Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 31.01.2018 11:41

Jednej rzeczy nie rozumiem. Według róznych tabel średnie zarobki w CRO czy PL są na zbliżonym poziomie.

https://ergokantor.pl/jak-przedstawiaja-sie-srednie-zarobki-w-panstwach-unii-europejskiej.html

W takim sklepiku w Tisno (taki mnijeszy market) kupują miejscowi i turysci.
Są dwie piekarnie i coś sie zawsze znajdzie - jak wspomnial boboo - pieczywo do oliwy może być inne niż pieczywo z masłem.

Każdy robi jak uważa ale ja nie widzę sensu wożenia czegokolwiek ...
Wydawało mi się, że na porannym bazarku ceny warzyw i owoców (domowych przetworów) były bardzo rozsadne.

Też jestem za zmianą smaków i nawyków na wakacje.
Należę do tych co wierzą, że lokalne produkty bardziej pasują do lokalnego klimat/środowiska/flory.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 31.01.2018 13:19

Z tej tabeli wprost wynika dlaczego Polacy muszą oszczędzać na wakacje, a na samych wakacjach zwracać uwagę, żeby nie przepłacać.

Porównanie "zwykłego" życia mieszkańców Chorwacji i to, że oni kupują w tych samych sklepach, ma się nijak do wakacyjnego pobytu za granicą. Jadąc do Chorwacji w dwa tygodnie polska rodzina 2+2 nierzadko wydaje (wg tej tabeli) 1,5 do 2 miesięcznych dochodów.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 31.01.2018 15:08

ogorek napisał(a):Jednej rzeczy nie rozumiem. Według róznych tabel średnie zarobki w CRO czy PL są na zbliżonym poziomie.

https://ergokantor.pl/jak-przedstawiaja-sie-srednie-zarobki-w-panstwach-unii-europejskiej.html

W takim sklepiku w Tisno (taki mnijeszy market) kupują miejscowi i turysci.
Są dwie piekarnie i coś sie zawsze znajdzie - jak wspomnial boboo - pieczywo do oliwy może być inne niż pieczywo z masłem.

Każdy robi jak uważa ale ja nie widzę sensu wożenia czegokolwiek ...
Wydawało mi się, że na porannym bazarku ceny warzyw i owoców (domowych przetworów) były bardzo rozsadne.

Też jestem za zmianą smaków i nawyków na wakacje.
Należę do tych co wierzą, że lokalne produkty bardziej pasują do lokalnego klimat/środowiska/flory.


Na chorwackich na bazarkach cen do rozsądnych bym raczej nie zaliczył. Pod koniec sierpnia winogrona 25-30 kun/kg, pomidory 10 kun/kg. Tanie winogrona kupowaliśmy w Kauflandzie pod Trogirem za 10 kun kg, włoskie ale też słodkie ;)

Rozsądne ceny mieli za to w Macedonii. Winogrona 20 denarów za kg, brzoskwinie 100 denarów za worek 3 kg :)))

Tak czy owak zawsze bierzemy skrzynkę domowych pomidorów od teściów. Żadne chorwackie czy greckie nie umywają się w smaku :)
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 31.01.2018 21:54

ApropoDefacto napisał(a):
Ps. Whisky się piło wieczorami oczywiście, najlepiej wchodziło gdy człowiek siedział sobie na tarasie a przed nim roztaczał się przepiękny widok na morze :lol:


Nic dodać , nic ująć. :D :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.02.2018 08:24

RadeGdansk napisał(a):Sprawa wyjasnila sie kiedy dzieciak chcial po raz kolejny, ktoregos dnia jesc lody. Mama wytlumaczyla mu, ze nie da rady bo nie maja tyle pieniedzy.

Nie wiem jak inni, ale ja niemal wzruszyłem się do łez. :roll:
Przy założeniu, że gałka lodów kosztuje 7 HRK i kupujemy jedną dziennie, podczas tygodniowego pobytu, to koszt rzędu....28,00 PLN!
Suma istotnie rujnująca budżet wakacyjny. :roll:
I jakos niespecjalnie wierzę. że taka sytuacja miała miejsce.

RadeGdansk napisał(a):Ps. Polski chleb byl, jest i bedzie dla mnie najsmaczniejszy.

Walcz i giń.
Warto.
Obrazek

I woź go workami do Cro.
Tylko nie bierz krojonego.
W całosci dłużej się trzyma.
RadeGdansk napisał(a): Niektorzy robia kanapki, ja osobiscie nie, poniewaz w tym upale nie mam glodu na nic innego niz napoje i owoce.

To co po Ci chleb?
Aaaaaaaaaaaaaa......w apartmanie.
Gdzie pewnie masz głód ( co to w ogóle za okreslenie?)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.02.2018 09:36

RadeGdansk napisał(a):Sprawa wyjasnila sie kiedy dzieciak chcial po raz kolejny, ktoregos dnia jesc lody.

@anakin:
Anakin, if one is to understand the great mystery, one must study all its aspects, not just the dogmatic narrow view of the Jedi. If you wish to become a complete and wise leader, you must embrace...a larger view of the Force.
Czasem musisz wyjść z założenia, że ktoś wali przecinki przed "który/któregoś" nie myśląc czy one tam mają być.
Przy czym sam jestem zwolennikiem niezastanawiania się, co też poeta miał na myśli. Jak napisał, tak przyjmuję - choć robię wyjątki :wink: 8)
Pamiętam wystrój klasy w podstawówce. Różne formułki i złote myśli. Także banner z napisem (jakże nieprawdziwym):
przed "który" zawsze stawiamy przecinek
Zapewne w wielu klasach tak było i wielu uczniom tak w głowach zostało.
Ale ad rem:
Znaczy, trzeba by multyplykować owe 28 pln'ów.
Ilekroć? Nie wiem, ciemność jakaś to spowija.

anakin napisał(a):Gdzie pewnie masz głód ( co to w ogóle za okreslenie?)
Podobnie jest z czasem. Co raz słyszę, że ktoś go ma, albo nie ma.
A to gryzie podczas żonglerki równaniami "zasady maksymalnego czasu własnego" :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2018 09:38

anakin napisał(a):
RadeGdansk napisał(a):Sprawa wyjasnila sie kiedy dzieciak chcial po raz kolejny, ktoregos dnia jesc lody. Mama wytlumaczyla mu, ze nie da rady bo nie maja tyle pieniedzy.

Nie wiem jak inni, ale ja niemal wzruszyłem się do łez. :roll:
Przy założeniu, że gałka lodów kosztuje 7 HRK i kupujemy jedną dziennie, podczas tygodniowego pobytu, to koszt rzędu....28,00 PLN!
Suma istotnie rujnująca budżet wakacyjny. :roll:
I jakos niespecjalnie wierzę. że taka sytuacja miała miejsce.

RadeGdansk napisał(a):Ps. Polski chleb byl, jest i bedzie dla mnie najsmaczniejszy.

Walcz i giń.
Warto.
Obrazek

I woź go workami do Cro.
Tylko nie bierz krojonego.
W całosci dłużej się trzyma.
RadeGdansk napisał(a): Niektorzy robia kanapki, ja osobiscie nie, poniewaz w tym upale nie mam glodu na nic innego niz napoje i owoce.

To co po Ci chleb?
Aaaaaaaaaaaaaa......w apartmanie.
Gdzie pewnie masz głód ( co to w ogóle za okreslenie?)


widać że frustratów na tym forum nie brakuje
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 01.02.2018 10:06

anakin napisał(a):Gdzie pewnie masz głód ( co to w ogóle za okreslenie?)


"Mieć głód", to na Górnym Śląsku gwarowe, często używane określenie na bycie głodnym.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.02.2018 10:13

Robi się bałagan na maxa...i ma to coraz mniej wspólnego z tematem wątku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107689
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2018 11:30

amatus1 napisał(a):Robi się bałagan na maxa...i ma to coraz mniej wspólnego z tematem wątku.

Może i tak ... ale konkrety są w innym wątku.
Ten został potraktowany jako luźna dyskusja.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 01.02.2018 15:09

Jak myślicie cienka kiełbasę na grilla bez lodówki uda się przewieźć do CRO w stanie jadalnym? Zakładam że u nas będzie głęboko zamrożona. Został mi uraz do tamtejszych wędlin przyrządzanych na grillu. Stąd pomysł już od ostatniego pobytu aby zabrać naszą.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.02.2018 15:42

śmigacz napisał(a):Jak myślicie cienka kiełbasę na grilla bez lodówki uda się przewieźć do CRO w stanie jadalnym? Zakładam że u nas będzie głęboko zamrożona. Został mi uraz do tamtejszych wędlin przyrządzanych na grillu. Stąd pomysł już od ostatniego pobytu aby zabrać naszą.


Cooler + wkłady.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 01.02.2018 16:39

śmigacz napisał(a): kiełbasę na grilla bez lodówki uda się przewieźć do CRO w stanie jadalnym?


Kiełbasę zamrozić, włożyć do szczelnego pudełka plastikowego, owinąć ręcznikami i włożyć głęboko do bagażnika. Powinny dojechać.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 01.02.2018 17:34

Będziemy testować zobaczymy co z tego wyjdzie. Szkoda że schowek nie jest klimatyzowany u mnie w aucie. Kupno pożyczanie lodówki dla odrobiny wędliny mija się z celem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2018 18:22

śmigacz napisał(a):Będziemy testować zobaczymy co z tego wyjdzie. Szkoda że schowek nie jest klimatyzowany u mnie w aucie. Kupno pożyczanie lodówki dla odrobiny wędliny mija się z celem.
Warto. Dodatkowo schłodzisz sobie napoje, jakieś czekoladki na drogę się nie rozpuszczą... Ja na powrocie z Cro zawsze kilka paczek cavapeci przywoziłam do domu :D
A lodówka sprawdza się też przy jakiś weekendowych wypadach nad wodę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 478
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone