Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka słów o Turcji

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2010 18:20

carnivalka napisał(a):Chyba się nie doczekam Piotrku....

Ale na co się nie doczekasz na to, że będę bardziej rozmowny na ten temat czy na Wasz wyjazd ? :wink:
Za Wasze plany trzymam kciuki - nie teraz to innym razem wypali.
A co do mojego gadania - to obiecuje, że po fakcie dam głos na ten temat :wink:
carnivalka napisał(a):Nasz Bliski Wschód niestety zawieszony.

Z tym nie będzie tak źle - w ciagu ostatnich 2-3 lat tak poleciały ceny biletów w dół, że aż trudno uwierzyć w to.
To chyba jedyny przypadek w branży turystycznej, że cos tanieje i to baaaaaaaaaaardzo.
No ale z drugiej strony konkurencja na wysokości 10000-11000 m n.p.m. jest tak potężna, że wymusiła cenowe zjazdy.
I to cieszy bo wiele kierunków, jeszcze niedawno, niedostepnych cenowo dla przeciętnego Kowalskiego zaczyna być dostępne na zwykłą kieszeń.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 13.06.2010 19:08

Nie mogę się doczekać "gadania" o Twoim wyjeżdzie Piotrku :)
Ale skoro nie chcesz zapeszać to poczekam :) :cry:
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007
Re: Oferty biur podrozy...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 13.06.2010 19:19

Zdecydowanie inny bo Bliski Wschód ale siedzę cichutko jak myszka pod miotłą i nie komentuję żeby nie zapeszyć :P
Wprawdzie mam wszystko zaklepane czyli bilet lotniczy, hotele, samochód no i rozpracowaną logistycznie trasę ale ....odpukać.....byle do 28 lipca :wink:
Po fakcie stanę się bardziej rozmowny na ten temat :lol:[/quote]

Rozumiem. Tez mi chodzi Bliski Wschód. Zona mówi, ze chciałaby posiedziec na daszku w Damaszku. Mnie po lekturze książek Andrzeja Michałka ciągnie szlakiem krzyzowców. Ale 28 lipca.... podziwiam.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.06.2010 19:22

carnivalka napisał(a):Nie mogę się doczekać "gadania" o Twoim wyjeżdzie Piotrku :)
Ale skoro nie chcesz zapeszać to poczekam :) :cry:
No to we dwie poczekamy - w grupie raźniej :D
...ale jak już wybije godzina "zero" (tylko Piotruś daj nam znać, że to już ) nie damy Ci żyć - i wszystko nam wyśpiewasz :evil: :D :D :D

pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2010 19:22

carnivalka napisał(a):Ale skoro nie chcesz zapeszać to poczekam :) :cry:

Bo widzisz, jest tak.......ja i owszem lubię robić różne dziwne trasy ale jak sam zauważyłem cholernie nie lubie mieć coś z góry zapłacone bez możliwości odwrotu. Wolę na zasadzie: wsiadam w samochód i jade przed siebie.
Chyba muszę tego stresa przełamać bo wziął sie on stąd że jakieś 10 lat temu miałem pół roku przed wszystko zapłacone i zaplanowane i tydzień przed nastapił tzw. wypadek losowy i wszystko poszło się....... :cry:
Dobra, tyle marudzenia :P
piotrmks napisał(a): Ale 28 lipca.... podziwiam.

Piotrze, do 45 stopni przy ZEROWEJ wilgotności powietrza idzie spokojnie przeżyć. :lol:
Tymona napisał(a):wszystko nam wyśpiewasz :evil: :D :D :D

Tak jest Pani Kierowniczko :wink:
U Ciebie wszystko już zapięte na ostatni guzik ?
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.06.2010 19:44

Piotrek_B napisał(a):U Ciebie wszystko już zapięte na ostatni guzik ?
Niestety tak - niestety, bo doskonale Cię rozumiem, że ten los to płata figle (potomstwo nasze ostatnio chorowite - w związku z czym mocno zastanawiamy się "czy damy radę ")
W związku z czym - proponuję - załóżmy klub "niechcącychzapeszać" i "trzymających kciuki" :D

pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2010 19:47

Tymona napisał(a):W związku z czym - proponuję - załóżmy klub "niechcącychzapeszać" i "trzymających kciuki" :D

Wchodzę w to a Ciebie jak zwykle mianujemy Kierowniczką Projektu :P
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.06.2010 19:53

Piotrek_B napisał(a):
Tymona napisał(a):W związku z czym - proponuję - załóżmy klub "niechcącychzapeszać" i "trzymających kciuki" :D

Wchodzę w to a Ciebie jak zwykle mianujemy Kierowniczką Projektu :P
innej możliwości nie przewiduję :lol:
:papa:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 13.06.2010 20:20

Tymonko prosze o przyjęcie do klubu.Mam nadzieję na sopran Piotrka :)

Już wiem/tak myślę/ co Cię łapie Piotrek. Powodzenia.Ale i tak będziemy Cię dręczyć
Może chociaż kapeńkę z Twoich planów :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.06.2010 20:47

carnivalka napisał(a):Tymonko proszę o przyjęcie do klubu.Mam nadzieję na sopran Piotrka :)
Carnivalko - już pędzę drukować dla Ciebie legitymację klubowicza :D :D :D
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 20.06.2010 08:04

Witam wszystkich :D
Po 18 dniach urlopu 4 dniach przejazdu do Turcji i z powrotem wróciłem :D . Wszelkie kataklizmy sprzysięgły się w tym roku na wyjeździe przeciwko nam ale dzielnie je jakoś pokonywaliśmy :D . Wyjazd super na pewno wrócę do Turcji zwłaszcza że zobaczyliśmy tylko zachodnią i płd zachodnią jej część. Jak się wyśpię to pewnie zbiorę się na jakąś relację . Jeszcze raz dziękuję wszystkm "wujkom dobra rada" na prawdę przydało się. :D
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 20.06.2010 12:22

Italiano napisał(a):Po 18 dniach urlopu 4 dniach przejazdu do Turcji i z powrotem wróciłem :D . Wszelkie kataklizmy sprzysięgły się w tym roku na wyjeździe przeciwko nam ale dzielnie je jakoś pokonywaliśmy :D . Wyjazd super na pewno wrócę do Turcji zwłaszcza że zobaczyliśmy tylko zachodnią i płd zachodnią jej część. Jak się wyśpię to pewnie zbiorę się na jakąś relację .


no to czekamy na odczyt w czytelni...
i o dojeździe i owych kataklizmach...
tym bardziej, że przeciwstawna część TR ( czyli wschodnia ) wsławia się walkami partyzantów kurdyjskich...
a mnie niedosyt po ubiegłym roku ( Nemrut Dagi ) oraz jezioro Van na to lato ( wrześniowe ) kusi...
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 20.06.2010 13:47

Powódź na Słowacji i Węgrzech zalane okolice Koszyc i Miskolca (03.06), zlewa jakiej jeszcze nie widziałem w Turcji w okolicach Denizli, 6 zlew (18.06) na trasie powrotnej na autostradzie w Serbii, 19.06 powódź w okolicach Svidnika na Słowacji i warczące od granicy turecko-bułgarskiej łożysko w kole mojego VW :D .Ale udało się wrócić :D jutro jadę je wymienić. Specjalnie przed wyjazdem zrobiłem przegląd samochodu i specjalnie poprosiłem mechanika by posprawdzał łożyska w kołach. Ten z wielkim zadowoleniem oświadczył , że wszystko w porządku nic nie słyszy ... :twisted:
Rzeczywiście wieczorem czasami oglądając telewizję turecką widziałem obrazy jakichś zamieszek. Myślałem jednak, że jest to zwiazane z jakimiś wyborami... jakoś nie powiązałem tego z Kurdami. Na podróż, pobyt nie miało to żadnego wpływu . Wschodnia i południowa część Turcji żyła swoim normalnym spokojnym europejskim codziennym życiem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2010 14:12

Italiano napisał(a):Po 18 dniach urlopu 4 dniach przejazdu do Turcji i z powrotem wróciłem :D

Strasznie szybko ten czas leci :twisted:
Cieszę się, że udało sie Wam zrealizować trasę.
Jak już ochłoniesz to mam nadzieję, że kilka słów+fotek powklejasz żeby zobaczyć jak Wy widzieliście te miejsca :wink:
Pozdrav
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 20.06.2010 16:46

Dzięki Piotrek
Właściwie to twoja relacja w dużym stopniu przekonała mnie do tureckiego wyjazdu. Na razie odbyłem spokojną trasę jak 90% turystów odwiedzających Turcję, ale z tą różnicą że tam gdzie chciałem tam siedziałem ile mi pasowało, że łaziłem tam gdzie mnie coś zainteresowało, a nie zgodnie z programem wycieczki. Tak na gorąco moja top lista z wyjazdu:
1. Pamukkale -( chociaż wolę zabytki od przyrody poprę tu moją asię entuzjastkę natury) :D w kategorii miejsce :D
2. Priene -(jeżeli chodzi o zabytkowe miejsce) przepiękne ruiny jońskiego miasta w przepięknym miejscu
3. Efez -no niech będzie . Najlepiej zachowane starożytne miasto jakie do tej chwili widziałem ( gdyby nie te tłumy turystów :D ) na szczęście dzieki noclegowi w Selcuk wyprzedzałem wycieczki o jakieś pół godziny.
4. Didyma- najpiękniejsza świątynia jaką widziałem, wielkościa niemal dorównująca świątyniom egipskim w Luksorze i w Karnak Właściwie w kategori zabytek to według mnie nr 1 przed Priene i Efezem :D .ale poza ruinami światyni w Didymie nic nie ma.
5. Pergamon- przepiękne hellenistyczne miasto gdyby tylko nie ten deszcz może byłby wyżej :D ale usytuowanie jego teatru pergamońskiego nr 2 w kategori zabytek :D
pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Kilka słów o Turcji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone