Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ???

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 01.08.2017 07:50

te kiero napisał(a):jednak koloseum znacznie lepiej wygląda na tle błękitu nieba; podczas naszego zwiedzania było zachmurzenie;
widze, że w paru miejscach nie byliśmy


Tak, kolor nieba to podstawa przy udanych zdjęciach. Ale pocieszam, że my też w paru miejscach nie byliśmy - będzie pretekst aby to nadrobić następnym razem :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 01.08.2017 07:58

Pawel2602 napisał(a):Świetna relacja, fantastyczne zdjęcia. Cieszę się, że już od soboty będę w Rovinju i niektóre z tych miejsc na zdjęciach skonfrontuję z rzeczywistością:D


Oj, koniecznie skonfrontuj :D Zazdroszczę, też chciałabym tam być :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 01.08.2017 08:03

doportu napisał(a):
Pawel2602 napisał(a):Świetna relacja, fantastyczne zdjęcia. Cieszę się, że już od soboty będę w Rovinju i niektóre z tych miejsc na zdjęciach skonfrontuję z rzeczywistością:D


Polecamy Drink Bar Valentino's, podświetlane reflektorami w morzu, bardzo romantyczne miejsce po zachodzie słońca...


Tak, zgadza się. Pisałam o tym wcześniej. Niestety nie mam zdjęcia ale wrażenie jest dość przyjemne, tylko trzeba przyjść jak jest już ciemo :D Bardzo fajne i klimatyczne miejsce. :D Tu jest odnośnik do ich facebooka :D https://www.facebook.com/18296666507485 ... =3&theater
Zbigi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigi » 03.08.2017 11:01

Dzień dobry!
Od jakiegoś czasu przeglądam ten wątek na forum, ale dopiero teraz się zarejestrowałem i teraz mogę coś dodać.
A chciałbym zachęcić do pooglądania zdjęć panoramicznych i wycieczek wirtualnych z kilku miast na Istrii, które zrobiłem w dwóch ostatnich latach. Nie mogę umieszczać niestety linków, ale na stronie fotopano w domenie pl (nie jest to strona komercyjna, a hobbistyczna) znaleźć można wycieczki wirtualne z Rovinj, Hum, Groznjan, Porec, Puli. Wycieczki te można dość łatwo odszukać za pomocą Google.
Zapraszam do obejrzenia.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 03.08.2017 12:53

Zbigi napisał(a):Dzień dobry!
Od jakiegoś czasu przeglądam ten wątek na forum, ale dopiero teraz się zarejestrowałem i teraz mogę coś dodać.
A chciałbym zachęcić do pooglądania zdjęć panoramicznych i wycieczek wirtualnych z kilku miast na Istrii, które zrobiłem w dwóch ostatnich latach. Nie mogę umieszczać niestety linków, ale na stronie fotopano w domenie pl (nie jest to strona komercyjna, a hobbistyczna) znaleźć można wycieczki wirtualne z Rovinj, Hum, Groznjan, Porec, Puli. Wycieczki te można dość łatwo odszukać za pomocą Google.
Zapraszam do obejrzenia.


O Tak, bardzo fajna ta strona - rzeczywiście zdjęcia są mega i można nacieszyć oko prawie jak w realu.
Widzę, że są najważniejsze miejsca z Istrii i wiele innych ciekawych destynacji :D :D :D :D
Dziękuję za informację, polecam i zamieszczam linka do strony, o której piszesz. :D :D :D
http://fotopano.pl/wycieczki/rovinj-201 ... wirtualna/
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.08.2017 12:56

Zbigi napisał(a):Dzień dobry!
.... znaleźć można wycieczki wirtualne z Rovinj, Hum, Groznjan, Porec, Puli. ...
Zapraszam do obejrzenia.

Czyli tutaj
Zbigi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigi » 03.08.2017 20:38

Jeszcze odnośnie Istrii, a konkretnie Rovinj, w którym jesteśmy w tym roku po raz drugi na urlopie (pierwszy pobyt to była wycieczka).
Polecam zabranie rowerów ze sobą lub ich wypożyczenie. Rovinj jest mała i rower nie wydawał się nam konieczny podczas pobytu w zeszłym roku. W tym jednak zabraliśmy rowery, by nie posługiwać się samochodem w dotarciu na plażę. Upodobaliśmy sobie plaże w okolicy ośrodka Villas Rubin. Okazuje się że z miasta aż do tego miejsca (zapewne też dalej) wzdłuż całego wybrzeża plażują ludzie i bardzo wielu przyjeżdża właśnie na rowerach!
Rower do super pomysł na Rovinj.
rafii
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafii » 07.08.2017 10:39

Zbigi napisał(a):(...)Rower do super pomysł na Rovinj.


tak i nie tylko Rovinj :lol: .
Obecnie jestem w Premnturze - Kamenjak i pobliskie miasteczka "objechane" rowerem po kilka razy

:papa:
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 07.08.2017 10:56

rafii napisał(a):
Zbigi napisał(a):(...)Rower do super pomysł na Rovinj.


tak i nie tylko Rovinj :lol: .
Obecnie jestem w Premnturze - Kamenjak i pobliskie miasteczka "objechane" rowerem po kilka razy

:papa:


Kamenjak rowerem - podziwiam. Byłem tam 3 razy ale autem i patrząc na ten wszechobecny pył i rowerzystów bardzo im współczułem
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2017 11:00

Jak to rowerzyści mówią - albo się jest czystym albo szczęśliwym :D
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 07.08.2017 21:45

Hej. Oczywiście,że Istria to wakacyjny hit.
Ja poznałam Istrię z jej wschodniej strony...jeśli można mówić o poznaniu
po jednorazowym wypadzie...
Rovinj...to moje następne miejsce tzw. must hawe...do zobaczenia w CRO. Super relacja.
Piękne zdjęcia.
Tylko pozazdrościć wrażeń.
Pozdrawiam serdecznie.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.08.2017 01:27

Pula nie zachwyciła mnie ,niestety, oprócz amfiteatru (też trafiliśmy na piękne światło)..No i twierdzy na górze i widoków z niej. Jednak znajdujące się tuż przy niej to miejsce:

P9024853.JPG


..woła o pomstę do nieba - totalnie zaniedbane, obok szkoła (co z tego ,że chyba? muzyczna) i mnóstwo śmieci..Byłaś tam?




Dosyć szokujący był ten obiekt , po drodze do głównego placu;

P9024841.JPG


teren przed tym blokiem to podobno wykopaliska - z tego co pamiętam, odkryto tam pozostałości zalążków miasta, starszych niż znane już zabytki...

Ale takich paradoksów jest wiele w całej Chorwacji..Na szczęście, to się stpniowo zmienia :)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 08.08.2017 16:21

Katerina napisał(a):Pula nie zachwyciła mnie ,niestety, oprócz amfiteatru (też trafiliśmy na piękne światło)..No i twierdzy na górze i widoków z niej. Jednak znajdujące się tuż przy niej to miejsce:



..woła o pomstę do nieba - totalnie zaniedbane, obok szkoła (co z tego ,że chyba? muzyczna) i mnóstwo śmieci..Byłaś tam?




Dosyć szokujący był ten obiekt , po drodze do głównego placu;


teren przed tym blokiem to podobno wykopaliska - z tego co pamiętam, odkryto tam pozostałości zalążków miasta, starszych niż znane już zabytki...

Ale takich paradoksów jest wiele w całej Chorwacji..Na szczęście, to się stpniowo zmienia :)


Akurat w tym miejscu nie byłam i tego nie widziałam, chyba na szczęście, bo pewnie zmieniłoby to moje postrzeganie miasta. Gdy byliśmy w Puli było tak gorąco, że oblecieliśmy tylko kilka miejsc bez zgłębiania zakamarków miasta. :?
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 09.08.2017 16:39

agniecha0103 napisał(a):Hej. Oczywiście,że Istria to wakacyjny hit.
Ja poznałam Istrię z jej wschodniej strony...jeśli można mówić o poznaniu
po jednorazowym wypadzie...
Rovinj...to moje następne miejsce tzw. must hawe...do zobaczenia w CRO. Super relacja.
Piękne zdjęcia.
Tylko pozazdrościć wrażeń.
Pozdrawiam serdecznie.


Hej, to kniecznie musisz wybrać się do Rovinj. To cudne miasteczko, zumenie inne od Puli czy Rijeki :D
A wrażenia rzeczywiście były rozmaite, jak to w Chorwacji pełnej rożnych sprzeczności :D
Szelest
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 30.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 09.08.2017 17:26

Właśnie jestem trzeci raz na Istrii, zdecydowanie hit. Zgodnie z żoną najbardziej lubimy tę część urlopowej Chorwacji (ale znamy tylko Istrię, Kvarner i Dalmację, bez interioru ;). W tym roku spędziliśmy kilka dni w Motovun, zjechaliśmy Istrię Centralną, a więc i średniowieczne miasteczka i zamki, pokłon Matce Boskiej Częstochowskiej w uroczym klasztorze w Sv. Petar, oraz wino oliwa itd. Teraz odpoczynek w Puli, pływanie w morzu i krótkie wycieczki.
Istria to wspaniałe dziedzictwo kulturowe (od Rzymu po renesans), w tym kulinarne. Uwielbiam krajobraz Istrii, zwł. kontrasty w centralnej części: na nizinach zwykłe lasy jak u nas, wjezdżamy trochę wyżej, jak np. do Motovun i nagle kaktusy, palmy, oliwki, oleandry a nawet paulownie czy kiwi ;)
Ostatnio edytowano 09.08.2017 17:40 przez Szelest, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ??? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone