Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

kontrole winietek w Austrii i spostrzeżenia z drogi

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zawodowiec
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 20.09.2011 15:15

Nastar napisał(a):I druga sprawa - wracaliśmy na tej samej winiecie i granice pokonywaliśmy z zapasem...1h :oops: Czy mogłyby być jakieś problemy gdyby wcześniej zatrzymała nas taka kontrola winietek ? Czy np. policjant próbowałby nam udowodnić, że nie zdążymy ?

Mógłby najwyżej doradzić żeby w momencie upływu terminu zjechać z autostrady na zwykłe drogi, względnie kupić następną winietę. Winieta jest tylko na autostrady, zwykłymi drogami można bez niej.
Teoretycznie jakby zauważył i był złośliwy, to mógłby nic nie powiedzieć i przekazać kolegom stojącym dalej żeby łapali takiego i takiego który pewnie będzie się chciał przemknąć na przeterminowanej winiecie :lol:
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.09.2011 16:06

jasio napisał(a):
Nastar napisał(a):... wracaliśmy na tej samej winiecie i granice pokonywaliśmy z zapasem...1h :oops: Czy mogłyby być jakieś problemy gdyby wcześniej zatrzymała nas taka kontrola winietek ? Czy np. policjant próbowałby nam udowodnić, że nie zdążymy ?

Ja na wszelki wypadek kupuję winietę całoroczną i policjant może mnie cmoknąć w pompę :wink:

Też tak robię. I dodatkowo nie jeżdżę w Austrii autostradami. 8)
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.09.2011 10:28

jasio napisał(a):Bramki do zapłaty tylko kartą nie mają pana w okienku ( nie mają okienka ) , jak jest jakaś awaria są po prostu nieczynne :roll:

Mają, na mniejszych zjazdach; np. Blato n/Cetini; bramka na karty miała pana, który przyjął kartę i wydał paragon. Natomiast nie wiem czy miałem pecha, czy tak jest w standardzie, że bramki automatyczne paragonów nie wydają.
menadzer
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) menadzer » 22.09.2011 11:12

Mnie też bramka nie wydała paragonu. Czekałem na wydruk, aż poszedł do mnie gość z obsługi i powiedział żeby jechać. Po sprawdzeniu konta w PL wszystko było OK.
Jarko1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 23.09.2011 02:00

Jak mi wyjaśnił kasjer zapytany w Varażdinie na "cash" , pokwitowanie na "card only" dostaniesz na końcu po: bilet, karta, karta wypluta i szlaban w górę, wtedy nie ruszasz lecz dusisz przycisk, wypada paragon i dopiero jedziesz. Tego nie wiedziałem płacąc w Zagrzebiu. Sprawdzę za rok.
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 23.09.2011 09:08

Jarko1 napisał(a):Jak mi wyjaśnił kasjer zapytany w Varażdinie na "cash" , pokwitowanie na "card only" dostaniesz na końcu po: bilet, karta, karta wypluta i szlaban w górę, wtedy nie ruszasz lecz dusisz przycisk, wypada paragon i dopiero jedziesz. Tego nie wiedziałem płacąc w Zagrzebiu. Sprawdzę za rok.

Jest dokładnie tak samo.
luk006
Mistrz Świata 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 06.10.2011 20:35

Ja podczas tegorocznego powrotu zostałem zatrzymany 10m przed nieistniejącym przejściem słoweńsko-austryjackim, gdzie pani policjantka sprawdziła winetę, pokazała, że jest ok i można jechać. Zastanawiam się co by było gdym na chwilę przed, stojąc na parkingu i w zasadzie myśląc już, że jestem poza Słowenią, a przed Austrią zdarł z szyby winetkę? Dodam, że sytuacja miała miejsce na przejściu Śentilj-Spielfeld.
Jarko1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 06.10.2011 22:05

Nauczyłbyś się że winety usuwa się po przyjeździe do domciu.
Choć skoro aborcja jest zabroniona, to jak usunąć nie grzesząc ??? 8O
zoork
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoork » 12.10.2011 09:18

Ja muszę podziękować autorowi tematu bo pierwszy raz w CRO i w drodze powrotnej kontrola tak jak jest opisywane czyli zamknięcie pasów autostrady i zrzucenie ruchu przez parking w celu kontroli od razu za Sentilj, dobrze, że posłuchałem rady kolegi i na ostatniej stacji paliw w Słowenii tuż przed granicą kupiłem winietkę i nakleiłem. A tak wszyscy jak mantrę powtarzali kup na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy i było by ...
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 20.10.2011 01:55

Teraz już tak się nieładnie porobiło, że nie dość że winiety tranzytowe zamieniono na tygodniowe (oczywiście z zyskiem dla kasy państwowej), to jeszcze pilnują tego niemal jak prawiczek swej d... w pierdlu.

Gliny się wycwaniły i czeszą nie tylko w "środku" trasy czy na wyjeździe z autobana, ale i na wjeździe. W Słowenii jak wjeżdżamy z węgierskiej 86 na ich nową autostradę też do późnego wieczora na wiadukcie obok zjazdu czatują na bezwinietowców.
Przyznaję że zagapiłem się w czasie wjazdu na granicy i...wpiep..m się na tę autostradę (już nie było jak wrócić). Ale na zjeździe zachowałem wzmożoną czujność i.... widząc radiowóz na rondzie przed wiaduktem skręciłem w drugą stronę - na M. Sobotę...
Uffff!!!

Ogólnie wszędzie jest więcej kontroli, więcej łapanek i więcej akcji nastawionych widocznie na większe wpływy z kar. Zmieniło się wiele na Słowacji i w Słowenii- kiedyś mniej było tej policji na drogach.
Inna sprawa, że w krajach gdzie są bramki, to zjawisko jest wyraźnie mniejsze. A więc świadczyłoby to o tym, że dobrze wiedzą iż sporo kierowców "oszczędza".
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.10.2011 12:43

Co w tym jest nieładnego?
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 21.10.2011 00:13

To, że turysta/kierowca nie jest już traktowany przy opracowywaniu pomysłów na kolejne wpływy z ruchu drogowego do budżetów jak klient/gość, lecz jak krowa do dojenia.

Stać do ruszyć d... za granicę, no to niech buli... :roll: :twisted:

P.S. Nie mam nic przeciwko korzystaniu z infrastruktury za rozsądne pieniądze.
Ale jak jadę przez jakiś kraj w ciągu kilku godzin i muszę zamiast niegdyś 24h winiety wykupić na min. 10 dni, to już niezbyt mi odpowiada.
gonzo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 21.10.2011 09:57

W porównaniu do Polski winiety w Austrii nie są drogie.
cretor23
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 01.03.2012 00:49

Dla wracających do kraju objazdem !!! W Slovenji w Ptuj na stacji Petrol (za mostem pierwsze rondo w lewo 200m) można kupić austriackie winiety karta&gotówa. Ja wracając ,przeważnie przejeżdżam przez Austrię już w nocy i tu info dla tych co też raczej opuszczają Cro pod wieczór. Stacja Shella w Mureck jest czynna chyba do 18. Więc lepiej być spokojnym i wcześniej sie okleić :!: Pozdr
http://www.petrol.si/bencinski-servisi/podrobno/1720
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 01.03.2012 11:00

Co prawda temat o Austriackich autostradach, ale przypominam tym osobą, które jechały by przez Węgry, że Węgierską winietę należy przechowywać przez rok czasu od momentu jej obowiązywania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

kontrole winietek w Austrii i spostrzeżenia z drogi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019