Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.02.2018 11:08

Koszt paliwa wychodzi na cały wyjazd to trzeba liczyć całość km. Co do znajomych to zależy jak się trafi, mam takich co nigdy z nimi już nigdzie nie pojadę ale są i tacy, z którymi można śmigać :D Jak ktoś ma znośnych to ma sposób na obniżenie nieco kosztów.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.02.2018 11:21

ja podałem 2000-2500 zł całość łącznie z jazdami lokalnymi i promami. No chyba,l że ktoś jeździ dzień w dzień po 100 i więcej km. W każdym razie 2000 i 4000 to dwukrotna różnica, nie wiem co trzeba robić aby tyle wydać.

Rok temu jechaliśmy do Grecji na Pelion, do tego wycieczka do Meteorów i lokalne plażę i miasteczka, wracaliśmy przez Macedonię gdzie byliśmy kilka dni i też się trochę pojeździło i total wyszedł ok. 2700 zł ze wszystkim - paliwo, noclegi tam i z powrotem, opłaty za autostrady, jedzenie w knajpach itd... A paliwo w Grecji to prawie 1,7 euro/litr benzyny + 400 km więcej w jedną stronę.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.02.2018 13:40

Lechoo napisał(a):
amatus1 napisał(a):W tym toku 3800 km przy spalaniu 5,4 dało mi około 1100 zł ( liczę średnio cenę 5 zł za litr bo w Polsce ok 4,8 w cro 5,2

No widzisz, a mi 9.5l przy 4600-4700km to różnica w kosztach ponad 2x jest.Dodasz pozostałe stałe koszty to nie robi się podana oszczędność ? :)
...


Moi drodzy. Usystematyzujmy.
Ktoś pisze o 5,4 l / 100 a ktoś o 9.5 => to praktycznie 2xwięsze spalanie a więc i koszt większy

Ktoś radzi samolot - ja mam rodzinę 5 osobową i tylko Ryaner na Kretę z podręcznymi był akceptowalną opcją kiedyś (350 od os w jedną stronę) a to i tak głownie, ze wtedy na tydzień polecieliśmy co autem nie miałoby sensu. I wiedzieliśmy, że nie będziemy objeżdzać bo zrobiliśmy to już kiedyś. A i tak pewnie autem byłoby 2 tys paliwo i autostr + 1600 prom więc podobnie.

Ja w ferie zrobiłem 600 km w okolice Poznania i z powrotem (zawieźliśmy znajomą i chwilę posiedzieliśmy) 6 osób, dużo bagaży znajomej -> 600 km 50-51 l przy tej samej pompie czyli 8,5 (benzyna, duży VAN,duży silnik)

Ktoś inny na tej trasie spaliłby 6 litrów ekonomicznym, mniejszym autem we dwie osoby.

Dlatego od dawna pisałem, że podawanie całkowitej kwoty pobytu jest trochę bez sensu bo jak widać koszta paliwa mogą być prawie połowę niższe.

Chyba, że przy takiej całkowitej kwocie podamy ilość km całkowitą i średnie spalanie ;)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.02.2018 13:54

Nie tylko Ryanair. Przed wyjazdem zastanawialiśmy się nad Kretą albo innymi wyspami przy połączeniu Aegeanem. Bilet z Wawy do Heraklionu dla 4 osób tam i z powrotem kosztował ok. 3000 zl z wylotem po 20 sierpnia i powrotem na początku września. Nam to wtedy nie pasowało, ale kiedyś kto wie. No i w odróżnieniu od Ryanaira, 20 kg bagażu w cenie. Przesiadka w Atenach też była rozsądna bo wylot po południu z Wawy, półtorej godziny w Atenach i przed północą lądowanie w Hareklionie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.02.2018 14:57

No dobrze - mały SPAM ale @admin pisał, że tu lekko można

Naszymi ulubionymi miejscami na Krecie sa Paleochora na południu (wysokość Chanii) orz Falasarna na zachodzie.
Dojazd z Chanii do Falasarny to 2,5 godz. z Herakliniu to ponad 5 godzin.
Bilety musiały by połowę kosztowac tych do Chanii abym się skusił

Analogicznie do Paleochory. Kretę mamy zjeżdzoną i opływaną RIB-em i zaręczam wam, że tam się nie gna, drogi kręte, górzyste, odległości spore. Odradzam wyjazd z opcją zwiedzenia całej wyspy bo to na raz prawie niemożliwe.

I zaręczam, że czy Chania czy Heraklion to olbrzymia różnica w zależności od kwatery
Raz odwoziłem żonę z Paleocory do Heraklionu na samolot i 11-12 godzin za kólkiem nie mówiąc o paliwie bo bilety były tańsze o 150 PLN
NIGDY WIECEJ. Pewnie benzyny spaliłem za 300 i więcej a pomiędzy Chanią a Heraklionem nic tak szczególnego nie ma

>>>>>>>>>>>> Sorry za OT ale może się komuś przyda <<<<<<<<<<<<<<<<<<

Dla mnie Chorwacja wychodzi taniej od Grecji bo dojazd krótszy a ja ciągnę łódkę (więcej paliwa)
I jeden nocleg biorę po drodzę a do GR muszę prom lub dwa noclegi

Ceny kwater - piekara już pisała - w GR są nawet wyższe w rejonach bliższych jak w CRO
W takich ładnych, uznanych w płn rejonach.

Już pisałem, że w Tisno miałem apartament za 50-55 EUR dla 5-ciu osób a w GR aby miec cenę 45 za domek z podstawowym wyposażeniem musiałbym jechać na kraniec Peloponezu. Możliwe, że teraz chcieliby wiecej (55 EUR).

Czy przypadkiem dla osób chcących odwiedzić CRO z mniejszym funduszem nie wystarczy wybrać jakiegoś ładneg ale mniej obleganego (i przez to tańszego) rejonu ?

Czy są tam takowe ? Kwatery+konoby+zakupy ? Tak jak u nas SOPOT wersus taki Jantar na mierzei
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2018 17:42

To co się dzieje z cenami w cro zaczyna wyglądać z roku na rok gorzej...dziś przeczytałem że bilet na Plitvickie kosztuje 250 kun od osoby!!!
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 22.02.2018 20:04

Ale napisz Zbyszek z czym to porównujesz bo ja i tak twierdzę że Chorwacja jest dalej najbardziej atrakcyjnym kierunkiem licząc liczbę dni na wakacjach a cały koszt wakacji bo patrząc nawet w naszym kraju ceny się nie zmieniły?? są niższe niż parę lat temu !!! Więc czego oczekujesz że z roku na rok będzie taniej??
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2018 20:24

pisze do tego co było rok, dwa, 3-4 lata temu... .w ciągu kilku lat ponad 200% procent!Podaj mi wejście do jakiegokolwiek parku krajobrazowego gdzie rodzina 2+1 płaci 400 zł a w stosunku 3 lat cena poszła ponad 100%-200% do góry:(. No chyba, że wyłożyli ścieżki złotem...:)
Ostatnio edytowano 22.02.2018 20:32 przez amatus1, łącznie edytowano 2 razy
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 22.02.2018 20:28

Nasza autostrada kosztowała 9,50 teraz ten sam odcinek kosztuje 20zł po co daleko szukać świat oszalał taniej nie będzie :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.02.2018 20:30

ogorek napisał(a):Dla mnie Chorwacja wychodzi taniej od Grecji

Mi dla 2+1 wyszła Grecja w 2017 z biurem (samolot) 10 dni kosztowo podobnie jak Chorwacja (autem) 15 dni - a w rezultacie 12.5 dnia :D nie licząc tłuczenia się autem ;)
Ostatnio edytowano 22.02.2018 20:31 przez Lechoo, łącznie edytowano 1 raz
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 22.02.2018 20:31

Wyjazd Grecja zatoka wraku nie park tylko zatoka + błękitne groty czas może 2 godziny 100euro dla trzech osób
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.02.2018 20:32

amatus1 napisał(a):To co się dzieje z cenami w cro zaczyna wyglądać z roku na rok gorzej...dziś przeczytałem że bilet na Plitvickie kosztuje 250 kun od osoby!!!
A ja przeczytałem, że kosztuje 55 kun od dorosłej osoby.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.02.2018 20:32

czesiu1976 widzę z ZMT byłeś ;)

boboo chyba w marcu ;)

amatus1 teraz patrzę i faktycznie 250 kun w sezonie za wejście do godz 16 - przegięcie na maxa. Akurat w tym roku zawitam tam ponownie bo znajomi chcą jechać i sam chętnie odwiedzę jeziora ponownie. Chociaż tyle, że będę tam 30 czerwca to cena niższa :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2018 20:39

boboo napisał(a):
amatus1 napisał(a):To co się dzieje z cenami w cro zaczyna wyglądać z roku na rok gorzej...dziś przeczytałem że bilet na Plitvickie kosztuje 250 kun od osoby!!!
A ja przeczytałem, że kosztuje 55 kun od dorosłej osoby.

He 55 kun to chyba cennik z 2015 roku jak nie wcześniej- podaje link z cenami -
https://crolove.pl/jeziora-plitwickie-p ... -przyrody/
Co do cen autostrad to ciężko mi się odnieść gdyż pytałem się o park krajobrazowy, domyślam się, ze chodzi o "prywatną" drogę kulczyków...:)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2018 20:42

Lechoo ja też mam plan w tym roku 26 czerwca chodź przymiarki były w połowie lipca jednak cena za rodzinkę z dzieckiem 10 letnim 620 kun jest kosmiczna!Rozumiem, że ze Słupska ruszasz 29/30 czerwca?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 485
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone