Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 01.02.2018 18:44

Akurat nad wodę nie jeżdżę odkąd wodę w basenie mogę mieć powyżej 30 stopni wolę być u siebie. Rekord w 2016r mieliśmy 37,5 stopnia po prostu bajka wejście do wody bez odrobiny zawahania. A ja jestem ciepłolubny. To był przypadek z taką temperaturą z reguły mamy 32-33 stopnie.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.02.2018 20:07

Zawsze można zagotować wrzątek w garze na kuchence i dolać, na letnie upały taka woda 40C+ jest jak znalazł :mrgreen:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 01.02.2018 20:22

Myślałem jak to zrobić prostym sposobem no i udało nam się. Basen napełniony w sobotę o 17 w niedzielę po przyjściu z kościoła godzina 10 żona wkłada rękę pod pokrywę i mówi że woda jest ciepła. Przynoszę termometr 37,5stopnia Ilość wody około 5m3. Zaraz wskoczyliśmy z dziećmi do wody i tak już zostało. Skończyły się wyjazdy nad wodę.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 01.02.2018 21:53

amatus1 napisał(a): ...... Zgodzę się z Tobą że ludzie są różnej majętności, zbierają kasę przez cały rok by móc zabrać rodzinę, dzieci na wymarzone wakacje i się nie dziwię, że zabierają dużo ze sobą jedzenia, wody itp. Spotkałem się z taka rodzina w cro, bardzo mili, pomocni i życzliwi. Każdego dnia pochcili sami, zapach roznosił się po całej kwaterze:). W ramach tego, że stołowali się sami ojciec powiedział im, że więcej zobaczą: Dubrownik( bez murów), Trogir, Split...głównie tam gdzie można wejść za darmo i ominąć autostrady...Na koniec 10 dyniowego pobytu udali się na obiad do konoby, zapewne przeliczyli fundusze i postanowili miłym akcentem uwieńczyć wakacyjny wyjazd. Na koniec kiedy leżeliśmy z nimi na plaży dzieci sąsiadów powiedziały nam że bardzo im się tu podoba i będą zbierać kasę ( od dziadków, ciotę) aby móc tu jeszcze wrócić...


Trafiłeś w sedno :)
Jak to w życiu bywa nie zawsze Ci, którzy są "zamożni" będą dla innych rodaków bardzo mili, pomocni i życzliwi ...

Każdy ma jakąś określoną kwotę na wakacje. Jedni 5, inni 10, a jeszcze inni 15 tyś lub więcej :roll:
Jestem przekonany, że wakacje tej rodziny należały do udanych i byli bardzo szczęśliwi, że zrealizowali swoje plany.

A uśmiech i szczęście dziecka dla rodzica - bezcenne :lol: :lol: :lol:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9104
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 01.02.2018 22:01

śmigacz napisał(a): Basen napełniony w sobotę o 17 w niedzielę po przyjściu z kościoła godzina 10 żona wkłada rękę pod pokrywę i mówi że woda jest ciepła. Przynoszę termometr 37,5stopnia

To chyba wrzątku do niego wlałeś :wink: , bo po południu i w nocy, to ta woda raczej się trochę ochłodziła, niż podgrzała :roll:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 01.02.2018 22:16

Nie mam zdjęć na telefonie ale przy jednym boku basenu jest krąg 150mb rury PE fi 20 a ona jest podłączona do kotła na ekogroszek który zima ogrzewa budynek produkcyjny. Teraz jak wyprowadziliśmy się do nowego domu w kotłowni jest zrobione wyjście na podłączenie tego patentu. Sprawdza się idealnie. Wrzątku nie muszę dolewać. ;) Polecam wszystkim. W ubiegłym roku w lipcu nie rozłożyliśmy basenu bo wiadomo wyjazd do CRO. Po powrocie następnego dnia basen z "grzałką" był już rozłożony.
RadeGdansk
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 10.01.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadeGdansk » 02.02.2018 00:03

boboo napisał(a):
RadeGdansk napisał(a):Sprawa wyjasnila sie kiedy dzieciak chcial po raz kolejny, ktoregos dnia jesc lody.

@anakin:
Anakin, if one is to understand the great mystery, one must study all its aspects, not just the dogmatic narrow view of the Jedi. If you wish to become a complete and wise leader, you must embrace...a larger view of the Force.
Czasem musisz wyjść z założenia, że ktoś wali przecinki przed "który/któregoś" nie myśląc czy one tam mają być.
Przy czym sam jestem zwolennikiem niezastanawiania się, co też poeta miał na myśli. Jak napisał, tak przyjmuję - choć robię wyjątki :wink: 8)
Pamiętam wystrój klasy w podstawówce. Różne formułki i złote myśli. Także banner z napisem (jakże nieprawdziwym):
przed "który" zawsze stawiamy przecinek
Zapewne w wielu klasach tak było i wielu uczniom tak w głowach zostało.
Ale ad rem:
Znaczy, trzeba by multyplykować owe 28 pln'ów.
Ilekroć? Nie wiem, ciemność jakaś to spowija.

anakin napisał(a):Gdzie pewnie masz głód ( co to w ogóle za okreslenie?)
Podobnie jest z czasem. Co raz słyszę, że ktoś go ma, albo nie ma.
A to gryzie podczas żonglerki równaniami "zasady maksymalnego czasu własnego" :mrgreen:


Masz racje tak mnie nauczono. Przecinek zawsze przed "ktory". Nie wstydze sie swoich brakow w polskim. Jednak mam jakis honor i nie wymadrzam sie. W twoim wpisie to troche tak jak w przyslowiu " przyganial kociol garnkowi". Piszesz jak chcialbys byc wykladowca na uczelni.... pln'ow, emoty.... to troche nie pasuje.

Ps. nie jestem slazakiem. Nie rozumiem tez "bulu" 4 liter u tych, ktorzy sie czepiaja "nie mam gloda". Jak nie ma sie czego czepiac to czepiamy sie pierdol, tak?

Ps2. Sytuacja miala miejsce. Jesli ktos ma malo wiary, to nie moj problem.

Ps3. Rysio - o chlebie, sloikach itd pisalem jako jedzeniu na dzien dobry - wstawilem to w nawias, ale tyczylo sie kazdego - mj blad, zle to zapisalem. :) Nie mialem na mysli golabkow, raczej jakies potrawy typu "Kociolek".

To by bylo na tyle w tym temacie.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.02.2018 01:11

RadeGdansk napisał(a): Nie wstydze sie swoich brakow w polskim.

pablos77 napisał(a):Przecież to nie forum językowe :) Aczkolwiek jest tu paru mądrusiów :roll: którzy to uczą innych jak poprawnie mówić i pisać :hut:

Zróbcie mi laskę i dajcie sobie spokój.

W sumie chciałem napisać "łaskę", ale skoro to bez znaczenia...
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.02.2018 08:15

Wmawiano mi przez dość długi czas, że patriotyzm zaczyna się od szacunku do języka ojczystego.
Zakładam, że 99% pisarzy na tym forum (i na innych forach też) mieni się być patriotami.
No cóż, wychodzi na to, że jakaś połowa z nich się myli, albo są hipokrytami.
Mają gdzieś szacunek do swojego języka i co za tym idzie do interlokutora, każąc mu rozwiązywać rebusy.

Wartość forum to ilość postów, które można łatwo odnaleźć.
I jeśli będę szukać postów o łasce, na pewno w wynikach nie pojawiłby się post anakina, jeśli nie miałby dopisku.
jeśli będę chciał się dowiedzieć kogo trafia szlag, to ci, których trafia szlak, nie wystąpią w wynikach wyszukiwania.

A jak zwrócisz uwagę, to rwetes i Niemcy mnie biją.

Na koniec przytoczę, ale nie skomentuję, bo nie wiem co napisać.
RadeGdansk napisał(a):Nie wstydze sie swoich brakow w polskim.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2018 08:58

pablos77 napisał(a):Przecież to nie forum językowe :) Aczkolwiek jest tu paru mądrusiów :roll: którzy to uczą innych jak poprawnie mówić i pisać :hut:

Widzę, że post usunięty, ale anakin zdążył zacytować.
Tak, to nie forum językowe - co nie znaczy, aby nie starać się pisać poprawnie po polsku.
Nawet w regulaminie jest stosowny zapis.

Pisząc przestrzegaj zasad ortografii i gramatyki oraz wyrażaj się jasno i zrozumiale. Używaj polskich znaków (chyba, że piszesz z zagranicy i masz zagraniczną klawiaturę)

No i jest taka akcja o której dawno nie wspominałem >>> http://bykom-stop.cba.pl/jakpisac.html
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.02.2018 09:27

śmigacz napisał(a):Będziemy testować zobaczymy co z tego wyjdzie. Szkoda że schowek nie jest klimatyzowany u mnie w aucie. Kupno pożyczanie lodówki dla odrobiny wędliny mija się z celem.



Taki box + zamrożona kiełbasa + do wypełniania zamrożone butelki z wodą i bez problemu przewieziesz. Jak tak zabieram frankfurterki które gospodarzom smakują :) Na miejscu przyda Ci się na plaże żeby mieć zimne napoje.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.02.2018 09:37

khml napisał(a):Trafiłeś w sedno :)
Jak to w życiu bywa nie zawsze Ci, którzy są "zamożni" będą dla innych rodaków bardzo mili, pomocni i życzliwi ...

Każdy ma jakąś określoną kwotę na wakacje. Jedni 5, inni 10, a jeszcze inni 15 tyś lub więcej :roll:
Jestem przekonany, że wakacje tej rodziny należały do udanych i byli bardzo szczęśliwi, że zrealizowali swoje plany.

A uśmiech i szczęście dziecka dla rodzica - bezcenne :lol: :lol: :lol:

Tak były bardzo udane, powiem Ci szczerzę, że moja córka nigdy tak nie była zadowolona z wakacji jak tamte dzieciaki ( nie potrafi chyba tego tak doceniać, traktuje to jako normalność.)Wiem, że w tym roku też będą w cro:).
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 02.02.2018 10:23

piekara114 napisał(a):Ja na powrocie z Cro zawsze kilka paczek cavapeci przywoziłam do domu :D


Rozumiem, że chodzi o gotowe, do upieczenia. Jeżeli masz sprawdzone, to podaj producenta. Będę miał grilla na wakacjach, to wypróbuję.
Ja natomiast dwa lata temu przywiozłem przyprawę z Podravki (10kun), zrobiłem w domu i wyszły bardzo dobre.
W ostatnie wakacje niestety nie mogłem znaleźć ani w Plodine, ani w Konzumie.
Załączniki:
cevapi.jpg
Ostatnio edytowano 02.02.2018 10:57 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.02.2018 10:52

SingSing74 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ja na powrocie z Cro zawsze kilka paczek cavapeci przywoziłam do domu :D
Rozumiem, że chodzi o gotowe, do upieczenia. Jeżeli masz sprawdzone, to podaj producenta. Będę miał grilla na wakacjach, to wypróbuję.

Kupuję gotowe w sklepie. Pakowane w MAP, najbezpieczniejsze do transportu. Najczęściej kupuję w Lidlu, kiedyś też z Plodine miałam, ale dla nas były za ostre. No i w transporcie obowiązkowo wkładami obłożone (lub zamrożone butelki). Raz jak jechałam dłużej (zwiedzanie po drodze) to w trakcie trasy (jak już wkłady puszczały) kupowałam zamrożoną paczkę warzyw, aby utrzymać temp. - zero problemu z dowiezieniem do domu w odpowiednich warunkach.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 02.02.2018 13:45

amatus1 napisał(a):
khml napisał(a):Trafiłeś w sedno :)
Jak to w życiu bywa nie zawsze Ci, którzy są "zamożni" będą dla innych rodaków bardzo mili, pomocni i życzliwi ...

Każdy ma jakąś określoną kwotę na wakacje. Jedni 5, inni 10, a jeszcze inni 15 tyś lub więcej :roll:
Jestem przekonany, że wakacje tej rodziny należały do udanych i byli bardzo szczęśliwi, że zrealizowali swoje plany.

A uśmiech i szczęście dziecka dla rodzica - bezcenne :lol: :lol: :lol:

Tak były bardzo udane, powiem Ci szczerzę, że moja córka nigdy tak nie była zadowolona z wakacji jak tamte dzieciaki ( nie potrafi chyba tego tak doceniać, traktuje to jako normalność.)Wiem, że w tym roku też będą w cro:).


To jest właśnie najważniejsze - doceniają coś na co czekają prawdopodobnie cały rok i stanowi to dla nich wielką radość :)
Nie wszystkie dzieci mają taką możliwość co jest niezwykle smutne :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 479
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone