Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alalat
Globtroter
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 31.07.2014 20:33

Kurcze juz nie wiem jaka brać lodowke ... Czy na wkłady wytrzyma mi tyle godzin? Doradzcie cos proszę bo liczymy, ze z okolic Będzina możemy jechać nawet 15 godzin.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2014 20:37

alalat napisał(a):Kurcze juz nie wiem jaka brać lodowke ... Czy na wkłady wytrzyma mi tyle godzin? Doradzcie cos proszę bo liczymy, ze z okolic Będzina możemy jechać nawet 15 godzin.

lodowka-turystyczna-t18673.html?hilit=jak%C4%85%20lod%C3%B3wk%C4%99
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2014 20:39

alalat napisał(a):Kurcze juz nie wiem jaka brać lodowke ... Czy na wkłady wytrzyma mi tyle godzin? Doradzcie cos proszę bo liczymy, ze z okolic Będzina możemy jechać nawet 15 godzin.

Tu masz trzy tematy o lodówkach:
lodowka-turystyczna-t18673.html?hilit=lod%C3%B3wka
lodowka-samochodowa-czy-warto-ja-kupic-t1332.html?hilit=lod%C3%B3wka
lodowka-turystyczna-jaka-wybrac-t44194.html?hilit=lod%C3%B3wka
Poczytaj, może coś więcej się dowiesz, ale nie gwarantuję :oczko_usmiech: :mrgreen:
alalat
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 31.07.2014 20:40

Dzięki :-)
leon665
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) leon665 » 03.08.2014 23:53

Kuba80: masz, widze, podejscie z humorem do tematu. To lubie! Jednak wszystko co mowisz jest prawda. Co do przklaman licznika to, nawet profil opon zmienia jego wskazania.
minimal1831
Autostopowicz
podroz samochodem w ciazy.torun - trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimal1831 » 16.06.2015 12:21

Pierwszy raz samiochodem do chorwacji. Jestem w 3 miesiacu ciazy plus jada z nami maluchy w wieku 2 lata 5 i 6 lat. Planujemy zrobic trase na raz oczywiscie z przystankami a nawet jezeli bedzie trzeba z noclegiem po drodze mamy plan podrozy przez czechy, austrie. szukam wskazowek od wszystkich ktorzy juz byli w podobnej sytuacji, jechali ta trasa, jechali tez z dziecmi w podobnym wieku. Na co uwazac, jak postepowac. z gory bardzo dziekuje.
Crocodyl
Cromaniak
Re: podroz samochodem w ciazy.torun - trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 16.06.2015 13:15

Witam serdecznie!
damian :?: (minimali1831) mimo najszczerszych chęci nie mogę służyć poradą ...
minimal1831 napisał(a):... Jestem w 3 miesiacu ciazy ....
bo nie byłem nigdy w ciazy :wink: :wink:
minimal1831 napisał(a):Na co uwazac
uwazac na wsystko
minimal1831 napisał(a):jak postepowac
- postepowac rozważnie.
A tak na poważnie, z taką gromadką dzieciaków moim zdaniem podróż do Chorwacji bez noclegu jest zbędną brawurą. Już sam Wujek Google podaje, że trasa jaką macie do pokonania to prawie 1500 km. W okolicach Mikulova wypada Wam połowa drogi (675 km). Tam bym szukał noclegu. Na forum lub np. booking znajdziesz mnóstwo fajnych noclegów. Pozdrawiam i udanych (spokojnych) wakacji.
Viniu
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 16.06.2015 14:00

minimal1831, nie wiem jak Twoje dzieciaczki, ale ja poprzednim razem jechałem "na noc" i tym razem również tak planuję. Jadę z Żagania (lubuskie) i planuje wyjazd ok. 16:00 przez Prage-Brno-Wiedeń-Gratz-objazd w Słowenii-Zagrzeb i do Marusici. pierwszy postój mieliśmy tuz za granica z Czechami celem zakupu winiet, później dłuższy "kolacjowy" za Brnem ok. 21:00. Po tym dzieciaki z małżonką zasnęli i obudzili się dopiero za Zagrzebiem ok. 6 rano, gdzie zrobiliśmy postój "śniadaniowy". Później już było z górki i polecieliśmy juz na miejsce (oczywiście nie liczę jakichś postojów 5 minutowych na siu siu :) ). Nie wiem jak u innych kierowców bo każdy jest inny, ale mnie adrenalina wakacjowa skutecznie pobudzała :)

Ale swoją drogą w ciąży i z trójką dzieci.... no no... odważna jesteś :)
minimal1831
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimal1831 » 16.06.2015 14:25

jedziemy 7os autem takze sa 4dorosle osoby ( 3kierowcow ) oczywiscie przystanki sa musem a ich dlugosc bedzie tylko zalezala od grupy i samopoczucia. wedlug kalkulatora ktory byl tu na forum wychodzi nam 14.5 h jazdy plus przystanki wybieramy podroz nocna aby maluchy spaly.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2015 21:34

minimal1831 nie daj się zwariować, setki osób są w podobnej sytuacji jak ty i jeżdżą do Cro bez problemów tu jest temat dzieci w Cro, poczytaj, będzie dobrze :wink:
Z autopsji wiem że jazda nocą najlepsza dla dzieciaków i kierowcy.
coobah
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 17.06.2015 21:14

We wrześniu wracałem z Mandre na tzw. "strzała". 15 godzin jazdy, w tym jeden postój 30 minutowy.
Dzieciaki w wieku 3 i 5,5 roku zniosły podróż dzielnie: ekrany DVD na zagłówki, bajki itp. Sporą część drogi przespały, bo wyjechaliśmy około 13:00 z Mandre, a o 3 nad ranem byłem w domu i elegancko się jeszcze wyspałem we własnym łóżku.

W tym roku również planuję jechać na strzała. W razie czego przekimam na parkingu troszkę, a będę jedynym kierowcą.
spragniony spokoju
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 17.06.2015 21:24

Nocna podróż jest lepsza jeśli jedziecie z dziećmi... zawsze. Pierwsza rda jaka mi przychodzi do głowy to uwaga na fotoradary w Austrii. Ja się w zeszłym roku załapałem na obwodnicy Wiednia, przekroczenie o 13 km/h czyli 76 EUR...
minimal1831
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimal1831 » 18.06.2015 09:14

Oczywiscie tylko jazda noca aby bylo spokojniej i na drodze i w aucie (o: mamy zapas kierowcow takze o to sie nie martwimy ale przede wszystkim o wygode i czas podrozy.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019