Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.01.2018 17:53

babiszado napisał(a):Zabieranie ze sobą wody czy piwa do HR (czy gdziekolwiek indziej) mnie zawsze kojarzyło się ze swego rodzaju patologią.


Cóż jestem patologią :) Tu nie chodzi o oszczędność tylko o wygodę . Wyjmuję zgrzewkę z auta i mam na te pierwsze godziny. Tradycyjnie co robię to idę oglądać okolicę no i oczywiście biegiem nad morze a nie rozmyślanie gdzie jest sklep bo wszystkim się pić chce.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Pierwszy raz do Cro co zabrać do jedzenia a co na plażę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.01.2018 17:58

co-zabieracie-na-plaze-t22748.html

Jedzenie na plażę kupowane w PL ? Czego to ludzie nie wymyślą :D Kup po prostu to co będziesz jadła jak już koniecznie musisz.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.01.2018 18:06

Smigacz ja również w bagażniku mam wodę na rozruch...piwo to pal licho, wytrzymam chwilę ale wodę pod ręką zawsze mamy:)
hania_d80
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.09.2017
Re: Pierwszy raz do Cro co zabrać do jedzenia a co na plażę

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania_d80 » 29.01.2018 18:20

Lechoo napisał(a):https://www.cro.pl/co-zabieracie-na-plaze-t22748.html

Jedzenie na plażę kupowane w PL ? Czego to ludzie nie wymyślą :D Kup po prostu to co będziesz jadła jak już koniecznie musisz.


Ja wiem, że jesteś długo na forum ale masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Cro co zabrać do jedzenia a co na plażę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2018 18:37

hania_d80 napisał(a):Witam
Przepraszam z góry za otwarcie tematu bo było pełno , ale niestety nie widzę żeby wszystko było w jednym miejscu lub "świeże"

Jadę pierwszy raz do Chorwacji z całą rodziną i nie wiem co mam ze sobą zabrać do jedzenia aby tam nie przepłacać i co jest niezbędne do zabrania na plażę

Może jakiś poradnik na 2018 rok ?

Jesteś we właściwym wątku, nie trzeba czytać od pierwszej strony, wystarczy kilka stron wstecz.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.01.2018 18:49

amatus1 napisał(a):Smigacz ja również w bagażniku mam wodę na rozruch...piwo to pal licho, wytrzymam chwilę ale wodę pod ręką zawsze mamy:)


Piwo kolejny temat smakosze mnie zaraz zlinczują dość że piję Warkę Strong która sama w sobie jest słodka to jeszcze z sokiem. No ale biorę tylko zgrzewkę która się dość szybko kończy i przestawiam się na Karlovacko choć sam nie wiem czy Ożujsko nie lepsze. W tym roku głębiej to przeanalizuję. :oczko_usmiech:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 29.01.2018 19:45

Oczywiście, że Ożujsko lepsze. Przecież Karlovacko to Heineken.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 29.01.2018 19:58

Bidon napisał(a):Oczywiście, że Ożujsko lepsze.


Zgadzam się w 200%. A jak smakuje na plaży :D

Pozdrowienia.;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.01.2018 20:12

Bidon napisał(a):Oczywiście, że Ożujsko lepsze. Przecież Karlovacko to Heineken.

Mój gospodarz zawsze mi powtarza że prawdziwy Dalmatyniec nie ruszy piwa z Zagrzebia :oczko_usmiech: :mrgreen:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3435
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 29.01.2018 20:44

Rzecz dotyczy Czechów, ale pewnie wielu Polaków tak robi. Spędzają dwa tygodnie na campie i nie ruszają się nigdzie przez ten czas. Wszystkie zapasy mają przywiezione niedużym autem Hondą Civic. Jedynie pieczywo kupują w campingowym sklepiku. Nie zaglądałem im do namiotu, ale nie wyglądają na głodujących. Więc domyślam się, że prowiant przywieziony z kraju. W ostatnim dniu pobytu fundują sobie mega kolację w restauracji na campie.
Ostatnio edytowano 30.01.2018 09:05 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.01.2018 20:48

dids76 napisał(a):
Bidon napisał(a):Oczywiście, że Ożujsko lepsze. Przecież Karlovacko to Heineken.

Mój gospodarz zawsze mi powtarza że prawdziwy Dalmatyniec nie ruszy piwa z Zagrzebia :oczko_usmiech: :mrgreen:


dokładnie tak :mrgreen:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.01.2018 21:28

Pewnie że O-żulsko jest lepsze, nazwa taka swojska :). Kiedyś smakowałem się w Lasko ale ostatnio jakby tego mniej w sklepach ?.
Dla mnie i tak najlepsze piwo to jednak jest w konobie lane i wtedy w sumie to nie ma znaczenia jakie :).
Mi natomiast po kilku już latach totalnie zbrzydła Rakija, nawet mam tego trochę w domu i tak stoi bez żadnych perspektyw (niektóre butelki już z 3 lata).

Odnośnie zapasów, to tak jak inni pisali optymalnie jest wziąć coś na śniadania i na początek pobytu czyli wędliny, sery żółty, trochę mleka, masełko (do tej pory była dobra przebitka na Polskim), jajeczka itp. co kto lubi.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.01.2018 22:25

yzedef napisał(a): Laško

I PAN.... :mrgreen:

A potem dopiero Ożujsko. :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.01.2018 01:18

damianisko5 napisał(a):Rzecz dotyczy Czechów, ale pewnie wielu Polaków tak robi. Spędzają dwa tygodnie na campie i nie ruszają się nigdzie przez ten czas. Wszystkie zapasy mają przywiezione niedużym autem Hondą TypR. Jedynie pieczywo kupują w campingowym sklepiku. Nie zaglądałem im do namiotu, ale nie wyglądają na głodujących. Więc domyślam się, że prowiant przywieziony z kraju. W ostatnim dniu pobytu fundują sobie mega kolację w restauracji na campie.

Może są już w Chorwacji trzydziesty raz i wszystko widzieli...? Może przyjechali wyłącznie odpoczywać...?
Wiesz... nie przyszło by mi do głowy by zaglądać komuś do talerza, do bagażnika i obserwować jakie robi zakupy w sklepiku 8O Czy po to jeździsz do Chorwacji :?:

Ja nie wożę niczego ale jeśli sąsiad przywiezie trzy worki ziemniaków i trzydzieści zgrzewek piwa to znaczy, że tak lubi i nic mi do tego :!:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.01.2018 08:56

Wiesz czasem mimochodem zauważysz :wink: Mi się rzucili w oczy Austriacy, którzy mieszkali piętro nad nami. Przyjechali z oplandekowaną przyczepką. Myślę sobie, o pewnie też będą na czymś pływać, tym bardziej że ich przyczepka była zdecydowanie większa od mojej na której woziłem gumjaka z silnikiem i innym szpejem. Jakież było moje zdziwienie jak zaczęli się rozpakowywać :mrgreen: Najpierw zgrzewki wody, potem zgrzewki piwa, potem zgrzewki coli, potem zgrzewki ... nawet wielką pakę zbiorczą chleba tostowego mieli i jajka. W sumie było ich 10 osób, więc pewnie dali radę wszystko zjeść, bo po 10 dniach jak wyjeżdżali niczego nie znosili. Trudno mi było nie zauważyć skoro koło mojego tarasu łazili dobrą godzinę zanim wszystko wnieśli. Nasz Ivan stwierdził, że nie wie czy projekt domu przewidywał takie obciążenie na stropie :mrgreen:

Generalnie bardzo fajni sąsiedzi. Z kwatery wychodzili dopiero po 20 i jechali na Zrce. Wracali pewnie nad ranem, ale widać kulturalnie bo nigdy nas nie obudzili :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 475
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone