Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka tam Chorwacja...nie ma to jak w Gdyni! Hvar i po drodze

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.01.2022 14:12

W centrum SG byłem tylko raz. Miało to miejsce rok przed pandemią w szczycie sezonu.
Spacerowaliśmy od 11:00 do 14:30.
Pamiętam, że były mega pustki. Zwłaszcza między uliczkami. Na Rivie ciut więcej ale i tak pusto. Bardzo przyjemnie się spacerowało choć słońce nie ułatwiało.
Pewnie wieczorem są tam mega tłumy.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.01.2022 15:25

Tymczasem nie tylko kawa stawia nas na nogi, ale im bliżej wody, tym przyjemniejsza i mocniejsza bryza znad Jadrana. Jest pięknie, mamy wszystko czego chcieliśmy. Chłoniemy... aczkolwiek jakoś tak wyszło, że spacer praktykujemy tylko nabrzeżem od strony starówki, nie idziemy na drugą stronę, skąd potem myślę mógłby być równie ładny lub ładniejszy pogled.

IMG_20210901_122300_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_122304_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_122642_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_123129_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_123035_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_123206_Easy-Resize.com.jpg


Fotoram.io.jpg


Tu chyba @piekara masz odpowiedź, aczkolwiek nie mam pewności czy zegar działał vel. wskazywał właściwą godz :roll:
IMG_20210901_190347_Easy-Resize.com.jpg


Niezbyt lubimy naganiaczy na rejsy i do knajp i w czasie tego urlopu trzeba przyznać mamy z tym spokój. Pytanie czy im się nie chciało czy po nas stwierdzali, że nie skorzystamy :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.02.2022 20:38

W następnym odcinku odwiedzimy dom Petara, okazuje się, że Petar jest bardzo gościnny :roll:

IMG_20220201_203551_compress90.jpg
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.02.2022 21:31

Stari Grad - piękne wspomnienia. Mam nadzieję w tym roku znowu go odwiedzić.
Co do kwatery to mogę polecić https://goo.gl/maps/AXnYrUoDKEDzZE6F9. Byliśmy tydzień w 2020. Świetne warunki i położenie. Jest na bookingu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.02.2022 07:31

mchrob napisał(a):Stari Grad - piękne wspomnienia. Mam nadzieję w tym roku znowu go odwiedzić.
Co do kwatery to mogę polecić https://goo.gl/maps/AXnYrUoDKEDzZE6F9. Byliśmy tydzień w 2020. Świetne warunki i położenie. Jest na bookingu.


Wielkie dzięki, podoba się bardzo, fajna lokalizacja, warunki, przystępna cena, no i jest kabina :D

empire13 napisał(a):W centrum SG byłem tylko raz. Miało to miejsce rok przed pandemią w szczycie sezonu.
Spacerowaliśmy od 11:00 do 14:30.
Pamiętam, że były mega pustki. Zwłaszcza między uliczkami. Na Rivie ciut więcej ale i tak pusto. Bardzo przyjemnie się spacerowało choć słońce nie ułatwiało.
Pewnie wieczorem są tam mega tłumy.


Mieliśmy dokładnie takie same przemyślenia, i powiem, że chcemy wrócić na "nocny Hvar" :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 02.02.2022 07:55

Nadrobiłam zaległości od strony 7 :oops:
I powiem tak, wszystko mi się podoba: i Hvar, i Stari Grad, i Uvala Prapatna, i Wasza miejscówka, i Vrboska…
Wszędzie cudnie. Będę musiała przed wakacjami na Hvarze, wrócić do Twojej relacji i zrobić ranking. :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.02.2022 14:56

wiola2012 napisał(a):Nadrobiłam zaległości od strony 7 :oops:
I powiem tak, wszystko mi się podoba: i Hvar, i Stari Grad, i Uvala Prapatna, i Wasza miejscówka, i Vrboska…
Wszędzie cudnie. Będę musiała przed wakacjami na Hvarze, wrócić do Twojej relacji i zrobić ranking. :D


Dzięki, to dobry doping do dalszego pisania relacji.
Jutro wieczorem kontynuacja, bo ostatnio brak czasu.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.02.2022 10:49

I czego chcieć więcej od życia :D
Hvarska perełka w całej okazałości :hearts:
Jeśli ktoś mówi, że wyspa Hvar ma mało do zaoferowania, to cóż :roll:... współczuję :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.02.2022 19:03

Habanero napisał(a):Jeśli ktoś mówi, że wyspa Hvar ma mało do zaoferowania, to cóż :roll:... współczuję :oczko_usmiech:

Również tego nie kumam, dla mnie Hvar nr 1 Chorwacji wg miejsc, gdzie byłem.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.02.2022 19:11

Tymczasem wchodzimy do domu Petara, Petara Hektorovicia oczywiście. Wiem że to oklepane miejsce, ale na pierwszy raz na Hvarze do zaliczenia. Jednak od razu powiem, że spodziewaliśmy się dużo więcej, choć trzeba przyznać nic nt zwiedzania nie czytaliśmy. Gmach robi wrażenie, ale w większości udostępnione był w większości dziedziniec z ogrodem, nie wiem czy kiedykolwiek było coś więcej, w stylu pomieszczeń nad parterem. Na pierwsze piętro są schody z ogrodu, ale przejście zablokowane.

IMG_20210901_121707_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_121516_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_120445_Easy-Resize.com.jpg


Właśnie się zorientowałem, że poziome mam tylko te 3 zdjęcia, reszta pion, więc muszę zrobić przerwę na kolarstwo :roll: :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.02.2022 19:37

Napisałem, że jak się okazało Petar to bardzo gościnny człowiek... na terenie jego posesji jest sporo zwiedzających, na tyle dużo, że nie ma jak zrobić zdjęć, dlatego odczekujemy w cieniu winogron, być może ludziska pozwiedzają i pójdą, a za nami nie ma dużo chętnych.

Winogrona były gorące :oops:

Fotoram.io (4).jpg


Fotoram.io (5).jpg


Fotoram.io (8).jpg


Fotoram.io (9).jpg


Po jakimś czasie się mocno przerzedza i nareszcie można ruszyć na normalne zwiedzanie
Kuca bardzo nam się podoba, jest w naszym guście, szkoda, że nie można zobaczyć pomieszczeń mieszkalnych.

Fotoram.io (10).jpg


Fotoram.io (11).jpg


Fotoram.io (12).jpg


Fotoram.io (13).jpg


Fotoram.io (14).jpg


Fotoram.io (15).jpg


Fotoram.io (7).jpg


Fotoram.io (6).jpg


Fotoram.io (1).jpg


Fotoram.io.jpg


Fotoram.io (2)_Easy-Resize.com.jpg


Fotoram.io (3)_Easy-Resize.com.jpg


Zdążył się zrobić już spory skwar, więc znów czerpiemy z zacienionego ogrodu, ale widzimy, że są również inni chętni, więcv się zmywamy, jesteśmy tu już i tak aż nadto długo, choćby w porównaniu z innymi.
Tak jak pisałem, bardzo nam się podobało w gościnie i Petara, ale wychodzimy z lekkim niedosytem.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.02.2022 22:42

U Petara faktycznie nie ma wiele do oglądania. Robotę robi tam staw z "krużgankami" :)

Raz trzeba zobaczyć :D My byliśmy w 2009, koło południa i było całkiem pusto. Wczułam się w klimat ;):

Obrazek
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 04.02.2022 07:33

Tvrdalj czyli jedno z hvarskich must-see. Fajny klimat jak nie ma zbyt wielu zwiedzających.
Co do zwiedzania samego pałacyku - niestety porobili w nim apartamenty na wynajem więc nie ma tam co oglądać.
Między innymi taki: https://www.visit-hvar.com/apartments-tvrdalj
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.02.2022 09:51

maslinka napisał(a):U Petara faktycznie nie ma wiele do oglądania. Robotę robi tam staw z "krużgankami" :)

Raz trzeba zobaczyć :D My byliśmy w 2009, koło południa i było całkiem pusto. Wczułam się w klimat ;):


Piękne ujęcie Agness :smo: tak krużganki i staw robią robotę, moją uwagę zwróciły również chyba łacińskie napisy, dodają smaczku

mchrob napisał(a):Tvrdalj czyli jedno z hvarskich must-see. Fajny klimat jak nie ma zbyt wielu zwiedzających.
Co do zwiedzania samego pałacyku - niestety porobili w nim apartamenty na wynajem więc nie ma tam co oglądać.
Między innymi taki: https://www.visit-hvar.com/apartments-tvrdalj


Dzięki za wyjaśnienie Michale, mimo wszystko szkoda.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 04.02.2022 19:42

Ja też mam przeczucie (na razie sądząc po zdjęciach) że Stari Grad to będzie mój nr 1. I wielką nadzieję być tam w tym roku. 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Jaka tam Chorwacja...nie ma to jak w Gdyni! Hvar i po drodze - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone