Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 31.07.2014 21:33

Kurcze juz nie wiem jaka brać lodowke ... Czy na wkłady wytrzyma mi tyle godzin? Doradzcie cos proszę bo liczymy, ze z okolic Będzina możemy jechać nawet 15 godzin.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2014 21:37

alalat napisał(a):Kurcze juz nie wiem jaka brać lodowke ... Czy na wkłady wytrzyma mi tyle godzin? Doradzcie cos proszę bo liczymy, ze z okolic Będzina możemy jechać nawet 15 godzin.

lodowka-turystyczna-t18673.html?hilit=jak%C4%85%20lod%C3%B3wk%C4%99
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2014 21:39

alalat napisał(a):Kurcze juz nie wiem jaka brać lodowke ... Czy na wkłady wytrzyma mi tyle godzin? Doradzcie cos proszę bo liczymy, ze z okolic Będzina możemy jechać nawet 15 godzin.


Tu masz trzy tematy o lodówkach:
lodowka-turystyczna-t18673.html?hilit=lod%C3%B3wka
lodowka-samochodowa-czy-warto-ja-kupic-t1332.html?hilit=lod%C3%B3wka
lodowka-turystyczna-jaka-wybrac-t44194.html?hilit=lod%C3%B3wka
Poczytaj, może coś więcej się dowiesz, ale nie gwarantuję :oczko_usmiech: :mrgreen:
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 31.07.2014 21:40

Dzięki :-)
leon665
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 22.07.2014
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) leon665 » 04.08.2014 00:53

Kuba80: masz, widze, podejscie z humorem do tematu. To lubie! Jednak wszystko co mowisz jest prawda. Co do przklaman licznika to, nawet profil opon zmienia jego wskazania.
minimal1831
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.06.2015
podroz samochodem w ciazy.torun - trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimal1831 » 16.06.2015 13:21

Pierwszy raz samiochodem do chorwacji. Jestem w 3 miesiacu ciazy plus jada z nami maluchy w wieku 2 lata 5 i 6 lat. Planujemy zrobic trase na raz oczywiscie z przystankami a nawet jezeli bedzie trzeba z noclegiem po drodze mamy plan podrozy przez czechy, austrie. szukam wskazowek od wszystkich ktorzy juz byli w podobnej sytuacji, jechali ta trasa, jechali tez z dziecmi w podobnym wieku. Na co uwazac, jak postepowac. z gory bardzo dziekuje.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: podroz samochodem w ciazy.torun - trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 16.06.2015 14:15

Witam serdecznie!
damian :?: (minimali1831) mimo najszczerszych chęci nie mogę służyć poradą ...
minimal1831 napisał(a):... Jestem w 3 miesiacu ciazy ....
bo nie byłem nigdy w ciazy :wink: :wink:
minimal1831 napisał(a):Na co uwazac
uwazac na wsystko
minimal1831 napisał(a):jak postepowac
- postepowac rozważnie.
A tak na poważnie, z taką gromadką dzieciaków moim zdaniem podróż do Chorwacji bez noclegu jest zbędną brawurą. Już sam Wujek Google podaje, że trasa jaką macie do pokonania to prawie 1500 km. W okolicach Mikulova wypada Wam połowa drogi (675 km). Tam bym szukał noclegu. Na forum lub np. booking znajdziesz mnóstwo fajnych noclegów. Pozdrawiam i udanych (spokojnych) wakacji.
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 16.06.2015 15:00

minimal1831, nie wiem jak Twoje dzieciaczki, ale ja poprzednim razem jechałem "na noc" i tym razem również tak planuję. Jadę z Żagania (lubuskie) i planuje wyjazd ok. 16:00 przez Prage-Brno-Wiedeń-Gratz-objazd w Słowenii-Zagrzeb i do Marusici. pierwszy postój mieliśmy tuz za granica z Czechami celem zakupu winiet, później dłuższy "kolacjowy" za Brnem ok. 21:00. Po tym dzieciaki z małżonką zasnęli i obudzili się dopiero za Zagrzebiem ok. 6 rano, gdzie zrobiliśmy postój "śniadaniowy". Później już było z górki i polecieliśmy juz na miejsce (oczywiście nie liczę jakichś postojów 5 minutowych na siu siu :) ). Nie wiem jak u innych kierowców bo każdy jest inny, ale mnie adrenalina wakacjowa skutecznie pobudzała :)

Ale swoją drogą w ciąży i z trójką dzieci.... no no... odważna jesteś :)
minimal1831
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.06.2015
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimal1831 » 16.06.2015 15:25

jedziemy 7os autem takze sa 4dorosle osoby ( 3kierowcow ) oczywiscie przystanki sa musem a ich dlugosc bedzie tylko zalezala od grupy i samopoczucia. wedlug kalkulatora ktory byl tu na forum wychodzi nam 14.5 h jazdy plus przystanki wybieramy podroz nocna aby maluchy spaly.
Użytkownik usunięty
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2015 22:34

minimal1831 nie daj się zwariować, setki osób są w podobnej sytuacji jak ty i jeżdżą do Cro bez problemów tu jest temat dzieci w Cro, poczytaj, będzie dobrze :wink:
Z autopsji wiem że jazda nocą najlepsza dla dzieciaków i kierowcy.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 17.06.2015 22:14

We wrześniu wracałem z Mandre na tzw. "strzała". 15 godzin jazdy, w tym jeden postój 30 minutowy.
Dzieciaki w wieku 3 i 5,5 roku zniosły podróż dzielnie: ekrany DVD na zagłówki, bajki itp. Sporą część drogi przespały, bo wyjechaliśmy około 13:00 z Mandre, a o 3 nad ranem byłem w domu i elegancko się jeszcze wyspałem we własnym łóżku.

W tym roku również planuję jechać na strzała. W razie czego przekimam na parkingu troszkę, a będę jedynym kierowcą.
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 17.06.2015 22:24

Nocna podróż jest lepsza jeśli jedziecie z dziećmi... zawsze. Pierwsza rda jaka mi przychodzi do głowy to uwaga na fotoradary w Austrii. Ja się w zeszłym roku załapałem na obwodnicy Wiednia, przekroczenie o 13 km/h czyli 76 EUR...
minimal1831
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.06.2015
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimal1831 » 18.06.2015 10:14

Oczywiscie tylko jazda noca aby bylo spokojniej i na drodze i w aucie (o: mamy zapas kierowcow takze o to sie nie martwimy ale przede wszystkim o wygode i czas podrozy.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone