Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.08.2019 17:22

pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):I to rozumiem 100EUR dziennie na wydatki.
Wakacje na wypasie pewnie bez targania pasztecików Profi i kostek masła ;)
Niektórym starcza 23EUR.


Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...

Spoko, w Polsce masz 30zł diety na cały dzień. Jak masz hotel że śniadaniem to odliczają 7,50zł :oczko_usmiech: :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.08.2019 18:18

dids76 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...
Spoko, w Polsce masz 30zł diety na cały dzień. Jak masz hotel że śniadaniem to odliczają 7,50zł :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jeśłi jest to dieta krajowa, bo zagraniczna to średnio 40-50 EUR.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.08.2019 18:55

piekara114 napisał(a):
dids76 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...
Spoko, w Polsce masz 30zł diety na cały dzień. Jak masz hotel że śniadaniem to odliczają 7,50zł :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jeśłi jest to dieta krajowa, bo zagraniczna to średnio 40-50 EUR.

Tak, tak właśnie wygląda diet krajowa :roll:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 22.08.2019 18:56

pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):I to rozumiem 100EUR dziennie na wydatki.
Wakacje na wypasie pewnie bez targania pasztecików Profi i kostek masła ;)
Niektórym starcza 23EUR.


Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...


A ja z diety nic nie wydałem. Zjadłem kanapki z żółtym serem Gouda przywiezione z kraju. co tam będę wydawał jak mam swoje jedzenie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2019 20:11

piekara114 napisał(a):
dids76 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...
Spoko, w Polsce masz 30zł diety na cały dzień. Jak masz hotel że śniadaniem to odliczają 7,50zł :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jeśłi jest to dieta krajowa, bo zagraniczna to średnio 40-50 EUR.


Byłem w Belgii, nie w Polsce :P

Ural napisał(a):

A ja z diety nic nie wydałem. Zjadłem kanapki z żółtym serem Gouda przywiezione z kraju. co tam będę wydawał jak mam swoje jedzenie.


Czyli co, nic nie jadles poza kanapkami...? To chyba nie na serio, takie dziadowanie :mrgreen: To już wolałbym pociś kebsa z jagnięciną za pięć euro a następnego dnia napchać się belgijskimi frytkami by innego zjeść gofra :mrgreen: Choć do Finlandii jechałem kiedyś z ludźmi, co ze sobą zabrali makaron i ryż... Plakali jak bobry bo tym razem trafiliśmy do zwykłego hotelu a nie tzw. firmowego apartamentu... :roll:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 22.08.2019 20:26

pääkäyttäjä napisał(a):
piekara114 napisał(a):
dids76 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...
Spoko, w Polsce masz 30zł diety na cały dzień. Jak masz hotel że śniadaniem to odliczają 7,50zł :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jeśłi jest to dieta krajowa, bo zagraniczna to średnio 40-50 EUR.


Byłem w Belgii, nie w Polsce :P

Ural napisał(a):

A ja z diety nic nie wydałem. Zjadłem kanapki z żółtym serem Gouda przywiezione z kraju. co tam będę wydawał jak mam swoje jedzenie.


Czyli co, nic nie jadles poza kanapkami...? To chyba nie na serio, takie dziadowanie :mrgreen: To już wolałbym pociś kebsa z jagnięciną za pięć euro a następnego dnia napchać się belgijskimi frytkami by innego zjeść gofra :mrgreen: Choć do Finlandii jechałem kiedyś z ludźmi, co ze sobą zabrali makaron i ryż... Plakali jak bobry bo tym razem trafiliśmy do zwykłego hotelu a nie tzw. firmowego apartamentu... :roll:


No, kanapki jadłem. Ser żółty się nie psuje. Bułki tylko kupowałem bo mi zbrakło. Czajnik był na miejscu w pensjonacie to wziąłem herbatę ze sobą i kawę. Dieta poszła do skarbonki. Przydała się na wymianę na kuny do Chorwacji. Co tam trzeba sobie radzić w życiu. Na służbowym wyjeżdzie nigdzie nie chodziłem bo bym jeszcze się skusił na jakiegoś hod doga za 10 euro. A jak człowiek odpoczywa w pensjonacie to i kasy nie wydaje. Inni wydali diety to pózniej chodzili do mnie pożyczać. Chytry nie jestem to im pożyczyłem. Oddali w kraju w euro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2019 20:35

Jakie euro ?

Ural, ty byłeś na delegacji w Skierniewicach :)

Nawet znalazłem twój pojazd..:)
ural.jpg
Ostatnio edytowano 22.08.2019 20:51 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.08.2019 08:15

bigredone napisał(a):
Rafi70 napisał(a):
bigredone napisał(a):
piotrulex napisał(a):Jednak jak dla mnie wydawanie z 900zł na samą kawę w knajpie podczas 2 tygodni urlopu to jednak sporo.


Normalnie piliśmy swoją z tego "dzbanuszka" co ci podpowiem - nazywa się moka. :)

Kawiarka.....jako że Polacy nie gęsi ...jakoś tak to było :wink:


Oczywiście może być kawiarka, ale chciałem się lepiej zaprezentować używając obcego słowa...;)
Ze strachem myślę co piotrulex wsypuje do tej kawiarki...


Nie myśl tylko przeczytaj ileś tam wyżej, pisałem. Jak Cię interesuje to z pewnością znajdziesz :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.08.2019 08:18

beatabm napisał(a):
wikol napisał(a):I to rozumiem 100EUR dziennie na wydatki.
Wakacje na wypasie pewnie bez targania pasztecików Profi i kostek masła ;)
Niektórym starcza 23EUR.

Nie sądziłam że o ocenie wakacji decyduje ilość wydanych euro dziennie. Całe życie jednak się człowiek uczy


Uczyć się też trzeba umieć. Zwykłem to robić u mądrzejszych od siebie :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.08.2019 08:20

pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):I to rozumiem 100EUR dziennie na wydatki.
Wakacje na wypasie pewnie bez targania pasztecików Profi i kostek masła ;)
Niektórym starcza 23EUR.


Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...


No patrz, ja kiedyś minimalnie więcej za kawę do tego śniadania :)

Tylko, że będąc akurat w tym kraju, dziennej diety mam chyba 48E
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.08.2019 08:22

dids76 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):I to rozumiem 100EUR dziennie na wydatki.
Wakacje na wypasie pewnie bez targania pasztecików Profi i kostek masła ;)
Niektórym starcza 23EUR.


Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...

Spoko, w Polsce masz 30zł diety na cały dzień. Jak masz hotel że śniadaniem to odliczają 7,50zł :oczko_usmiech: :mrgreen:


za kolację tyle samo, a obiad to całe 15zł :)
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 23.08.2019 08:56

Ural napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):I to rozumiem 100EUR dziennie na wydatki.
Wakacje na wypasie pewnie bez targania pasztecików Profi i kostek masła ;)
Niektórym starcza 23EUR.


Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...


A ja z diety nic nie wydałem. Zjadłem kanapki z żółtym serem Gouda przywiezione z kraju. co tam będę wydawał jak mam swoje jedzenie.


Mam nadzieję, że to tylko Twoje poczucie humoru i ironia o siedzeniu w pensjonacie i wciskaniu w siebie chleba z serem.

Jak można ładować w siebie same węgle i tłuszcz, praktycznie zero jakichś wartości odżywczych (poza kaloriami)? To już nie jest kwestia gustu, to jest zwyczajne dbanie o zdrowie (i o brak bębna na brzuchu).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.08.2019 09:02

North Slav napisał(a):
Ural napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):I to rozumiem 100EUR dziennie na wydatki.
Wakacje na wypasie pewnie bez targania pasztecików Profi i kostek masła ;)
Niektórym starcza 23EUR.


Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...


A ja z diety nic nie wydałem. Zjadłem kanapki z żółtym serem Gouda przywiezione z kraju. co tam będę wydawał jak mam swoje jedzenie.


Mam nadzieję, że to tylko Twoje poczucie humoru i ironia o siedzeniu w pensjonacie i wciskaniu w siebie chleba z serem.

Jak można ładować w siebie same węgle i tłuszcz, praktycznie zero jakichś wartości odżywczych (poza kaloriami)? To już nie jest kwestia gustu, to jest zwyczajne dbanie o zdrowie (i o brak bębna na brzuchu).


Chleb z serem to pikuś, gorzej jak by jeszcze kawę pił w tym hotelowym pokoju :)

North Slav napisał(a): ... Wiem, że każdy jest inny, ale tej kawy nie umiem zrozumieć :P
Ja po to jadę na Bałkany, żeby napić się dobrej kawy w kafiću i tam posiedzieć z lokalsami. Codziennie conajmniej jedna. To jest jeden z uroków bycia tam. Kawa(+ ewentualnie rakija) to jest dla mnie kwintesencja południowego, jugolskiego stylu. Gdybym miał pić rozpuszczalną Nesce w apartmanie to chyba bym się popłakał.


Z tym tekstem o kawie tak mi błysnąłeś, że nawet w pamięć mi zapadłeś :) Tak pozytywnie zabawnie oczywiście :)

Nawet już patrzyłem, gdzie najbliżej miejsca wakacyjnego mam taką lokalną knajpę z lokalsami. Niestety nie mogę tak robić, bo większość dnia bym w aucie spędzał :lol:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 23.08.2019 09:05

[/quote]

A ja z diety nic nie wydałem. Zjadłem kanapki z żółtym serem Gouda przywiezione z kraju. co tam będę wydawał jak mam swoje jedzenie.[/quote]

Mam nadzieję, że to tylko Twoje poczucie humoru i ironia o siedzeniu w pensjonacie i wciskaniu w siebie chleba z serem.
[/quote]

Kiedy ja lubię kajzerki z serem żółtym Gouda. Mnie to wystarczy. Euro chomikuję na wyjazd do Chorwacji. Dziwne, że inni postępują inaczej 8O
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.08.2019 09:15

piotrulex napisał(a):2019 - Nasze koszty za rodzinę 2 + 1 (13 lat) pod namiotem na nietanich campingach



Wydatki nieco zaokrąglam choć mam excela co do grosza :)

Całość wydatków [b]5 600,00 PLN[/b]
Dokładnie 5 626,85zł



piotrulex napisał(a):
Jak ma Ci to umilić weekend to nawet mogę napisać, ze kłamałem aby Was wkręcić, tak naprawdę wydaliśmy 16800zł a na powrót jeszcze na paliwo po ludziach pożyczaliśmy bo nam zabrakło :)


A tak naprawdę naprawdę to ile ...?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 728
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone