Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2014 10:15

Wow... nie został pożarty jeszcze :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.07.2014 10:18

nie widzę sensu jechać 5km wolniej niż ograniczenia......Ba wielu ludzi twierdzi że Chorwacja toleruje do 150... o czym sam się przekonałem gdy wyprzedziłem radiowóz i on dobre kilka kilometrów jechał za mną z prędkością 150 i nic....
Inna sprawa że gdy automapa pokazywała mi 130 to prędkościomierz samochodowy miał bliżej do 140 jak 130. gdyż większość samochodowych liczników zawyża... co ciekawe wszystkie możliwe "radary" pokazywały dokładnie taką prędkość jak pokazywał GPS a nie licznik samochodowy.

Idąc za logiką w Austrii jak masz 80 to faktycznie jechałeś 70 (twoje 5 i błąd licznika) A nie wierzę że radary są ustawione na sztywno jest 80 to od 80,1 łapiemy, prędzej jakiś czeski policjant złapie cię za 5 więcej bo wekend i trzeba się zabawić...

Jedyne co to sam się zdziwiłem to przestrzegając przepisów na całej trasie można uzyskać bardzo sensowne spalanie:)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 30.07.2014 10:23

maniust napisał(a):
leszekpawlikowski napisał(a):CB radio częstotliwość:


AM, kanał ogólny 19 w Polsce

zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28


chyba się nie mylę co ?????

Przecież to napisał.
gezzini napisał(a):W Polsce używa się AM, kanał ogólny 19, zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28,


I tak jak wspomniał opcja zmiany kanału na inny jak jedziesz w grupie i cię duperele z Tirów nie interesują.

Kanał 28 też AM, jest to kanał umowny dla Polaków za granicą.
Większość tanich CB sprzedawanych w Polsce ma tylko AM.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.07.2014 10:28

weldon napisał(a):... lub innego miejsca noclegu na trasie ;)


Oczywiście. Chodzi o formę podróżowania z noclegiem tranzytowym gdzie można się wykąpać, zjeść posiłek, wyspać w łóżku.
Autor chciał przedstawić takie vademecum z tym, ze podparte subiektywnymi przeżyciami :) Zamysł może i dobry z tym, że nie wszyscy jeżdżą tam gdzie on i nie spędzają czasu tak jak on :)
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 30.07.2014 10:34

maniust napisał(a):
leszekpawlikowski napisał(a):CB radio częstotliwość:


AM, kanał ogólny 19 w Polsce

zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28


chyba się nie mylę co ?????

Przecież to napisał.
gezzini napisał(a):W Polsce używa się AM, kanał ogólny 19, zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28,


I tak jak wspomniał opcja zmiany kanału na inny jak jedziesz w grupie i cię duperele z Tirów nie interesują.





jednak nie masz racji
Użytkownik usunięty
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2014 10:36

paulr napisał(a):nie widzę sensu jechać 5km wolniej niż ograniczenia......Ba wielu ludzi twierdzi że Chorwacja toleruje do 150... o czym sam się przekonałem gdy wyprzedziłem radiowóz i on dobre kilka kilometrów jechał za mną z prędkością 150 i nic....
Inna sprawa że gdy automapa pokazywała mi 130 to prędkościomierz samochodowy miał bliżej do 140 jak 130. gdyż większość samochodowych liczników zawyża... co ciekawe wszystkie możliwe "radary" pokazywały dokładnie taką prędkość jak pokazywał GPS a nie licznik samochodowy.

Idąc za logiką w Austrii jak masz 80 to faktycznie jechałeś 70 (twoje 5 i błąd licznika) A nie wierzę że radary są ustawione na sztywno jest 80 to od 80,1 łapiemy, prędzej jakiś czeski policjant złapie cię za 5 więcej bo wekend i trzeba się zabawić...

Jedyne co to sam się zdziwiłem to przestrzegając przepisów na całej trasie można uzyskać bardzo sensowne spalanie:)



Policja w Austrii ma ustaloną tzw. granicę tolerancji, 10% szybciej niż pozwalają znaki drogi drogowe można jechać.
Czyli np. 140 na autostradzie, a 55 w terenie zabudowanym. :roll:
Ale broń Boże szybciej :!:
Do tego trzeba pamiętać, że często mierzą prędkość odcinkowo, np. tam gdzie na autostradzie są roboty drogowe i ograniczenie prędkości do 80
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 30.07.2014 10:36

leszekpawlikowski napisał(a):
maniust napisał(a):
leszekpawlikowski napisał(a):CB radio częstotliwość:


AM, kanał ogólny 19 w Polsce

zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28


chyba się nie mylę co ?????

Przecież to napisał.
gezzini napisał(a):W Polsce używa się AM, kanał ogólny 19, zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28,


I tak jak wspomniał opcja zmiany kanału na inny jak jedziesz w grupie i cię duperele z Tirów nie interesują.





jednak nie masz racji



to wreszcie FM czy AM
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 30.07.2014 11:09

leszekpawlikowski napisał(a):
leszekpawlikowski napisał(a):
maniust napisał(a):
leszekpawlikowski napisał(a):CB radio częstotliwość:


AM, kanał ogólny 19 w Polsce

zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28


chyba się nie mylę co ?????

Przecież to napisał.
gezzini napisał(a):W Polsce używa się AM, kanał ogólny 19, zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28,


I tak jak wspomniał opcja zmiany kanału na inny jak jedziesz w grupie i cię duperele z Tirów nie interesują.





jednak nie masz racji



to wreszcie FM czy AM


http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=70&t=23190&view=unread#unread
Posty o Austrii już nieaktualne.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.07.2014 12:13

Lednice napisał(a):
paulr napisał(a):nie widzę sensu jechać 5km wolniej niż ograniczenia......Ba wielu ludzi twierdzi że Chorwacja toleruje do 150... o czym sam się przekonałem gdy wyprzedziłem radiowóz i on dobre kilka kilometrów jechał za mną z prędkością 150 i nic....
Inna sprawa że gdy automapa pokazywała mi 130 to prędkościomierz samochodowy miał bliżej do 140 jak 130. gdyż większość samochodowych liczników zawyża... co ciekawe wszystkie możliwe "radary" pokazywały dokładnie taką prędkość jak pokazywał GPS a nie licznik samochodowy.

Idąc za logiką w Austrii jak masz 80 to faktycznie jechałeś 70 (twoje 5 i błąd licznika) A nie wierzę że radary są ustawione na sztywno jest 80 to od 80,1 łapiemy, prędzej jakiś czeski policjant złapie cię za 5 więcej bo wekend i trzeba się zabawić...

Jedyne co to sam się zdziwiłem to przestrzegając przepisów na całej trasie można uzyskać bardzo sensowne spalanie:)





Policja w Austrii ma ustaloną tzw. granicę tolerancji, 10% szybciej niż pozwalają znaki drogi drogowe można jechać.
Czyli np. 140 na autostradzie, a 55 w terenie zabudowanym. :roll:
Ale broń Boże szybciej :!:
Do tego trzeba pamiętać, że często mierzą prędkość odcinkowo, np. tam gdzie na autostradzie są roboty drogowe i ograniczenie prędkości do 80


dlatego napisałem że nie ma sensu jechać wolniej by nie dostać mandatu... Oczywiście nikt nikogo nie zmusza jechać 130 autostradą bo można i setką jechać... ale pisanie by najlepiej jechać 5km wolniej jak dla mnie mija się z celem..
Wiem że jadąc te 5km szybciej wiele szybciej nie dojedziemy, ale taka nadgorliwość to bez przesady:)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.07.2014 12:25

Bocian napisał(a):Zamysł może i dobry z tym, że nie wszyscy jeżdżą tam gdzie on i nie spędzają czasu tak jak on :)

I dlatego, ze względu na różnorodność wszystkiego co się składa na wakacje cromaniaków próba skondensowania w jednym wątku wszystkich informacji jakie zawarte są na forum mija się z celem.

Podobno Chuck Norris zgrał cały internet na dyskietkę, ale to Chuck Norris 8)


:D

W zasadzie teraz należałoby stworzyć kilkaset podobnych wątków opisujących indywidualne odczucia i informacje każdego, kto spędził wakacje w Chorwacji, ale to już jest. Nazywa się: Relacje z podróży :)

Reszta jest w FAQ.

Swoją drogą inicjatywa o tyle cenna, że poszukiwani są zarówno redaktorzy FAQ, jak i moderatorzy, więc autor ma szerokie pole do popisu jakby co. Wystarczy się zgłosić do admina :hut:
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 30.07.2014 21:33

weldon napisał(a):Nawet z Makarskiej to jest wyprawa, którą należy rozpocząć wcześnie rano, żeby nie wracać po ciemku kręta Jadranką.

Tu się zgadzam , wracałem po 22:00 po ciemaku z Tucepi , po 40-sto stopniowym upale w Dubrowniku byłem wymęczony na maksa i teraz wiem że głupotą było wracać , trza było brać nocleg , zresztą pisałem o tym w relacji z 2011r.


Ja wracałem w zeszłym roku z Dubrovnika ciemną nocą i w dodatku w ulewnym deszczu. Droga kręta, wariatów nie brakowało, jednym słowem przeżycia. Ale warto było :)
Użytkownik usunięty
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2014 22:52

jasio- jak najbardziej aktualna:'W większości krajów europejskich używanie sprzętu CB zgodnego z unijnymi normami jest legalne. Do wyjątków należy Austria, gdzie wolno korzystać wyłącznie z urządzeń przeznaczonych na tamtejszy rynek, a działających tylko w modulacji FM. Używanie i przewożenie innego sprzętu, grozi karami i konfiskatą urządzeń."
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 31.07.2014 08:15

To ja napisał(a):jasio- jak najbardziej aktualna:'W większości krajów europejskich używanie sprzętu CB zgodnego z unijnymi normami jest legalne. Do wyjątków należy Austria, gdzie wolno korzystać wyłącznie z urządzeń przeznaczonych na tamtejszy rynek, a działających tylko w modulacji FM. Używanie i przewożenie innego sprzętu, grozi karami i konfiskatą urządzeń."

http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=35&t=23701&hilit=cb+w+austrii
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 31.07.2014 08:23

Witam, może tutaj mi ktoś pomoże?
mam taki problem gdyż wyjazd juz w sobote, a w samochodzie musi byc podłączone cb radio
na dodatek mamy lodówke i nie chce z niej zrozygnowac bo troszke jedzenia juz kupiłam :/
powiedzcie proszę jak to zrobic żeby mąż nie zostawił mi lodówki w domu...może da sie jakoś podłączyc te 2 rzeczy?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 31.07.2014 08:25

alalat napisał(a):Witam, może tutaj mi ktoś pomoże?
mam taki problem gdyż wyjazd juz w sobote, a w samochodzie musi byc podłączone cb radio
na dodatek mamy lodówke i nie chce z niej zrozygnowac bo troszke jedzenia juz kupiłam :/
powiedzcie proszę jak to zrobic żeby mąż nie zostawił mi lodówki w domu...może da sie jakoś podłączyc te 2 rzeczy?


Kup rozdzielacz
Obrazek

albo wkłady mrożące

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak zaplanować podróż samochodem do Chorwacji PEŁNY OPIS! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone