Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dexiu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.04.2011
Jakie Ceny w okolicy Trogiru w 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexiu » 09.01.2018 22:09

Jeśli ktoś był w 2017 r w okolicach Trogiru podczas wakacji to proszę o ceny jakie były np. w sklepie ,w restauracji czy też barach przy plaży
Anna74
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 12.04.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna74 » 10.01.2018 08:44

Najtaniej w sklepach Kaufland i Lidl
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Jakie Ceny w okolicy Trogiru w 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.01.2018 22:36

[url][/url]
dexiu napisał(a):Jeśli ktoś był w 2017 r w okolicach Trogiru podczas wakacji to proszę o ceny jakie były np. w sklepie ,w restauracji czy też barach przy plaży


Tak, masz rację, dokładnie tyle ile piszesz :)
Anna74
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 12.04.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna74 » 11.01.2018 08:49

Ceny są w gazetkach reklamowych. Jaki sens jest podawanie cen podstawowych produktów z tamtego roku. Mamy przykład cen masła czy jajek np. w Polsce.
Jak znajdę rachunek z restauracji to dam znać.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 11.01.2018 09:17

Anna74 napisał(a):Ceny są w gazetkach reklamowych. Jaki sens jest podawanie cen podstawowych produktów z tamtego roku. Mamy przykład cen masła czy jajek np. w Polsce.
Jak znajdę rachunek z restauracji to dam znać.

Ceny masła i jajek w CRO i PL chyba się już wyrównały.
Teraz kolej na mięso i wędliny :lol:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 11.01.2018 17:17

SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 11.01.2018 23:32

Dla osób, które chciałyby się dowiedzieć dlaczego w CAŁEJ Europie podrożały masło i jajka, polecam lekturę:

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Maslo-mo ... 32966.html

Co do cen w Chorwacji, to z dużym uproszczeniem można przyjąć, że zakupy w markecie będą droższe o 20-30% niż u nas, natomiast w restauracjach zaplacimy przynajmniej dwukrotnie więcej niż w Polsce - szczególnie drogie są dania rybne. Pizza i inny fast food jest porównywalny cenowo.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.01.2018 07:46

SingSing74 napisał(a):Dla osób, które chciałyby się dowiedzieć dlaczego w CAŁEJ Europie podrożały masło i jajka, polecam lekturę:

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Maslo-mo ... 32966.html


Czytałem kiedyś ten (lub podobny artykuł). Jest on dosyć zagmatwany. Z jednej strony, wyjaśnia mechanizmy, które spowodowały wzrost cen masła, a z drugiej...sam sobie zaprzecza. Przykład:
- Kiedy w UE zniesiono limity, podaż mleka gwałtownie wzrosła. To normalne, każdy chciał zarobić. W związku z tym rolnicy zaczęli produkować dużo.
A zaraz dalej:
Produkcja masła spadła jednak nie tylko w UE.
:lol: :lol: :lol:

Dobra, o maśle wiadomo, ale jaja? Przecież ceny jaj się znacząco nie zmieniły od lat...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2018 07:59

Marsallah napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Dla osób, które chciałyby się dowiedzieć dlaczego w CAŁEJ Europie podrożały masło i jajka, polecam lekturę:

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Maslo-mo ... 32966.html


Czytałem kiedyś ten (lub podobny artykuł). Jest on dosyć zagmatwany. Z jednej strony, wyjaśnia mechanizmy, które spowodowały wzrost cen masła, a z drugiej...sam sobie zaprzecza. Przykład:
- Kiedy w UE zniesiono limity, podaż mleka gwałtownie wzrosła. To normalne, każdy chciał zarobić. W związku z tym rolnicy zaczęli produkować dużo.
A zaraz dalej:
Produkcja masła spadła jednak nie tylko w UE.
:lol: :lol: :lol:

Czyli sprawdza się powiedzenie "masło maślane" :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.01.2018 10:44

Marsallah napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Dla osób, które chciałyby się dowiedzieć dlaczego w CAŁEJ Europie podrożały masło i jajka, polecam lekturę:

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Maslo-mo ... 32966.html


Czytałem kiedyś ten (lub podobny artykuł). Jest on dosyć zagmatwany. Z jednej strony, wyjaśnia mechanizmy, które spowodowały wzrost cen masła, a z drugiej...sam sobie zaprzecza. Przykład:
- Kiedy w UE zniesiono limity, podaż mleka gwałtownie wzrosła. To normalne, każdy chciał zarobić. W związku z tym rolnicy zaczęli produkować dużo.
A zaraz dalej:
Produkcja masła spadła jednak nie tylko w UE.
:lol: :lol: :lol:

Dobra, o maśle wiadomo, ale jaja? Przecież ceny jaj się znacząco nie zmieniły od lat...



To dosyć proste :)

Skoro można było produkować mleko bez ograniczeń, zaczęto to robić, aż przyszedł moment kiedy było go na rynku zbyt dużo. Ceny skupu okazały się nieopłacalne dla producentów, więc pod nóż poszło sporo bydła mlecznego. Zbiegło się to z dużym wzrostem popytu w Chinach, które zaczęły skupować produkty mleczne z Europy. Znów wzrósł globalny popyt, ale na odbudowę stad trzeba nieco poczekać. Do tego czasu ceny będą wysokie.

Co do jaj, to podeprę się cytatem:
"Popyt na produkcję z polskich kurników wzrósł przede wszystkim dlatego, że w Holandii i Belgii na kurzych fermach wykryto ślady fipronilu - substancji używanej do zwalczania pcheł. To spowodowało konieczność wybicia tam licznych stad. Do tego we Włoszech wystąpiła ptasia grypa, której efektem także był sanitarny ubój niosek."


Brak kurek, mniejsza podaż, a co za tym idzie wyższe ceny jaj ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.01.2018 19:08

Marsallah napisał(a):Dobra, o maśle wiadomo, ale jaja? Przecież ceny jaj się znacząco nie zmieniły od lat...

"Jak nie jak tak"
Jeszcze w wakacje u mnie na wsi w dawnym PGR płaciłem za jajko 1 zł.
Dziś 1,30.
A i tak są zapisy i sprzedają dla zaufanych klientów max 20 szt co dwa tygodnie. :lol: Taki rarytas. :!:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 20:41

Trzeba mamusi (teściowej) kury na urodziny kupić i jajka będą :mrgreen:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.01.2018 10:00

Nie ma się co śmiać. Dobre jajko z pewnego źródła, to niemal skarb. Podobnie jak każde inne, pozbawione nadmiaru chemii jedzenie.

W krajach w jakich byłem tzw. "trójki" czyli najgorszej kategorii jajka nie uświadczyłem. W polskich sklepach jest odwrotnie, ze świecą trzeba szukać choćby "dwójki", a jedynkę widziałem tylko raz w życiu. Jeszcze do niedawna "3" można było kupić po 30 groszy, teraz są już droższe, więc podwyżka cen jest faktem.

W Chorwacji jajka były droższe niż u nas, ale o ile dobrze pamiętam były to na szczęście "jedynki".

Z ciekawostek powiem, że Chińczycy potrafią otrzymać jajko z pominięciem kury ;)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 13.01.2018 12:53

Przypomniała mi się "sexmisja" i scena z odkręcanymi jajkami.

I proszę, faktycznie Chinczykom opłaca się robić sztuczne zamiast tych od kur ...



Świat wogóle "oszalał" w USA furrorę robi butelkowana woda z kałuży lub z jeziora bo woda z krany zawiera trucizny i chipy (chcą nas zniwolić ;) ) i należy pić taką "naturalną"/"nieprzetworzoną"

Zaslyszane 2 dni temu w radio - nie sprawdzałem i jakiś trudno mi uwierzyć że w USA nie ma jakiegoś SANEPID-u, który by zabronił sprzedawania 'kałużanki'
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.01.2018 13:13

No, ja nie wiem z tymi jajami. Rzadko mam okazję kupować je na targu, ale w sklepach kupuję prawie tylko "jedynki" i wciąż płacę ok. 5 zł za 6 sztuk. Nie ma tak, jak z masłem, gdzie rok temu płaciłem za osełkę 300g 6 zł, 3 miesiące temu (górka) 12, a teraz płacę 10. Fakt, że ostatnio na półkach polskich sklepów ląduje mniej jedynek związany jest zapewne z tym, że idą one na rynki zachodnie, o czym wspominaliście.

Co do klarowności tego artykułu, to tam było właśnie tak zagmatwane. To co piszesz, jest jasne - nie wyczytałem tego natomiast w artykule. BTW, z jego treści zrozumiałem, że ceny masła już nie spadną, bo UE uwolniła limity cen skupu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 473
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone