Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka słów o Turcji

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 24.07.2010 09:31

Hejka!
Mam kilka pytań do Was.
1.Z tego co czytałem , Piotrek miał chyba kłopoty z płatnościa gotówką za przejazd mostem przez Bosfor, a Carnivalka pisała że kupiła jakąś kartę KGS za 15 euro. Czy tą kartą można też płacić za przejazd tym mostem i za autostrady i gdzie ew.dokładnie można ją nabyć?
2.Czy może ktoś z Was korzystał na terenie Turcji i Grecji z AM lub Igo , która ewentualnie dokładniejsza?
3.Jadę pierwszy raz do Turcji"w ciemno" wyjazd pod koniec sierpnia,(dwa dni Stambuł,dwa dni Kapadocja,1 dzień Pamukalle i jeden nocleg gdzieś koło Canakalle) później do Grecji.Czy kwatery w granicach 20 euro od łebka, średni standart z łazienką są realne?
4.Jesteśmy z żona nałogowymi palaczami a w tym okresie tam będzie prawdopodobnie Ramazan(czy Ramadan) więc czy musimy czaić się po krzakach z fajurami , czy w knajpie przy piwie można zapalić i nas nie zasztyletują?
To narazie tyle, być może odpowiedzi na te pytania już gdzieś sie pojawiały w Waszych relacjach lecz proszę o wyrozumiałość :roll:
To na razie tyle, dzięki.
Pozdrawiam klan turecki ! :papa:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 24.07.2010 11:32

Kupiłam KGS na moście i potem korzystałam z niej przy innych opłatach autostradowych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2010 18:07

Kowal38 napisał(a):1.Z tego co czytałem , Piotrek miał chyba kłopoty z płatnościa gotówką za przejazd mostem przez Bosfor,

Nie tyle mial kłopoty z płatnością gotówką co wjechał nie na ten pas co trzeba :wink:
Kowal38 napisał(a):2.Czy może ktoś z Was korzystał na terenie Turcji i Grecji z AM lub Igo , która ewentualnie dokładniejsza?

Nie mam ani CB ani GPS i póki co nie mam w planach zakupu :wink:
Oznakowanie dróg w TR jest perfekcyjne. Jak wiesz dokąd jedziesz to już połowa sukcesu.
Kowal38 napisał(a):3.Czy kwatery w granicach 20 euro od łebka, średni standart z łazienką są realne?

Ile ????? 20 ojro od łebka ? No nie bądź frajer :lol:
20 ojro max to i owszem ale za pokój 2-osobowy i to ze śniadaniem, klimą a w okolicach morskich, Kapadocji dodatkowo z basenem :lol:
W tym pensjonacie w Pamukkale spałem - zobacz sam 19 ojro za dwóję ze sniadaniem, klimą i 3 basenami :wink:
Natomiast co do 20 ojro od łebka to przygotuj się w Istanbule ale nie poza nim.
W samym Istanbule mogę z czystym sumieniem polecic ten hotel: www.anadoluhotel.com sprawdzałem go na sobie nie raz, sprawdzali moi znajomi (w tym osoby z cro.pl) - perfekcyjne położenie, miła obsługa, darmowy parking. Cena za 2 os. ze śniadaniem 45 ojro (tą piątke zawsze można spróbować zbić)
Innych noclegów szukaj w którymś z poniższych linków:
www.hostelbookers.com
www.polish.hostelworld.com
www.hostelsclub.com
klepać rezerwacji nie musisz ale sam zobaczysz ceny maksymalne bo na miejscu zawsze idzie coś zbić.

Odnośnie Ramadanu to spokojnie to nie kraj fundamentalistów. Owszem jakbys zapuścil się w czasie Ramadanu np. w Istanbule do dzielnicy Fatih to mogli by Ci zwrócić uwagę, żebyś jaj nie robił :wink:
Gdzie indziej wątpię, aczkolwiek w pewnych miejscach należy powstrzymac się choćby dla uszanowania ich wiary.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 25.07.2010 02:42

carnivalka napisał(a):Co do przejazdu przez Sofię to lepszy przejazd jest przez centrum,korki nie większe a o wiele lepsze widoki.



To zalezy kiedy. Po poludniu korki paskudne. Tracisz co najmniej godzine. Oznakowanie w miescie kiepskie. Mi nawet GPS zwariował. Nie polecam jazdy przez miasto. Obwodnica to niewiele lepsze rozwiazanie. Ale warszawa w ogole nie ma obwodnicy :-).
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 25.07.2010 14:51

Witam
Serdeczne pozdrowienia z Goreme , co do przejazdu przez most do Azji i opłaty za autostradę to stanowczo polecam zakup karty KGS.
Przejeżdzając przez most i kierując się na skrajny lewy pas - okazalo się, iż oplaty gotówkowej nie ma, jak rownież oplaty za atostradę po stronie Azjatyckiej.
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 25.07.2010 14:54

cd.
Zakup karty na stacji Shella w cenie 25 lira, po wypełnieniu jakiejś ankiety obejmującej dane osobowe i nr samochodu (wyłącznie SHELL).
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 25.07.2010 14:57

szczególne pozdrowienia dla Piotra_B z UFUK Pensjonatu
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2010 16:31

malmika napisał(a):szczególne pozdrowienia dla Piotra_B z UFUK Pensjonatu

Dzięki, bawcie się dobrze :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.07.2010 20:00

Już zaklepane - co w/w okolicy Alanya warte zobaczenia?
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 27.07.2010 12:55

Hejka! Fajnie się oderwać na krótki czas od HR...ja również w tym roku wybieram się na tydzień do Turcji po raz pierwszy i wszelkie informacje są mile widziane.. Zobaczę jak to się będzie miało do Hr i Dalmacji. Do Turcji samolotem a nie samochodem jak do Mimic ;-) Jeszcze 40 dni się zobaczy...All inn więc szykuje się na wyżerkę ;-) Pozdrav na Tureckiego skrzydła Cromaniaków..Pozdrav
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2010 17:07

A dokąd lecisz?
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 27.07.2010 22:02

Mi jeszcze zostało 6 dni do wylotu. Najwiekszy problem co zabrać. Jak jechałem wrzucało się wszystko co potrzebne i niepotrzebne do bagaznika i nie było problemu. Teraz musze zmiescić sie z limitem bagażu. :-(
prazek
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) prazek » 29.07.2010 19:39

Wróciłam z Turcji, byłam w Arsi. Turcy słabo mówią po angielsku, czesto mówią po rosyjsku, czasami po niemiecku. Hotel czysty, miła obsługa, jedzonko dobre, połozenie hotelu mnie pasowało, do plazy bliziutko. Do zobaczenia jest dużo miejsc. Nie można się nudzić.
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 02.08.2010 00:51

prazek napisał(a):Wróciłam z Turcji, byłam w Arsi.


byłaś w hotelu, czy w Turcji ?
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 02.08.2010 13:21

Czołem ja lecę do miejscowości Bodrum hotel bodajże YELKEN, który ma różne opinie, ale 7 dni byczenia all inn mam nadzieję że upłyną w atmosferze błogiego lenistwa i rejsów po morzu Egejskim....POZDRAV
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye

cron
Kilka słów o Turcji - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone