Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 15.02.2018 20:27

Jest jak jest..Żyję i pracuję na wschodzie Polski. Zarobki statystycznie słabsze. Mam 7-8k na ruchy przez tydzień we dwie osoby w cro. Myślę że sporo ludzi tak kombinuje. Mniej wydam na przejazd to bedzie wiecej na "balety" na miejscu. A samochód... No cóż. 17-letni. Ale kupując(świadomy wybór) chciałem coś mocniejszego.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.02.2018 22:59

Majo napisał(a):Jest jak jest..Żyję i pracuję na wschodzie Polski. Zarobki statystycznie słabsze. Mam 7-8k na ruchy przez tydzień we dwie osoby w cro. Myślę że sporo ludzi tak kombinuje. Mniej wydam na przejazd to bedzie wiecej na "balety" na miejscu. A samochód... No cóż. 17-letni. Ale kupując(świadomy wybór) chciałem coś mocniejszego.
Zrezygnuj z hotelu 4-ro, 5-cio *********-ego i założony budżet na wymieniony czas i ilość osób wystarczy. Na paliwo też. :idea:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.02.2018 00:53

Majo napisał(a):Jest jak jest..Żyję i pracuję na wschodzie Polski. Zarobki statystycznie słabsze. Mam 7-8k na ruchy przez tydzień we dwie osoby w cro. Myślę że sporo ludzi tak kombinuje. Mniej wydam na przejazd to bedzie wiecej na "balety" na miejscu. A samochód... No cóż. 17-letni. Ale kupując(świadomy wybór) chciałem coś mocniejszego.

Kwota (zakres pieniędzy) 7-8kPLN na dwie osoby? Śmiało, powiem/napiszę więcej: myślę, że nawet macie szanse na dwa tygodnie.
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2018 08:49

Majo napisał(a):Jest jak jest..Żyję i pracuję na wschodzie Polski. Zarobki statystycznie słabsze. Mam 7-8k na ruchy przez tydzień we dwie osoby w cro. Myślę że sporo ludzi tak kombinuje. Mniej wydam na przejazd to bedzie wiecej na "balety" na miejscu. A samochód... No cóż. 17-letni. Ale kupując(świadomy wybór) chciałem coś mocniejszego.


Za 7-8k to spokojnie opędzlujesz dwa tygodnie. Jadąc ze wschodu, łatwiej chyba będzie Ci śmigać jednak słowackimi i węgierskimi autostradami. No i nikt nie zmusza Cię do jechania więcej, jak 110 km/h ;) Nie wiem, jaki zbiornik ma te Twoje 200 KM (i jaki silnik) ale przy zatankowaniu go do pełna, to 150 zł za dwie miesięczne winiety nie dadzą się poważnie odczuć.

Niezmiennie od pięciu lat mam na wakacje podobny budzet na dwie osoby. I równie niezmiennie, styka by pomieszkać, zjeść, coś zwiedzić, kupić jakieś lokalne produkty i wrócić do domu.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.02.2018 19:17

Majo napisał(a):(...) Czas to pieniądz (...)
Ty jedziesz tam do roboty czy na urlop?
A może masz zniżkę za kwaterę jeśli wcześniej przyjedziesz? :? :| :?:
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 16.02.2018 19:18

Jesli mówicie że to sporo, to jestem już spokojny. To moje pierwsze zagraniczne wakacje i wolałem nazbierać wiecej. W tamtym roku miałem 4k i tyle wydałem nad Bałtykiem przez 10dni z dojazdem i kwatera. Więc jeśli mam jechać zagranicę to automatyczna mysl: muszę mieć więcej hajsu. Silnik 1.8t z chipem. Zbiornik bodajże 55l. Najniższe zanotowane6,4l/100km. Ale to nie była autostradowa jazda.... Kwatere mam za 55€, w drodze powrotnej chcialem troche pozwiedzac, np.Budapeszt więc myślę że koszty będą wyższe niż te 4k
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 16.02.2018 22:07

Jestem pesymista w najczystszej postaci. Ciągle mi mało.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.02.2018 01:09

Brela nie powinna być jakaś bardzo droga, to nie Split, gdzie pizza zaczynała się od 80-90Kn. Jeśli nie będziecie codziennie zamawiać mięsnego zestawu (mesno plato) czy zestawu owoców morza, to wyrobicie się w tym budżecie.
A spalanie minimalne 6,4l/100km? To podczas równej jazdy 120-130 ile masz? 8?
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 17.02.2018 06:14

Tak,8, może niecałe,stosując zasady ecodrivingu. W konobach jedynie pizza, gdyż za owocami morza nie przepadamy oboje. Michy z Pl bardzo brać nie bedziemy ( chce sprobowac chorwackich produktow). Takze zaopatrzenie juz tam na miejscu, włącznie z alkoholem. Dzięki za zainteresowanie moimi pytaniami i opinie. Kiedy ten lipiec???☺
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2018 19:14

Majo napisał(a):Silnik 1.8t z chipem. Zbiornik bodajże 55l. Najniższe zanotowane6,4l/100km. Ale to nie była autostradowa jazda.... Kwatere mam za 55€, w drodze powrotnej chcialem troche pozwiedzac, np.Budapeszt więc myślę że koszty będą wyższe niż te 4k


Heh, myslalem ze masz jak ja kiedys - 3.0 V6, ze zbiornikiem 80 litrow benzyny... tyle, ze tam byl gaz :mrgreen: My kwatere na Krku mielismy za 60 €. Za kazdym razem byla jakas wycieczka - a to Lublana, a to Triest czy Rijeka. Z Twoim budzetem sie zmiescisz.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.02.2018 12:22

Cze!
Może się zmieści...a może być słabo, "bo ponieważ gdyż" jeśli jest to kasa tylko na wyjazd i ma "coś niecoś" extra bo są też koszty tzw. przedwyjazdowe np. serwis auta- jak w zakresie podstawowym i zgodnie z interwałem eksploatacyjnym to jest to wydatek , można powiedzieć,planowany. Gorzej jeśli jakieś extra naprawy wynikną i wtedy dojdą dodatkowe koszty.
Ponadto samochód jest już prawie pełnoletni, więc też trzeba być przygotowanym na jakieś niespodzianki, dodatkowo np. podniesiona moc za pomocą chipa, a nie zmieniona mapa też może pociągać za sobą ryzyko jakiejś awarii etc.
Samochód pali 8 litrów , ale Chorwacja nie jest płaska jak stół, oraz jeżdzi się z klimą-więc być może spalanie będzie miało inną wartość, czyli na całej podróży 1 llitr czy 1,5 to nie jakieś wielkie koszty, ale na 3 czy 4 tyś. kilometrów jest to finansowo odczuwalne.
...że już nie wspomnę o dodatkowym zakupie jakiś dupereli jak żarówki, bezpieczniki, gaśnica, zapasowe koło itd. które być może kolega Majo ma, ale z racji wieku a więc watpliwej przydatności warto by wymienić/uzupełnić.
pozdro
fly
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.02.2018 13:31

Niby chcesz oszczędnie a kwaterę bierzesz za 55euro dla dwóch osób?.Panie,taki rozrzutny to nawet ja nie jestem.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.02.2018 18:20

A czy moment urlopu jest "ruchomy" ?
Pamiętam,ze nic w Tisno nie mogłem znaleźć na połowę sierpnia a po 20-stym sierpnia (chyba niektóre landy i Włosi zaczynają wtedy szkoły) już był duży wybór i bardzo przyjazne ceny.

W rejonie w którym chciałem znalazłem kwaterę dla 5-ciu osób za 50 lub 55 EUR (nie pamiętam), która się okazała być dwoma osobnymi apartamentami (sypialnia+łazienka+w jednym jadalnia+kuchnia) na jednej klatce schodowej.

Pewnie bardziej obeznani z CRO podpowiedzą rejon ale jestem przekonany, że można dla dwójki znaleźć coś <= 40 EUR w dobrych warunkach, niezłym rejonie i odpowiednim okresie. Wtedy na samej kwaterze na 2 tygodnie mamy 1000 pln oszczędności.

A jak apartament z kuchnią to co któryś dzień można wrzucić dwa plastry mięsa ze sklepu na patelnię i mieć obiad na kwaterze.
Nawet nie chodzi o oszczędność - no chyba, że nie gotujecie.

Żona nas wyliczyła na 5 tys pln za tydzień w Tisno ale ktoś tu polemizował, że to niemożliwe.
Ja nie liczyłem, nie wiem czy wszystko uwzględniła. 4 osoby, kwatera chyba 50, miejsce w porcie 5, konoba 3-4 razy chyba na obiad była

Ja bym wykupił za 85 PLN assistance PZM (na miesiąc na EU) lub jakiś ADAC - jak to możliwe dla tyluletniego auta.
Zaraz mnie wszyscy pobiją ale czy jak to ma byc oszczędnie to nie lepiej na 1-szy raz wczasy autokarowe ??

http://www.chorwacjaautokarem.pl/

Może źle patrzę ale od osoby 1800 z wyżywieniem.
Odpadną przymusowe przeglądy i naprawy auta i stres czy nic się nie popsuje podczas podrózy
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 19.02.2018 21:38

Alternatywne środki transportu odpadają( przeanalizowalem plusy i minusy i auto wygrywa). Przegladzik jakiś przed wyjazdem bedzie ale tak mi wypada wiec i tak by byl. Kwota7-8k jest na koszty związane wyłącznie z wyjazdem. Jeśli będę mógł kupić jakieś ubezpieczenie to na pewno je kupię. O awarię boję się jak kazdy ( znajomy znajomej pojechał w Europę 2-letnim Superbem i wracał z Bułgarii po część pociągiem do Polski, żona z dzieckiem została w Bulgarii). Samochód jest sprawny i sprawdzany zawczasu. Źle się wyraziłem z tym chipem. To oczywiście zmieniona mapa na hamowni. 55€ to dużo? Szukałem kwatery 4-5tygodni i wydaje mi się ze pod koniec lipca w Breli to wcale nie jest jakoś drogo.
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 19.02.2018 21:42

Fly,bardzo dobrze rozumiesz o co mi chodzi,pozdro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 482
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone