Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 13:19

manewr napisał(a):Ulubiony fotel z domu też zabieracie? Przecież ulubiony i jak tu bez niego wytrzymać te 7 czy 14 dni hmm.?
Co do tematu kosztów urlopu w Chorwacji wnosi przechwalanie się własną wędzarnia?


Przechwalanie?

Wszystkie informacje tak odbierasz?

Jak byś zerknął kilka postów wcześniej i przeczytał je ze zrozumieniem to Twojego pytania zapewne by nie było :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.08.2019 13:21

majkik75 napisał(a):Dlatego napisałem "podstawowe produkty".
Nie mówię o tym co się łatwo psuje albo jest np. trudne do przewiezienia.

Ale ja też wiozłem niektóre produkty, następnym razem wezmę ich więcej. Przede wszystkim chodzi o jakieś gotowe sosy, żeby po powrocie z plaży, na której nie pijemy tylko wody i nie jemy tylko kanapek, zrobić szybki obiad (w dużych miastach zwany lunchem ;)) z makaronem/ryżem/ziemniakami.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 13:27

Trajgul napisał(a):
majkik75 napisał(a):Dlatego napisałem "podstawowe produkty".
Nie mówię o tym co się łatwo psuje albo jest np. trudne do przewiezienia.

Ale ja też wiozłem niektóre produkty, następnym razem wezmę ich więcej. Przede wszystkim chodzi o jakieś gotowe sosy, żeby po powrocie z plaży, na której nie pijemy tylko wody i nie jemy tylko kanapek, zrobić szybki obiad (w dużych miastach zwany lunchem ;)) z makaronem/ryżem/ziemniakami.


Kurcze, ja ze wsi. Myślałem, że lancz to taki sznur z pętlą, za pomocą którego łapie się np. konie w łesternach lub ewentualnie potoczna nazwa papci (kapci) :)
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 21.08.2019 13:36

Jadę na ostatni tydzień wakacji (6 nocy) na Istrię, rodzina 1+1 :-) .

Moje założenia - całkowity koszt – 1500-1800zł.

Jak to wyliczyłem:

- 500 zł podróż (2500km) – lpg+winiety CZ, AT, SLO – całkowity koszt ok. 1000zł, ale jedzie ze mną drugi tata ze swoim synem więc koszty i prowadzenie auta dzielimy na 2 – jedziemy bez „międzynoclegów”, (info dla tych co sobie nie wyobrażają 13-14h. za kółkiem - robimy zmiany kierowcy co 3-4 godziny).

- 500-600 zł noclegi – 6 nocy na kempingu *** lub **** we free zone, albo tania parcela, ale wolę free zone bo tam bardziej można poczuć klimat kempingowania, koszt całkowity za 2 namioty wyjdzie ok. 1-1200 zł, ale też dzielimy to z drugim ojcem na 2.

- 400zł - na miejscu, pizza na campie, lody i naleśniki dla dziecka (maks. 2 x dziennie bo grubasa nie hoduję).

- 100 zł – piwo kupione w CZ. Karlo i ozujsko w dużych ilościach w tym roku odpuszczam bo po pierwsze będę jedynym opiekunem dziecka więc trzeba trzymać pion przez całą dobę, a po drugie od tych sikaczy wolę sikacze czeskie.

Łącznie – ok. 1500-1800 zł.

Z PL zabieram obiady W SŁOIKACH :-) + wszystko na śniadania i kolacje + … tu werble… swój chleb - tego nie wliczam do kosztu wakacji bo też byśmy to samo i w tej samej ilości zjedli w domu.
Zabieramy też 2 SUPy (2000 zł), płetwy i maski (z 500 zł), cały osprzęt kempingowy ( z 2000 zł albo i więcej), lodówkę (400 zł) – też tego nie wliczam bo używaliśmy tego wcześniej, także poza CRO, a także będziemy używali później.

Jakby kogoś drażniło, że jadę dziadować i że on sobie nie wyobraża takich bieda wakacji to śpieszę z wyjaśnieniami.
To będzie już mój (i syna) czwarty tydzień tych wakacji (żona zakończyła na 3 tygodniach bo pracuje na etacie, ja nie), wcześniej były 2 tygodnie objazdówki po Włoszech (dużo zwiedzania, częste zmiany noclegów, dużo miejscowej kuchni + tydzień All inclusive (tak, daliśmy się zaobrączkować na tydzień w getcie hotelowym :-) ).

Planowo - W CRO nie ruszamy się poza camp, chyba że spacerem (tym bardziej, że to nasz kolejny wyjazd do Chorwacji i cała Istria już objeżdżona).


Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2019 13:36

Niee, to jest trencz...



:)

I jak co roku wraca temat wyższości własnej ( jak to ujął habanero) michy nad konobą i odwrotnie. Może jakieś głosowanie ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 13:48

bigredone napisał(a): ... jak co roku wraca temat wyższości własnej ( jak to ujął habanero) michy nad konobą i odwrotnie. Może jakieś głosowanie ?


Nad czym?

Powraca jak zwykle współczynnik ukonobienia :) Kurczę, świetnie to brzmi, tak profi :)

Chyba prędzej - odwrotnie

Ja sobie wyobrażam napić się kawy w knajpie, co niekiedy również czynię bez łez w oczach ;)

Jednak jak dla mnie wydawanie z 900zł na samą kawę w knajpie podczas 2 tygodni urlopu to jednak sporo. Pominę nawet czas jaki bym poświęcił aby napić się tej kawy 2x dziennie wraz z lokalsami. Zapewne było by to możliwe jednak nie wiem czy bym miał czas na opalanie i gnicie jak brokuł na plaży ...
Ostatnio edytowano 21.08.2019 13:51 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 21.08.2019 13:49

Myślę, że ciekawy byłby wątek pt: " Jak teoretycznie, praktycznie, kulturalnie i higienicznie najtaniej spędzić tygodniowe wakacje latem w Chorwacji"

Czy najtaniej wyszło by to:

- jazda w 5 chłopa( koledzy) autem na gaz po drogach bez winiet i bez noclegu ( 5 kierowców może się zmieniać co 2h)
- spanie w namiocie na polu kempingowym, niekoniecznie przy morzu ( bo to jednak drożej)
- posiłki w 99% zabrane ze sobą ( w tym własny chleb, przetwory z własnej wędzarni, miód z własnej pasieki i ziemniaki z pola ?
- oczywiście piwo z biedry lub lidla.
- oczywiście żadnych wycieczek i fanaberii.

Pisze to w zupełności na poważnie i z Nikogo nie mam zamiaru się naśmiewać, bo każdy spędza wakacje jak i gdzie lubi i jak może - ważne żeby był szczęśliwy. Oczywiście jak w statystyce spora część ( zwłaszcza skrajnych) danych pojawiających się w tym wątku jest nieprzydatnych i nie odpowiadających przeciętnej rzeczywistości.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.08.2019 13:52

piotrulex napisał(a):Powraca jak zwykle współczynnik ukonobienia :) Kurczę, świetnie to brzmi, tak profi :)


O widzę że wymyślony przeze mnie współczynnik powraca :mrgreen: A juz myślałam ze popadł w niepamięć :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 13:55

histe napisał(a):Myślę, że ciekawy byłby wątek pt: " Jak teoretycznie, praktycznie, kulturalnie i higienicznie najtaniej spędzić tygodniowe wakacje latem w Chorwacji"

Czy najtaniej wyszło by to:

- jazda w 5 chłopa( koledzy) autem na gaz po drogach bez winiet i bez noclegu ( 5 kierowców może się zmieniać co 2h)
- spanie w namiocie na polu kempingowym, niekoniecznie przy morzu ( bo to jednak drożej)
- posiłki w 99% zabrane ze sobą ( w tym własny chleb, przetwory z własnej wędzarni, miód z własnej pasieki i ziemniaki z pola ?
- oczywiście piwo z biedry lub lidla.
- oczywiście żadnych wycieczek i fanaberii.

Pisze to w zupełności na poważnie i z Nikogo nie mam zamiaru się naśmiewać, bo każdy spędza wakacje jak i gdzie lubi i jak może - ważne żeby był szczęśliwy. Oczywiście jak w statystyce spora część ( zwłaszcza skrajnych) danych pojawiających się w tym wątku jest nieprzydatnych i nie odpowiadających przeciętnej rzeczywistości.


Jestem jedynym chłopem w aucie i sam kieruję jadąc całą trasę na raz. Lpeije poszukać takich bez prawka to może jeszcze by coś kierowcy dołożyli. Zakładając, że jesteś kierowcą to będzie jeszcze taniej. Ja też na poważnie :)

Spałeś kiedyś w cro na campie pod namiotem? Obstawiam, że nie gdyż gdybyś miał o tym pojęcie, nie dawałbyś tego jako opcji ekonomicznej :)

Dla niektórych wakacje = piwo. Dla mnie niekoniecznie więc znów urywamy kilka groszy

Wycieczki uwielbiamy po górkach czy w świetne punkty widokowe. Jak na razie mamy je nieodpłatnie :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 13:56

beatabm napisał(a):
piotrulex napisał(a):Powraca jak zwykle współczynnik ukonobienia :) Kurczę, świetnie to brzmi, tak profi :)


O widzę że wymyślony przeze mnie współczynnik powraca :mrgreen: A juz myślałam ze popadł w niepamięć :roll:


No co Ty. Ja mam szczerą nadzieję, że jakiś matematyk wizjoner, sprowadzi go do zrozumiałego i potwierdzonego wzoru :)
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 21.08.2019 13:59

Spałem w wielu krajach pod namiotem, w Chorwacji też byłem na kilku polach ( choć nie spałem)- myśle, że w przypadku 5 osób to jednak namiot byłby najtańszy, no chyba że kwatera 10 km od morza i bez kuchni ;-) no to co zbieramy ekipę, jedziemy, zrobimy relacje i pokażemy , że za ...... zł da się radę wypocząć ;-)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 21.08.2019 14:03

U mnie wskaźnik ukonobienia waha się w granicach 25 %, natomiast wskażnik uapartamentowania 75%.
Ostatnio edytowano 21.08.2019 14:04 przez Ural, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 14:03

histe napisał(a):Spałem w wielu krajach pod namiotem, w Chorwacji też byłem na kilku polach ( choć nie spałem)- myśle, że w przypadku 5 osób to jednak namiot byłby najtańszy, no chyba że kwatera 10 km od morza i bez kuchni ;-) no to co zbieramy ekipę, jedziemy, zrobimy relacje i pokażemy , że za ...... zł da się radę wypocząć ;-)


No sam nie wiem czy tak tanio ...

Ponad 90E/doba za spanie w jednym namiocie na najtańszym nieparcelowanym miejscu

Cennik nie jest przypadkowy, to jeden z campów na jakich byliśmy w tym roku

Finalnie wyszło jeszcze więcej gdyż za miejsce mam na fakturze 263,77kn a za osobę 80,42kn. Policz skromnie kunę po dobrym kursie 0,58 i masz 386zł doba. Do tego jeszcze opłaty ekologiczne czy meldunkowe ...

Namiot w Chorwacji najtańszy?

Wolne żarty :)
Załączniki:
2019 cennik euro.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2019 14:39

piotrulex napisał(a):Jednak jak dla mnie wydawanie z 900zł na samą kawę w knajpie podczas 2 tygodni urlopu to jednak sporo.


Się czepiłeś tej kawy...
Swoją drogą podawałem tylko ceny. Na kawie byliśmy 2-3 razy + 1 na promie. Normalnie piliśmy swoją z tego "dzbanuszka" co ci podpowiem - nazywa się moka. :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 21.08.2019 14:48

Dla mnie urlop rządzi się swoimi prawami, auto mogę odstawić i nie jeżdzic, Ozujsko Karlovacko często w wersji Radler na plaży, wino czy Travarica wieczorem. Na 2 osoby to same napoje wyjdzie z 1000PLN na 14 dni. Plus jedzenie pewnie z 80-100PLN w przeliczeniu dziennie na osobę spokojnie. Przy 14 noclegach przeznaczyłem równowartość 100Euro dziennie i udało się zmieścić w budżecie na jedzenie picie i rozrywki za 2+1 i zostało z 300E. Apartman dojazd prom paliwo itp. z innej puli .300PLN dziennie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 726
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone