Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamienie w Antenie i Santorini na deser :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.10.2016 10:59

Może udamy się już na to Santorini?
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 26.10.2016 11:02

Jestem za!!! :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.10.2016 11:09

mysza73 napisał(a):Czyli że co, zaczęłyśmy od najlepszego? 8O :roll: :wink:

Najbardziej spektakularnego na pewno.
Chociaż te przeogromne wycieczkowce z Cyklad to zawijają na Santorini i Mykonos właśnie, tak więc nie będzie tak źle :wink:

mysza73 napisał(a):Ateny nie są takie złe, jak się wcześniej naczytałam ... :oczko_usmiech:

Nie są... chociaż mnie do siebie przekonały dopiero za drugim razem :)

mysza73 napisał(a):Niech Potter Wam napisze ... :roll:

Podpuściła Cię? 8O :cool:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.10.2016 11:26

marze_na napisał(a):Może udamy się już na to Santorini?
No przecież lot odwołany ... :roll:


kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Czyli że co, zaczęłyśmy od najlepszego? 8O :roll: :wink:

Najbardziej spektakularnego na pewno.
Chociaż te przeogromne wycieczkowce z Cyklad to zawijają na Santorini i Mykonos właśnie, tak więc nie będzie tak źle :wink:
Sprawdzimy :oczko_usmiech:


kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Niech Potter Wam napisze ... :roll:

Podpuściła Cię? 8O :cool:
Nie, lot serio nam odwołali ... strajk kontrolerów lotów :evil:



Potter, nie śpij :!: :!: :!:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.10.2016 11:44

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Może udamy się już na to Santorini?
No przecież lot odwołany ... :roll:

Dlatego na wszelki wypadek użyłam czasownika udamy się zamiast polecimy :smo: .
Bo, że na Santo jakoś w końcu trafiłyście to wszyscy tu wiemy
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 26.10.2016 12:05

I znowu spóźniony jestem..... Ledwo co włoski obcas się zaczął a tu nowość! Fajnie piszecie swoje relacje! Dobiegłem do końca Aten i tu niespodzianka z Santorini... 8O Ale przecież poleciałyście, bo skąd te zdjęcia z pierwszych postów by były???
Kamienie i żółwie super, tylko ten wszechobecny bałagan... nowe gryzie się ze starym.... :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 26.10.2016 15:17

Oj naszukałyśmy się tej Anafiotiki to fakt. Ale mi okropnie zależało, a Mysza była wyrozumiała. Nie mogło być inaczej, skoro kiedy zapytana co chcę w Atenach zobaczyć odpowiedziałam, że Akropol i właśnie Anafiotikę :D . Bo nie wiem czy wiecie, ale 100 % roboty związanej z planowaniem miejsc do obejrzenia odwaliła Mysza. Ja tylko czasami coś bąknęłam :lol: .
A znalezienie Anafiotiki kosztowało mnie tylko jeden buziak a nie dwa :twisted: ... Ten drugi był gdzie indziej :P .
A co do informacji o odwołaniu lotu dodam jeszcze, że jednocześnie na mail przyszła informacja w jaki sposób możemy odzyskać kasę :evil: :evil: :evil: . Nasze przerażenie było bezkresne ! Ani przez moment nie przyszło nam do głowy rezygnować z Santorini. Nasze umysły od razu przełączyły się na tryb jak tam dotrzeć !.
Oglądany mecz siatkówki od razu przestał być interesujący, moje gacie wymagały prania :| :wink: , nasze głowy zaczęły parować = pracować ...
W tym miejscu pojawiła się Renata :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: ...

I jeszcze mała dygresja co do samego miasta Ateny. Sporo się obie naczytałyśmy o różnych mętach i mętkach obecnych wszędzie w okolicach centrum i nieco obawiałyśmy się naszych późnych powrotów na kwaterę.
Tymczasem - mając porównanie z Rzymem i Paryżem - muszę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Ateny okazały się miastem bezpiecznym. Tak w metrze jak i w innych miejscach obecność podejrzanych typków (w tym różnych karnacji) okazała się ZDECYDOWANIE mniejsza. Powiedziałabym będąc umysłem ścisłym, że było ich może z 10 % tego co np. spotykałam w Paryżu.
Może miałyśmy szczęście ... Nie wiem ... Pozytywne wrażenie pozostało. Myślę, że szefowa się ze mną zgodzi :mrgreen: .
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.10.2016 15:22

mysza73 napisał(a):... lot serio nam odwołali ...


Bo na wyspy, to się pływa, a nie lata :!: :)

pzdr :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.10.2016 15:44

Potter napisał(a):Pozytywne wrażenie pozostało. Myślę, że szefowa się ze mną zgodzi :mrgreen: .


Nie wiem jak Twoja szefowa :roll: , choć tak na marginesie ... wydawało mi się, że Ty masz szefa :? :roll: , ale nieważne :wink: ,
ja się zgadzam :oczko_usmiech: , w Antenie czułam się bezpiecznie ... :P
I jeszcze nie bardzo wiem o co chodzi z tym bałaganem, slamsem ... 8O
Ja nic takiego nie zauważyłam ... 8O
A w metrze było wręcz sterylnie czysto ... 8O

Najwyraźniej ktoś dał cynk komu trzeba, że my przybędziemy i wszystko zostało ogarnięte :mrgreen: ,
tylko kamieni zapomnieli posprzątać :lool: ... ale nie bądźmy zbyt wymagający :smo:


Potter, kontynuuj co było dalej z tym rajanem i Renatą ... :roll:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.10.2016 19:08

mysza73 napisał(a):I jeszcze nie bardzo wiem o co chodzi z tym bałaganem, slamsem ... 8O
Ja nic takiego nie zauważyłam ... 8O
A w metrze było wręcz sterylnie czysto ... 8O

Z wysokości szczegółów nie widać ale my też się nie czepiamy bałaganu, chociaż zauważyliśmy, że się od zeszłego roku na drodze w kierunku Pireusu bardzo pogorszyło. W ogóle z auta więcej minusów widać, tyle że nie zmienia to naszego pozytywnego odczucia wszystkiego co greckie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 26.10.2016 21:30

Jak ja się cieszę, że w Atenach się poprawiło :D :D :D . Miodzio na moje serce :P .
Bo te wszystkie negatywne odczucia jak np. "Złe wrażenie potęguje niewyobrażalna ilość bazgrołów i tzw graffiti." to na skutek tego, że Ateny nie doszły jeszcze wtedy "do siebie" :wink: po antyrządowych demonstracjach.
Uff jak to dobrze, że już posprzątano i zaprowadzono porządek :) .
A co do szukania Anafiotiki, to co, smartfonika nie chciało się użyć :wink: :?:
Mi w Rzymie kilka razy pomógł znaleźć szybką drogę do celu, bez potrzeby bratania się z tubylcami :smo: .
A może jednak trzeba było się pytać :roll: :oops:
pzdr. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2016 22:27

Potter napisał(a): Ale właśnie ten rozmiar tak mnie zaciekawił ... Chociaż podobno nie ma on znaczenia :mrgreen: ...

:oczko_usmiech:
Pozdrawiam :papa:
Załączniki:
1402004260_cj4alw_600.jpg
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 27.10.2016 01:24

mysza73 napisał(a):Obrazek

super miejsce - bardzo mi się tu podoba 8)
mysza73 napisał(a):...Umówiłyśmy się z Penisem...

...zamawiamy tradycyjną pitę...

ja bardzo przepraszam, ale ja tu widzę pewien związek... :mrgreen: :smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 27.10.2016 09:08

Mysza mnie molestuje, żebym przyznała jaka to pierdoła jestem :roll: . No jestem, to fakt wielokrotnie potwierdzony :D .
W tym mailu o odwołaniu lotu pojawiła się też informacja o możliwości przebukowania lotu 20 dni przed lub 20 dni po tym odwołanym. Biegusiem wlazłyśmy więc na stronkę rajanera, puszczając przy okazji wiązanki aż miło. Zaproponowano nam dwa loty - 0 7.00 i o 14.00. 7 to trochę za rano nam się wydało więc wybrałyśmy ten o 14.00. Stronka powiedziała, że zostały jeszcze wolne 2 miejsca więc nasze tempo klikania było zabójcze :D . Finito, udało się.

Po chwili dostałam maila, że nasza rezerwacja jest potwierdzona :D i łącznie pobrano mi z karty 75 euro :roll: .

Że co proszę ?! Jak to ?! Przecież przebukowanie miało być bezpłatne :evil: :evil: :evil: !
Jak zapewne wiecie, na stronie rajanera brak jest jakiegokolwiek nr telefonu infolinii. Moja nieoceniona szefowa podpowiedziała, żeby skorzystać z [size=150]czata[/size]. Że ona już kiedyś korzystała i w ciągu kilku minut problem rozwiązała ...
Weszłam na czat. Info - Jesteś 174 w kolejce. przybliżony czas oczekiwania 124 minuty 8O 8O 8O .
Na szczęście licznik leciał nieco szybciej i po jakiejś pół godzinie byłam już 24 :D ... Mysza chciała się iść wykąpać, ale zabroniłam jej i kazałam siedzieć obok i śmierdzieć ... Obawiałam się, że nie dogadam się z kimś tam na drugim końcu czata :) .

I już był w ogródku, już się z gąską witał .... Dooopa ! W tym momencie system wywalił nas w kosmos z kolejki w sensie wylogował nas :evil: :evil: :evil: .

Ponowne logowanie i czat ... Jesteś 163 w kolejce ... :evil: :evil: :evil:

Tym razem doczekałyśmy się i w okienku czatowym pojawiło się: - Witaj Anna. Mam na imię Renata, w czym mogę pomóc ?
No to ja grzecznie, że lot odwołali, zaproponowali bezpłatną zamianę po czym napisali, że pobrali 75 euro. Po dłuższej chwili Renatka napisała, że lot został odwołany z powodu strajku i możemy dostać kasę lub się przebukować. No to ja jej piszę, że to zrobiłam ale zabrano mi niesłusznie kasę. Na to ona, że potwierdza naszą nową rezerwację na lot o 14.00. Na to ja jej znowu swoje o 75 euro .... Na kilka minut zapada cisza, po czym .... Renatka wylogowuje mnie, a ponowne próby wejścia na czat skutkują komunikatem, że biuro jest dziś nieczynne :evil: :evil: :evil: .

Lekka konsternacja. Ale w tym momencie okazuje się, że dobrze zrobiłam zabraniając Myszy się myć :lol: ... Proponuje, żebym sprawdziła, czy faktycznie coś mi z konta zajumali ... Okazuje się, że nie :oops: ... Mysza pyta - A ile zapłaciłyśmy za te bilety kiedy kupowałyśmy je w Polsce ? ... Szybciutko sprawdzam - no właśnie 75 euro :lol: ...

Spojrzenie szefowej na mnie - bezcenne. Okazało się, że to było tylko takie jakby przypomnienie/potwierdzenie zapłaty. A biedna Renatka pewnie rzuciła tę robotę stwierdzając, że z idiotkami gadać nie będzie ...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.10.2016 09:12

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kamienie w Antenie i Santorini na deser :-) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone