Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie Chorwacja - to Czarnogóra samolotem.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Jak nie Chorwacja - to Czarnogóra samolotem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.10.2016 11:54

czarnogora-samolotem.jpg


Wstęp i podróż

Na wspólne wakacje 2016 w Czarnogórze namówili mnie kuzyni z Gliwic, których ja namówiłem na wspólne wakacje 2014 w Chorwacji.
Ja namówiłem ich na pobyt w wybranym apartamencie Borka w Breli, oni namówili mnie na pobyt w Otrant Beach Resort w Ulcinj (Velika Plaza).

Namawianie zaczęło się na przełomie roku 2015/2016, kiedy to biura turystyczne mają swoje oferty wakacyjne ze sporym rabatem, jeśli wpłaci się zaliczkę końcem roku lub w styczniu i lutym.
Kuzynka wybrała ofertę biura Rainbow i pobyt w Hotelu Otrant **** w formule all inclusive w okresie od 1.09. do 8.09.2016 r.

Po przeanalizowaniu oferty (za i przeciw) wybrałem opcję za, z tym, że ja zamiast pobytu w hotelu w/w terminie wybrałem zamieszkanie w Willach Otrant *** w terminie od 25.08.2016 r do 8.09.2016 r. ponieważ stwierdziłem, że tygodniowy pobyt jednak za krótki na wakacyjny odpoczynek, na który czeka się cały rok.
Zamieszkanie w willach wybrałem z powodów finansowych - 2 tygodniowy pobyt w willach był tańszy od pobytu w hotelu o ok. 800 zł, a formuła all była taka sama.
Dodatkowo do promocji przewidzianej za wcześniejszą rezerwację Rainbow dodał jeszcze upust 200 zł od całości oferty za wspólny wyjazd z przyjaciółmi.

Tak więc po wpłacie zaliczki 30 % już 25.01.2016 r. mogłem dokonać wpisu w Kalendarzu wyjazdowym wakacje 2016

W czerwcu pokazał się rozkład lotów, wylot z Katowic do Podgoricy zaplanowany był na godzinę 4:30 dnia 25.08.2016 r. linią lotniczą Enter Air

Po długim oczekiwaniu na termin wylotu, wreszcie 24 sierpnia ok. godziny 12-tej nastąpił wyjazd z Nowego Sącza do Pieców k/Rybnika w celu odstawienia na wakacje Kamy. :wink: :lol: :lol:

Kama - córka Sami.JPG

Kama zamieszkała ze swoją mamą Sami :lol:

Sami - mama Kamy.jpg

No i miała jeszcze do zabawy kuzyna Kocurka :lol:

Kocurek.jpg


Wszystkie te zwierzątka miały wspólnie przez dwa tygodnie przebywać w domu u mojego brata Bogusia.

Po zostawieniu Kamy na przechowanie pojechaliśmy z żoną do Kuzynostwa w Gliwicach, którzy w nocy mieli nas odwieść na lotnisko w Pyrzowicach, natomiast Oni mieli wylot do Podgoricy tydzień później.

Samolot wystartował punktualnie i po locie trwającym 1 godzinę 20 minut wylądowaliśmy szczęśliwie w stolicy Czarnogóry – Podgoricy.

Po odebraniu walizek autokarem pojechaliśmy do Ulcinj.

Podgorica_airport_to_Ulcinj.jpg

Trasa Podgorica – Ulcinj przebiegła częściowo w pobliżu Jeziora Szkoderskiego oraz kawałkiem wybrzeża Czarnogóry.

Autobus na trasie nie miał spóźnienia i po 1 h 30 min. dotarliśmy po godzinie 8-mej do miejsca pobytu, czyli do Otrant Beach Resort

Resort Otrant.jpg



CDN ….
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 04.10.2016 12:27

Ha ! Zajmuję pierwsze miejsce :) zapowiada się ciekawie, czekam na więcej ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.10.2016 12:57

Od tego Boeninga 737 wolę swoją Astrę, ale reszta OK. :D
Poruszałem się (mniej więcej) po tych terenach, w ubiegłym roku. W Ulcinj nie byłem, a opinii naczytałem się skrajnie odmiennych, to popatrzę. :wink:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 04.10.2016 13:09

Witam, od kilku lat mąż namawia mnie na zdradzenie Chorwacji i odwiedzenie Czarnogóry, w której jeszcze nie byliśmy,dlatego z ciekawością będę tu zaglądać, może dam się przekonać.Bardzo jestem ciekawa jak wypadnie porównanie Czarnogóra / nieznana / czy jednak znana ukochana CRO.
pozdrawiam
Janka :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.10.2016 13:17

Widzę, że podium zajęte :wink:

figusek napisał(a):zapowiada się ciekawie, czekam na więcej ;)

Witam. :lol:
Więcej będzie, tylko nie wiem czy ciekawie :wink: bo hotelowe lenistwo mało ciekawe.

walp napisał(a):Od tego Boeninga 737 wolę swoją Astrę, ale reszta OK. :D
Poruszałem się (mniej więcej) po tych terenach, w ubiegłym roku. W Ulcinj nie byłem, a opinii naczytałem się skrajnie odmiennych, to popatrzę. :wink:

Witam :lol:
Mój mały hultaj do Czarnogóry ma daleko i tylko jednego kierowcę (na dodatek co raz starszego), więc wybrałem coś większego i szybszego :wink: :lol:
O Ulcinj coś będzie w CD.

janka.mik. napisał(a):Witam, od kilku lat mąż namawia mnie na zdradzenie Chorwacji i odwiedzenie Czarnogóry, w której jeszcze nie byliśmy,dlatego z ciekawością będę tu zaglądać, może dam się przekonać.Bardzo jestem ciekawa jak wypadnie porównanie Czarnogóra / nieznana / czy jednak znana ukochana CRO.

Witam.
Porównanie będzie trochę trudne ze względu na różnicę w formie pobytów.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.10.2016 16:35

Chętnie również zajrzę na "Twoją" Czarnogórę.

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 04.10.2016 17:01

Miło wspominam Czarnogórę...więc będę zaglądał.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 04.10.2016 17:03

Chętnie poczytam. Za rok albo Grecja albo Czarnogóra. Tylko powiedz czy mają tam jakieś dobre piwo? :oczko_usmiech:
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 04.10.2016 18:26

Zajmuję miejsce i czytam z zainteresowaniem .
W Czarnogórze nie byłam, pooglądam więc u Ciebie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.10.2016 18:40

Franz napisał(a):Chętnie również zajrzę na "Twoją" Czarnogórę.

Witaj Wojtku :lol:
"Moja" Czarnogóra raczej będzie w pigułce :wink: "Twoja" jest bardziej obszerna. :idea:
ajdadi napisał(a):Miło wspominam Czarnogórę...więc będę zaglądał.

Witam :lol:
I zapraszam. :idea:
paw_el napisał(a):Chętnie poczytam. Za rok albo Grecja albo Czarnogóra. Tylko powiedz czy mają tam jakieś dobre piwo? :oczko_usmiech:

Witam. :lol:
Nikšičko było dobre :P
-Katka- napisał(a):Zajmuję miejsce i czytam z zainteresowaniem .
W Czarnogórze nie byłam, pooglądam więc u Ciebie.

Witam :lol:
I również zapraszam :idea:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.10.2016 20:29

Witam :D
Piękny start 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.10.2016 20:47

Janusz, "a nie mówiłem " że przymusowe urlopy też mają swoje dobre strony :?: nawet wtedy , gdy pogoda zmusza do siedzenia w domu :oczko_usmiech:

Oczywiście lecę z Wami :D


Pozdrawiam
Piotr
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.10.2016 21:00

Juź po tytule czułam, czyja to relacja! :D Oczywiście lecę również. :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.10.2016 21:09

lotnikwsk napisał(a):Witam :D
Piękny start 8)

Witam :lol:
Udany start i lądowanie :lol:
Jutro CD na śniadanie :wink: :idea:

piotrf napisał(a):Janusz, "a nie mówiłem " że przymusowe urlopy też mają swoje dobre strony :?: nawet wtedy , gdy pogoda zmusza do siedzenia w domu :oczko_usmiech:

Oczywiście lecę z Wami :D

Witam :lol:
Masz rację z tym urlopem :wink: :idea:
tyniolek napisał(a):Juź po tytule czułam, czyja to relacja! :D Oczywiście lecę również. :oczko_usmiech:

Witam :lol:
I zapowiadam, że będzie też trochę Albanii :wink: :idea:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.10.2016 21:13

Janusz Bajcer napisał(a):
tyniolek napisał(a):Juź po tytule czułam, czyja to relacja! :D Oczywiście lecę również. :oczko_usmiech:

Witam :lol:
I zapowiadam, że będzie też trochę Albanii :wink: :idea:


...ale nie przez Grecję? :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Jak nie Chorwacja - to Czarnogóra samolotem.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone