Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 24.08.2019 22:31

:lol:
Ostatnio edytowano 25.08.2019 00:01 przez lew, łącznie edytowano 1 raz
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 24.08.2019 23:47

nie abym się czepiał ale na fotce jest góra 11,
no i ten popielnik z boku,
ale wierzę ,
(sam takiego czegoś doświadczyłem parę lat temu w BG z winem na krawężniku)
czasem jest tak że:
"to miejsce i ta chwila,to towarzystwo"

:wink:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 24.08.2019 23:58

Fela napisał(a):Nie mam pojęcia ile dał, wiem że był po nie w Basce Vodzie rano. W sumie 15 sztuk, najlepsze jest to, że jak już je zrobili na grillu to do tej michy wlali chyba z pół litra oliwy - nie jadłem lepiej przygotowanych ryb jak te tutaj.

Oni się tutaj wszyscy doskonale znają, wydaje mi się że aż tyle nie dał za nie.

......6 dorad to około 2.5 kg ;najtańsze ,które kupiłem były po 100 kun/kg, okonie podobna cena :lol:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.08.2019 06:26

lew napisał(a):
Fela napisał(a):Nie mam pojęcia ile dał, wiem że był po nie w Basce Vodzie rano. W sumie 15 sztuk, najlepsze jest to, że jak już je zrobili na grillu to do tej michy wlali chyba z pół litra oliwy - nie jadłem lepiej przygotowanych ryb jak te tutaj.

Oni się tutaj wszyscy doskonale znają, wydaje mi się że aż tyle nie dał za nie.

......6 dorad to około 2.5 kg ;najtańsze ,które kupiłem były po 100 kun/kg, okonie podobna cena :lol:

My w tamtych okolicach kupowalismy po 70-80 kun/kg
Fela
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 20.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 25.08.2019 07:55

Post napisał(a) 599 » 24.08.2019 22:47

nie abym się czepiał ale na fotce jest góra 11,
no i ten popielnik z boku,
ale wierzę ,
(sam takiego czegoś doświadczyłem parę lat temu w BG z winem na krawężniku)
czasem jest tak że:
"to miejsce i ta chwila,to towarzystwo"

:wink:


z tej perspektywy widać lepiej :)

heh co do popielnika...nie jesteśmy w restauracji, a rybki smarował solą a nie popiołem :wink:
Załączniki:
eyba.jpg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.08.2019 09:03

Pięknej urody komarče :oczko_usmiech:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 25.08.2019 09:09

figusek napisał(a):
lew napisał(a):
Fela napisał(a):Nie mam pojęcia ile dał, wiem że był po nie w Basce Vodzie rano. W sumie 15 sztuk, najlepsze jest to, że jak już je zrobili na grillu to do tej michy wlali chyba z pół litra oliwy - nie jadłem lepiej przygotowanych ryb jak te tutaj.

Oni się tutaj wszyscy doskonale znają, wydaje mi się że aż tyle nie dał za nie.

......6 dorad to około 2.5 kg ;najtańsze ,które kupiłem były po 100 kun/kg, okonie podobna cena :lol:

My w tamtych okolicach kupowalismy po 70-80 kun/kg

......zgadza się , ale chyba nie w sierpniu?
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.08.2019 15:55

lew napisał(a):
figusek napisał(a):
lew napisał(a):
Fela napisał(a):Nie mam pojęcia ile dał, wiem że był po nie w Basce Vodzie rano. W sumie 15 sztuk, najlepsze jest to, że jak już je zrobili na grillu to do tej michy wlali chyba z pół litra oliwy - nie jadłem lepiej przygotowanych ryb jak te tutaj.

Oni się tutaj wszyscy doskonale znają, wydaje mi się że aż tyle nie dał za nie.

......6 dorad to około 2.5 kg ;najtańsze ,które kupiłem były po 100 kun/kg, okonie podobna cena :lol:

My w tamtych okolicach kupowalismy po 70-80 kun/kg

......zgadza się , ale chyba nie w sierpniu?

Szczyt sezonu - druga połowa lipca do początku sierpnia, tak wtedy jeździliśmy. Od rana zawsze udawało się dostać świeżą rybę prosto z łódki w tej cenie
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 25.08.2019 16:35

......tak ,tak tylko ,że te są z hodowli
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.08.2019 17:11

lew napisał(a):......tak ,tak tylko ,że te są z hodowli

Nie będę się spierała
Elmariano132
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elmariano132 » 25.08.2019 18:27

Zaraz się pojawią jacyś królowie życia co za 10 kun kupowali. To nic że w Lidlu są po 500 kun za kilo. Ktoś wypłynął dla nich, łowił i sprzedał za pół darmo bo są z Polski. Gdzie się nie pojawią tam najtaniej i najlepiej dla nich bo tacy są zaradni
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 25.08.2019 18:35

Informacyjnie, ceny zależą od miasta. Przedwczoraj Karlovać chleb 300g 6.45kun, wczoraj Omiš chleb 300g 9,99 kun a woda najtańsze Jana 9,99 kun 1,5l
cro_beginer
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) cro_beginer » 25.08.2019 23:16

Elmariano132 napisał(a):Zaraz się pojawią jacyś królowie życia co za 10 kun kupowali. To nic że w Lidlu są po 500 kun za kilo. Ktoś wypłynął dla nich, łowił i sprzedał za pół darmo bo są z Polski. Gdzie się nie pojawią tam najtaniej i najlepiej dla nich bo tacy są zaradni


:D ooczywiście że po 10 kun za kilo, bo te ryby są z Bośni 8)
Jeżeli można mieć całodzienne wyżywienie w konobie za 100 kun (a są tacy na tym forum) to czemu ryby nie mogły by kosztować 10??
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.08.2019 09:31

cro_beginer napisał(a): ... A w ogóle to trudno do mnie dociera jak ktoś z nowym autkiem za 100 k ze spalaniem 4 litry jest skłonny żyć w Cro za 100 kuna dziennie (przy codziennym stołowaniu się w restauracjach, śniadania obiady kolacje) :) sory, dla mnie to fake i ściema :) bez obrazy ale ja posiadacz przebojowego MK4 po prostu w to nie wierzę urażonych z góry przepraszam ... :)


Śledzę ten wątek dość uważnie i szczerze powiedziawszy do nikogo tego przykleić nie dam rady

Podpowiesz gdzie to wyczytałeś?

No chyba, że opisujesz jakiś komentarz z onetu ...
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 26.08.2019 09:44

piotrulex napisał(a):
North Slav napisał(a):
Ural napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):I to rozumiem 100EUR dziennie na wydatki.
Wakacje na wypasie pewnie bez targania pasztecików Profi i kostek masła ;)
Niektórym starcza 23EUR.


Kurde, ja na słuzbowe śniadanie w Brukseli wydałem z diety 18 EUR...


A ja z diety nic nie wydałem. Zjadłem kanapki z żółtym serem Gouda przywiezione z kraju. co tam będę wydawał jak mam swoje jedzenie.


Mam nadzieję, że to tylko Twoje poczucie humoru i ironia o siedzeniu w pensjonacie i wciskaniu w siebie chleba z serem.

Jak można ładować w siebie same węgle i tłuszcz, praktycznie zero jakichś wartości odżywczych (poza kaloriami)? To już nie jest kwestia gustu, to jest zwyczajne dbanie o zdrowie (i o brak bębna na brzuchu).


Chleb z serem to pikuś, gorzej jak by jeszcze kawę pił w tym hotelowym pokoju :)

North Slav napisał(a): ... Wiem, że każdy jest inny, ale tej kawy nie umiem zrozumieć :P
Ja po to jadę na Bałkany, żeby napić się dobrej kawy w kafiću i tam posiedzieć z lokalsami. Codziennie conajmniej jedna. To jest jeden z uroków bycia tam. Kawa(+ ewentualnie rakija) to jest dla mnie kwintesencja południowego, jugolskiego stylu. Gdybym miał pić rozpuszczalną Nesce w apartmanie to chyba bym się popłakał.


Z tym tekstem o kawie tak mi błysnąłeś, że nawet w pamięć mi zapadłeś :) Tak pozytywnie zabawnie oczywiście :)

Nawet już patrzyłem, gdzie najbliżej miejsca wakacyjnego mam taką lokalną knajpę z lokalsami. Niestety nie mogę tak robić, bo większość dnia bym w aucie spędzał :lol:


Piotrulex, mam nadzieję, że Cię tym nie uraziłem ;)
W czasach kiedy zacząłem się interesowac Bałkanami (kilka lat temu na studiach, kiedy zaczęli mnie uczyć serbskiego na siłe) zaciekawiły mnie te kafiće itd., że postanowiłem to zobaczyć na własne oczy i pojechałem w 2013 pierwszy raz stopem na Bałkany. O 8 rano pod Zagrzebiem, przy autobanie (nawiasem mówiąc biegliśmy przez dobry kilometr po krzakach poniżej autostrady do interesującego nas zjazdu) trafiliśmy na lokalnego oligarchę, który miał w okolicy kilkanaście kafići. Jego firma miała udział w budowaniu chorwackich autostrad.

Ów jegomość zabrał nas do kilku swoich przybytków i wszystko mieliśmy za free. Młody student, na pusty żołądek o 8 rano wypiłem kielona rakiji i popiłem wodą (pamiętam do dziś ten szok kulturowy, kiedy Pani nalała mi jej z kranu, wtedy jeszcze nie wiedziałem, że w Chorwacji tak się robi). Potem zahaczyliśmy kilka innych lokalików, wszędzie pełno ludzi z którymi sobie rozmawialiśmy.

Żadne pieniądze wydane na urlopie nie zapewnią takich wrażeń ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 731
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone