Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka była, jaka będzie pogoda w Chorwacji ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 01.08.2019 14:12

na tej stronce wszystko widać i można sprawdzić. bardzo dobra mapa - sprawdza się jeśli chodzi o kolejne dni i pokazuje prawdę jak jest w danej chwili.
https://www.windy.com/43.381/16.916?42.924,16.916,8
:hut: :hut: :hut:
Użytkownik usunięty
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2019 08:49

manewr napisał(a):
beatabm napisał(a):
manewr napisał(a):Kolego - ja wciąż czekam na te Twoje przewidywania pogodowe :wink: Poproszę w terminie koniec sierpnia początek września - fajnie by wiedzieć czego się spodziewać :wink
Pisałem wczoraj dla Makarskiej. Ty nie podałeś konkretnej miescowości.


Nie mogę podać miejscowości gdyż nie wiem gdzie będę. Interesuje mnie region od Zadaru na północ myślę - może tak do KRK. Choć jeśli miałoby być źle to zmienię destynację na południe


Zadar - ostanie 10 dni sierpnia bardzo ciepłe. Od 2-3 wrzesień ochłodzenie i opady deszczu.


No i jak tam pogoda ? :D :D
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 03.09.2019 09:56

manewr napisał(a):
beatabm napisał(a):
manewr napisał(a):Kolego - ja wciąż czekam na te Twoje przewidywania pogodowe :wink: Poproszę w terminie koniec sierpnia początek września - fajnie by wiedzieć czego się spodziewać :wink
Pisałem wczoraj dla Makarskiej. Ty nie podałeś konkretnej miescowości.


Nie mogę podać miejscowości gdyż nie wiem gdzie będę. Interesuje mnie region od Zadaru na północ myślę - może tak do KRK. Choć jeśli miałoby być źle to zmienię destynację na południe


Zadar - ostanie 10 dni sierpnia bardzo ciepłe. Od 2-3 wrzesień ochłodzenie i opady deszczu.


PROROK !!! 8O
Toż to tak było (byłem 30 km od Zadaru) a teraz dokładnie ochłodzenie i opady !
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 03.09.2019 10:48

Co do Riwiery Makarskiej się potwierdziło. Z prognoz internetowych miał być deszcz i o chodzenie a 21.08-01.09 ani kropka nie spadła i temperatura 30-34 stopnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 03.09.2019 10:53

to poproszę jeszcze o dobrą prognozę w Makarskiej w terminie 7-13.09 :hut: :papa:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 03.09.2019 11:05

No to nie za ciekawie się zrobiło. Chmury i ochłodzenie. Niestety upałów juz raczej w BV nie będzie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.09.2019 11:05

kentucky napisał(a):to poproszę jeszcze o dobrą prognozę w Makarskiej w terminie 7-13.09 :hut: :papa:


Korzystam z Yahoo, dość wiarygodne
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 03.09.2019 11:19

Bravik napisał(a):
kentucky napisał(a):to poproszę jeszcze o dobrą prognozę w Makarskiej w terminie 7-13.09 :hut: :papa:


Korzystam z Yahoo, dość wiarygodne


to niestety nie pociesza mnie ta prognoza pogody :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.08.2020 19:40

Cayman82 napisał(a):Tak czy inaczej to mój drugi wyjazd na przełomie lipca i sierpnia do Cro. Pierwszy 14 lat temu także miał skazy pogodowe :). Nigdy za to nie zawiódł mnie majowy długi weekend i przełom czerwca i lipca.


Majowy długi weekend???
Hmmm... kilkanaście lat temu był bardzo słoneczny ale zimny. Potem nie bywałam. Ale ostatnie dwa - w 2018 temperatury dawały radę, woda miała ok. 20 stopni ale wicher szalał, jak przyszło jugo to w Rogoźnicy miałam wody w kałuży do połowy łydki.
Rok temu - ziąb, woda 16 stopni, grad, wieczorami czuć było lodowate podmuchy, po raz pierwszy w życiu od strony morza widziałam śnieg na Biokovie - i oczywiscie na koniec również mocno powiało.
Byliśmy zachwyceni ale ciężko mi uwierzyć po tym jak narzekasz na obecną aurę ze takie temperatury i deszcze by Ci się podobały :smo:
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 06.08.2020 20:06

Kapitańska Baba napisał(a):
Cayman82 napisał(a):Tak czy inaczej to mój drugi wyjazd na przełomie lipca i sierpnia do Cro. Pierwszy 14 lat temu także miał skazy pogodowe :). Nigdy za to nie zawiódł mnie majowy długi weekend i przełom czerwca i lipca.


Majowy długi weekend???
Hmmm... kilkanaście lat temu był bardzo słoneczny ale zimny. Potem nie bywałam. Ale ostatnie dwa - w 2018 temperatury dawały radę, woda miała ok. 20 stopni ale wicher szalał, jak przyszło jugo to w Rogoźnicy miałam wody w kałuży do połowy łydki.
Rok temu - ziąb, woda 16 stopni, grad, wieczorami czuć było lodowate podmuchy, po raz pierwszy w życiu od strony morza widziałam śnieg na Biokovie - i oczywiscie na koniec również mocno powiało.
Byliśmy zachwyceni ale ciężko mi uwierzyć po tym jak narzekasz na obecną aurę ze takie temperatury i deszcze by Ci się podobały :smo:



2005 o ile dobrze pamiętam. Baska Voda. Ciepło. Woda jak w Bałtyku w środku lata.
2018r. Jeden dzień chłodny z przelotnymi opadami. Poza tym około 30st . Zagotowała mi się woda w chłodnicy 1km przed zSv Jure ;). Woda w Stobreć i w Omiśu bez problemu do kąpieli - może z małym skrzywieniem się przy zanurzaniu "tych" rejonów ;)
Ostatnio edytowano 06.08.2020 20:10 przez Cayman82, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2020 09:45

Wiem jak to jest, w słynnym 2014 r. uganialiśmy się za słońcem i było to irytujące.
W tym roku pierwszy tydzień naszego pobytu od 14.07 też nie był taki typowy dla Cro, przede wszystkim było chłodniej, poniżej 30 st. w dzień a wieczorem ubierałam bluzę żeby posiedzieć na zewnątrz, często się też chmurzyło. Kolejne 2 tyg. już było normalnie, jednak jak ktoś jedzie na tydzień to współczuję :(
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 07.08.2020 09:53

gusia-s napisał(a):Wiem jak to jest, w słynnym 2014 r. uganialiśmy się za słońcem i było to irytujące.
W tym roku pierwszy tydzień naszego pobytu od 14.07 też nie był taki typowy dla Cro, przede wszystkim było chłodniej, poniżej 30 st. w dzień a wieczorem ubierałam bluzę żeby posiedzieć na zewnątrz, często się też chmurzyło. Kolejne 2 tyg. już było normalnie, jednak jak ktoś jedzie na tydzień to współczuję :(

Gdzie i w jakim terminie w 2014 była zła pogoda jeżeli chodzi o Chorwację ?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.08.2020 09:58

Cayman82 napisał(a):2018r. Jeden dzień chłodny z przelotnymi opadami. Poza tym około 30st . Zagotowała mi się woda w chłodnicy 1km przed zSv Jure ;). Woda w Stobreć i w Omiśu bez problemu do kąpieli - może z małym skrzywieniem się przy zanurzaniu "tych" rejonów ;)


To chyba w 2018 r byliśmy w różnych Chorwacjach :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2020 10:25

2018 rok czerwiec był dosc chlodny. Natomiast ost tydzieńn sierpnia bardzo ciepło.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2020 14:41

śląski gorol napisał(a):
gusia-s napisał(a):Wiem jak to jest, w słynnym 2014 r. uganialiśmy się za słońcem i było to irytujące.
W tym roku pierwszy tydzień naszego pobytu od 14.07 też nie był taki typowy dla Cro, przede wszystkim było chłodniej, poniżej 30 st. w dzień a wieczorem ubierałam bluzę żeby posiedzieć na zewnątrz, często się też chmurzyło. Kolejne 2 tyg. już było normalnie, jednak jak ktoś jedzie na tydzień to współczuję :(

Gdzie i w jakim terminie w 2014 była zła pogoda jeżeli chodzi o Chorwację ?
Cały sezon i prawie wszędzie było kapryśnie choć Tobie może akurat trafiło się okno pogodowe. My nie mieliśmy tyle szczęścia, jakoś to była druga poł. lipca półwysep Peljesac ale wtedy było tak na całym wybrzeżu. Dane nam było oglądać nawet trąbę powietrzną. Wiele osób tu na forum miało podobne przygody. Taki to był rok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Jaka była, jaka będzie pogoda w Chorwacji ? - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone