Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.11.2017 14:49

Kazdy lubi to co lubi albo to na co go stac. My jadąc na 14 dni 2+1wydajemy ok. 2000-2200 zl na osobę i nie uważam abyśmy ,,nędznie,, w cro żyli. Co drugi dzień jadamy w Konoba obiady, śniadania we własnym zakresie z lokalnych produktów, na kolację najczęściej owoce, arbuzy...he paliwa w karnistrze nie wozimy bo mamy na pace kajak a i mała oszczędność by wyszła bo pali ok 5,5 litra/100km. Apartament mamy z klima,corka osobna sypialnie...do plaży niestety kawałek drogi bo ok 250 metrów ale coś za coś... a co opisanych powyżej lodów to siebie nie folgujemy chodź mam wrażenie że z roku na rok są coraz to gorsze:(
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 06.11.2017 15:07

Wszystko sie zgadza - tak naprawde dojazd w tym wszystkim jest najdrozszy - bo na miejscu to co kto lubi lub na co go stac. wazne by sie dobrze bawic - jedni lubia przy paluszkach i szklance wody inni przy uginajacym sie stole. Dla kazdego co innego :)
Mimo to i tak patrzac na to ogolnie juz zupelnie bardzo podziwiam osoby ktore mieszcza sie w 10tys na 14 dni. bo jak sie policzy dojazd - 1500 zl (paliwo+winiety+noclegi+jedzenie) do tego nocleg na miejscu 4500-5000 zl (dla 6 osob z klima) plus ubezpieczenie 400-500 zl to mamy 6000-6500 zl. to zostaje 3500 zl na miejscu czyli 250 zl na dzien. to calkiem nieduzo zwazywszy ze chcemy gdzies cos zwiedzic (czy podjechac/poplynac czy zaplacic za wejsciowke) czy zjesc na miescie, czy nawet kupic te kilka razy dziennie lody.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.11.2017 00:31

Volroch napisał(a):Wszystko sie zgadza - tak naprawde dojazd w tym wszystkim jest najdrozszy - bo na miejscu to co kto lubi lub na co go stac. wazne by sie dobrze bawic - jedni lubia przy paluszkach i szklance wody inni przy uginajacym sie stole. Dla kazdego co innego :)
Mimo to i tak patrzac na to ogolnie juz zupelnie bardzo podziwiam osoby ktore mieszcza sie w 10tys na 14 dni. bo jak sie policzy dojazd - 1500 zl (paliwo+winiety+noclegi+jedzenie) do tego nocleg na miejscu 4500-5000 zl (dla 6 osob z klima) plus ubezpieczenie 400-500 zl to mamy 6000-6500 zl. to zostaje 3500 zl na miejscu czyli 250 zl na dzien. to calkiem nieduzo zwazywszy ze chcemy gdzies cos zwiedzic (czy podjechac/poplynac czy zaplacic za wejsciowke) czy zjesc na miescie, czy nawet kupic te kilka razy dziennie lody.


U mnie koszty wyglądały w tym roku tak :

- 1200 PLN paliwo i winiety ( LPG )
- 1500 PLN noclegi 12 x 30 euro za 2+1, wyszło 360E ale Chorwatka dała nam 10E zniżki :mrgreen:
- 300 PLN zakupy w Polsce
- pozostałe 2000zł wydaliśmy na miejscu, 5 obiadów na mieście, lody , zakupy w Lidlu i Konzumie. Na wycieczki nie wydaliśmy nic bo z 2,5 letnim dzieckiem nam sie nie chciało zwiedzać, zresztą praktycznie wszystko juz widzieliśmy w Cro. Ostatnie 300 kun wydaliśmy na % przywiezione do kraju, kilkanaście litrów wina i rakiji :mrgreen:

Pobyt we wrześniu ( Baśka Voda ), apartman u starszej pani, zaden rarytas ale była klima, tv , internet, duza kuchnia z garami itp, miejsce na auto. Do plaży 200 metrów
Pani nas co chwile czymś częstowała, tu pączki dała dziecku, tu pizze nam przyniosła, wino i rakije własnej roboty....
Gdy odwiedzili nas znajomi nie robiła problemu i zaprosiła ich do środka, dała rakije na stół.... Prawdziwa Chorwatka.
Za rok jeśli pojedziemy do Baśki, od razu walimy do niej
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.11.2017 12:37

Volroch napisał(a):Wszystko sie zgadza - tak naprawde dojazd w tym wszystkim jest najdrozszy - bo na miejscu to co kto lubi lub na co go stac. wazne by sie dobrze bawic - jedni lubia przy paluszkach i szklance wody inni przy uginajacym sie stole. Dla kazdego co innego :)
Mimo to i tak patrzac na to ogolnie juz zupelnie bardzo podziwiam osoby ktore mieszcza sie w 10tys na 14 dni. bo jak sie policzy dojazd - 1500 zl (paliwo+winiety+noclegi+jedzenie) do tego nocleg na miejscu 4500-5000 zl (dla 6 osob z klima) plus ubezpieczenie 400-500 zl to mamy 6000-6500 zl. to zostaje 3500 zl na miejscu czyli 250 zl na dzien. to calkiem nieduzo zwazywszy ze chcemy gdzies cos zwiedzic (czy podjechac/poplynac czy zaplacic za wejsciowke) czy zjesc na miescie, czy nawet kupic te kilka razy dziennie lody.


No kupy się nie trzyma :)

Piszesz, że najdroższy jest dojazd a wydajesz na niego 1,5 koła gdzie na kwatery idzie Ci 4,5-5,0 :)

Wspominasz o noclegu dla 6 osób

No przy 6 osobach to wiadomo, że i koszt 10 koła jest do zniesienia

My na 2+1 przy 14 dniach pod namiotem wydaliśmy ponad połowę Twojej kwoty, przy ilości osób koszta wiadomo nie rosną proporcjonalnie. 6 osób to zwykle na 2 auta lub nieco większe a wiec i najprawdopodobniej nieco bardziej paliwożerne

My przy ponad 6 kołach ponieśliśmy wydatki związane z dojazdem (Toruń-Baśka-Porec-Toruń) w wysokości -1060,52

gdzie

autostrady -324,32 (w jedna stronę objazd MLP)
paliwo -736,2
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 07.11.2017 15:19

No tak - dojazd jest najdroższy - bo nocleg za 2500- 3000 zł/ za tydzień dla nas to jest dość tanio. zaś dojazd to 1500 gdzie w Polsce praktycznie za 400 zł dojadę wszędzie w tę i we wtą
No ja mam busa więc pomieszczę się spokojnie.
Ale koszty jedzenia rosną dość mocno bo jak ty kupujesz 3 lody ja kupuję 6, ty jedną np. rybną platę i małą pizzę to ja rybna, mięsna i 2 pizze, itd. Więc koszty pozostałe rosną naprawdę mocno. Dla mnie w Polsce jak pójdę zjeść na mieście to nawet w MCdonaldzie płacę ponad 100 zł a w restauracji 180-200 zł jak znalazł i to bez jakiś wykwintności tylko normalny 2 daniowy obiad z napojami piwem.

Swoją drogą marzę by spędzić tak tanio urlop... Jak by mnie kiedyś mógł zabrać ze sobą....
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 07.11.2017 22:41

W tym roku zrobiłem taką pętlę
TAM
Obrazek
POWRÓT
Obrazek

A teraz podsumowanie...
Winietki
Słowacja- 63,55 zł
Węgry - 71,57 zł
Chorwacja - 40 zł
RAZEM 175 zł

Przejechane - 2654 km (w tym około 350 km "lokalnie" (zwiedzanie) :)
Spalone 165,7 litrów benzyny
Koszt paliwa - 773,45 zł

PALIWO + OPŁATY DROGOWE = 948,52 zł

Noclegi - 13 Podaca - 240 euro (2 osoby)
Plitwickie - 1 - 30 euro (2 osoby)
Razem noclegi 270 euro x 4,25 zł = 1147,50 zł

PALIWO + OPŁATY DROGOWE + NOCLEGI = 2097,02 zł : 2 osoby = 1048,51 zł/osobę (14 noclegów +podróż , na osobę :) )

Na rok 2018 szukam tanich noclegów :) (mile widziane jakieś sprawdzone namiary)
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 08.11.2017 12:08

Wydaje mi sie ze masz juz tanie noclegi :)
Mi sie udalo znalezc w tym roku "tanio" nocleg dla mojej familii za 1120 eur w makarskiej, 500m od plazy z klima i basenem na pierwsze 2 tygodnie sierpnia. ale patrzac na twoje koszty to jest to ultra drogo
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.11.2017 12:19

benito5 pytań mam 2.
1. Ile czasu jechałeś TAM i ile czasu POWRÓT ?
2. Noclegi miałeś pod namiotem ?
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 08.11.2017 12:37

Trajgul napisał(a):Rodzina 2+2 (dzieci w wieku lat 3 i 7)

Ilość noclegów - 7
Termin - 25.06 - 02.07
Lokalizacja - Brela
Trasa - 3900 km
Wycieczki - 3 (Hvar, Split, Krka)
Obiady w restauracjach - codziennie

Koszt: ok. 6500 zł



Pytanko mam odnośnie wycieczki na Hvar :)
Skąd wycieczka i jakie były koszty. Co polecacie zwiedzić na Hvar ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2017 12:44

anka581 napisał(a):Pytanko mam odnośnie wycieczki na Hvar :)
Skąd wycieczka i jakie były koszty. Co polecacie zwiedzić na Hvar ?

klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

Z Breli na Hvar i Brać statkiem wycieczkowym to koszt ok.300 kun od osoby.
Pobyt w Jelsie (Hvar) i w Bol (Brać)

Twój pobyt w Chorwacji w 2018 roku jest na Ciovo więc >>> http://www.hvarinfo.com/pl/hvar-prom/

------------------------------------------------------------------------

PS. Post przeniesiony, bo wątku gdzie był - nie ma dyskusji. :idea:
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 14.11.2017 17:41

kaeres napisał(a):benito5 pytań mam 2.
1. Ile czasu jechałeś TAM i ile czasu POWRÓT ?
2. Noclegi miałeś pod namiotem ?


A więc - "tam" wyjechałem około 11 00 (Budapeszt około 1 godziny...) - Bania Luka godzina 23 , postój około 5 godzin , by w ciągu dnia przejechać kanionem Vrbasu (nie spieszyłem się - nie miałem nic zarezerwowane ) jakąś chwilę w Jajce , tutejsza kawa i śniadanko w Donji Vakuf , obiadzik w Jablanicy , około 18 Medugorie i na przejście graniczne Crveni Grm , aby za około 1,2 godziny dotrzeć do Podacy. Noclegi miałem - Villa Anđeo i Iva (kupiłem 10 , dokupiłem 2 , jeden dostałem gratis od właścicieli :)
Powrót - wyjazd około 9 , no i nie spiesząc się zatrzymując się choć na chwilkę w co ciekawszych miejscach (Sinj , Knin dotarłem około 16 do Jezior Plitwickich , a że w planie miałem w tym miejscu nocleg (bez wcześniejszej rezerwacji) i zwiedzanie jezior od godz. 7 rano (strzał w "10" ) pojechałem dalej 30km (Slunj) zobaczyć wodospady na rzece Slunjčicy (dopływie Korany).
Jak napisałem wcześniej - nocleg bez problemu za 30 euro (2 osoby) w pobliżu jezior.
Po zwiedzeniu jezior - około 13 wyjazd , 23 przyjazd
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 14.11.2017 23:17

benito5 napisał(a):
A teraz podsumowanie...
Winietki
Słowacja- 63,55 zł
Węgry - 71,57 zł
Chorwacja - 40 zł
RAZEM 175 zł



W BiH nie płaciłeś nic na bramkach?
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 15.11.2017 22:27

śmigacz napisał(a):
benito5 napisał(a):
A teraz podsumowanie...
Winietki
Słowacja- 63,55 zł
Węgry - 71,57 zł
Chorwacja - 40 zł
RAZEM 175 zł



W BiH nie płaciłeś nic na bramkach?



No tak :) jeszcze koszt "autostrady" w BiH (w budowie , ale opłaty pobierają ) pomiędzy Gradiška , a Banja Luka koszt - 1,32 euro ( jako że nie miałem marek bośniackich , uwaga - metalowych nie przyjmują , tylko papierkowe - wydają w markach bośniackich)

Obrazek
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 15.11.2017 22:52

Volroch napisał(a):Wydaje mi sie ze masz juz tanie noclegi :)
Mi sie udalo znalezc w tym roku "tanio" nocleg dla mojej familii za 1120 eur w makarskiej, 500m od plazy z klima i basenem na pierwsze 2 tygodnie sierpnia. ale patrzac na twoje koszty to jest to ultra drogo


Powiem tak - basenu nie miałem :) , do morza około 250-300 kroków , do sklepu troszkę bliżej ,a do baru najbliżej :) -sąsiadował z "moim" lokum , klima była , aneks kuchenny (przerobiony z balkonu) łazienka , wifi takie sobie, jakiś telewizor (nie wiem czy był "na chodzie" - bo nie sprawdzałem), super gospodarze (On 85 lat, Ona 80) ale cóż trzeba więcej ?
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 15.11.2017 23:05

benito5 napisał(a):
No tak :) jeszcze koszt "autostrady" w BiH (w budowie , ale opłaty pobierają ) pomiędzy Gradiška , a Banja Luka koszt - 1,32 euro ( jako że nie miałem marek bośniackich , uwaga - metalowych nie przyjmują , tylko papierkowe - wydają w markach bośniackich)

Obrazek


Już myślałem że tylko mnie skasowali.

Płaciliśmy akurat kartą wyszło 5,76zł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 471
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone