Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka słów o Turcji

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007
Re: Oferty biur podrozy...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 24.06.2010 16:37

[quote="piotrmks]
Ja cos kombinowałem ale ogladając zdjecia Franca i ocierając kapiaca slinkę stwierdziłem, że wracam na stare smieci. Tym razem namówiłem znajomych. Ciekawe czy też załapią tureckiego bakcyla.[/quote]

Mimo poczatkowych problemów w biurze podróży okazało się, że mozna wynając hotel na tydzień a wrócic samolotem po 2 tygodniach. Cena mimo jakiejs dopłaty za taka fanaberie tez duzo nizsza niz katalogowa. Czyzby ludzie nie latali na wakacje?

Mam dwa pytania do bywalców.

1. Planuje zajrzec do Kaleucagiz (kekova). Czy warto tam zatrzymac sie na 2 dni. Z mysla zeby wybrac sie na rejs i ew snurfowanie w ruinach zalanego miasta. Alternatywa jest siedzenie w Olympos.
2. Czy drewniane domki w Olympos sa rzeczywiscie takie drogie jak podaja w necie?
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 24.06.2010 18:07

W Olympos i Cirali jest kilka miejsc z domkami drewnianymi. Tam gdzie ja nocowałam domek na drzewie kosztował 25 euro za dwie osoby z dwoma posiłkami ,domki "naziemne" 35-45 euro w zależności czy chcesz mieć podłączone TV i klimę.Są też komfortowe pokoje z wannami z jacuzzi /ale tam nie spałam/.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 24.06.2010 20:24

carnivalka napisał(a):W Olympos i Cirali jest kilka miejsc z domkami drewnianymi. Tam gdzie ja nocowałam domek na drzewie kosztował 25 euro za dwie osoby z dwoma posiłkami ,domki "naziemne" 35-45 euro w zależności czy chcesz mieć podłączone TV i klimę.Są też komfortowe pokoje z wannami z jacuzzi /ale tam nie spałam/.


dzieki, znaczy sie na miejscu powinienem cos wytargować.
Gdzie polecasz sie zatrzymać. Cirali czy Olympos?
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 25.06.2010 07:13

Tu i tu jest fajnie ale ja szukałam konkretnego Three House,które jest w Olympos.Cirali jest większą miejscowością,Olympos bardziej egzotyczne,mimo iż ludzi dużo.Zresztą z jednej do drugiej miejscowości dojdziesz plażą /około 800 metrów/.Do Olympos piękne dojście do plaży w otoczeniu starożytnych ruin.Wstęp na plażę/ niestety płatny /było3 lira od osoby/.
Pozdrawiam :)
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 25.06.2010 11:26

carnivalka napisał(a):Tu i tu jest fajnie ale ja szukałam konkretnego Three House,które jest w Olympos.Cirali jest większą miejscowością,Olympos bardziej egzotyczne,mimo iż ludzi dużo.Zresztą z jednej do drugiej miejscowości dojdziesz plażą /około 800 metrów/.Do Olympos piękne dojście do plaży w otoczeniu starożytnych ruin.Wstęp na plażę/ niestety płatny /było3 lira od osoby/.
Pozdrawiam :)


Czytałem o tym na Twoim blogu. problem w tym, ze jak juz zjade do jednej miejscowosci to nie chce potem ciagnac samochodu naokolo bo mi bedzie odpowiadala druga. Domki w Olympos te ktore sa w necie nie naleza do tanich. Ale mam nadzieje, ze jak zawsze to czego nie ma w necie bedzie tansze na miejscu.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 25.06.2010 18:00

W Cirali były też campingi ,piękne wręcz luksusowe,ale też za 50 euro za dwie osoby i to bez wyżywienia ewentualnie ze śniadaniem,dokładnie nie pamiętam.
Na naszym campingu zauważyłam ,że podnieśli ceny o 5 lira za osobę.Mogę doradzić ,że three house są drogie ale jedzonko a zwłaszcza wieczorem jak w hotelach wysokiej klasy.Ogromnie dużo i bardzo różnorodne tureckie przysmaki.

Jeszcze jedno jeżeli chodzi o Cirali to stąd bliżej do Chimery.

Miło mi ,że czytałeś moją relację.
akkon
Croentuzjasta
Posty: 337
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) akkon » 05.07.2010 11:29

Chciałbym zapytać, czy wypoczywał ktoś z Was w okolicy półwyspu Gallipoli (tur. Gelibolu), lub też na zachód od tego półwyspu - w kierunku Grecji. Jeśli tak, miałbym prośbę o info, jak tam wygląda infrastruktura turystyczna, ceny, warunki itd.
Drugie moje pytanie : czy ktoś z Was był w Kirklareli, choćby przejazdem, jak to wygląda, czy w tym mieście jest coś ciekawego do zobaczenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2010 17:32

Ja byłem i na półwyspie Gelibolu i przejeżdzałem przez Kirklareli.
- Kirklareli - szkoda czasu, miasto jak miasto nic ciekawego. Jedyny sens żeby tam się zatrzymac to zjeść jakiś obiad bo ceny będa ludzkie (z uwagi na to, że nikt tam nie jeździ turystycznie).
- jeżeli nie intresuje Cię historia i pole bitewne Galipoli to podobnie jak ww. odpuść, szkoda czasu. Jakieś zaplecze turystyczne tam jest tyle, ze nie ma tego aż tak dużo to przez brak konkurencji ceny średnie.
Tam nic nie ma, krajobraz nie powala na kolana.

Jak już chcesz tą okolicę i żeby nie było daleko to lepiej przepraw się do Azji i szukaj czegoś od Canakkale do Assos.

Ale to tylko moje subiektywne zdanie 8)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.07.2010 21:04

Witajcie turkofilki i -file,
mam prośbę abyście zerkneli do swoich paszportów i popatrzyli jakiego typu wizę turecką macie tam wbitą - single czy multientry?
Pytam, bo jadąc TAM planuję zwiedzanie Edirny z noclegiem po stronie greckiej (nie mogę nic namierzyć po stronie tureckiej).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2010 21:32

gospodarz napisał(a):mam prośbę abyście zerkneli do swoich paszportów i popatrzyli jakiego typu wizę turecką macie tam wbitą - single czy multientry?

VOILA...... :wink:
Obrazek

gospodarz napisał(a):planuję zwiedzanie Edirny z noclegiem po stronie greckiej (nie mogę nic namierzyć po stronie tureckiej).

Edirne jest dziwne pod względem ofert noclegów w necie :?
Ogłaszają się tylko hotele z dość bandyckimi cenami. Ludzkie ceny można trafić dopiero na miejscu.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.07.2010 22:03

Dzięki za Violę :wink:
Do Edirny zajedziemy gdzieś tak pod wieczór/może poźnym popołudniem w niedzielę. Gdzie być Piotrku radził szukać noclegu?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2010 22:14

gospodarz napisał(a):Do Edirny zajedziemy gdzieś tak pod wieczór/może poźnym popołudniem w niedzielę. Gdzie być Piotrku radził szukać noclegu?

Najlepiej podjechać do centrum Edirne, zaparkować w okolicach meczetu i tam szukać. Trafić do centrum bardzo łatwo bo meczet jest punktem orientacyjnym.
Chyba, że mielibyście poślizg z czasem i nie chcielibyście po nocy szukać to wjeżdzając do TR przejściem Kapitan Andreevo / Kapikule tuż za tureckim szlabanem (po lewej stronie) jest hotel: www.edirneliyiz.biz/uye.asp?id=1661
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.07.2010 22:36

Fajno, już jest jakiś punkt zaczepienia.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.07.2010 14:45

Mam kilka pytań do fachowców ...może ktoś będzie na tyle uprzejmy i odpowie.
Tak czysto hipotetycznie...

Miejscowość Antalya - pobyt stacjonarny, hotel Arsi:
- co warto zobaczyć oprócz meczetu i bramy (a w okolicy)?
- ile dziennie pieniążków na drobne przyjemności (a na większe)?
- wypożyczenie auta to koszt rzędu?

Wszelkie informacje mile widziane.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 13.07.2010 18:39

Jacek S napisał(a):Mam kilka pytań do fachowców ...może ktoś będzie na tyle uprzejmy i odpowie.
Tak czysto hipotetycznie...

Miejscowość Antalya - pobyt stacjonarny, hotel Arsi:
- co warto zobaczyć oprócz meczetu i bramy (a w okolicy)?
- ile dziennie pieniążków na drobne przyjemności (a na większe)?
- wypożyczenie auta to koszt rzędu?

Wszelkie informacje mile widziane.


ad1- W okolicy: Aspendos, side, perge, wawoz koprulu,
w miescie muzeum archeologiczne w Antalyi. termessos, Olympos, jaskinia karaim. To tak do 1h jazdy samochodem.
ad2-co to sa drobne przyjemności? dziewczyny tyle co w Polsce. Alkohol troche drozszy i mały wybór. Inne rozrywki ceny podobne lub nizsze niz w Polsce
ad 3 Spojrz tu http://www.dalamancarrental.com/cars.php?Season=6

Ceny max. W malych wypozyczalniach zbijesz cene zaleznie od zdolnosci do targowania sie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Kilka słów o Turcji - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone