Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2017 21:30

Z napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Pamiętam taki kontrowersyjny post. 600PLN za 14 dni z dojazdem w Cro. My planujemy podobnie. 14 noclegów plus 2 noclegi tranzytowe plus Prom ze Splitu. Plus dojazd 3000km w dwie strony. Plus winiety CZ HU Słowacja na 14-30dni. Plus paliwo 5baków benzyny do pełna. Plus autostrady Cro. Plus jedzenie, picie, rozrywki, napoje wyskokowe. Planowany budżet na 3 osoby 2000-2200. Da się?

Wkładasz kij w mrowisko,gównoburza czas start :D

Kij na 100 %

piotrekbeti napisał(a):Szczerze mimo iż nie jestem rozrzutny a wręcz przeciwnie to były dni w Cro że ponad 600 szło dziennie z biletami i jedzeniem dziennie


:mrgreen: :papa:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 02.11.2017 22:41

piotrekbeti napisał(a):
...
Plus paliwo 5baków benzyny do pełna. Plus autostrady Cro.
...


No ja mam bak prawie 80 litrów benzyny.
Zakładając tę droższą po 5 PLN (a nie wiem czy średnia cena Austria/CRO nie wyższa)
Dostajemy 400 PLN za jeden bak x 5 = 2000 plus autostrady i budżet się skończył :)

Stąd zakładam, że piszesz o małym baku.

Nowoczesny diselek z małym silniczkiem i ECO jazda na pewno da duże oszczędności w tym temacie.
Za jakis czas może auta elektryczne i szybkie ładowanie po drodze.

Ponieważ każdy ma inny środek transportu to od dawna postuluję wydzielać (nie podawać) kosztów transportu ...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.11.2017 23:07

ogorek napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):
...
Plus paliwo 5baków benzyny do pełna. Plus autostrady Cro.
...


No ja mam bak prawie 80 litrów benzyny.
Zakładając tę droższą po 5 PLN (a nie wiem czy średnia cena Austria/CRO nie wyższa)
Dostajemy 400 PLN za jeden bak x 5 = 2000 plus autostrady i budżet się skończył :)

Stąd zakładam, że piszesz o małym baku.

Nowoczesny diselek z małym silniczkiem i ECO jazda na pewno da duże oszczędności w tym temacie.
Za jakis czas może auta elektryczne i szybkie ładowanie po drodze.

Ponieważ każdy ma inny środek transportu to od dawna postuluję wydzielać (nie podawać) kosztów transportu ...


Mam 2 litrowego dizelka...starcza mu w okolicach 5 litrów na sto i z winietami, bramkami i wychodzi zawsze minimum 1500...ale dużo jeżdżę na miejscu :oczko_usmiech:
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 02.11.2017 23:30

Bak 38l plus rezerwa
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 03.11.2017 08:54

Cena 600zł jest jak najbardziej do uzyskania,lecz tylko w jednym przypadku,z tym gościem :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.11.2017 09:20

piotrekbeti napisał(a):Bak 38l plus rezerwa


Nie rób sobie jaj. Przy wydatkach które masz zamiar ponieść bez liczenia widać, że kwota jest co najmniej 2x za mała. I to skromnie licząc jako napój wyskokowy 1 piwo dziennie kupione w Konzumie czy innej Biedzie :)

Nie mąć bo ktoś jeszcze pomyśli, ze pytasz poważnie :)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 03.11.2017 14:10

piotrekbeti napisał(a):Pamiętam taki kontrowersyjny post. 600PLN za 14 dni z dojazdem w Cro. My planujemy podobnie. 14 noclegów plus 2 noclegi tranzytowe plus Prom ze Splitu. Plus dojazd 3000km w dwie strony. Plus winiety CZ HU Słowacja na 14-30dni. Plus paliwo 5baków benzyny do pełna. Plus autostrady Cro. Plus jedzenie, picie, rozrywki, napoje wyskokowe. Planowany budżet na 3 osoby 2000-2200. Da się?


Jaja sobie robisz i tyle w temacie
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.11.2017 15:08

piotrekbeti napisał(a):Bak 38l plus rezerwa
Co to za miara :?: Producenci aut podają całkowitą ilość pojemności zbiornika.
Chyba, że to jest rezerwa... :) Obrazek
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 04.11.2017 01:13

Ale fajna rezerwa ''endryu". Nie ma to jak ktoś wesoły nawali fajnego posta w tym przypadku był to"piotrekbeti''. Ale się GO trzymają żarty.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.11.2017 17:34

Rezerwa fajna. Byłem u takiego znajomego z lombardu. Zapach wewnątrz koszmar. Podjeżdźa pod lombard Kamaz. Kierowca wytacza z paki z drugim kolesiem 2 beczki 200l ropy i kilkanaście kanistrów do tego i wstawia w komis na 7 dni po 2 zeta litr. Sprzedawca lombardu od razu wysyła smesy po znajomych że ma paliwo do kupienia po 3zeta, ale trzeba brać minimum 100l i być do wieczora. Można? A najlepsze że lombardziarz ma w szufladzie kilkanaście trefnych dowodów aby wystawiać jumany towar na Słupa żeby się psiarnia nie czepiła. Każdy lombard.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.11.2017 17:39

I liczę jak się zmieścić w założonym budżecie. Biorąc paliwo po 2zeta do przyczepki czy bagażnika oszczędzam na 3000km przewidywanej trasy 30x3zetax5,5litra.495zeta. Paliwo kosztuje tylko wtedy 330 zeta na wyjazd.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.11.2017 00:04

Interesujący ten lombard z "koncesją" na paliwo :?:
Kanistry do bagażnika ograniczają miejsce na bagaże... Z przyczepką to nie wyjdzie spalanie 5,5 litra. I komfort jazdy taki sobie.
Ale wypróbuj taki patent jaki w latach 80-tych miałem w dużym Fiacie. Zamieniony zbiornik na taki dopasowany 75 litrowy i to było dobre posunięcie szczególnie wtedy gdy można było tankować do pełna tylko do zbiornika... :idea: :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 05.11.2017 00:58

Tak czytam... i jazda z dodatkowym paliwem które waży kupę kg a i zajmuje masę miejsca to jaki to komfort ?, nie mówiąc że z tych kanistrów w aucie mamy "fajny" zapach. W tym roku pierwszy raz nie podliczyłem kosztów na zasadzie po co ?, byłem zadowolony. spędziłem miło czas i to się liczy!. Na co dzień człowiek tyra, ma masę stresów a jak ma pewien komfort finansowy to szkoda życia na jakieś tam liczenie....
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 05.11.2017 01:07

to plan na 2018
https://goo.gl/maps/HhZ1sFBxgAs

Kosztów dokładnych nie liczę, poza wiadomymi na chwile obecną kosztami noclegów w drodze do celu, jak i w samej Chorwacji.
Nastawieni jesteśmy na liczne wycieczki w okolicy Seefeld, jak i (tak jak to ma miejsce przy każdym naszym pobycie w Chorwacji - na traktowaniu Vodic jako bazy wypadowej do wycieczek po okolicy.

Nigdy nie braliśmy karnistów :) Ale podziwiam za pomysłowość :)


Pozdrav
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 05.11.2017 16:07

piotrekbeti napisał(a):I liczę jak się zmieścić w założonym budżecie. Biorąc paliwo po 2zeta do przyczepki czy bagażnika oszczędzam na 3000km przewidywanej trasy 30x3zetax5,5litra.495zeta. Paliwo kosztuje tylko wtedy 330 zeta na wyjazd.


Proponuję wątek "czym najtaniej rodzinnie dojechac do CRO".
Aczkolwiek z propagowaniem "dziwnego" paliwa bym się wstrzymał.

Moim zdaniem małe autko z niewysilonym silnikiem benzynowym 1.4 z założonym gazem będzie też ekonomiczne.

Znajomy pojechał busem 8 osobowym Reno Traffic 1,6 disel w 3 rodziny.
Podejrzewam, ze zrzutka na paliwo i winiety też wyszła tanio na rodzinę.

Odnosnie zapasu to pamietam medialny fakt, jak Włochowi dowalili wszelkie podatki na granicy od kanistrów zatankowanych w Słowenii bodajże i wwożonych do Włoch
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 469
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone