Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka tam Chorwacja...nie ma to jak w Gdyni! Hvar i po drodze

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.01.2022 13:23

Dopiero tu trafiłam, bo dość długo miałam przerwę od forum :oops: i pochłonęłam całość :mrgreen:
Cudowny Hvar, przedstawiasz go tak, jak właśnie ja go widzę :hearts: Już nie mogę doczekać się sierpniowego powrotu po raz 5 :mrgreen:

Po tytule myślałam, że będziecie stacjonować w którejś z uval na południowej stronie Gdinji, a tu okazało się że Pokrivenik :mrgreen:
Super pomysł z odnośnikami do map google, dla kogoś kto nie zna to duże ułatwienie, nie musi sam szukać :D

Jestem zaskoczona ilością ludzi w Pokriveniku, u mnie końcem czerwca tyle nie było... Chociaż tłumy wtedy były na wyspie.
Miasto Hvar jak zwykle cudowne, ja go uwielbiam, na równi ze Stari Gradem.
Vrboska jak zwykle nijaka ( dla mnie :wink: ) ale dałam jej 3 szanse, 4 nie będzie. Chociaż musze przyznać, że raz udało mi się popełnić w niej piękne zdjęcie, takie lusterkowe z chmurami przy zachodzie słońca :wink: Ale to by było na tyle :hut: Pięknie u Ciebie wygląda Prapatna, nigdy nie byliśmy, chyba w tym roku to się zmieni i pojedziemy zobaczyć co i jak :mrgreen:
Dubovicy tez nigdy nie odwiedziliśmy pomimo 4 pobytów, ale zawsze takie ilości aut, że nie wyobrażam sobie co musi się dziać na dole, a w takich warunkach nie znoszę plażować, nawet w pięknym miejscu...
Czekam na dalszą część :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.01.2022 14:14

te kiero napisał(a):
empire13 napisał(a):W tym roku raczej nie Chorwacja ale Uvala Prapatna zapisana w googlu. Trzeba będzie kiedyś samemu się przekonać o walorach ;)

Warto choć na chwilę...
Gdzie zatem w tym roku?

Jestem pewny że warto, chciałbym się o tym przekonać ;)
W tym roku prawdopodobnie Skandynawia.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.01.2022 19:17

wiolek_lp napisał(a):Dopiero tu trafiłam, bo dość długo miałam przerwę od forum :oops: i pochłonęłam całość :mrgreen:
Cudowny Hvar, przedstawiasz go tak, jak właśnie ja go widzę :hearts: Już nie mogę doczekać się sierpniowego powrotu po raz 5 :mrgreen:

Tak? A ja myślałem, że nudy, bo mało Kto pisze, ale w sumie weny nie mam i miał być zostawiony po prostu ślad.
wiolek_lp napisał(a):Po tytule myślałam, że będziecie stacjonować w którejś z uval na południowej stronie Gdinji, a tu okazało się że Pokrivenik :mrgreen:

Kto wie, kto wie następnym razem, gdzie będzie miejscówka :D
wiolek_lp napisał(a):Pięknie u Ciebie wygląda Prapatna, nigdy nie byliśmy, chyba w tym roku to się zmieni i pojedziemy zobaczyć co i jak :mrgreen:

Nawet na chwilę warto :idea:
wiolek_lp napisał(a):Czekam na dalszą część :papa:

Dzięki za doping, niedługo jedziemy dalej.

empire13 napisał(a):
te kiero napisał(a):
empire13 napisał(a):W tym roku raczej nie Chorwacja ale Uvala Prapatna zapisana w googlu. Trzeba będzie kiedyś samemu się przekonać o walorach ;)

Warto choć na chwilę...
Gdzie zatem w tym roku?

Jestem pewny że warto, chciałbym się o tym przekonać ;)
W tym roku prawdopodobnie Skandynawia.

Wow, super, w pewnym momencie na przełomie roku, chodził mi po głowie taki wyjazd, m.in. Droga Troli, Atlantycka i najdłuższy tunel, ale jak sprawdziłem ile miejsc chciałbym zaliczyć to 2 tyg mało, a ja w większości dla zaliczenia mostów w jedną stronę wybrałbym tylko drogę lądową, więc wyjazd byłby max. Może kiedyś.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.01.2022 12:24

Wieczorem wrzucam chyba najdłuższy odcinek relacji. Najdłuższy to może oznaczać, że najbardziej nam się tam podobało, sporo zdjęć, pewnie podzielę na kilka etapów.
Jedno jest pewne STARI GRAD...


Jeszcze trzeba wytrwać 6godz w robocie :x
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.01.2022 12:32

To czekam z niecierpliwością, bo kochan na równi z M.Hvar, albo nawet bardziej, bo on nadaje się idealnie do stacjonowania, i właśnie do niego wracam za 198 dni :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.01.2022 20:04

wiolek_lp napisał(a):To czekam z niecierpliwością, bo kochan na równi z M.Hvar, albo nawet bardziej, bo on nadaje się idealnie do stacjonowania, i właśnie do niego wracam za 198 dni :mrgreen:


No to lądujemy w Stari Gradzie... nareszcie :D Nie ukrywam, że Stari Grad miał być w moim przeczuciu naszym numerem jeden Hvaru i takim się finalnie okazał. Spacerując po nim żałowałem, że nie szukałem miejscówki właśnie w nim lub okolicy.
Parkujemy blisko starówki na tym parkingu, jest blisko wszędzie plus pod nosem market, gdzie wracając robimy zakupy. Potem bezwiednie zapuszczamy się w labirynt uliczek, chłonąc każdy zaułek, każdy szczegół przyciąga naszą uwagę, każdy knajpka czy sklepik z handmade. Chcemy się po prostu tam zgubić :D kluczyć i niby szukać wyjścia :wink:

Fotoram.io.jpg


Fotoram.io (1).jpg


Fotoram.io (2).jpg


Fotoram.io (3).jpg


Fotoram.io (4).jpg


Fotoram.io (5).jpg


Fotoram.io (7).jpg


Fotoram.io (8).jpg


Fotoram.io (9).jpg


Fotoram.io (10).jpg


Fotoram.io (11).jpg


Fotoram.io (12).jpg


Fotoram.io (13).jpg
Załączniki:
Fotoram.io (6).jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.01.2022 20:17

Piękne kadry ze Starego Gradu :hearts: Starówka jest niesamowicie klimatyczna.

Jeżeli jeszcze trafimy na Hvar, miejscówki będziemy szukać właśnie w SG :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.01.2022 20:44

Definitywnie najlepszym miejscem jest dla nas Trg Škor oraz przesmyk z niską bramą zaraz obok konoby La Gitana.
Ale nawet zwykła uliczka czy obejście czyjegoś domostwa jest tutaj niezwykłe. Te kamene kuce, drewniane akcenty typu beczki, wiszące rośliny i kute elementy ozdobne, robią niezwykły klimat.
Ilość robionych zdjęć wyraźnie wskazuje, że chciałoby się niejako zaczęrpnąć tego piękna na zapas, zachłysnąć się, zabrać gdzieś w swoje wnętrzności by potem napawać się tymi chwilami. To wszystko sprawia, że parę razy chyba specjalnie się gubimy :wink:

IMG_20210901_111319_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_111323_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_111459_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_111034_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_111152_Easy-Resize.com.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.01.2022 20:48

Właśnie sobie uświadomiłam, że pomimo stacjonowania tam przez kilka dni, to oprócz jednorazowego spaceru do pekary wybrzeżem, to ani razu nie zagłębiliśmy się w uliczki za dnia 8O
Dobrze, że mam podobne zdjęcia z poprzednich lat :mrgreen:

te kiero napisał(a):No to lądujemy w Stari Gradzie... nareszcie :D Nie ukrywam, że Stari Grad miał być w moim przeczuciu naszym numerem jeden Hvaru i takim się finalnie okazał. Spacerując po nim żałowałem, że nie szukałem miejscówki właśnie w nim lub okolicy.
[attachmen


Oj poleca, nawet na kilka dni, w KMH umieściłam moją cudowną miejscówkę :hearts:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.01.2022 05:09

maslinka napisał(a):Jeżeli jeszcze trafimy na Hvar, miejscówki będziemy szukać właśnie w SG :D

Muszę kiedyś znaleźć czas na poszukanie fajnego App. Patrzyłem na Book... i te które są w moim zasięgu cenowym, są delikatnie mówiąc słabe, starocie i te zasłonki :|

wiolek_lp napisał(a):Oj poleca, nawet na kilka dni, w KMH umieściłam moją cudowną miejscówkę :hearts:

Poszukam, może i nam spasuje :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.01.2022 08:25

No właśnie ciężko coś w S G znaleźć, więc jak dopadłam tamten, za który końcem czerwca płaciłam 60 e za naszą 5, byłam zachwycona
Gdybyś był bardziej zainteresowany to mam filmiki, zdjęcia :wink:
Bo na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.01.2022 08:42

wiolek_lp napisał(a):No właśnie ciężko coś w S G znaleźć, więc jak dopadłam tamten, za który końcem czerwca płaciłam 60 e za naszą 5, byłam zachwycona
Gdybyś był bardziej zainteresowany to mam filmiki, zdjęcia :wink:
Bo na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach :wink:


OK, dzięki, jakby co to podpytam.

---

Tymczasem odkrywamy chyba najprostszy fakt związany z naszym zwiedzaniem SG, fakt który pozwala spotkać się niejako sam na sam ze starówką. To oczywiście ilość turystów tego dnia i o tej porze. Naprawdę niewiele osób przemierza uliczkami i wcale nie mamy problemu z pustymi ujęciami. Oczywiście to dodatkowy atut, ale nie czaruję się, w sezonie jest tu pewnie mega tłoczno, pewnie coś na wzór Trogiru, choć tamten jednak na lądzie vel. bardziej dostępny.
Potem okazuje się, że zdecydowanie więcej ludzi krząta się po Rivie i całym nabrzeżu.

IMG_20210901_115309_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_115326_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_115551_Easy-Resize.com.jpg


cdn muszę zająć się "kolarstwem" :wink: :D zdjęć
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.01.2022 11:12

Po SG spacerowaliście w godzina południowych? Bo aż czuje gorąco ze zdjęć...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.01.2022 13:51

piekara114 napisał(a):Po SG spacerowaliście w godzina południowych? Bo aż czuje gorąco ze zdjęć...


No to w sam raz na te pogodę za oknem :wink: :oczko_usmiech:

Nie pamiętam, ale bardziej obiadowych chyba, bo część knajp miała sjestę jak pamiętam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaka tam Chorwacja... nie ma to jak w „Gdyni”!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.01.2022 14:04

Tymczasem dochodzimy do Rivy i zderzamy się ze zdecydowanie większa ilością ludzi, ale też bez przesady. Nabrzeże/marinę oceniam na ładniej położone/urządzone niż w Hvarze, co podnosi noty SG. Sporo luda się kawuje i loduje, więc nam nie pozostaje nic innego, trzeba ochłonąć po tej mocy wrażeń, których na co dzień deficyt.

IMG_20210901_112704_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20210901_112914_Easy-Resize.com.jpg


Fotoram.io.jpg


Fotoram.io (1).jpg


Fotoram.io (3).jpg


Finalnie tutaj na się najbardziej podoba, Odisej :D

Mamy fajny pogled i vidikovac w jednym :mrgreen:

Ale z czasem coś się dzieje dziwnego, od kilku dniu nie uświadczyłem tego przy robieniu zdjęć; ciemność, ciemność widzę...
To jakaś zagubiona ciemna chmurka naszła... Kolorystyka zmienia się momentalnie.

IMG_20210901_113349_Easy-Resize.com.jpg
Załączniki:
IMG_20210901_113428_Easy-Resize.com.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Jaka tam Chorwacja...nie ma to jak w Gdyni! Hvar i po drodze - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone