Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie Chorwacja - to Czarnogóra samolotem.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2016 20:07

lotnikwsk napisał(a):Zapowiada się szczegółowa relacja :D
super :wink:

Relacji z każdego dnia pobytu nie będzie :wink: :idea:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2016 20:33

rozumiem, że samolot i autobus otrzymały naklejkę :) :wink:
szwedzki stół mnie przekonał, zostaję :D

wybieram się kiedyś do Ulcinj, ale do Jovetić app, jest plan na 20..r.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2016 20:39

te kiero napisał(a):rozumiem, że samolot i autobus otrzymały naklejkę :) :wink:
szwedzki stół mnie przekonał, zostaję :D

wybieram się kiedyś do Ulcinj, ale do Jovetić app, jest plan na 20..r.

Witam :lol:
Naklejek zapasowych nie posiadam :wink:
A ten apartament to chyba w Utjeha :?:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2016 20:44

Janusz Bajcer napisał(a):A ten apartament to chyba w Utjeha :?:

a no fakt, dopadło mnie pewne "zmęczenie" :lol:
a Ulcinj rzut beretem
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.10.2016 21:43

Janusz Bajcer napisał(a):Relacji z każdego dnia pobytu nie będzie :wink: :idea:

Chodziło mi bardziej o szczegóły cenowo - logistyczne ( a to pewnie będzie)

Janusz Bajcer napisał(a):Naklejek zapasowych nie posiadam :wink:

naklejka to na 50 % była mojej firmy ( patrz na skrzydle) :roll: dlatego na razie nie latam :mrgreen: :mrgreen:
ale start airbusa był piękny trochę jednak jestem dumny 8O :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2016 21:53

lotnikwsk napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Relacji z każdego dnia pobytu nie będzie :wink: :idea:

Chodziło mi bardziej o szczegóły cenowo - logistyczne ( a to pewnie będzie)

Logistyka czyli planowanie wakacji już w zasadzie było i cena pewnie też się znajdzie :wink:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 05.10.2016 22:58

Byłem 2 razy w Czarnogórze, ale ani razu w Ulcinj, dlatego posuńta się bo wsiadam 8)

pozdrawiam,
Michał
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2016 23:24

Mikeee napisał(a):Byłem 2 razy w Czarnogórze, ale ani razu w Ulcinj, dlatego posuńta się bo wsiadam 8)

Witam :lol:
Za bardzo nie masz czego żałować, bo w Ulcinj w sezonie masakryczne tłumy ... :roll: :roll: :roll:
Hotel Otrant jest ok. 4 km od starówki.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 06.10.2016 07:59

Nie jestem zwolennikiem all :D , byłem raz w życiu i nigdy więcej , wkurzało mnie uwiązanie do hotelu , ale tu podoba mi się coraz bardziej. :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.10.2016 09:57

Kurde ... nie zdążyłam na samolot :x dlatego dotarłam dopiero teraz ale chyba zdążyłam na kwaterunek :?: :)

maniust napisał(a):Nie jestem zwolennikiem all :D , byłem raz w życiu i nigdy więcej , wkurzało mnie uwiązanie do hotelu , ale tu podoba mi się coraz bardziej. :D
E tam ... też raz dokonałam takiej zdrady i nie mówię nigdy więcej, po co się uwiązałeś :wink: ... ja tam tylko spałam i jadłam śniadanka i kolacje po powrocie z włóczęgi i nie mam żalu za to czego nie zjadłam i nie wypiłam w opcji all :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2016 10:09

maniust napisał(a):Nie jestem zwolennikiem all :D , byłem raz w życiu i nigdy więcej , wkurzało mnie uwiązanie do hotelu , ale tu podoba mi się coraz bardziej. :D

Witam :lol:
To już moje piąte all :lol: idzie przywyknąć :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2016 10:11

gusia-s napisał(a):Kurde ... nie zdążyłam na samolot :x dlatego dotarłam dopiero teraz ale chyba zdążyłam na kwaterunek :?: :):

Witam :lol:
Na kwaterunek i wikt zdążyłaś :lol:
Włóczęgi :wink: dopiero będą :idea:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 06.10.2016 10:40

gusia-s napisał(a):po co się uwiązałeś :wink: ... ja tam tylko spałam i jadłam śniadanka i kolacje po powrocie z włóczęgi i nie mam żalu za to czego nie zjadłam i nie wypiłam w opcji all :oczko_usmiech:
To nie tak ... że żal było gdzieś jechać , żeby all nie przepadł. :)
Nie byłem z tego powodu uwiązany do hotelu i dużo jeżdzilismy po Zakynthosie wtenczas , ale długo by opowiadać czemu wykupienie all było bez sensu z naszej strony .... oczywiście bez zastrzeżeń do hotelu ! :)
Nie ma co się rozwodzić tu w Januszowej relacji o tym, było , minęło , nigdy więcej all. :D

Dajesz Janusz........ :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2016 11:27

maniust napisał(a):Dajesz Janusz........ :oczko_usmiech:

Tekst kolejnego odcinka już jest :wink: :lol:
Musze tylko uzupełnić go o kilka zdjęć .... no i zrobić zupę ogórkową :wink: :idea:
Niestety w domu na urlopie nie ma all :cry: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2016 17:37

czarnogora-samolotem.jpg

Hotelowe wakacyjne lenistwo

Pobyt w hotelu z all inclusive skazuje na lenistwo, ale wbrew pozorom leniwie i nudno nie było. :idea:

Pobudka każdego dnia między 7:30 – 8:00, poranna toaleta i wymarsz (ok. 50 metrów) na śniadanie, które obfite i powoli zjadane trwało ok. 45 minut.
Po śniadaniu zmiana ubrań na stroje kąpielowe, smarowanie ciał kremem z filtrem i przed 10-tą wymarsz (ok. 100 metrów) na plażę.

Pierwszego dnia została wpłacona kaucja 20 euro za dwa duże ręczniki plażowe dla wyścielenia leżaków, na zakończenie dnia były oddawane, aby kolejnego dnia pobrać nowe.
Numerowane leżaki i parasol na plaży były bezpłatne, ale aby mieć je w pierwszej linii od brzegu morza, należało je zarezerwować dzień wcześniej w recepcji.

W tym miejscu muszę napisać, że pogoda na zakończenie w drugiego tygodnia pobytu zrobiła mi psikusa i nie mam zdjęć ze słonecznej Velikiej Plaży. :cry:
Planowałem sesję zdjęciową na dwa dni przed wyjazdem, ale nastąpiło załamanie pogody i zdjęcia mam tylko takie …

DSCF2409.JPG

DSCF2410.JPG

DSCF2411.JPG

DSCF2412.JPG

DSCF2413.JPG

DSCF2414.JPG

Dlatego aby pokazać jak wygląda słoneczna Velika Plaża, muszę posiłkować się tym co jest w necie …

Jest filmik na youtube

zdjęcia na Mapy Google

Morze na Velikiej Plazy jest bardzo płytkie, ok. 20 metrów od brzegu – jak ktoś ma długie nogi, to po kolana … a jak krótkie tak jak ja, to po …. :wink:
Głębiej było dalej i dopiero jakieś 100 metrów od brzegu przy bojach woda miała ok. 2 m głębokości.

Mimo rezerwacji leżaków, w zasadzie nie było czasu na nich poleżeć, bo albo pływałem sobie
2, 3 razy do boi i do brzegu.

lub spacerowałem wzdłuż morza szukając muszelek. (zbiór z kilku dni troszkę dalej zaprezentuję)
Velika Plaża jest piaszczysta i baaaardzo długa, ma ok. 14 kilometrów i kończy się na rzece Bojana.
Oczywiście tam nie dotarliśmy, najdłuższy spacer wzdłuż morza trwał 45 minut i powrót 45 mimut.

Pogoda po 25 sierpnia była OK, nie było już upałów, wiał lekki wiaterek, ale morze nie było za ciepłe.
Tzn. długo trwało wejście i zanurzenie, ale po schłodzeniu ciała woda do pływania była w sam raz.
Załamanie pogody nastąpiło w drugim tygodniu pobytu co widać na wcześniejszych zdjęciach, dwa dni padał deszcz dopiero po 12-tej w ostatnim dniu pobytu wyszło ponownie słońce.

Kilka minut po 12-tej obywał się spacer do baru na pierwszy kufelek nikšičko :P
Obrazek

Po 13-tej powrót do pokoju, prysznic, zmiana strojów i wyjście na obiad, którego spożywanie bez pośpiechu trwało około godzinki.
Potem mała sjesta i ponowne wyście na plażę lub na leżaki przy basenie krytym.

leżaki basenowe.jpg

A to dlatego, że jak po południu wiał wiatr od lądu, to sypał piaskiem po oczach. No i spod basenu bliżej było do hotelowego baru po piwko lub :P :wink:
Obrazek

Basem kryty nie był duży, ale do pływania wystarczający, tym bardziej, że nie było na nim tłoku.
No i w nim była najcieplejsza woda.

basen.jpg

W przerwie między pływaniem i oczekiwaniem na kolację był czas na krzyżówki, piwko, drinki i partyjki gry w kości. :lol:

Na kolację szliśmy przeważnie ok. 19-tej, a po niej na wieczorny godzinny spacer wzdłuż morza.
Około 21-szej w hotelu rozpoczynała się animacja wolnego czasu, co trzy dni w tygodniu była potańcówka.
Do tańca grał dwuosobowy zespół i trzeba przyznać, że grali całkiem dobrze, nogi same rwały się do tańca.
Grali i śpiewali stare dobre światowe taneczne hity, trochę miejscowej muzy, i nawet mieli w repertuarze polskie kawałki disco polo „Ona tańczy dla mnie”, „Jesteś szalona”, „Ale, ale Aleksandra” no i chorwacką piosenkę „Żeno moja, srce moje” - wszystko śpiewane po polsku. :lol:
Parkiet był pełny, bawili się i starzy i młodzi. :idea:

W jeden wieczór w tygodniu odbywał się taneczny pokaz folklorystyczny, kończący się wspólnym tańcem.
Dwa wieczory w tygodniu była Salsa Party, prowadzona przez dwie dziewczyny i dwóch chłopaków.
Najpierw tańczyli sami i pokazywali kroki, potem zapraszali do wspólnej zabawy wszystkich chętnych.
Imprezy taneczne kończyły się około 23-ciej, ja wytrzymywałem do końca, żona do ok. 22-giej.

I tak w zasadzie przebiegał każdy dzień pobytu, z tym, że w pierwszym tygodniu jednego wieczoru pojechaliśmy autokarem do Ulcinj, a jeden dzień trwała wycieczka do Albanii, natomiast w drugim tygodniu po przyjeździe Kuzynów wieczorami po kolacji graliśmy w bridża oraz pojechaliśmy wspólnie na całodniową wycieczkę po Czarnogórze, jak również ponownie do Ulcinj taksówką.

Na opis wycieczek i zdjęcia zapraszam w następnych odcinkach, a na zakończenie tego obiecane muszelki. :wink:

DSCF2429.JPG

DSCF2433.JPG

DSCF2435.JPG

DSCF2439.JPG

DSCF2442.JPG

DSCF2446.JPG



CDN - wypad do miasta Ulcinj. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Jak nie Chorwacja - to Czarnogóra samolotem. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone