Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.11.2017 15:30

piotrekbeti napisał(a):Rezerwa fajna. Byłem u takiego znajomego z lombardu. Zapach wewnątrz koszmar. Podjeżdźa pod lombard Kamaz. Kierowca wytacza z paki z drugim kolesiem 2 beczki 200l ropy i kilkanaście kanistrów do tego i wstawia w komis na 7 dni po 2 zeta litr. Sprzedawca lombardu od razu wysyła smesy po znajomych że ma paliwo do kupienia po 3zeta, ale trzeba brać minimum 100l i być do wieczora. Można? A najlepsze że lombardziarz ma w szufladzie kilkanaście trefnych dowodów aby wystawiać jumany towar na Słupa żeby się psiarnia nie czepiła. Każdy lombard.

I liczę jak się zmieścić w założonym budżecie. Biorąc paliwo po 2zeta do przyczepki czy bagażnika oszczędzam na 3000km przewidywanej trasy 30x3zetax5,5litra.495zeta. Paliwo kosztuje tylko wtedy 330 zeta na wyjazd.




Kup jeszcze przeterminowane konserwy i namiot z wojskowego demobilu, to się zmieścisz, a jak nie to przecież możesz kogoś okraść na miejscu.


Teraz na poważnie. Dostałem ostrzeżenie, kiedy pisałem w tym wątku o piwie.
Tu ktoś poleca kupowanie kradzionego paliwa i nic?
Ostatnio edytowano 05.11.2017 16:43 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.11.2017 15:52

piotrekbeti napisał(a):My planujemy podobnie. 14 noclegów plus 2 noclegi tranzytowe plus Prom ze Splitu. Plus dojazd 3000km w dwie strony. Plus winiety CZ HU Słowacja na 14-30dni. Plus paliwo 5baków benzyny do pełna. Plus autostrady Cro. Plus jedzenie, picie, rozrywki, napoje wyskokowe. Planowany budżet na 3 osoby 2000-2200. Da się?

zapomniałeś o kosztach magnesów na lodówkę... a w sumie racja, można teraz kupić taniej na alegro lub samemu coś skonstruować, będzie pewnie zdecydowanie taniej
yzedef napisał(a):Tak czytam... i jazda z dodatkowym paliwem które waży kupę kg a i zajmuje masę miejsca to jaki to komfort ?, nie mówiąc że z tych kanistrów w aucie mamy "fajny" zapach.

napisał przeca, że ciągnie za sobą przyczepkę, pewnie oznaczoną ADRem, więc miejsca mu nie ubędzie, a zapach to komu innemu dokuczy; zresztą o przewozie paliwa debatujemy w innym wątku:
ile-ropy-moge-przewiesc-t7356.html
yzedef napisał(a):W tym roku pierwszy raz nie podliczyłem kosztów na zasadzie po co ?, byłem zadowolony. spędziłem miło czas i to się liczy!. Na co dzień człowiek tyra, ma masę stresów a jak ma pewien komfort finansowy to szkoda życia na jakieś tam liczenie....

ja tam coś zawsze podliczam tak mw. dla zobrazowania innym; potem wyrównuję do okrągłej 5setki to co zostało :P
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 05.11.2017 15:52

Nie kapuje tych przechwałek kto wyda mniej.....

Będąc ładną blondynką, z duzym dekoltem, mozna miec takie wakacje za darmo

Tfu, nawet można jeszcze dorobić na miejscu :roll:

Ja zmieściłem sie w 5 tys jak rok temu za 2+1 we wrześniu w Baśka Voda
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.11.2017 17:59

Z racji pracy w poligrafii magnesy na auto zrobiłem sam. Grafika z neta, druk i folia z cyfry, magnesy i doklejanie własne. Jestem na etapie robienia zapasów w Bidzie. Zupki po 0.49 100sztuk. Woda z Jadranu i filtr z dzbankiem magnezowy a 12,99zeta
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.11.2017 18:00

Nie polecam jumanego paliwa. Mnie takie coś też wkurza że lombardy to w 90 procentach paserstwo kradzionego towaru.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.11.2017 18:05

Nie uwierzycie jaki na wyprzedaży w Tes.o kupiłem zestaw pletwy maska Fajka za 17 zeta. W Bidzie spodenki kąpielowe po 7 zeta.
A w jakiej walucie podałem koszt urlopu w Cro?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.11.2017 18:09

sito_zabrze napisał(a):(...) Będąc ładną blondynką (...)
Thin ice, thin ice...
Kilka godzin wstecz poszło parę banów. Jeśli się nie mylę, miały jakiś tam związek z blondynkami. :?

:mrgreen: :lol:
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 05.11.2017 18:41

piotrekbeti napisał(a):Rezerwa fajna. Byłem u takiego znajomego z lombardu. Zapach wewnątrz koszmar. Podjeżdźa pod lombard Kamaz. Kierowca wytacza z paki z drugim kolesiem 2 beczki 200l ropy i kilkanaście kanistrów do tego i wstawia w komis na 7 dni po 2 zeta litr. Sprzedawca lombardu od razu wysyła smesy po znajomych że ma paliwo do kupienia po 3zeta, ale trzeba brać minimum 100l i być do wieczora. Można? A najlepsze że lombardziarz ma w szufladzie kilkanaście trefnych dowodów aby wystawiać jumany towar na Słupa żeby się psiarnia nie czepiła. Każdy lombard.

Możesz oszczędzić jeszcze bardziej. Załóż kominiarę i jedź do znajomego tego od ropy, wystrasz go kapiszonowcem i weź ropę za darmo :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.11.2017 08:36

sito_zabrze napisał(a):Nie kapuje tych przechwałek kto wyda mniej.....

... Ja zmieściłem sie w 5 tys jak rok temu za 2+1 we wrześniu w Baśka Voda


To przeca nie przechwałki tylko jaja sobie kolo robi ...

Ty za to nie podajesz nawet czy na 5 dni czy na 3 tygodnie ta kwota :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.11.2017 08:48

12 noclegów :P
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 06.11.2017 10:22

14 noclegów Wyspa Brać plus 2 tranzytowe w sierpniu
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 06.11.2017 10:25

piotrekbeti napisał(a):Pamiętam taki kontrowersyjny post. 600PLN za 14 dni z dojazdem w Cro. My planujemy podobnie. 14 noclegów plus 2 noclegi tranzytowe plus Prom ze Splitu. Plus dojazd 3000km w dwie strony. Plus winiety CZ HU Słowacja na 14-30dni. Plus paliwo 5baków benzyny do pełna. Plus autostrady Cro. Plus jedzenie, picie, rozrywki, napoje wyskokowe. Planowany budżet na 3 osoby 2000-2200. Da się?


Nie wiem co się tak bulwersujecie, przecież te 2000-2200, to nie wiadomo czy w złotówkach, euro czy jeszcze czymś innym :roll: Jak w euro to przecież spokojnie się da :mrgreen: 8)
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 06.11.2017 10:41

przeciez to na osobe wiec pewex ze sie da
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.11.2017 11:34

My zawsze musimy zmieścić sie w 5 tys PLN.... staramy sie jechac na 10-13 noclegów. Jezdzimy we wrzesniu. Auto na gaz. Moja Aśka mi powiedziala ostatnio ze te wakacje są takie jakieś biedne.... nie na wszystko se mozemy pozwolić itp... trza czasami postać przy garach

Odpowiedziałem ze są ludzie co 10 lat nigdzie nie byli. A my 10 raz byliśmy pod rząd na wakacjach. Zwiedziliśmy juz praktycznie kazdy zakątek Chorwacji. Moze bez rarytasów ale na 3 kugle lodów zawsze nas stać
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.11.2017 13:10

sito_zabrze napisał(a):Moja Aśka mi powiedziala ostatnio ze te wakacje są takie jakieś biedne.... nie na wszystko se mozemy pozwolić itp... trza czasami postać przy garach


Ja mam jeszcze zabawniej - jeżeli idzie o obiady.

Rodzina chce abym gotował bo to lubi (znaczy się jeść to co ugotuję).
A ja gotuję z lokalnych produktów - nic nie wożę.

Max co drugi dzień mogą zjeść "na mieście" przy krótkim pobycie.
przy dłuższym to 3:1 nawet (gotowanie do restauracji)
Ale mi to jakoś szybko schodzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 470
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone