Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 28.08.2019 20:17

Witam.
Minęły już prawie dwa tygodnie od powrotu z Korculi.
Wczoraj żona podliczyła wyjazd i od razu zasugerowała mi żebym udał się do fryzjera
coby mi ostanie włosy na głowie dęba nie stanęły.
Więc tak:byliśmy w 6 osób 4+2 16noclegów +2 tranzytowe.
Wydaliśmy w sumie ok. 11500zł z czego 1230E x4,3= 5300 na okrągło.
Paliwo+ vinety1500 na okrągło.
Pozostałość to zakupy na miejscu bowiem stołowaliśmy się w apartamencie śniadania i obiady.
Kolacje prawie co drugi dzień w VL pizzeria ALFA polecam.
Zakupy w Polsce to ok.200zł +ubezpieczenie +pełny zbiornik paliwa to =1000 na okrągło.
Muszę jeszcze dodać, ze córka miała swoje 3000kn i nie przywiozła ani grosza
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 28.08.2019 21:06

Cropidło napisał(a):Witam.
Minęły już prawie dwa tygodnie od powrotu z Korculi.
Wczoraj żona podliczyła wyjazd i od razu zasugerowała mi żebym udał się do fryzjera
coby mi ostanie włosy na głowie dęba nie stanęły.
Więc tak:byliśmy w 6 osób 4+2 16noclegów +2 tranzytowe.
Wydaliśmy w sumie ok. 11500zł z czego 1230E x4,3= 5300 na okrągło.
Paliwo+ vinety1500 na okrągło.
Pozostałość to zakupy na miejscu bowiem stołowaliśmy się w apartamencie śniadania i obiady.
Kolacje prawie co drugi dzień w VL pizzeria ALFA polecam.
Zakupy w Polsce to ok.200zł +ubezpieczenie +pełny zbiornik paliwa to =1000 na okrągło.
Muszę jeszcze dodać, ze córka miała swoje 3000kn i nie przywiozła ani grosza

Ale jak 11.500 na 6 osób to wychodzi około 1.900 To mało raczej
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 28.08.2019 21:09

Zapomniałeś o tych dodatkowych 3000kn
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 28.08.2019 22:58

U mnie wyglądało to nastepująco: 15 noclegów: 1425 € czyli 6056 zł., jesli chodzi o dojazd to w jedną stronę dociągnąłem na paliwie "firmowym" więc ten koszt odpadł, na miejscu i z powrotem przez Paragę spaliłem ze 2 następne baki czyli ok. 370 zł + 270 zł. winiety 150 (Czechy, Austria) + 30 € Słowenia, na miejscu na restauracje, zakupy w markecie oraz wycieczkę statkiem (ok. 750 zł) poszło 5400 zł. Czyli całość ok. 11 500 zł. za 15 dni.
Dodam, że żywilismy się tak pół na pół w restauracje/własne posiłki a mieszlalismy na Krku. Tak to u mnie wyglądało.
Wydałeś trochę więcej
6 056+370+270+150+130+5 400
Razem 12.376 zł


A to coś musiałem pokręcić bo z wszystkich wyciągów i zakupionej wcześniej waluty wyszło mi 11 500 zł. Musiałem tutaj to paliwo i winiety podwójnie policzyć w takim razie.
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 28.08.2019 23:03

Ural napisał(a):
Aki napisał(a):
Więc powtórzę. Fajnie jak takie koszty, podaje się z podziałem na grupy np. kwatery, paliwo, opłaty autostradowe, wstępy do parków/muzeów/pływanie statkiem, pobyty w restauracjach itd. Ktoś czytający będzie mógł z tego mieć pożytek wykreślając np część opłaty za nocleg gdyż tańszy znalazł, odejmie nieco na paliwo bo ma ekonomiczne i nieco bliżej itd


U mnie wyglądało to nastepująco: 15 noclegów: 1425 € czyli 6056 zł., jesli chodzi o dojazd to w jedną stronę dociągnąłem na paliwie "firmowym" więc ten koszt odpadł, na miejscu i z powrotem przez Paragę spaliłem ze 2 następne baki czyli ok. 370 zł + 270 zł. winiety 150 (Czechy, Austria) + 30 € Słowenia, na miejscu na restauracje, zakupy w markecie oraz wycieczkę statkiem (ok. 750 zł) poszło 5400 zł. Czyli całość ok. 11 500 zł. za 15 dni.
Dodam, że żywilismy się tak pół na pół w restauracje/własne posiłki a mieszlalismy na Krku. Tak to u mnie wyglądało.


No, kto bogatemu na firmowym paliwie zabroni jeżdzić, no kto :D


No nie:) Ciężko było odpompować :o bo do rozliczenia na koniec miesiąca zawsze musimy zatankować pod korek :smo:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.08.2019 08:40

Aki napisał(a):
Ural napisał(a):
Aki napisał(a):
Więc powtórzę ...
... w jedną stronę dociągnąłem na paliwie "firmowym" więc ten koszt odpadł ...
... No, kto bogatemu na firmowym paliwie zabroni jeżdzić, no kto :D
No nie:) Ciężko było odpompować :o bo do rozliczenia na koniec miesiąca zawsze musimy zatankować pod korek :smo:
Ja również jeżdżę na służbowym, ale to paliwo wliczam w koszty. Tak jest uczciwiej wobec czytających, gdzie większość z nich raczej tankuje za swoje
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2216
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 29.08.2019 09:36

piotrulex napisał(a):Ja również jeżdżę na służbowym, ale to paliwo wliczam w koszty. Tak jest uczciwiej wobec czytających, gdzie większość z nich raczej tankuje za swoje


Wobec czytających tak, uczciwiej. Ale (tylko błagam, bez żadnej gó.burzy ;) ) jak rozliczasz paliwo z całej trasy służbowo ?
Bo powinieneś mieć "pokrycie" między np. tym, że np. jedziesz do klienta w Cro a zużytym paliwem ...

pozdrawiam, Michał
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 29.08.2019 09:38

piotrulex napisał(a):
Aki napisał(a):
Ural napisał(a):
Aki napisał(a):
Więc powtórzę ...
... w jedną stronę dociągnąłem na paliwie "firmowym" więc ten koszt odpadł ...
... No, kto bogatemu na firmowym paliwie zabroni jeżdzić, no kto :D
No nie:) Ciężko było odpompować :o bo do rozliczenia na koniec miesiąca zawsze musimy zatankować pod korek :smo:
Ja również jeżdżę na służbowym, ale to paliwo wliczam w koszty. Tak jest uczciwiej wobec czytających, gdzie większość z nich raczej tankuje za swoje


Ja również płacę podatek od użytkowania samochodu oraz samego paliwa ale nie jest to koszt w 100% równy zakupowi paliwa więc cieżko to policzyć co do złotówki.
Jak już tak liczymy jak w aptece to powiedzmy, że trzeb doliczyć koszt jednego baku czyli ok. 300 zł. i wtedy mamy pełny i uczciwy obraz. :hut:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.08.2019 09:40

Aki napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Aki napisał(a):
Ural napisał(a):
Aki napisał(a): ... w jedną stronę dociągnąłem na paliwie "firmowym" więc ten koszt odpadł ...
... No, kto bogatemu na firmowym paliwie zabroni jeżdzić, no kto :D
No nie:) Ciężko było odpompować :o bo do rozliczenia na koniec miesiąca zawsze musimy zatankować pod korek :smo:
Ja również jeżdżę na służbowym, ale to paliwo wliczam w koszty. Tak jest uczciwiej wobec czytających, gdzie większość z nich raczej tankuje za swoje


Ja również płacę podatek od użytkowania samochodu oraz samego paliwa ale nie jest to koszt w 100% równy zakupowi paliwa więc cieżko to policzyć co do złotówki.
Jak już tak liczymy jak w aptece to powiedzmy, że trzeb doliczyć koszt jednego baku czyli ok. 300 zł. i wtedy mamy pełny i uczciwy obraz. :hut:


Ja nie pisze o podatku, tylko o koszcie paliwa za które nie płaciłeś Ty czy ja, a jakie zostało wyjeżdżone i większość by musiała za nie zapłacić

Dla jednego 3 stówy to "apteka", dla innego to ponad 5% kosztów 2 tygodniowych wakacji w cro dla 3 osobowej rodziny lub koszt wszystkich opłat autostradowych
Ostatnio edytowano 29.08.2019 09:43 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.08.2019 09:42

Ja odliczam w całości od podatku. Bez żadnego pokrycia, bez kombinowania, bez klientów za granicą.
Jedyny minus: za zatankowane paliwo za granicą nie dostaję zwrotu VAT.
Ale wtedy jest odliczane w pełnej cenie (brutto).
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 29.08.2019 09:45

Ja również płacę podatek od użytkowania samochodu oraz samego paliwa ale nie jest to koszt w 100% równy zakupowi paliwa więc cieżko to policzyć co do złotówki.
Jak już tak liczymy jak w aptece to powiedzmy, że trzeb doliczyć koszt jednego baku czyli ok. 300 zł. i wtedy mamy pełny i uczciwy obraz. :hut:

Ja nie pisze o podatku, tylko o koszcie paliwa za które nie płaciłeś Ty czy ja, a jakie zostało wyjeżdżone i większość by musiała za nie zapłacić


No przecież napisałem powyżej, że 300 zł. czyli jeden bak, na którym dojechałem do Chorwacji, na miejscu i powrót płaciłem za swoje, które wliczyłem juz poprzednio do całości.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2216
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 29.08.2019 09:49

boboo napisał(a):J
Ale wtedy jest odliczane w pełnej cenie (brutto).


Sorki, ze dopytuję, ale to bierzesz FV za granicą, tylko nie odliczasz VAT, czy na podstawie paragonów ?

pozdrawiam, Michał
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.08.2019 10:12

Paragony wystarczają.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2216
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 29.08.2019 10:14

boboo napisał(a):Paragony wystarczają.


Szanuję. Więcej nie drążę :P :wink:

pozdrawiam, Michał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2019 10:16

majkik75 napisał(a):
boboo napisał(a):Paragony wystarczają.


Szanuję. Więcej nie drążę :P :wink:

pozdrawiam, Michał

bobo, egzystuje w innym systemie podatkowym.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 733
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone