Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - Brsec oraz trochę Austrii i Słowenii 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Istria - Brsec oraz trochę Austrii i Słowenii 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 11.09.2012 15:09

W tym roku pewni w 100% byliśmy tylko kierunku naszego wyjazdu wakacyjnego, tak... po pierwszych wakacjach w CRO (relacja) nie mogliśmy się doczekać kolejnych w tym przepięknym kraju, rok oczekiwania to zdecydowanie za dłuuugo :roll: Termin jak zawsze pozostawał wielką niewiadomą z powodu braku możliwości zaplanowania urlopu w pracy co do dnia.

Niespodziewanie (który to już raz ;) ) w ostatnim tygodniu czerwca okazuje się, że właściwie tylko teraz i to już za tydzień możemy wyjechać, decyzja błyskawiczna jedziemy :D Tym razem wybieramy Istrię, a po drodze zwiedzamy trochę Słowenii i Austrii. W planach była jeszcze Wenecja (zbyt optymistycznie planowana, brakło czasu) i przejazd Grossglockner, ale musieliśmy niestety zrezygnować. Co się odwlecze... w przyszłym roku nadrobimy 8)

Mapa naszego przejazdu, m.w., 2818km.
Obrazek

Wyjeżdżamy w sobotę po pracy, kierunek Wiedeń.
Obrazek

Nocujemy w pensjonacie Iris http://www.pensioniris.at Warunki dobre jak na jedną noc, zaletą jest możliwość przyjazdu o dowolnej porze - dostaje się kod do drzwi wejściowych, a klucz do pokoju wisi w szafce 8O Byliśmy tam o 21 i już nikogo z obsługi nie było, aż strach pomyśleć jakby to w PL wyglądało z ogólnodostępnymi kluczami.
Obrazek

Rano po śniadaniu bez pośpiechu wyruszamy w kierunku Zamku Hochosterwitz.
Obrazek

Zamek robi ogromne wrażenie, jeszcze bardziej trzęsąca się winda na górę 8O Siedmioletni syn stwierdza kategorycznie, że nie wjedzie windą, na pieszą wędrówkę w pełnym słońcu nie mamy czasu i ochoty, szkoda :( Za rok wjazd obowiązkowy i już :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kierunek Słowenia i jeszcze dwa przystanki w drodze do Brsec :)
Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.09.2012 16:44

Cześć.

Ten wagonik a raczej ta szyna jest taka wąska... 8O niezłe emocje.

Pozdrawiam
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 11.09.2012 17:06

Mój najbliższy cel, więc obowiązkowo jestem. Piękne zdjęcia. Z niecierpliwością czekam na następne.
Pozdrawiam
K
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 12.09.2012 09:05

Droga mija bardzo sprawnie i bezstresowo, ehh kiedy doczekamy się takich dróg u nas :roll: Na Słowenii robimy przystanek w Bled oraz podziwiamy Predjamski Grad :) Jako, że jest to słoneczna niedziela nad jeziorem tłumy ludzi, nie ma skrawka wolnej przestrzeni do zaparkowania, dopiero pod samym zamkiem udaje się stanąć. Chciałem pofocić zamek z drugiej strony jeziora, niestety udaje się tylko zrobić zdjęcie wysepki z auta. Sznur samochodów uniemożliwia zatrzymanie się nawet na chwilę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas wreszcie dojechać do CRO po całodziennym zwiedzaniu. Od zamku do przejechania mamy tylko 100km o czym informuje nas nawigacja ku naszemu zaskoczeniu :) Na jednodniową wycieczkę do Słowenii jeszcze wrócimy w czasie tego wyjazdu.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.09.2012 09:13

Istria = ten pierwszy raz :D .
Z przyjemnością dostawiam krzesełko :papa: .
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 12.09.2012 09:41

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.09.2012 15:35

Fajnie znów odwiedzić te kąty. :)

kataryniarz napisał(a):dostaje się kod do drzwi wejściowych, a klucz do pokoju wisi w szafce 8O Byliśmy tam o 21 i już nikogo z obsługi nie było, aż strach pomyśleć jakby to w PL wyglądało z ogólnodostępnymi kluczami.

W Banja Luce przybyłem do pustego hoteliku o północy. Drzwi zewnętrzne tylko na klamkę, a w drzwiach wolnych pokoi tkwiły klucze.
Obsłużyliśmy się, a rano poszukaliśmy kogoś, komu można zapłacić za nocleg.

Pozdrawiam,
Wojtek
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 14.09.2012 09:17

Na miejscu jesteśmy o 18, szybkie wypakowanie i spacer na plażę. Kawałek do tej plaży z miasteczka jest, ok. 1,2km stromą i wąską drogą w dół i o ile na plażę schodzi się przyjemnie to powrót pod górę jest mocno "zdrowotny" :) Kilka takich ścieżek zdrowia zaliczyliśmy, można też dojechać samochodem - na dole jest trochę miejsca do zaparkowania. Samo miasteczko bardzo klimatyczne, wąskie uliczki, kościółek z dzwonnicą (codziennie o 6:30 pobudka :mrgreen: ), jedna konoba, sklepik, cisza i spokój.

Nareszcie dojeżdżamy do wybrzeża.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze na plażę takie kwiatki :)
Obrazek

Obrazek

Po 20 "plażujemy" :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały rok na to czekałem :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na temperaturę nie ma co narzekać :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Raz było pochmurnie przez całe 20min., a tak ciągle słońce :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.09.2012 09:29

Siadam i ja :papa: W zeszłym roku przymierzaliśmy się do Brsceca, ale jakoś przeraziła nas ta droga w dół do plaży :D Małe dzieci - marudy i tony zabawek plażowych :?
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 14.09.2012 10:41

Jestem i ja. U nas w tym roku też była, w połowie, Istria.

Pozdrawiam Gośka
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 14.09.2012 12:08

viltob08 napisał(a):jakoś przeraziła nas ta droga w dół do plaży :D

Bardzo dobrze, że zrezygnowaliście, zdecydowanie z małymi dziećmi nie polecam. Można co prawda lekko ekstremalnie autem dojechać, ale nie po to jest urlop, żeby ciągle za kółkiem siedzieć ;)

Ktoś tu kiedyś pisał, że na Istrii nie ma motyli itd. :lol:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sąsiad z Niemiec poważny sprzęt codziennie nosił :)
Obrazek

Trochę zdjęć naszej kwatery
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mięśniak
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mięśniak » 14.09.2012 12:48

Fajna zatoczka , widze ze tam drobne kamienie byly , a jak z zatloczeniem , w ciagu dnia duzo osob bylo na plazy ? Daleko od kwaterki byla ? I ile placiliscie za nią ( kwaterke )
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 14.09.2012 12:58

W ciągu dnia tak jak na zdjęciach widać, luz. Tylko w niedzielę było więcej chętnych do plażowania, pewnie miejscowych. Do plaży było tak jak pisałem ok. 1,2km, ale stromym zejściem i powrót jest męczący, lepiej dojechać autem. Za kwaterę na początku lipca płaciliśmy 50E.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.09.2012 08:43

Trochę samego miasteczka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.09.2012 13:14

Jedna z wycieczek odbyła się do Puli. Niestety syn "postanowił" w CRO nabawić się choroby lokomocyjnej i to akurat w połowie naszego urlopu. Do tej pory nie było żadnych problemów więc było to dla nas duże zaskoczenie. Po przejeździe krętym wybrzeżem... wycieczka skończyła się 1,5h siedzeniem w parku na ławce pod amfiteatrem :( Było bardzo kiepsko, prawie dzwoniliśmy na pogotowie, a tu jeszcze trzeba było wrócić do Brsec-a. Na szczęście odpoczynek na ławce pomógł i udało się w aucie znaleźć dwie tabletki aviomarinu, którym kiedyś żona się ratowała. Tabletka oraz zakup w markecie dużej kopary (wydałem majątek), skutecznie zniwelowały problemy żołądkowe w drodze powrotnej :) A ja już pełen obaw wybiegałem w przyszłość... przed nami przecież zaplanowany przejazd przez Alpy Austriackie. W Puli na szybko zrobiłem tylko kilka zdjęć amfiteatru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej
Obrazek

Obrazek
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Istria - Brsec oraz trochę Austrii i Słowenii 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone