10

jackuc napisał(a):
Co ciekawe wpisując Kravica do google maps pierwszy wybór to miejsce bliżej Srebrenicy, wodospady wyglądają w sumie podobnie do tych bliżej Mostaru

w tej Kravicy k. Srebrenicy takich wodospadów nie ma, te co pokazują się na zdjęciach po wpisaniu w GM to właśnie Kravica Slap k. Ljubuski
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2016 16:14

te kiero napisał(a):
jackuc napisał(a):
Co ciekawe wpisując Kravica do google maps pierwszy wybór to miejsce bliżej Srebrenicy, wodospady wyglądają w sumie podobnie do tych bliżej Mostaru

w tej Kravicy k. Srebrenicy takich wodospadów nie ma, te co pokazują się na zdjęciach po wpisaniu w GM to właśnie Kravica Slap k. Ljubuski


Jest dokładnie tak jak napisał ″te kiero″

pozdrawiam

Krzysiek
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 08.06.2016 16:25

Oki też tak sądziłem, chciałem się upewnić bo po wbiciu tego linku
https://www.google.pl/maps/place/Kravic ... 19.2044271

na fotce widać wodospady , to pewnie błąd w mapach

Pozdrawiam
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 11.06.2016 11:16

A słuchajcie jest jakiś problem z parkowaniem przy wodospadach ?
Dojazd OD TEJ STRONY ?
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.06.2016 10:01

Czy jadąc do Mostaru lub Medjugorje wystarczy dowód czy konieczny jest paszport? Jedzie z nami druga rodzina i dopiero teraz się zorientowali że nie mają ważnych paszportów (jedna ma tylko do sierpnia - wymóg ważności na 3 miesiące nadal obowiązuje?). Ponieważ ja jestem głównym organizatorem wakacji zaplanowałem taki wyjazd na jeden dzień z Baška Voda i nie wiem czy mam ich ze sobą ciągnąć czy lepiej nie?
Zieloną kartę mamy i my i oni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Klub miłośników Mostaru - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone