Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.08.2019 13:54

majkik75 napisał(a):No i oczywiście pytanie, dlaczego nie można nazwać tego wakacjami ?

Pewnie można, jednak targanie z Polski pełnego wyżywienia, czyli "michy", jak to nazwał Habanero, na 7-14 dni, dla przykładowo 3-4 osób, jest trochę uciążliwe. Tak mi się zdaje :roll:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 21.08.2019 13:54

Czy to ważne z czyją Babą się śpi. Ważne aby się wyspać i nie dać złapać na gorącym uczynku. Jeśli z ładną się śpi to i rozgrzeszenie się dostanie, z brzydką czeka nas tylko pokuta.

Czy własne żywienie czy nie - to jest nieistotne, najważniejsze jest zadowolenie z wypoczynku jak najdalej od ryczącego i zapijaczonego bydła.


Ural
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2019 13:58

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):....
Hmm, sam pobyt na plaży, zakładam, że codzienny, to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Przekąski, owoce, napoje itp.
Ale rozumiem, że można się bez tego obyć.
Ale co na plaży do szczęścia potrzeba? Zwłaszcza jak jest się na dzikiej plązy prawie samemu (takiej zawsze szukamy): 2 butelki wody (u nas dużo jej schodzi, więc zgrzewka zawsze z PL jedzie), burek lub kanapki (co drugi dzień, na zmianę) i jakieś suche herbatniki/ciastka. Ale woda najważniejsza. Nam na na okres plażowania ok. 4/5 h wystarcza. Na co dzień nie jem przecież co 2 h.....

pääkäyttäjä napisał(a):Ryż zdrowszy/lepszy od ziemniaków...? Kartofel jest mniej kaloryczny a po jego zjedzeniu glukometr nie wybija poza skalę bo IG ryżu jest wysokie... Chyba, że mówimy o innej odmianie, jak biała. To na wyjeździe wolałbym jednak siateczkę kartofli..
Ryż łatwiej strawny, a brązowy ja bardzo lubię... No i dodatkowy plus to szybko gotowy, zanim skończę brać prysznic po plaży już jest gotowy :D

piotrulex napisał(a):Alkoholu wiele nie piję, tym bardziej na wakacjach
Córka na co dzień pije wodę niegazowaną. My podobnie. Jak patrzę ile cukru w różnych napojach to też mnie skręca. Ze względu na ekoświra mamy dzbanki i butelki z filtrem aby mniej plastiku produkować(...)
Nie jemy w znacznych ilościach słodyczy, chipsów.
Mamy dokładnie tak samo :D

@piotrulex dolne lewe zdjęcie z wędzenia: co to jest to okrągłe? Własne wędzenie jest świetne, uwielbiam takie udka z kurczaka :D

North Slav napisał(a):Wiem, że każdy jest inny, ale tej kawy nie umiem zrozumieć :P
Ja po to jadę na Bałkany, żeby napić się dobrej kawy w kafiću i tam posiedzieć z lokalsami. Codziennie conajmniej jedna. To jest jeden z uroków bycia tam. Kawa(+ ewentualnie rakija) to jest dla mnie kwintesencja południowego, jugolskiego stylu. Gdybym miał pić rozpuszczalną Nesce w apartmanie to chyba bym się popłakał.
Mi te mijsce kojarzą się z fajkami, a dymu nie lubię, a już przy jakimkolwiek jedzeniu, piciu jest dla mnie okropne.... Kawy nie piję..... A mój tata uznaje tylko swoją mieszankę kaw i wszędzie z nią jeździ, do bliższych krewnych i znajomych to nawet z własną kawą :D


majkik75 napisał(a):Każdy jedzie po co innego i inaczej liczy. Dla jednych to będzie lokalne jedzenie codziennie w konobie, kawa z rakiją, itp ;)
Dla innych wydawanie niewątpliwie sporych pieniędzy na jedzenie w knajpach, jest zbyteczne, jeśli można zjeść coś przywiezionego ze sobą a "zaoszczędzone" pieniądze wydać na inne "atrakcje".
Dokładnie. Dla mnie wakacje to inne miejsce niż na co dzień, morze, piękne widoki i wrażenia ze zwiedzania nowych miejsc... Jedzenie nawet w pierwszej dziesiątce się u mnie nie załapie....
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.08.2019 13:58

Trajgul napisał(a):Pewnie można, jednak targanie z Polski pełnego wyżywienia, czyli "michy", jak to nazwał Habanero, na 7-14 dni, dla przykładowo 3-4 osób, jest trochę uciążliwe. Tak mi się zdaje :roll:


Nie musi być pełna, wystarczą podstawowe produkty, a to się da spokojnie.
Oczywiście można wszystko, ale chleb po 14 dniach to już pleśnieje :lol:

pozdrawiam, Michał
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 14:04

Trajgul napisał(a):
majkik75 napisał(a):No i oczywiście pytanie, dlaczego nie można nazwać tego wakacjami ?

Pewnie można, jednak targanie z Polski pełnego wyżywienia, czyli "michy", jak to nazwał Habanero, na 7-14 dni, dla przykładowo 3-4 osób, jest trochę uciążliwe. Tak mi się zdaje :roll:


Targanie PEŁNEGO wyżywienia na nasze 14 dni, to jak dla mnie, byłoby mocno uciążliwe. Nie wydaje mi się, aby ktoś targał z sobą 14 bochenków chleba, kilkunastu litrów soków i pewnie drugie tyle wody, owoców itd :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.08.2019 14:08

piotrulex napisał(a):
Trajgul napisał(a):
majkik75 napisał(a):No i oczywiście pytanie, dlaczego nie można nazwać tego wakacjami ?

Pewnie można, jednak targanie z Polski pełnego wyżywienia, czyli "michy", jak to nazwał Habanero, na 7-14 dni, dla przykładowo 3-4 osób, jest trochę uciążliwe. Tak mi się zdaje :roll:


Targanie PEŁNEGO wyżywienia na nasze 14 dni, to jak dla mnie, byłoby mocno uciążliwe. Nie wydaje mi się, aby ktoś targał z sobą 14 bochenków chleba, kilkunastu litrów soków i pewnie drugie tyle wody, owoców itd :)

nie aż tak bardzo :D Za każdym razem tak robię, nawet na więcej osób i nie narzekam :smo:
Chleb kupuję na miejscu, soków nie pijemy, wodę - w zależności od miejsca, czasem kupujemy, czasem zabieram ze sobą. Pozostałe wszystko mam z domu :smo:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 14:09

piekara114 napisał(a): ... @piotrulex dolne lewe zdjęcie z wędzenia: co to jest to okrągłe? Własne wędzenie jest świetne, uwielbiam takie udka z kurczaka :D
...


Serki typu włoskiego, np firmy Pilos z lidla (mniej kruche niż te z Biedry)

Doba w solance, wyciskanie i ociekanie, doba w przyprawach jakie lubisz, osuszanie i do wędzenia na jakieś 4 godzinki
Załączniki:
serki całe.JPG
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.08.2019 14:11

piotrulex napisał(a):
Trajgul napisał(a):
majkik75 napisał(a):No i oczywiście pytanie, dlaczego nie można nazwać tego wakacjami ?

Pewnie można, jednak targanie z Polski pełnego wyżywienia, czyli "michy", jak to nazwał Habanero, na 7-14 dni, dla przykładowo 3-4 osób, jest trochę uciążliwe. Tak mi się zdaje :roll:


Targanie PEŁNEGO wyżywienia na nasze 14 dni, to jak dla mnie, byłoby mocno uciążliwe. Nie wydaje mi się, aby ktoś targał z sobą 14 bochenków chleba, kilkunastu litrów soków i pewnie drugie tyle wody, owoców itd :)


Dlatego napisałem "podstawowe produkty".
Nie mówię o tym co się łatwo psuje albo jest np. trudne do przewiezienia.

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.08.2019 14:12

beatabm napisał(a):Chleb kupuję na miejscu, soków nie pijemy, wodę - w zależności od miejsca, czasem kupujemy, czasem zabieram ze sobą. Pozostałe wszystko mam z domu :smo:


No, czyli da się tak wypoczywać :)
Witam w klubie :)

pozdrawiam, Michał
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.08.2019 14:14

beatabm napisał(a):Chleb kupuję na miejscu, soków nie pijemy, wodę - w zależności od miejsca, czasem kupujemy, czasem zabieram ze sobą. Pozostałe wszystko mam z domu :smo:

Ciebie nie brałem pod uwagę ;), jak kiedyś pływałem w gościach, to gospodarze łodzi też wszystko mieli, pełne wyżywienie, tylko puste butelki na pełne się wymieniało ;).
Ostatnio edytowano 21.08.2019 14:14 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2019 14:14

Ulubiony fotel z domu też zabieracie? Przecież ulubiony i jak tu bez niego wytrzymać te 7 czy 14 dni hmm.?
Co do tematu kosztów urlopu w Chorwacji wnosi przechwalanie się własną wędzarnia?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.08.2019 14:15

majkik75 napisał(a):
beatabm napisał(a):Chleb kupuję na miejscu, soków nie pijemy, wodę - w zależności od miejsca, czasem kupujemy, czasem zabieram ze sobą. Pozostałe wszystko mam z domu :smo:


No, czyli da się tak wypoczywać :)
Witam w klubie :)

pozdrawiam, Michał


Wypoczywam tak właściwie od zawsze - i nie narzekam :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.08.2019 14:16

Trajgul napisał(a):
beatabm napisał(a):Chleb kupuję na miejscu, soków nie pijemy, wodę - w zależności od miejsca, czasem kupujemy, czasem zabieram ze sobą. Pozostałe wszystko mam z domu :smo:

Ciebie nie brałem pod uwagę ;), jak kiedyś pływałem w gościach, to gospodarze łodzi też wszystko mieli, pełne wyżywienie, tylko puste butelki na pełne się wymieniało ;).

:mrgreen: Butelki się łatwo tłuką :mrgreen:


Ulubiony fotel z domu też zabieracie? Przecież ulubiony i jak tu bez niego wytrzymać te 7 czy 14 dni hmm.?


Fotel nie ale hamak - owszem :wink:
Ostatnio edytowano 21.08.2019 14:18 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 14:17

majkik75 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Trajgul napisał(a):
majkik75 napisał(a):No i oczywiście pytanie, dlaczego nie można nazwać tego wakacjami ?

Pewnie można, jednak targanie z Polski pełnego wyżywienia, czyli "michy", jak to nazwał Habanero, na 7-14 dni, dla przykładowo 3-4 osób, jest trochę uciążliwe. Tak mi się zdaje :roll:


Targanie PEŁNEGO wyżywienia na nasze 14 dni, to jak dla mnie, byłoby mocno uciążliwe. Nie wydaje mi się, aby ktoś targał z sobą 14 bochenków chleba, kilkunastu litrów soków i pewnie drugie tyle wody, owoców itd :)


Dlatego napisałem "podstawowe produkty".
Nie mówię o tym co się łatwo psuje albo jest np. trudne do przewiezienia.

pozdrawiam, Michał


No ale ja nie pisałem do Ciebie :)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.08.2019 14:18

piotrulex napisał(a):
majkik75 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Trajgul napisał(a):
majkik75 napisał(a):No i oczywiście pytanie, dlaczego nie można nazwać tego wakacjami ?

Pewnie można, jednak targanie z Polski pełnego wyżywienia, czyli "michy", jak to nazwał Habanero, na 7-14 dni, dla przykładowo 3-4 osób, jest trochę uciążliwe. Tak mi się zdaje :roll:


Targanie PEŁNEGO wyżywienia na nasze 14 dni, to jak dla mnie, byłoby mocno uciążliwe. Nie wydaje mi się, aby ktoś targał z sobą 14 bochenków chleba, kilkunastu litrów soków i pewnie drugie tyle wody, owoców itd :)


Dlatego napisałem "podstawowe produkty".
Nie mówię o tym co się łatwo psuje albo jest np. trudne do przewiezienia.

pozdrawiam, Michał


No ale ja nie pisałem do Ciebie :)


A to pozdrawiam :papa: :D

Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 725
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone