Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 21.02.2018 20:12

ogorek napisał(a):o nawet przyjmując 15l / 100 to ze Słupska do Cro (powiedzmy Tisno) to paliwo wyjdzie coś koło 2500 PLN.

Przy 15l/100km to bym nie jechał :lol: :lol:

ogorek spali tyle ile wleje :D Załadowany + 5 osób + noga ciężka to około 2400-2600 na paliwo wychodzi w taki wyjazd. Na miejscu też jeżdżę więc to nie tylko dojazd i powrót. Do tego dodaj to co podałem w nawiasie to mniej więcej taki koszt samej podróży wychodzi. Mniej więcej bo różnie bywa (spalanie, cena benzyny) ale u mnie przy kosztach "wspólnych" to min 1800zł oszczędności niż jakbym miał nie zabierać znajomych :) a no i odpada nocleg po drodze bo dwóch kierowców więc sami widzicie, ziarnko do ziarnka ;-)

amatus1 1100zl na paliwo tylko ? nieźle :)
Ostatnio edytowano 21.02.2018 23:35 przez Lechoo, łącznie edytowano 2 razy
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.02.2018 21:56

W tym toku 3800 km przy spalaniu 5,4 dało mi około 1100 zł ( liczę średnio cenę 5 zł za litr bo w Polsce ok 4,8 w cro 5,2
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 21.02.2018 21:59

Lechoo napisał(a):...
ogorek spali tyle ile wleje :D Załadowany + 5 osób + noga ciężka to około 2400-2600 na paliwo wychodzi w taki wyjazd. ...


Sorry, że drążę ale własnie przy 15l/100 km to przy 3400 km (1700 przyjąłem w jedną) właśnie mi wyszło 2500 (tzn z obliczeń jakieś 500 litrów po 5PLN).

To chyba coś pokroju Range Rovera czyli duża terenówka.
Kolega ostatnio zakupił i mimo, że disel to w trasie 13-14 / 100

Ja sam mam autobus (napęd na przód) z wielkim silnikiem ale bez przyczepy w trasie pali bardzo rozsądnie.

Ale generalnie bardzo dobre rozwiązanie - jazda w dwie rodziny.
Znajomy pojechal busem w 3 rodziny (2-ie bez dzieci) i jeszcze ciągneli łódkę.
Pozostałe rodziny pokryły koszta paliwa do auta i łodki - wiec na paliwo nic nie wydał
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 21.02.2018 22:18

Lechoo napisał(a):Nie no około 1800-2000zł to połowa kosztów związanych z podróżą (paliwo, winiety, autostrady, prom, parkingi itp.).


No to płyniesz z kasą. Ja zamykam się w kwocie ok. 2000-2500 zł za wszystko tam i z powrotem z południowej Polski, w tym, nocleg na trasie, prom na Hvar i wycieczki Dobrownik/Mostar/lokalne atrakcje. Auto 2,5 l benzyna. Bez promu ok. 2000 zł.

Jeździsz tam autobusem?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 21.02.2018 23:15

amatus1 napisał(a):W tym toku 3800 km przy spalaniu 5,4 dało mi około 1100 zł ( liczę średnio cenę 5 zł za litr bo w Polsce ok 4,8 w cro 5,2

No widzisz, a mi 9.5l przy 4600-4700km to różnica w kosztach ponad 2x jest.Dodasz pozostałe stałe koszty to nie robi się podana oszczędność ? :)

Może czytajcie ze zrozumieniem bo tylko spalanie w obliczeniach widzicie :) a <5zl litr to tylko w PL :P

Dałem tylko pomysł koledze na obniżenie kosztów :D
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 21.02.2018 23:41

Bodajże w 2014 na Shellu przy autostradzie w Austrii kasowali 1,59E za litr. Szok.Przy dzisiejszym kursie 6,65zeta. U nas było poniżej 4,8 =1,1E . W tym roku mam nadzieję że zmieszczę się w 2000PLN za dojazd. 3000km a 5,5l 165l PB po powiedzmy średnio 5,2PLN to 900PLN plus winiety z 250PLN plus autostrady z 300PLN plus prom 200 PLN. Plus 2 noclegi tranzytowe po 40-45E.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2018 08:08

Lechoo napisał(a):
amatus1 napisał(a):W tym toku 3800 km przy spalaniu 5,4 dało mi około 1100 zł ( liczę średnio cenę 5 zł za litr bo w Polsce ok 4,8 w cro 5,2

No widzisz, a mi 9.5l przy 4600-4700km to różnica w kosztach ponad 2x jest.Dodasz pozostałe stałe koszty to nie robi się podana oszczędność ? :)

Może czytajcie ze zrozumieniem bo tylko spalanie w obliczeniach widzicie :) a <5zl litr to tylko w PL :P

Dałem tylko pomysł koledze na obniżenie kosztów :D

Lechoo mam wrazenie że jedziesz w bardzo odległy kawałek cro bo mi że Słupska do Riviera Omis wychodzi ok 1850 km. Ja stałych kosztów podróży poza paliwem i winietami nie liczę bo różnie z tym bywa...jak chce zwiedzać to jadę i 2 noclegi spędzam w Pradze czy Wiedniu...albo czasem jadę bezposrednio czy nocuje np już na Plitvickich a tego do kosztu podróży nie liczę tylko. Z tymi cenami paliwa to niestety masakra:(. Mój gospodarki mówi że cro w wakacje paliwo idzie sporo do góry, oczywiście u nas jest podobnie ale różnica jest jednak spora. Na A1 lałem najdrożej po 4.8 a w cro to nawet zdarzyło się 5.3:( . Odnośnie cen ropy to chyba gdzieś wczoraj czytałem że szejkowie do wiosny chcą się dogadać by zmniejszyć wydobycie tego surowca a zrekompensować sobie ilość wyższa cena...oby się nie dogadali bo znowu ceny na wakacje podskoczą do 5 zł:(
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.02.2018 08:16

amatus1 napisał(a):
Lechoo napisał(a):
amatus1 napisał(a):W tym toku 3800 km przy spalaniu 5,4 dało mi około 1100 zł ( liczę średnio cenę 5 zł za litr bo w Polsce ok 4,8 w cro 5,2

No widzisz, a mi 9.5l przy 4600-4700km to różnica w kosztach ponad 2x jest.Dodasz pozostałe stałe koszty to nie robi się podana oszczędność ? :)

Może czytajcie ze zrozumieniem bo tylko spalanie w obliczeniach widzicie :) a <5zl litr to tylko w PL :P

Dałem tylko pomysł koledze na obniżenie kosztów :D

Lechoo mam wrazenie że jedziesz w bardzo odległy kawałek cro bo mi że Słupska do Riviera Omis wychodzi ok 1850 km. Ja stałych kosztów podróży poza paliwem i winietami nie liczę bo różnie z tym bywa...jak chce zwiedzać to jadę i 2 noclegi spędzam w Pradze czy Wiedniu...albo czasem jadę bezposrednio czy nocuje np już na Plitvickich a tego do kosztu podróży nie liczę tylko. Z tymi cenami paliwa to niestety masakra:(. Mój gospodarki mówi że cro w wakacje paliwo idzie sporo do góry, oczywiście u nas jest podobnie ale różnica jest jednak spora. Na A1 lałem najdrożej po 4.8 a w cro to nawet zdarzyło się 5.3:( . Odnośnie cen ropy to chyba gdzieś wczoraj czytałem że szejkowie do wiosny chcą się dogadać by zmniejszyć wydobycie tego surowca a zrekompensować sobie ilość wyższa cena...oby się nie dogadali bo znowu ceny na wakacje podskoczą do 5 zł:(



Mijasz się z faktami. Ceny ropy rok i dwa lata temu zniżkowały właśnie latem.

https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ROPA

Niby dlaczego miałyby rosnąć latem, abstrahując od spekulacji na rynkach światowych i sytuacji politycznej? Przecież wtedy jest najniższy popyt.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2018 08:25

Nie wiem czy zniżkowały w stosunku do lat poprzednich mam wrażenie, że było taniej niż kilka lat temu bo płaciłem w wakacje już w Polsce nawet 5 zł. Chodzi mi o to, że w okolicy wakacji w kraju podskakują...sprawdź ceny między kwietniem a lipcem na stacjach paliw a zobaczysz. Kiedy planujemy wydatki do cro w okresie marzec- maj ceny na stacjach zazwyczaj są niższe niż jedziemy w lipcu...https://www.google.pl/amp/s/moto.onet.p ... eltjy4.amp

podobnie było w cro według mojego gospodarza, również ceny autostrad na wakacje podnieśli specjalnie pod turystów...https://www.google.pl/amp/s/crolove.pl/ ... -2018/amp/
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 22.02.2018 09:42

My jechaliśmy z południowej Polski do Makarskiej w 4 osoby i podróż tam i z powrotem wyszła nas po....300 zł na głowę :D
1200 zł rozbiło się na gaz/benzynke, winiety (słowacja/węgry), autostrady w Chorwacji i jeszcze kasy nam zostało więc kilka razy opłaciliśmy parking na miejscu. W tym roku nasz budżet na 10 dni dla 2 osób wynosi ok. 3,5-4k (dojazd i zakwaterowanie osobno) i myślę, że nam to w spokojnie wystarczy :wink:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.02.2018 09:51

amatus1 napisał(a):Nie wiem czy zniżkowały w stosunku do lat poprzednich mam wrażenie, że było taniej niż kilka lat temu bo płaciłem w wakacje już w Polsce nawet 5 zł. Chodzi mi o to, że w okolicy wakacji w kraju podskakują...sprawdź ceny między kwietniem a lipcem na stacjach paliw a zobaczysz. Kiedy planujemy wydatki do cro w okresie marzec- maj ceny na stacjach zazwyczaj są niższe niż jedziemy w lipcu...https://www.google.pl/amp/s/moto.onet.p ... eltjy4.amp

podobnie było w cro według mojego gospodarza, również ceny autostrad na wakacje podnieśli specjalnie pod turystów...https://www.google.pl/amp/s/crolove.pl/ ... -2018/amp/


No to teraz już wiesz.

Ostatnim rokiem, kiedy w PL ceny latem przekraczały 5 zl był rok 2013

Nie zauważyłem podnoszenia cen latem, tym bardziej pod kątem turystów. Tan naprawdę dodatkowy letni ruch turystyczny to 2-3% ruchu ogółem.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2018 10:10

malinero napisał(a):
amatus1 napisał(a):Nie wiem czy zniżkowały w stosunku do lat poprzednich mam wrażenie, że było taniej niż kilka lat temu bo płaciłem w wakacje już w Polsce nawet 5 zł. Chodzi mi o to, że w okolicy wakacji w kraju podskakują...sprawdź ceny między kwietniem a lipcem na stacjach paliw a zobaczysz. Kiedy planujemy wydatki do cro w okresie marzec- maj ceny na stacjach zazwyczaj są niższe niż jedziemy w lipcu...https://www.google.pl/amp/s/moto.onet.p ... eltjy4.amp

podobnie było w cro według mojego gospodarza, również ceny autostrad na wakacje podnieśli specjalnie pod turystów...https://www.google.pl/amp/s/crolove.pl/ ... -2018/amp/


No to teraz już wiesz.

Ostatnim rokiem, kiedy w PL ceny latem przekraczały 5 zl był rok 2013

Nie zauważyłem podnoszenia cen latem, tym bardziej pod kątem turystów. Tan naprawdę dodatkowy letni ruch turystyczny to 2-3% ruchu ogółem.

A ja latem prawie każdego roku widzę różnicę między wiosną o czym wspomina artykuł, chodź onetowi to do końca nie wierzę:).
300 zł na głowę to rozumiem:). U mnie wychodzi ok.500 zł bo w trójkę jedziemy ale gdybym miał na dojazd 4 tys zł przeznaczyć to chyba bym odpuścił samochód:(. Moje wyjazdy najczęściej zamykały się w kosztach 6200-7400 w zależności od pobytu 10-17 dni.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 22.02.2018 10:47

amatus1 napisał(a):U mnie wychodzi ok.500 zł bo w trójkę jedziemy ale gdybym miał na dojazd 4 tys zł przeznaczyć to chyba bym odpuścił samochód:(. Moje wyjazdy najczęściej zamykały się w kosztach 6200-7400 w zależności od pobytu 10-17 dni.


Zdecydowanie. Za takie pieniądze to bardziej się opłaca lecieć samolotem i wynająć jakiś tani samochód na miejscu. Nie ukrywam, że gaz odgrywa dużą rolę w oszczędnościach. Co ciekawe w Polsce na butli zrobię ok 500 km (w trasie), na chorwackim gazie, na butli robiłem minimum 640 (była akurat stacja to tankowałem na dalszą drogę)... w tym roku, jak będę jechał do Dalmacji to sprawdzę ile przejadę maksymalnie na jednej butli :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.02.2018 10:54

amatus1 napisał(a):Lechoo mam wrazenie że jedziesz w bardzo odległy kawałek cro bo mi że Słupska do Riviera Omis wychodzi ok 1850 km. (

Może jak jedziesz, stawiasz auto, nie ruszasz do końca pobytu i wracasz do PL. Ja jednak na miejscu sporo kursuję ;) Choć teraz mam inne auto to zobaczymy jak wyjdzie kwestia benzyny :mrgreen:

amatus1 napisał(a):ale gdybym miał na dojazd 4 tys zł przeznaczyć to chyba bym odpuścił samochód

No jak pisałem to nie samo paliwo bo jeszcze kilka rzeczy dochodzi wraz z noclegiem po drodze - nazywam to kosztami stałymi :mrgreen: Dlatego teraz aby zmniejszyć koszty biorę znajomych.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2018 11:06

Pisałeś że podróż więc nie myślałem o jeździe na miejscu...ja byłem pierwszy raz w cro ze znajomymi i był to ostatni z kimś...mieli swój pojazd ale wszędzie ciągali się za nami a najgorsze że marudzil do tego. Zero intymności a do tego marudzenie, że za ciepło, daleko, drogo...nie lubię uwiązania. Podobnie miał w tym roku mój sąsiad z cro. Był busem z szwagrami i grubo się kłócili...jedni chcieli jeździć i zwiedzać: Błagaj, Dubrownik, Mostar, Trogir, Split...(dużo jak na 10 dni ) a drudzy na miejscu odpoczywać i problem każdy chcial autko. Ci co jeździli rano podrzucali na plażę szwagrów a później szybko ganiali po Trogirze czy Splicie by odebrać rodzinkę z plazingu:). Niby byli dogranie i nie był ich to pierwszy wyjazd jednak rzeczywistość czasami wygląda inaczej: temperatura, klimat, upodobania...:)
Ostatnio edytowano 22.02.2018 11:15 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 484
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone